June 27, 2022

Daily Club Golf Results Saturday, 11 June 2022

Tuross Head Country Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 11 June 2022.

ANTILL PARK: Medley: Stroke Ambrose: White: W Bergmann (7.75) A Whittingham 62.25.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: M Geelan (30) L Collins (7) 47. 4B Agg: A Harvey (5) L Williams (6) H Cilento (14) Z Johnson (7) 111. A: M Lenz (5) 40. B: G Bensley (13) 39 cb. C: M Geelan (30) 41. Scr: A Harvey 34 cb.

AVONDALE: Men: Stableford Scr: White: D O’Donovan (+2) A Robson (0) 43. 2B: R Case (18) R Thompson (11) 46.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: Split Six: G Cullen (6) D Secheny (10) 65. M Churcher (16) 41. J O’hearn (27) 42. A Scr: J Calleja 33.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: Foursome qlfrs: E O’Connor (23) S Knight (19) 69 cb. Men: Foursome C’ship: W Martlew 69. C Delaney 69.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: A Sharif (12) 36 cb. B: G Yeatman (17) 45. C: C Fussell (31) 44. Scr: A Scr: R Loewenthal 32. 2B: D Beeston (14) G Yeatman (17) 49 cb. Women: Stroke: Medal Jun: Div 1: S Calabretta (16) 74. J Raine (24) 68.

BERMAGUI: Women: Stableford: B Whiffen (29) 34. L Ashton (31) 33. C Fader (17) 32. Men: A: K Brown (13) 34 cb. B: P Rumble (16) 35. C: A Watson (24) 42.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: I Thompson (19) 40. A: T Welch (9) 39. B: S Bimson (15) 37. C: G Ward (21) 35 cb. A Scr: O Davis 33.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: A West (12) W Russell (11) 70. A: D Street (10) 35 cb. B: D Gilligan (16) 39. C: A Crawford (17) 37 cb. Scr: G Heffernan 34.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: 2B: S Tolhurst (10) K Munchow (12) 40. C Miller (17) 32.

BONDI: Mxd: Par: 2B: B Hunt (30) 2 up cb. B Hunt (30) L Donnan (25) 2 up

BONNIE DOON: Stableford: A: L Dowman (6) 39. A Scr: A Yeung 34. B: I Arbib (14) 37. C: R Lees (28) 35.

BONVILLE: Men: Stroke: Medal Jun: A/Medal: W Mordue (9) 70. B/Medal: A Salerno (11) 73. C/Medal: D Higgins (24) 72. A Scr: N Trezise (0) 74. Women: J West (32) 77.

BRIGHTON LAKES: Par: A: P Haim (8) 1 up. A Scr: T Barnes (6) 7 down. B: J Frasca (13) sq. B Scr: D Weigel (14) 12 down. C: N Clarke (22) 2 up. C Scr: B Ritchie (24) 15 down. N Clarke (22) R Archer (25) 8 up.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Conrades (3) J Mediati (7) 41. Div 2: G Wade (19) M Penna (14) 42. Div 1 Scr: I Buckley M Sainsbury 32. A: I Buckley (6) 38. B: A Carroll (11) 39. C: G Wade (19) 39. D: B Bissett (25) 34.

CAMDEN: Women: Par: Hcp: A: W Kozinski (16) 3 down. B: M Thorn (21) 2 down. C: A Wilson (34) sq. Men: A: P Chambers (8) sq cb. A Scr: M Bell sq. B: I Martin (13) 3 up. B Scr: K Lockwood 10 down. C: S Jankiewicz (28) 1 up. C Scr: G Eamens 12 down. 2B: B Hannagan (12) W Pierce (20) 9 up cb. 2B Scr: P Chambers D Mulley 1 up cb.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: B Vella (1) 38. B: G Winnal (15) 39. C: K Kerrigan (22) 38. 4B: G Winnal (15) K Kerrigsn (22) 46. 4B Scr: G Tanner C Matthews 38 cb.

CARNARVON: Men: Stroke: 2B Stroke: M Stark (17) A Salkeld (11) 146. A: J Choi (11) 72. A Scr: K Gibb 79. B: M Stark (17) 71. B Scr: A Croucher 89. C: A Fuller (20) 68. C Scr: P Woo 95.

CASTLE HILL: Men: StAbleford: A: J Holt (6) 40. B: S Stewart (14) 35. C: P Brown (21) 42. A: J Giorgiutti (9) 39. B: P Lulic (16) 38. C: T Carney (24) 38. 2b: J Holt (6) B Egge (14) 47. S Newell (9) S Kemp (4) 46.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: I Christiansen (9) 42. B: D Kalcher (29) 35. 2B: K Wallis (0) I Christiansen (9) 46. Women: Stableford: T Kirkham (30) 31.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: C Warn (2) 37. B: T Vanderburg (36) 36. Men: Stableford White: A: A Lowndes (5) 37 cb. B: A Cossar (11) 34. C: R Bill (19) 37.

CONCORD: Medley: Stableford White: A: R Shah (10) 40. B: T Daniel (15) 40. C: J Brunton (24) 40. Stableford: 2B: P Fernandes (15) S Goh (15) 46. 2B Scr: J Hong M Secivanovic 38.

