June 27, 2022

Daily Club Golf Results Saturday, 18 June 2022

Commercial Golf Resort Albury

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 18 June 2022.

ANTILL PARK: Men: Stableford White: A: J Richards (-1) 36 cb. B: A Moss (14) 38. C: C Colins (27) 44. 2B Agg: R Cleary (12) C Collins 74. Women: Stableford: L MacMillan (24) 37.

ASQUITH: Men: Stroke: Foursome qlfrs: A: I Malcolm T Felton (2) 68. A Scr: B Folkard M Harvey 77 cb. Div 1: I Lim J Suh (10.5) 69.5 cb. Div 1 Scr: R Druce R Agostino 81. B: V Smith Y Kim (17) 68. B Scr: S Pennington W Jeffrey 85. C: G Birt D Grove (20.5) 72.5. C Scr: J Elliott B Geary 93.

AVONDALE: Men: Stableford White: A: S O’Malley (6) 38. B: P Lindberg (16) 37. C: D Khadka (20) 39. Scr: L Yip (+4) 35.

BALGOWLAH: Mxd: Par White: A: P Bruce (11) 1 up. B: B McPherson (16) 5 up. C: D Buckner (31) 4 up.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: K Noone (35) 39. M Abrahams (15) 39. A Scr: J Sentas 30. Men: Stroke: Foursome C’ship: A: K Beck I Westley 64.5. Medley: A Scr: N Katholos I Elliot 66. B Scr: E Hunter V Tekura 83. C Scr: G Katsoulis J Katsoulis 90. Men: C’ship: B Scr: E Hunter V Tekura 141.

BARHAM: Men: Par: Div 1: G May (10) 1 up. Div 2: G Layton (15) 4 up. Div 3: R Taylor (19) 1 up. Women: Div 1: P Grant (27) sq.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: Foursome C’ship: L Coleman (13) T Roach (9) 161. Foursome: E O’Connor (23) S Knight (20) 61.5.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: M Corbett-Jones (11) 42. B: A Dods (19) 42. C: G Pearce (25) 41. Scr: A Scr: M Mahoney 34. Women: Div 1: H Jones (18) 33 cb. Div 2: S Dunn (31) 41. Medley: 2B: J Longworth (13) A Dods (19) 49.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: S Wyatt (4) 37. B: J Millwood (16) 36. C: C Vazzoler (22) 33.

BEXLEY: Medley: Stroke: 2B: D Watt (16) A Mercurio (15) 56. Stableford: A: K Isomoto (9) 36. B: G Snowden (14) 32 cb. C: M Georges (19) 39. Stroke: 2B Scr: G Heffernan B Russell 61.

BLACKHEATH: Mxd: Stableford: 4B Agg: R Brown A Campbell O Antaw M Mole 129. Medley: M Ashford (21) 39.

BONDI: Men: Stableford: A: P Larkin (11) 40. B: M Jones (17) 36. C: R Jensen (19) 39.

BONVILLE: Medley: Stableford: T O’Rourke (3) 37 cb. R Hope (8) 37 cb. G Bunder (16) 37. L Dureau (8) 36 cb. K Hawthorne (16) 36 cb. R Makin (36) 36.

CABRAMATTA: Men: Stroke: Ambrose: A: M Heaton J McGarr (14) 59.3. A Scr: M Bogovic A Marsh 68 cb.

CAMDEN: Women: Stableford: Hcp: A: L Newcombe (19) 36. B: S Goodall (23) 36. Men: A: G Miles (12) 37. A Scr: D Cummins 32. B: T Elmoh (18) 37. B Scr: J Ardill 24. C: R Clarke (22) 38. C Scr: P Small 19. Team: D Leis (13) N Woodland (27) M Woodland (16) A Crawford (23) 89.

CAMPBELLTOWN: Men: Par: A: P Brodala (9) 2 up. B: G Pestridge (16) 3 up. C: P Biffin (27) 3 up. Stroke: Matchplay: A: G Evans bt P Higgins 2-1. B: S Mitchell bt B Smith 19th. C: C Dawson bt J Fretwell 2-1.

