June 27, 2022

Daily Club Golf Results Wednesday, 15 June 2022

Young Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Wednesday, 15 June 2022.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: R Childs A Porter 45. 2B Scr: R Stevenson (7) S Eastman (4) 38. Team: S Farr (15) A Farr (7) C Fretwell (13) G Jones (30) 110. A: B Silwal (6) 38. B: S Farr (40) 40. C: C Guthrie (22) 38. D: C Chong (28) 40.

BARHAM: Women: Par: P Grant (27) 2 up.

BERMAGUI: Women: Par: L Ponsford (19) 2 down. M Medelis (25) 4 down.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: J Morrison (22) 41. A: K Rae (4) 40. B: D Blackwell (17) 40. C: G Jahns (19) 40 cb. Scr: B Turner 34.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: L Blair (16) I Graham (25) 43 cb. 2B Scr: S Terkalas G Heffernan 32 cb. A: P La Vite (8) 35. B: K Lewis (13) 37. C: G Bowen (19) 34.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: M Allen (10) J Hollis (19) 57. S Tolhurst (10) 35.

BONDI: Men: Stableford: V Dos Santos (19) 36 cb.

BONNIE DOON: Stableford: A: M Koureas (11) 40. B: T Skokan (14) 38 cb. C: S Karatasas (24) 38. Scr: T K Hess 32.

BONVILLE: Medley: Stableford 2B: White: R Williams (2) I Willams (14) 48.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: C Stone (20) 34.

CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: M Greksa (6) T Hunt (5) 69 cb. Div 2: C Hilton (11) S Acreman (19) 68. 2B Scr: T Marlin R McIvor 55. A: A Marsh (1) 37. B: C Collins (13) 40. C: M Hunter (20) 39.

CAMDEN: Women: Stableford: Hcp: A: W Kozinski (16) 35. A Scr: W Kozinski 20. B: J James (31) 33. B Scr: L Bond 11. C: S Douglas (35) 35. C Scr: C Versluis 8.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 4B Agg: T Borodczic (15) P Wright (4) 70. 4B Scr: D Dickson B Ryan 43. Mxd: A: J Chanthivong (9) 37. B: T Borodzicz (15) 40. C: S Taylor (23) 36 cb.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: C Pak (19) S Oh (25) 45 cb. Div 1: H Lee (11) 36. Div 2: S Oh (25) 34 cb. Div 3: S Kim (35) 39.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: B Lloyd (21) R Challenor (17) 45. A: Z Pagano (9) 37. B: R Kim (15) 40. C: B Lloyd (21) 35 cb. PM 2B: G Heanes (20) M Halcrow (4) 47. PM: A: C Billyard (11) 40 cb. B: B Windle (18) 40. C: G Heanes (20) 43. 2B Scr: B Lambert T Corby 39. Gold: J Vodanovich (35) 36.

CASTLECOVE: Women: Stableford: L Adam (34) 33.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: 4B: V Irving (41) C McGrath (45) 42 cb.

CONCORD: Men: Stableford: 2B: T Rasiah (18) R Morris (31) 48. 2B Scr: B Cardwell J Widdicombe 35. A: B Dolan (9) 38 cb. B: C Robertshaw (15) 40. C: L Ognen (25) 38 cb.

COROWA: Women: Stableford: J Lawler (31) 35.

CROMER: Medley: Stableford: 2B: G Muirhead E Grattan-Smith 45. A: D Sprules (13) 40. B: R Richards (20) 36. C: S Benson (25) 36 cb. Scr: G Baciu 32 cb.

CRONULLA: Women: Stableford Gold: A: V Powell (16) 35. B: L Showell (27) 37. C: S Blizard (29) 35. D: C Baker (36) 35. Scr: S Wiggins 25.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: B Lord B Matta 47. 2B Scr: B Leafe A Foreman 38. Div 1: B Leafe (5) 39. Div 2: M Montejo (20) 38. Div 3: B Lord (28) 38. Scr: A Foreman 28.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: G Howland (3) J Green (14) 47. Div 1: J Green (14) 41. Div 2: P Karvon (28) 40. Scr: J Fearnley (+2) 37. Veteran: A: G Williams (15) 38. B: M Clarke (20) 37. C: B Arandale (30) 35. Women: E Williams (39) 37.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: J Parata (9) 38. B: J Reddy (14) 36. C: A Pellegrini (28) 36. Scr: H Holohan (-1) 32.

