August 16, 2022

Daily Club Golf Results Sunday, 26 June 2022

Trundle Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Sunday, 26 June 2022.

ASQUITH: Medley: Stableford: W Jones I Thorby 47. Mxd: N Robinson D Robinson 46. Men: A: M Ansems (6) 38. B: H Katayama (15) 39. C: J Elliot (19) 40. Women: S Kim (18) 40.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: H James (10) 39.

BARHAM: Medley: Stableford: A: C Thompson (14) 36. B: K Oulton (27) 43.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: P Lazaropoulos (19) 44. A: S Palonis (1) 38. B: A Wilson (The Ridge 18) 41. C: T Edwards (Mollymook 21) 38 cb. A Scr: A Wardrop 31. 2B Agg: P Allen (18) G Noble (14) 74.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: B Sottiaux (13) S Burge (Marrickville 18) 62. Scr: D Buckley (Gen Y) 32. A: R Kelly (10) 32. B: D Lenehan (12) 36. C: R Miller (22) 37.

BONDI: Men: Stableford: J Klaile (10) 42. 2B: D Henderson (16) J Klaile (10) 48.

BONVILLE: Medley: Stableford: D Kennedy (7) 39. C Alderman (5) 36 cb. S Daley (5) 36 cb. J Blackman (14) 36.

BRIGHTON LAKES: Par: A: G Pollard (8) 2 up. A Scr: C Wenham 6 down. B: M Bennett (14) 2 down. B Scr: G Chong 12 down. C: R Brady (27) 6 up. C Scr: W Chardcharoen 12 down. R Brady (12) C MacDougal (27) 10 up. Medley: Stroke: N Augest (31) 69.

CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B Agg: White: Div 1: W Park (4) 64. D Hoang (13) 64. Div 2: M Ly (17) 67. H Ta (12) 67. A Scr: A Tran (2) 47. D Cai (12) 47. J King (13) 64. K King (22) 64. A: T Marlin (5) 36. B: J Kipwambok (15) 38. C: J Carrier (21) 37. K King (22) 31.

CARNARVON: Women: Stroke: Foursome: S Hogan F Butcher (35.5) 71.5. Men: Stableford 2B: White: I Lee (20) K Kim (15) 51. 2B Scr: J Lind C Ashworth 34 cb. A: R Shakoori (12) 38. B: E Cho (17) 40. C: T Lee (23) 42.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: K Hyams (12) 40. B: R Challenor (16) 38. C: L Makin (27) 41. Women: L Wilkie (16) 25 cb. Medley: 2B: A Mitchell B Zubrycki 47. Men: PM: A: B Fasher (+2) 37 cb. B: A Lee (15) 40. C: P Devereaux (24) 38. Women: K Drummond (19) 38. Medley: PM 2B: A Lee C Lee 50. 2B Scr: R Rasso B Fasher 40.

CONCORD: Medley: Stableford: A: M NG (12) 40. B: S Kim (18) 41. C: M Kucharewicz (26) 41. 2B: E Carroll (12) T Pollitt (`10) 48.

COROWA: Medley: Stableford: R Glare (24) 53.

CROMER: Medley: Hole in one: H Robb at 9th. Stableford: A: J Thomas (2) 43. B: P Allen (25) 39. 2B Agg: J Thomas L Toole 80.

CRONULLA: Women: Stableford Green: B Turnbull (24) 33. Men: Stableford: 2B: L Rothman (28) J Gehrig (8) 43. 2B Scr: T Bayley M Carey 35. Mxd: Irish Team: H Greentree (33) R Greentree (19) J Richardson (16) B Richardson (11) 81.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B Multi: D O’connell (13) A Stenning (20) 84. Div 1: F Vincent (30) 43. Div 1 Scr: D Ayre 36. Women: J Cattell (36) 36.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: T Fisher (4) 37. B: P Lyras (19) 38. C: P Bligh (23) 40. A Scr: G McGlynn (2) 32.

ELANORA: Women: Stableford: Hcp: L Adams (30) 37. Men: Stableford White: R Morgan (10) 40. Medley: Stableford: 4B: L Adams (30) D Adams (7) 45.

