August 13, 2022

Daily Club Golf Results Saturday, 25 June 2022

Viney Creek Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 25 June 2022.

ANTILL PARK: Mxd: Stableford Irish Team: White: D Croft (6) S Manray (18) G McCabe (18) A Carter (7) 89. J Kinnear (20) S Kennedy (5) S Kinnear (19) A Kennedy (27) 88.

ASQUITH: Men: Par: 2B: L Chu Choc (17) M Jirgensons (18) 9 up. A: L Williams (6) 3 up. B: L Chu Choc (17) 4 up. C: D Adams (23) 8 up. Scr: M Pestell 6 down.

AVONDALE: Men: Stroke Gold: A: M Woodward (4) 67. B: C Borkowski (5) 68. C: J Gray (13) 70. Scr: S Gresham (+6) 61. Snr: R Butler (5) 69.

BALGOWLAH: Mxd: Stroke American Foursome: White: J Pawley (15) J Deegan (15) 61.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: M Gilmouir (9) K White (11) 46. M Abrahams (15) 41. S Mcgann (34) 36. A Scr: I Elliot 36.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: R Leo (10) 37. B: C Berenger (18) 39. C: D Nair (21) 40. 3B: R McGuiness (29) C Avis (19) A Kuti (19) C McGuiness (12) 125. Women: Par: C Stuart (38) 1.0 up.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: J Rees (10) 39 cb. B: N Gregory (13) 42. C: B Dwyer (20) 39. Scr: A Scr: A Coleman 32 cb. Women: Div 1: C Jacobs (17) 37 cb. Div 2: J Raine (23) 35 cb. Medley: 2B: C Jacobs (17) H Owens (27) 47.

BERMAGUI: Men: Par: A: S Wyatt (4) 3 up cb. B: M Farnham (21) 3 up. C: M Smith (31) sq cb.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: G Champion (11) 43. S Golik (13) 31 cb. A: P Russell (11) 40 cb. B: D Parker (16) 42. C: D Wen (19) 42. A Scr: P Keegan 35 cb.

BEXLEY: Men: Stroke: 2B Stroke: A: J Dodds (3) G Davis (2) 127. B: R Kelly (10) T Le (9) 135. C: K Varnavas (14) J Karagiannakis (11) 143. D: S Russo (18) C Georgas (17) 165. Medley: Stableford: A: K Isomoto (9) 34. Div 1: C Freese (9) 33. B: A Arboleda (13) 37. Div 2: S Hogg (11) 35. C: A Chalmers (24) 37. Div 3: G Dounias (32) 36. Men: Stroke: 2B Stroke: S Sandhu (15) L Delahoy (13) 56. Div 2: R Hitchen (5) P Keogh (9) 58.

BLACKHEATH: Women: Stableford: Y Murray (30) 29 cb. Men: K Munchow (12) 37. Mxd: 2B: L Petkevitch (25) M Petkevitch (22) 43.

BONDI: Men: Stableford: 2B Agg: A Schliemann (31) 37. A Schliemann (31) K Boden (18) 37.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A Scr: G Buchanan (0) 36. A: A M Williams (9) 41. B: C Berkeley (13) 37 cb. C: C Galvan (23) 39.

BONVILLE: Medley: Stableford: S Daley (6) 39. O Moore (26) 38. R Williams (2) 37. D Habgood (20) 36. B Parker (2) 35 cb.

BRIGHTON LAKES: Par: A: R Lemon (8) 3 up. A Scr: D Hawkins 3 down. B: B Power (16) 4 up. B Scr: R Peters 10 down. C: S Marsden (30) 1 up. C Scr: S Power (20) 14 down. B Power (29) T Masterson (16) 11 up.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: O Moujalli (13) M Labas (10) 44. Div 2: R Gray (14) A Roveto (17) 46. Div 1 Scr: A Marsh Z Marsh 35. A: B Murray (2) 35. B: R Kim (11) 38. C: T Mateos (15) 38. D: M Lee (22) 38.