CARNARVON: Men: Stroke: Gold Medal: M Chaudhary (18) 70. 2B Stroke: J Fisicaro (25) R Fisicaro (20) 60. 2B Scr: J Lind P Ellison 69. A: S Israel (9) 71. A Scr: J Lind 70. B: M Chaudhary (18) 70. B Scr: A Loi 89. C: R Fisicaro (20) 66. C Scr: H Kim 90.

CASTLE HILL: Men: Stroke Foursome: Black: A: A Gratland M Thomson 68.5. B: R Stevens A James 70. C: B Zubrycki R Allen 75.5.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: A: N Robinson (43) 70. Men: Stableford White: A: B Miller (10) 72. B: F Messner (22) 75. Stroke Medal Jun: B Miller (10) 72.

CONCORD: Men: Stroke 2B: Black: M Malouf P Malouf 68.5. 2B Scr: N Watts M Scarfone 72. Medley: Stableford W Foung (13) 39.

COROWA: Women: Stableford: V Pearce (35) 36. Men: A: B MacPherson (10) 41. B: G Nicholls (14) 38. C: P Whyte (26) 44.

CROMER: Medley: Stableford: A Scr: W Thomas (5) 30. A: I Bassett (9) 37. B: M Bishop (17) 38. C: G McCallum (36) 41. 2B: A Davies (26) S Cooper (21) 44 cb. Trophy: G McCallum (36) 41.

CRONULLA: Men: Stroke Black: A: T Bayley (3) 66. B: B Richardson (14) 70 cb. C: L Tapfield (21) 66. Scr: A: M Osborne 69. B: B Richardson 84. C: L Tapfield 87. Cup: G Hogbin (19) 73.

CUMBERLAND: Men: Stroke: Foursome: A: J Bramston (13) P Blade 73. A Scr: I Pemble J Freeman 76. B: M Baldwin (15.5) R Stewart 71.50. B Scr: P Kennedy S Sammak 91. C: J Laws (30) J Crean 71. C Scr: F Du Sart N Shaw 96.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: Div 1: P Argyriou (10) E Richards (10) 43. Div 1 Scr: C Williams D Williams 38. Div 2: K Stindl (16) G Williams (18) 47. Div 1: K Stindl (16) 44. Div 2: D Egan-lee (25) 38.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: C Aspey (9) 39. B: B Colbourne (13) 41. C: P Vezos (21) 38 cb.

ELANORA: Men: Par: President’s Trophy: G Magarey (25) T Davis (12) 3 up to playoff.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A: K Davis (11) 37 cb. B: G James (13) 38. C: B Nicholas (22) 40. D: K Gearside (25) 44. 2B: P Goucher (22) S Kelly (36) 47 cb.

FOX HILLS: Men: Stroke: Foursome C’ship: A: S Fulton (7.5) 67.5. M Davies (7.5) 67.5. A Scr: M Timbs 79. S Johnston 79. B: D Casey (14) 68. A Borg (14) 68. B Scr: T Bruce 87 cb. R Noney 87 cb. C: B Santanelli (20.5) 69.5. J Neyra (20.5) 69.5. C Scr: P Marscham 93 cb. I Marscham 93 cb.

GLENMORE: Medley: Par: Div 1: M Kobryn (13) 4 up. Div 2: A Bowden (27) 1 up cb. Div 1 Scr: S Zingle 2 down.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A: S Paterson (12) 41. B: P Morgan (14) 40 cb. C: P West (20) 42. A Scr: D Bosley (1) 32.

HOWLONG: Women: Stableford: J Stephens (18) 33 cb. Men: A: A Brown (7) 41 cb. B: H Maxwell (16) 38. C: B Williams (35) 40. A Scr: T Sheedy (6) 32.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: D Curtis (7) 37 cb. B: D McNamara (10) 43. C: P Woolaston (22) 43. Women: Stableford: B Evans (16) 39.