EVERGLADES: Mxd: Stableford 2B: Black: L Arnesen (26) J Arnesen (17) 50. A: D Hajakian (11) 38. B: R Wales (16) 38 cb. C: B Nicholas (19) 35. D: L Arnesen (26) 42. Div 1: C Yu (28) 40. Div 2: B Moore (30) 36.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: G Burgess (Lynwood) (12) 34. B: J Lee (16) 37. C: S Panchal (Nambucca Heads) (31) 40.

GORDON: Men: Stableford: G White (26) 35 cb. Women: G McFarlane (33) 35. Medley: 2B: S Davies (16) J Davies (Shortland Waters ) (12) 44.

GOSFORD: Men: Stableford White: G Aldcroft (13) 38. Women: Stableford: R Robertson (25) 36 cb.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: G Dundas (8) 39. B: P Bizzoto (17) 39. C: N Young (28) 37.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: C Mappis (14) 36.

KAREELA: Women: Par: C Balacco (44) 1 up. Men: J Black (14) 2 up. Medley: Team Agg: B Nunn (16) B Sparre (20) sq.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: G Ryan (8) M Duggan (25) 47. Women: Stableford: M Duggan (25) 42. Men: Stableford White: K Cribb (9) 38 cb. A Scr: A Rachid 40.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Multi: A Kumar (15) T Thiruloganathan (11) 71. Par: 2B Scr: G Gleeson (6 The Ridge) G Boyd (6) 44 up. Stableford: A: G Boyd (6) 35 cb. B: A Kumar (15) 39. C: L Russo (24) 38.

LANE COVE: Women: Stableford: R Antico-Hall (37) 29.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: A: M Tolhurst (4) 38 cb. B: E Ryu (13) 37. C: A Khuu (43) 39. 2B Scr: B Mccarthy M Tolhurst 37. 2B: S Son J Kim 47.

LONG REEF: Men: Stableford: B Jones (22) 39. Women: T Heber (13) 24. Mxd: P Kennedy (19) 46. A Greig (22) 46.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: D Green (17) 37. 2B: M Baker (7) 44. J Workman (19) 44.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: Div 1: V Gartzonis (19) 40. Div 2: J Stewart (5) 38.

MANLY: Men: Stableford White: A: M Clancy (10) 40. B: P Amate (17) 38 cb. C: W Dent (31) 36. Women: Stableford: A: P Barr (13) 37. B: J Shehade (39) 39. Mxd: 2B: F Foster D Foster 47.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: J Yedalian (17) 38. 2B: S Macken (16) B Robinson (14) 47. 2B Scr: D Fletcher (1) N Phillips (11) 32.

MONASH: Men: Stableford: S Simpson (15) 40. Women: J Park (15) 38. Men: 2B: A Eksteen (14) A Makepeace (13) 45. Mxd: J Park (15) H Park (15) 45. 2B Scr: S Patel (-1) A Tse (3) 38.

MUIRFIELD: Medley: Par: 2B: C Jones (26) C Bell (18) 9 up cb. Men: C Reay (6) 2 up. Women: J Lee (20) 2 up.

NELSON BAY: Women: Stableford: A: C Beattie (18) 34. B: G Mccaw (27) 35. Men: A: D Stocks (15) 32. B: J McCaw (16) 35. C: I Pfennigwerth (29) 34.

NORTH RYDE: Mxd: Stableford: 2B: L Cordner (29) K Clark (33) 46. A: B Hyland (8) 38. B: N Patel (23) 33. C: L Cordner (29) 37. Hole in one: A Raffel at 3rd. Mxd: Stroke: Foursome: Div 1: J Fennell (3) M Woodley (3) 70. Div 1 Scr: D Fazzolari (Scr) R Yao (Scr) 78. Div 2: B Boyer (20.5) G Boyer (20.5) 74.5.

NORTH TURRAMURRA: Medley: Stableford: T Walsh (11) 36.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford White: A: N Posa (7) 34. B: K Harmes (17) 36. C: R Head (23) 35. A Scr: G Harman (8) 34. Women: Stableford: F Chew (34) 37. Medley: Stableford Black: D Kong (20) 36. Stableford: 2B: P Banbury (3) G Harman (8) 47. Women: Stroke: K Skelton (22) 69.

NSW: Women: Stableford: 2B: S Oakes (31) C Lee (26) 40. Medley: R Johnston (20) 40. Scr: J Driscoll 38. 4B: S Devaraj (33) A Melville (16) 48.