CAMDEN: Men: Stroke: American Foursome: A: R Townsend G Nonnenmacher 65.625. A Scr: B Bell M Bell 69. B: S Turvey G Miles 66.25. B Scr: K Dilucchio D Johnston 85. Women: A: P Dilucchio M Poulton 77.125.

CAMPBELLTOWN: Men: Par: A Stott (18) 2 up. A Edwards (11) 5 up. B: A Stott (18) 2 up cb. C: W Nelson (20) 1 up cb.

CARNARVON: Men: Stroke: Foursome: D Choi (15) S Kim 75. A Scr: J Lind P Ellison 85. Foursome C’ship: A Scr: J Lind P Ellison 161. D Choi (15) S Kim 149. Stableford: 2B Agg: R Kim (19) D Kim (13) 73. 2B Agg Scr: W Lee J Byun 53. A: M Watkins (10) 39. B: R Kim (19) 40. C: R Armstrong (35) 36.

CASTLE HILL: Men: Stroke: Foursome: A: S Jamison (7) S Mccahery (9) 71. B: G Ryan (17) A Parish (14) 68.5. C: B Zubrycki (24) R Allen (20) 73.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: K Genish (19) M Ferguson (19) 49. A: F Garcia (8) 38 cb. B: K Genish (19) 44. Women: Stableford: J King (33) 30 cb.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: M Mentha (23) 33 cb. Men: A: J Rogers (8) 40 cb. B: M Sizer (18) 39. C: K Haddrell (23) 39.

CONCORD: Men: Stableford White: A: A Kelly (12) 36. B: S Manganas (18) 44. C: T Malpass (21) 38. Mxd: 2b: S Manganas (18) A Vaughan (9) 47. 2b Scr: J Hong R Hassarati 38.

CROMER: Medley: Stableford: A: C Macgregor (9) 37. B: D Gilmartin (14) 38. C: D Anderson (29) 37 cb. A Scr: H Robb 31 cb. Split Six: M Tycho (11) S Ahn (17) 63.

CRONULLA: Men: Stableford: A: J Wood (12) 38. B: M Sweeney (17) 42. C: D Gehrig (29) 34. Scr: M Frith 35.

CUMBERLAND: Men: Stroke: Foursome C’ship: A Scr: I Pemble J Freeman 145. A: S Hwang W Kim 146. B: D Harvey M Harvey 152. C: J Laws J Crean 145.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: Div 1: J Craig (10) M White (16) 47. Div 1 Scr: C Carruthers S Mckeon 38. Div 2: M Yang (19) J Jeong (24) 46. Div 1: M White (16) 42. Div 2: C Pritchard (23) 41 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: H Heng (12) 37 cb. B: G Lang (16) 36 cb. C: B Brown (28) 41. A Scr: P Donnelly (2) 36 cb.

ELANORA: Men: Stableford Shield: Black: A Carboni (29) 40. A Scr: J Cockerill (4) 76.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A: B Watson (6) 39. B: A O’Callaghan (13) 39. C: I Corbutt (24) 39. D: D Rooney (31) 35. Irish Team: A Claypole J Rodocay G Claypole P Shackleton 90.

FINLEY: Men: Stableford White: I Swain (5) 37. Women: Stableford: H Wastle (16) 34.

FOX HILLS: Men: Stroke: Foursome C’ship: A: S Johnston (11.5) 67.5. M Timbs (11.5) 67.5. A Scr: R Pratap 82. C Sutanto 82. B: K Chan (15.5) 68.5. R James (15.5) 68.5. B Scr: D Casey 86. A Borg 86. C: B Lanycia (26) 72. D Gomez (26) 72. C Scr: I Marscham 94. P Marscham 94. J McQuaid (9) 35. C Sala (19) 31. C: P Fraser (22) 37.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: Irish Team: T Markovski (11) D Tolley (6) G Shiner (19) J Karam (17) 91. A: D Tolley (6) 42. B: J Karam (17) 37. C: J McKanna (45) 42.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: A Hofer (10) 41. Div 2: J Jury (27) 40. Div 1 Scr: B Michelmore 36.