KAREELA: Men: Stroke: Medal Mar: A: J Fraser (9) 63. A Scr: K Mudadana (0) 69. B: S Evans (15) 64 cb. B Scr: T Russell (15) 80 cb. C: Z Beck (25) 60 cb. C Scr: J Casey (28) 88. Hole in one: M Hardiman at 10th.

KILLARA: Mxd: Stableford: A: L Jerricho (9) 40. B: O Harvey (12) 40. C: M Baldwin (18) 38 cb. A Scr: P Kerr 35. Div 1: P Sears (10) 35.

KOGARAH: Medley: Stableford Shield: White: G Morrison (23) 38 cb. A: K Yato (11) 38. A Scr: A Honeysett 34. B: B Tierney (17) 38. C: G Morrison (23) 38 cb.

LAKESIDE: Men: Stroke: Foursome qlfrs: A Scr: J Webb (+2) L Arthur 74. B Scr: C Payne (12.5) D Wilkes 85. C Scr: C Brennan (18) S Auld 91. A: P Dawson (4.5) S Huffadine 74.5. B: G Price (15.5) R Price 75.5. C: K D’Abrera (20.5) R Ewing 71.5.

LANE COVE: Men: Par: A Moss (15) 5 up cb. 2B: A Moss (15) J Erasmus (14) 9 up cb.

LEONAY: Men: Stroke Foursome C’ship: White: A: A Brockbank (16) K Gordon 68. A Scr: D Worthy K Zvirbulis 74. B: P Haines (27.5) J Egan 64.5. B Scr: R Kuipers J Pridans 90.

LONG REEF: Men: Stableford: A Scr: J Duff 25. A: G Black (12) 34. B: L Cleary (17) 36. C: B Chapman (21) 36. Stroke Vardon: Black: A Scr: S Feldman 72. A: I Maclennan (5) 73. Women: Stroke: Salver: A Scr: J Song 74. A: J Brown (15) 76. Stableford: J Atchison (14) 32.

LYNWOOD: Men: Stableford 2B: White: A: S Kim (11) 37. A Scr: M Dirube (5) 31. B: A McCracken (15) 39. B Scr: P Mulder (12) 26. C: S Adams (23) 40. C Scr: R Crawford (19) 21. S Adams (23) 45. J Turvill (8) 45. Women: Stableford: Div 1: J Smith (7) 33. Div 2: T Lindsay (23) 36.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: A: D Sampson (10) 40. B: A Branks (13) 36. C: V Galluzzo (28) 38. K Riley (22) 32.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: Div 1: S Foster (14) 4. Par: Div 1: S Foster (14) 4 up. Div 2: R Ward (24) 1 down.

MANLY: Men: Stableford White: A: V Madsen (9) 41. B: M Hiscock (18) 39 cb. C: B Capelin (30) 36. Mxd: 2B: V Madsen R O’dea 48 cb.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: Hcp: D Lloyd (21) 37 cb. C Pye (20) 37. M Garnsey (25) 36 cb. Scr: T Shaw (0) 34 cb.

MASSEY PARK: Men: Stableford: 2B Agg: B Smith (0) S Fitzpatrick (0) 71. Scr: A Emmerson 36. Div 1: P Robinson (12) 38. Div 2: W Williamson (19) 38. Div 3: I Prendergast (20) 38.

MONA VALE: Men: Stroke Foursome: Black: T Ware J Boughton 68. A Scr: A Radford M Radford 73. 4B KO f: J Kane M Mckeon bt A Davies S Hepworth 2-1.

MONASH: Men: Stableford: A: D Allan (6) 38. B: G Sechi (18) 41. C: J Miller (22) 41. 2B: Div 1: B Green (17) A Wood (9) 45. Div 2: P Rudgley (26) G Sechi (18) 47. 2B Scr: S Bowgett (7) J Dawber (6) 38.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: Foursome: A: D Chapman (8.5) C Chapman (8.5) 68.5. B: K Nicholl (14) N Williams (14) 67. C: J LeBas (23.5) R Frankcombe (23.5) 70.5. Stableford: A: C Gilvear (5) 37. B: M Yarham (13) 38. C: J Soussan (29) 34.