ELANORA: Women: Stroke: Foursome C’ship: A Scr: K Smith J Armati 94 cb. B Scr: P Martin P Randall 109. Foursome: Hcp A: F Cavill L Buckley 75. B: P Martin P Randall 81. Stableford: T Armati (25) 36.

FINLEY: Men: Stableford White: C McNamara (9) 39.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: R Kidd (12) 37. B: M Brown (18) 39. C: M Allington (24) 39. Scr: R Burns (4) 31.

GOULBURN: Women: Stroke: Medal May: Div 1: A Ridley (7) 75 cb. Div 2: J Treweek (33) 76.

HOWLONG: Women: Stableford: Team: A: F Barnes G Frichot B Outen P Bongetti 86.

KAREELA: Men: Stableford: 4B Agg: S Crane N Tome J Pearse J Pearse 135. A: T Mayne (5) 38 cb. A Scr: A Beazley (10) 28. B: H Molla (22) 38. B Scr: R Connon (16) 21. C: J Bradley (26) 38. C Scr: J Gooch (24) 14 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: M Hatton (31) K Miners (13) 46 cb. A: D Fenn (10) 36 cb. B: T Smith (16) 39. C: M Hatton (31) 43. Scr: G Harnwell 34. Veteran: M Hatton (31) 43.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: G Jack (15) I Butters (15) 39. G Jack (15) 34.

LEONAY: Women: Stroke Foursome: White: J Sutcliffe (26) P Savage 75. Foursome C’ship: Scr: P Savage J Sutcliffe 207. Hcp: R Chruszcz (25) M Mcnally 164.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B Agg: C Galloway (11) T Bracey (7) 76. A: C Galloway (11) 41. B: P Frith (16) 38. C: J Hanson (22) 41. Scr: J Knox 35.

LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B: C Amery (24) 41. R Crawford (20) 36. Scr: C Amery M Selby 45.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B: Black: V Panov (22) J Gibson (35) 45. A: C Abutaa (10) 37. B: P Micallef (18) 36. C: V Panov (22) 37.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B: R Munt (13) K King 41. K Mitchell (16) 32 cb.

MANLY: Men: Stableford: A: N McMurray (10) 43 cb. B: R Frost (15) 36 cb. C: P Clay (21) 37 cb. White: P Beverley (32) 36. Hole in one: W Crisp at 9th.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B: M McInnes (-1) G Parkinson (13) 47. A: M McInnes (-1) 38. B: K Effenberg (18) 39. C: P Quin (15) 37. Scr: M McInnes 39.

MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: L Matthews (16) A Keayes (13) 44. Div 2: D Cohen (20) Y Drutman (22) 43. 2B Scr: A Novis (15) A Groom (-1) 37. Men: A: J Smith (2) 35. B: D Mckinnon (17) 39. C: W Lightfoot (22) 37.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: D Cassie (8) 34 cb. B: B Gnesin (18) 37. C: D Kiang (23) 40. Veteran: R Payten (38) 36. Women: S Jang (21) 36.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: T Peters (21) L Benkovich (15) 43. A: G Pavey (11) 36 cb. B: A Peduto (18) 37. C: C Han (21) 36.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: A: M Galloway (13) 38. R Hare (14) 37 cb. B: P Miers (21) 40. A Fisher (20) 37 cb. C: B Woodhouse (25) 39. K Woodley (24) 37. A: T Chaplin (15) 40. G Eaton (11) 39. B: R Palmer (17) 39 cb. G Cousins (17) 39. C: P Griffin (28) 38. P Lakeman (29) 36 cb.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: R Pride (23) I Merrick (32) 47. Team: G Loon (26) G Wilson (28) P Wallen (14) I Blake (18) 122. A: S Lawton (12) 37. B: A Fletcher (21) 40. C: B Tysoe (24) 40.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: R Cook (16) J Sharpe (4) 44. R Cook (16) 34 cb.

NOWRA: Men: Stableford: B Dixon (31) 38.