GORDON: Men: Stableford: A: A Koeninger (9) 40. B: M Creighton (17) 38 cb. C: G Rae (23) 35. 2B: C Ennis (13) D Addicoat (14) 46.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A: M Buckley (2) 41. B: R Morgan (16) 40 cb. C: G Mcnamara (20) 37. A Scr: M Buckley (2) 39.

GOULBURN: Women: Stableford Green: M Webb (21) 34.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: K Kim (18) 38. B: C Maher (28) 38. Men: Stroke: A: W Jones (2) 71.

HOWLONG: Men: Stableford: A: M Walter (11) 39. B: R Bingham (19) 38. C: G Pearce (30) 38. Women: A: P Whittle (21) 34.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: S Dyson (6) 37. B: D McNamara (8) 41. C: C Bailey (14) 38. Women: Stableford: L Samuelson (24) 36.

JAMBEROO: Medley: Stroke Canadian Foursome: White: A Ball (7.125) D Garcia (7.125) 68.875.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: S Ross R Chapman 46 cb. A: S Crane (11) 39. A Scr: J Gibbs (3) 31. B: D Macfarlane (15) 39. B Scr: G Geraghty (13) 22 cb. C: I Baianov (24) 41 cb. C Scr: I Colley (22) 18 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: B Fisher (9) C O’neill (15) 46. A: B Fisher (9) 41 cb. A Scr: D Gallagher 37. B: A Auciello (16) 38. C: R McAuley (23) 38 cb.

LAKESIDE: Men: Stableford: 2B Agg: P Janes (14) A Holland (9) 71 cb. Medley: 2B Scr: M Innes (10) R Minns (+2) 59. Men: F Dobozy (5) 37. Stroke: Foursome C’ship: A: J Webb (+2) L Arthur 145. B: G Kerr (10.5) K Edmonds 175. C: K D’Abrera (20.5) R Ewing 192.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: B Staley (15) P Siapos B Staley (15) P Siapos (22) 45. B Staley (15) 35.

LEONAY: Men: Stroke Foursome: White: A: D Gallagher (10) S Thums 64. A Scr: L Alexander I Barnes 73. B: P Tucker (20.50) J Thomas 63.5. B Scr: P Tucker J Thomas 84.

LONG REEF: Men: Par: A Scr: C Wu 5 up. A: M Hunter (1) 5 up. B: G Bourke (19) 2 up. C: D Gemmell (24) 1 up. Women: J Cheng (28) 4 up. Mxd: 2B: P Yeldham (23) 9 up. A Papandrea (16) 9 up.

LYNWOOD: Stableford: Div 1: B Workman (5) 38. Div 1 Scr: P Van Wegen 32. Div 2: T Nguyen (15) 38. Div 2 Scr: G Yeates 24. Div 3: P May (20) 38. Div 3 Scr: B Bailey 19. A: P May 44. J Park 44. A Scr: M Dirube 34. P Van Wegen 34. J Oechsle (22) 38.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: A: M Sandilands (2) 35. B: N Brandt (19) 36. C: P Forward (20) 38.

MANLY: Men: Stableford: A: M Hill (4) 39. B: A Regan (18) 42. C: B Walker (20) 39. A Scr: A Tunny 37. Trophy: A Tunny (1) 38. 2B: M Hill (4) A Hunter (9) 49.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: Hcp: H Ree (21) 41. T Skinner (9) 40. J Dunn (5) 38. Scr: T Shaw (0) 36.

MONA VALE: Men: Stableford: A: M McKinnon (9) 43. B: P Gazzard (21) 38. C: G Samuel (22) 40. A Scr: M McKinnon (9) 34. Stroke Foursome C’ship: Black: A: A Radford M Radford 153. B: J Boughton T Ware 176. C: S Johnston N McGregor 196.