OATLANDS: Men: Stableford White: S Perry (11) 39. Women: Yellow: A Walkerden (16) 37. Mxd: Stableford: 4B: M Chung (28) S Chung (35) 47. Medley: J Lee (23) S Park (17) 46.

PENNANT HILLS: Men: Par: Div 1: W Davison (17) sq. Div 2: C Lissner (31) 3 up cb. Women: A Hui (22) sq cb. Mxd: Stroke: Foursome C’ship: P Sherry J Sherry 88 cb. Foursome: P Barber (26) J Barber (33) 71.5.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: M Carter (24) B Crellin (24) 47. Hcp: K Kim (7) 38. Women: Stableford: E Hughes (22) 35.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: S Todd (0) 38. Div 2: N Todd (19) 38. Scr: M Todd 34. Women: Stroke: Div 1: M Sakakibara (18) 61. Div 2: K Preece (38) 52.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: A Broom (13) D Antico (18) 48. Women: A Shiga (19) 35. Veteran: Stableford Green: C Lewis (17) 34. Men: White: A: R Burns (12) 38. B: D Antico (18) 39. C: L Griffin (24) 34.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: A: N Kenny (21) 39. B: M Wilkinson (22) 35. C: T Brodie (33) 36. 2B: J Lawrence (28) E Sze (19) 46. Stroke: J Kim (0).

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: G Gocher (8) G Anastasiou (19) 44. A: L Gocher (3) 37. B: J Raveneau (16) 39. C: G Anastasiou (19) 38.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: C Mayhew (9) 36. B: D Bourke (13) 41. C: C Cai (24) 40.

THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: K Osgood (26) 88.

THE COAST: Medley: Stableford Hcp: White: A: A Bass (7) 39. A Scr: A Bass 32. B: C Yates (18) 42. C: H Glasson (24) 39. Div 1: C English F Hopkins 47.

THE LAKES: Women: Stableford: Cup: K Hunt. Div 1: M Graham (22) 35. Div 2: K Hunt (23) 38. Medley: A: C Griffin (15) 41. A Scr: A Coull 41. PM: A: F Zhao (19) 41. A Scr: C Hartas 33.

THE RIDGE: Stableford: 9-hole: A: S Godfrey (12) 19. B: D Baxter (15) 21 cb. C: AChehade (27) 20. A: N Rathbone (15) 41. B: J Dinis (24) 36.

TOCUMWAL: Men: Par: Div 1: B McCallum (14) 2 up. Div 2: S Volker (25) 4 up. Women: S Clark (18) 4 up. Mxd: Par Gold: R Eaton (32) 3 up.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: J Adele (32) R Andrews (25) 48. Div 1: B Condon (15) 38. Div 2: J Adele (32) 41. Medley: 4B: F Muller (18) P Muller (23) 45. Women: P Muller (23) 38. Hole in one: S Chester at 13th.

TWIN CREEKS: Men: Par Gold: A: D Dewberry (3) 8 up. B: B Kunkler (16) 3 up. C: D Park (23) sq cb. Women: Green: J Lee (26) sq.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: E Ramsden (37) P Ramsden (13) 47. Men: A: J Chung (7) 38. B: N Filacuridi (21) 39. Women: W Anderson (16) 37.

WALLACIA: Men: Stableford White: R Woods (24) 40.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: D Gale (14) 37. Stableford: 9-hole: C Beard (43) 23.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: G Squire (18) 33. Men: Stableford White: Div 1: A Girling (9) 36 cb. Div 2: A Ferrand (21) 35. Div 3: A Cameron (22) 37. 2B: C Gauchat (30) A Ferrand (21) 46. Medley: Stableford: 9-hole: S Zhang (Women) (27) 19. W Sparkes (Men) (36) 19 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: S Gaynor (12) 37. Women: J Morris (23) 38. Jnr: A Jackson (5) 35.

WYONG: Medley: Par: 2B: S Adams (23) B Adams (15) 9 up. Women: Stableford: K Strong (42) 3. Men: Div 1: M Cockburn (11) 3. Div 2: G Stockton (21) 7.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: O Walsh (11) 36. B: P Taylor (18) 36 cb. Women: J Gould (15) 38.