MURRAY DOWNS: Women: Stableford: M Sartori (41) 37. Men: A: T Aitken (9) 38. B: A Woolstencroft (16) 36. C: K Domaille (21) 45.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: E Kidd (14) 35. P Kent (9) 34. A: A Fortune (28) 36. D Stocks (15) 34.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: S Mercer 38. A Scr: S Mercer 34. B: A Johansen 42. Women: C Calarco 30 cb.

NORTH RYDE: Men: Stableford: A: I Ray (12) 39. B: L McNiven (19) 40. C: M Seo (22) 36. 2B: R Lu (32) A Mace (13) 47. A Scr: W Clark (9) R Shuttleworth (6) 33. Stroke: Foursome C’ship: A: T Crockart B Bury 143. B: S Derkatch P Wallen 183. C: P Meers P Sexton 197. Foursome: A: M Brett (9.5) R Stubbs (9.5) 65.5. B: J Dolan (15.5) S Smith (15.5) 75.5. C: G De Waal (25.5) H Pharo (25.5) 74.5.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: Ambrose: J Terranova E Frino J O’Neill B Batchelor 49.75. Div 1 Scr: J Stark T Wilson D Godfrey D Johnston 55.

NOWRA: Medley: Stableford: A: B Taylor (7) 35. B: J Ludewig (20) 42. C: G Lymbery (28) 42.

NSW: Men: Stableford: K Lamb (20) 44. Stableford White: M Pennell (27) 36. Gold: K Nossiter (24) 33. Women: Stableford: S Goldschmidt (33) 31. Men: Scr: H Doig 36.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: I Myeong (8) 38. B: R Bromhead (15) 37. C: K Stevens (26) 39. D: L Brown (49) 40. A Scr: W Reece 34 cb.

PALM BEACH: Women: Stroke: Foursome C’ship: M Gee (24) 79. N Kempson (19) 79. Men: Par: 2B: R Quin (15) 10 up. R Ellis (12) 10 up.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: R Lam (12) 39. A Scr: S Trikilis 35. B: K Ross (13) 39. C: G Selig (29) 40.

PYMBLE: MEn: Stableford: A: P Waddington (6) 42. B: S Standfield (17) 36. C: T Sjoquist (20) 35. Medley: Irish: D Nugent (10) P Waddington (6) P Clavin (15) A King (13) 90. Women: Stableford Yellow: L Dickinson (11) 33.

RANDWICK: Men: Stableford: Split Six: M Connolly (20) R Williams (15) M Brooks (24) G Flynn (19) 86. A: T Barrett (7) 38. B: R Williams (15) 35. C: M Connolly (20) 38.

RICH RIVER: Men: Stableford 4B Agg: East: Black: A: R George 71. M Badura 71. Women: Stableford: A: G Azzopardi 67. M Ciavarella 67.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: J Bryant (31) 36. Women: Stableford: A Quan (30) 38. Men: Stableford White: A: M Seeto (13) 39. B: J Walker (18) 39. C: B Milas (23) 44. Medley: Stableford: 2B: D Hatch (17) B Milas (23) 48. Men: Scr: M Cheng (+1) 36.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: Div 1: P Elliott (17) W Everest (10) 43. Div 2: P Lee (19) J Kim (15) 42. A: S Robertson (4) 36. B: P McGivern (15) 39. C: P Lee (19) 40. D: R Croyden (28) 36. Scr: M Green 34.

SEFTON: Men: Stroke: Ambrose: P Kingi (11) J Glynn (12) 52.25.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: J Avendano (+1) 39. B: D McNicholl (17) 40. C: P Douglas (19) 39. Women: Div 1: S Hayes (25) 36. Medley: 2B Multi: S Hayes C Wright 71. Men: N Simpson B Hack (Kooindah) 79.