MONASH: Men: Stableford: 2B Multi: A: D Washington (9) 39 cb. B: H Knapp (13) 44. C: P Meredith (23) 41. Div 1: H Furness/Knapp (32) 70. Div 2: T Howell/Cormack (38) 69. Div 1 Scr: C Abbott/Hunt (2) 39.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: Foursome: A: D Johnson (9) S LeQuesne (12) 69.5. B: N Williams (17) K Nicoll (10) 68.5. C: W Burgess (22) P Pearce (24) 70. Stableford: A: B Schill (8) 35. B: G Harrison (20) 40. C: J Soussan (30) 37.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: R Fitzgerald (7) 39. M Moussa (14) 38. B: B Bissett (19) 36. R Goodall (21) 36. C: K Rogers (28) 36. K Humphreys (26) 33. A: P Chisler (12) 39. S Bowden (14) 39. B: M Pisani (20) 37. M Quirke (19) 37. C: L Williams (29) 34. E Rigon (26) 34.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: H Du Plooy 39. A Scr: M Gilson 36. B: K Williams 38. C: C Momsen 38. Women: S Worth 34.

NORTH RYDE: Men: Stableford: A: C Chang (6) 38. B: A Cross (14) 40. C: R Palmer (26) 41. Irish Team: E Chahine (7) G Onley (14) C Mace (16) A Jamieson (13) 92. E Chahine (7) G Onley (14) C Mace (16) A Jamieson (13) 92.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: W Alder (7) 39. A Scr: W Alder (7) 32. B: J Cayzer (17) 36. C: H Cuthill (27) 38. Women: Stableford Green: C Mallinson (13) 39. Medley: Black: J Whiting (13) 38. Stableford: 2B: J Whiting (13) M Dawkina (20) 48.

NOWRA: Medley: Stableford: A: J Bellwood (12) 39 cb. B: C Grimditch (18) 41. C: G McVey (22) 39.

NSW: Men: Stableford: Plate: D Shannon (11) N Shannon (36) 48 cb. 4B Scr: L Naumovski C Whittingham 37 cb.

OATLANDS: Men: Stableford: Cup: I Tanner (11) 40. Medley: A: I Tanner (11) 40. B: A Peterson (17) 39. C: K Lim (19) 39. D: J Wehbe (34) 39 cb. A Scr: W Reece 36.

PALM BEACH: Men: Stroke: 27-hole Foursome C’ship: K Clough (1) C Bevan (0) 105. Foursome: R Jahnsen (18.5) R Mielnik (18.5) 60.5. Women: Stableford: M Shennen (29) 43.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: A: A Davidson (6) 42. A Scr: H Murray 39. B: B Jones (17) 39. C: N Kataria (21) 40.

PENRITH: Men: Stableford: 2B: G Smith (23) M Dixon (13) 50. A: M Organ (1) 38. B: B Cho (16) 40. C: S Sandilands (28) 38 cb.

PYMBLE: Men: Stableford: A: P Beveridge (8) 37. B: M Murphy (13) 40. C: J Pelser (20) 38. Women: M Henry (20) 40. Mxd: Irish Team: N Walker (24) 90. B Phipson (19) 90. D Hensler (13) 90. C Nelson (13) 90.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: B Courtis (21) Z Taureka (36) 75. A: M Williams (+2) 38. B: B Dunn (13) 38. C: Z Taureka (36) 43. Scr: R Fernandes 30.

RICH RIVER: Women: Stableford: West: M Whatley (22) 37. Men: Stableford White: A: R Thompson (3) 39. B: T Lewis (12) 40. C: B Scott (15) 37.

RICHMOND: Medley: Stroke Medal Jun: Black: A: C Coates (3) 66. A Scr: S Simms (5) 72. B: N Precious (15) 66. B Scr: P Gounder (13) 81. C: A O’Connor (23) 64. C Scr: J Sainsbury (23) 94. Hole in one: C Coates at 8th.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: M Cowley (19) 39. Women: Stableford: D McAleer (11) 37. Men: Stableford White: A: G Burden (8) 44. B: B Gentle (15) 37. C: T Evennett (27) 37. Medley: Stableford: 2B: G Burden (8) G Cole (12) 50. Men: Stableford Scr: White: G Burden (8) 36.