NSW: Medley: Stableford: 2B: R Harris (15) J Ellis (25) 47. R Harris (15) 40 cb. White: J Briggs (24) 39. Gold: B Coulson (25) 31. Women: L Buckley (16) 35. Medley: Scr: H Doig 39.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: V Petitto C Russell 47. A: S Doherty (4) 37. B: I Kim (15) 38. C: R Ruston (23) 39. D: C Russell (30) 41. Scr: S Tarrant 34.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: J Francis (18) R Main (8) 49. A: P Murphy (12) 38 cb. B: R Bramston (18) 38. C: J Goggin (26) 39. Scr: H Murray 41.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: W Cauchi (33) G Honeysett (11) 48. 2B Scr: I Gallagher (7) B Kop 38. Men: A: D Cox (7) 37. B: E Whitley (15) 35. C: R Cloey (20) 36 cb.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 4B: M Murphy (14) N Cain (16) 43 cb. Scr: R Brown (-2) L Allen (1) 41. M Robertson (15) 35 cb.

RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: Y Cheng (21) 34. Div 2: M Santoro (25) 35. Div 3: C Baldwin (29) 33. Div 4: J Butcher (34) 33.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: K Hanigan (20) D Carter (16) 45. 2B Scr: A Crumpton (-2) R Davies (1) 38. A: G Schipp (8) 42. B: K Johnson (13) 39. C: N McCurley (23) 40. Scr: D Dennis (0) 35.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Multi: Div 1: D Semken (14) B Hooper (5) 62. Div 2: M Kenny (10) D Balmer (26) 65. A: N Hamley (10) 34. B: G Hassall (15) 37. C: L Van Der Heide (21) 38. D: R Creek (24) 34. Scr: B Hooper 29.

SHELLY BEACH: Women: Stroke: VW Scramble: C Stolz (4) T McSweeny (16) M Bensley (25) Z Ifield (36) 58.875. Stableford: Div 1: G Bright (23) 38. Div 2: J Black (30) 37.

TALLWOODS: Men: Stableford 4B: White: P Quinlivan T Bodycote 41. S Burns (The Vintage) R Glover 39. P Quinlivan (25) 34. D Puxty (12) 33.

TERREY HILLS: Stableford: A: D Kunce (7) 33. B: A Johnson (14) 36. C: K Byun (31) 38.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 2B: Green: N Aboud (9) J Whiteman (8) 45. Scr: N Aboud J Whiteman 36 cb. N Aboud (9) 39.

THE LAKES: Medley: Stableford: 2B: E Sissian (6) G Jones (8) 45. 2B Scr: J Angelis A Rodrigues 37. M Hudson (14) 40. PM 2B: M Hendler (11) G Levin (17) 49. 2B Scr: J Rubenstein D Cohen 36. PM: K Chandler (20) 39.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: A: T McWhirter (11) 13 cb. B: S Agar (18) 25. C: M Thompson (23) 19.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: B Dokter (34) R Kelly (33) 51. 4B Scr: R Oliver B White 43. A: L Davies (9) 38 cb. B: G Fitzgerald (16) 44. C: P Lear (22) 43. D: B Dokter (34) 45.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B: V Capolupo (21) J Green (18) 47. 2B Scr: J Tolomeo P Borg 43. A: T Wozniak (8) 38. A Scr: J Tolomeo 37. B: J Green (18) 38. B Scr: M Galdes 22 cb. C: V Capolupo (21) 40. C Scr: B Scott 17.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: A: M Prentice (30) M Kean (33) 48. A Scr: G Wood D Hurley 38. A: K Prestwidge (11) 42. A Scr: G Wood 32. B: D Strachan (17) 37. B Scr: M Levene 22. C: M Prantice (30) 40. C Scr: H Portrate 17.

WALLACIA: Women: Stableford: J Thorpe (21) 34 cb.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: J Crawford (22) L Kelly (17) 44 cb. A: S Springall (1) 36. B: M Downey (16) 37. C: J Crawford (22) 38. D: H Bull (27) 36 cb. 9-hole: H Delaney (15) 19.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: S Jahshan (13) 40. B: A Purnell (34) 34 cb. C: C Benson (24) 38. Scr: D De Traubenberg 34.