TALLWOODS: Medley: Stableford: J Patfield (32) 38. S Innes (19) 37 cb.

TERREY HILLS: Stableford: Trophy: M Williams (21) 38 cb. 2B: M Williams D Manassen 45 cb.

THE AUSTRALIAN: Men: Par White: A: D Gillard (0) sq. B: A Berman (14) 3 up cb. C: F Lee (21) 2 up cb. A Scr: M Giles (-3) 2 up.

THE COAST: Women: Stroke: Canadian Foursome: A White (17) L D’Ambrosio (17) 74.25. Men: Stableford: A: M Danne (3) 36 cb. B: G Hetherington (14) 37. C: B Spicer-Marks (23) 39 cb. A Scr: M Dan (3) 33. B Scr: G Hetherington (14) 37. C Scr: C Pantelos (19) 19.

THE LAKES: Stroke Foursome: Black: J Rubenstein D Cohen 80 cb. Stroke: M Nabarro (4) R Friede (26) 69. Stableford: 9-hole: L Hammond (20) 18.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: B Chitty (12) 41. B: B Rhodes (21) 41 cb. C: M Reis (37) 38 cb. 2B: G Lane (16) T Ratcliffe (6) 48.

TOCUMWAL: Men: Par: Div 1: R Clark (14) sq. Div 2: B Cavanagh (26) 1 down cb. Women: Div 1: L Cooper (17) sq. Div 2: N Beard (25) 5 down. Mxd: Par Gold: C Rossborough (12) 4 down.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: R Vesperman (6) S Martin (19) 49. 4B Scr: R Oliver B Willett 37. A: L Lear (10) 39. B: L Pugh (18) 41. C: S Martin (19) 45. Women: C Cranston (12) 37.

TWIN CREEKS: Men: Par Gold: A: M DeVries (-2) 3 up. A Scr: M Pearce (-4) 40 up. B: N Madaan (15) 5 up. B Scr: S Buhari (13) 25 up. C: M Nicol (23) 2 up cb. C Scr: E Yi (21) 16 up cb. Women: Green: K McDonald (23) sq. Men: 2B: Gold: N Madaan (15) M Madan 11 up. 2B Scr: J Tolomeo (+1) D Ali 44 up.

WAKEHURST: Women: Stableford: M Ahern (17) 36. Men: 2B: J Maruca (23) N Filacuridi (22) 49. A Scr: B Mason G Rosa 36. A: G Brown (10) 36. A Scr: B Mason 31. B: J Jong (15) 38. B Scr: A Hill 24. C: B Foote (24) 40. C Scr: N Filacundi 18.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: S McBrien (13) J Batman (6) 47. 2B Scr: J Pagett S Lear 40. A: W Hutt (8) 38. B: C Hinton (15) 40. C: G Koteff (22) 38 cb. Women: Yellow: S Owen (18) 33.

WARRINGAH: Men: Stroke: Foursome: A: S Kim (12) W Smith (6) 69. B: G McLeod (16) M Roberts (20) 68. C: R Ford (31) P Catteau (21) 71. Scr: J Titherley (6) S Springall (1) 76. Hole in one: G McLeod at 12th.

WOOLLAHRA: Men: Par: Div 1: B Poulter (3) 1 up. Div 2: M Schnabl (17) 2 up. Div 3: V Daswani (30) 2 up cb.

WOOLOOWARE: Men: Stroke Foursome C’ship: Black: S Meehan (20) I Urquhart (21) 66.5. Stroke: Scr: D Strong M Rugless 76 cb.

WYONG: Men: Stableford: A: P Kent (9) 40 cb. B: T Eden (18) 41. C: N Edwards (29) 40. A Scr: D McClelland 38. 2B Agg: G Belgre (22) T Eden (18) 76 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: D Ballintine (11) 37 cb. B: B Steele (20) 37. Murray: G Runnalls (21) 34 cb. Women: A: N Moore (24) 35. B: H Baines (31) 35.