SEFTON: Men: Stableford: 2B Agg: D Kassis (9) K Brake (11) 63.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: C Spare S Taber 47. Medley: D Mabey M Mabey 44. Women: Div 1: K Burke (2) 39. Men: A: C Lewis (11) 37. B: M Sheldon (18) 35. C: M Waite (25) 35 cb. Medley: A: G Davidson (Indooroopilly GC) (9) 40.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: N Hunt (25) S O’Keefe (11) 49. A: D Troy (9) 39. B: J Bromhead (15) 39. C: G Hughes (23) 38. A Scr: L Maddinson (0) 36.

TALLWOODS: Medley: Stableford: 4B: M Gaffey J Sands 48. J Patfield I Miller 43. M Gaffey (24) 41. I Miller (5) 36.

TERREY HILLS: Stableford: A: W Liu (11) 38. B: K Chen (17) 40. C: S Whiting (22) 41.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Foursome: H Glenday (-1) J Guan (-4) 70.5. A Scr: H Glenday J Guan 68.

THE COAST: Men: Stableford: A Reynolds (15) 40. D Meyer (15) 39 cb. G Hetherington (14) 39. C Webber 74. 4B Agg: P Kelley (4) M Dane (2) 65. Women: K Blyth (15) 36.

THE LAKES: Stableford: Trophy: V Clark (8) 42 cb. Scr: J Rayner 35. 9-hole: K Lasky (10) 19. PM: L Hammond (20) 17.

THE RIDGE: Medley: Stroke: Ambrose: C Burgess (8) B Wilson (36) M Blumor (16) A Norman (17) 55.375.

TOCUMWAL: Medley: Stableford: D Masoch (28) M Masoch (42) J Crilly (12) H Crilly (18) 115.

TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: T Robinson (22) B McGrath (16) W Handebo (15) B O’Loughlin (24) 92. Men: A: D Shortland (12) 40 cb. B: M Bemet (17) 39. C: G Collins (19) 41. Women: P Muller (24) 36 cb.

TWIN CREEKS: Men: Stroke Medal Jun: Black: A: E Eou (12) 69. A Scr: M Madan (1) 72. B: C Park (13) 67. B Scr: D Chen (14) 85. C: J Jiang (29) 67. C Scr: C Oh (19) 93. Women: Green: J Kang (15) 71.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: U Wiesner (20) F Dunstan (29) 45. A Scr: D Adamson B Mason 34. A: K Prestwidge (9) 39. A Scr: B Mason 34. B: B Appleyrd (18) 37. B Scr: D Hewlett 23. C: P O’Conner (20) 38. C Scr: P O’Conner 18. Women: L Donnelly (19) 34.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Pagett (-1) B Hillhouse (14) 47. 2B Scr: J Jamieson N Reitsma 42. A: B Bratusa (12) 42. B: F Emslie (14) 45. C: A Nonas (25) 37.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: J Nicholson (10) 33 cb. B: H Delaney (15) 36 cb. C: C Sweeting (20) 39. D: A Fox (32) 38 cb. Scr: S Springall (1) 32. Irish: G Campbell (12) R Poole (20) G Bell (19) T Halpin (20) 87 cb.

WOOLLAHRA: Men: Par: Div 1: C Woodley (14) 3 up. Div 2: G Lane (19) 3 up. Div 3: G Weiner (31) 2 up. 36-hole: C Woodley (Winner Patron’s Cup) (14) 2 up. S Meads (Runner Up) (22) 1 up.

WOOLOOWARE: Men: Stroke Foursome: Black: J Simpson (11) R Simpson (+2) 67.5. Stroke: C Jamieson D De Traubenberg 75. Stableford: J Almond (20) 40. Men: Stroke Foursome C’ship: Black: A: D Hull T Vella 154. Stroke: B: M Hull W Chandler 175. C: S Meehan I Urquhart 191.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Par: Murray: A: K Parker (8) 3 up. B: J Baker (28) 4 up. Lake: A: G Moore (10) 2 up cb. B: P Moat (22) 1 up. Women: C Tytler (34) 3 up.