COROWA: Women: Stableford: W Saunders (24) 41. Men: A: A Tatterson (11) 42 cb. B: T Arrowsmith (13) 39. C: M Hancock (22) 41.

CROMER: Medley: Par: A Scr: J Riddle (4) 3 down. A: M Higgs (10) 2 up. B: R Heron (15) 2 up. C: J Wang (20) 1 up. 2B Agg: R Brotherson (19) M Higgs (10) 11 up.

CRONULLA: Men: Stableford Black: A: C Cowin (12) 43. B: D Crossley (17) 39. C: D Gehrig (29) 36. Stableford: A: J Crean (13) 37. B: G Davies (16) 37. C: M Daly (22) 31.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: T Nicholls A Duff 50.

DUNHEVED: Medley: Stableford: A: A Wright (10) 37 cb. A Scr: C Williams 38. B: M Fitzpatrick (17) 42. C: S Brenner (19) 37 cb. D: J Speirs (26) 38.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: S Wong (4) 35 cb. B: C Keane (18) 39. C: P Vezos (21) 36. A Scr: C Hicks (1) 34 cb.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: A: D Adams (9) 36. B: T Waugh (17) 39. C: R Granger (24) 38.

EVERGLADES: Medley: Par: A: J Bell (10) 2 up. B: M Wilson (16) 5 up cb. C: J Murphy (24) 2 up. D: D Paull (32) 6 up. 2B: J Murphy (24) S Emms (16) 13 up.

FOX HILLS: Men: Stableford: Team Agg: A Kumar (26) 88. J Jesuthasan (21) 88. K Santhasoropan (30) 88. S Rathinam (28) 88. J Wachowicz 63. K Robertson 63. C Sutanto 63. L Holmes 63. M Horgan (12) 36. J Micallef (14) 39. D Hill (24) 36 cb.

GLENMORE: Medley: Stroke: Div 1: P Godber (6) 68. Div 2: D Button (22) 69. Div 1 Scr: S Hunt 73. Hole in one: S Wilson (Lynwood 18th).

GOSFORD: Men: Stableford Black: A: W Ballard (12) 40. B: P Burke (17) 37 cb. C: C Brand (32) 44. A Scr: D Bosley (1) 34.

GOULBURN: Women: Stableford Green: G Moroney (15) 33.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: J Biddle (24) 32 Cb. B: H Wilton (30) 39. Men: A: M Morgan (15) 40. B: N Shelly (18) 42. C: C Boswell (27) 41.

HOWLONG: Men: Stableford: D Simmons & Janz 50. Medley: A: S James (2) 34 cb. B: S Kolevich (28) 35 cb.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: A: J Pantano (5) 36. B: S Osborne (10) 37. C: P Bresnahan (18) 36 cb.

KAREELA: Medley: Stableford: Trophy: G Keane (18) 40 cb. A: J Devlin (10) 37. A Scr: C Holland (6) 26 cb. B: R Di Bartolomeo (17) 38. B Scr: T Russell (16) 22. C: C Farrugia (20) 40. C Scr: S Higgerson (23) 19. Hole in one: C Holland at 1st.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: J McBarron (14) B Nagi (1) 46. A: J Mourad (9) 37 cb. A Scr: B Nagi 36. B: J Borg (15) 39. C: M Duggan (24) 35.

LAKESIDE: Men: Stableford: 2B: J Alimbakis (22) J Moore (17) 43. Medley: 2B Scr: L Arthur (-4) J Webb (-3) 43. Men: A: J Simpson (7) 35. B: P Janes (12) 34 cb. C: J Alimbakis (22) 39.

LANE COVE: Mxd: Stableford: A Moss (15) 40. Men: 2B: X Guo (21) S Tan (21) 48. Cup: A Corish (10) K Khurshed (18) 43.

LEONAY: Mxd: Stroke Canadian Foursome: White: A: A Dunsire (18.75) K Thums 59.25. A Scr: A Wright D Wrigley 71.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: A: G Ashton (10) 39. B: M STyan (14) 39. C: H Kim (28) 43. Split Six: R Huh (28) H Kim (25) 64.

LONG REEF: Mxd: Stableford: 2B Agg: B Chapman (21) 72. R Mclaughlin (15) 72. Men: A Scr: C Wu 37. A: M Gillespie (9) 36. B: P Moss (19) 37. C: B Chapman (21) 36. Women: A Starc (6) 34.

LYNWOOD: Stableford: L Robert 45. G Hill 45. Div 1: T Nguyen (15) 38. Div 1 Scr: M Fullerton 33. Div 2: R Lin (23) 37. Div 2 Scr: R Crawford 16. T Lindsay (23) 39.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stroke 2B: Black: S Wunderlich (4.5) B Wunderlich 74. C Pike (16.5) A Bell 68.5.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: Div 1 Scr: S Adlard (7) 33. Div 2: M Doyle (23) 30.

MANLY: Men: Stableford White: S Avis (10) 38. Stableford: 4B: R Frost (15) V White (19) 46.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: Hcp: T Savage (12) 38 cb. J Skinner (12) 38. M Ribarovski (8) 37. Scr: D Jones (1) 31.

MASSEY PARK: Men: Stableford: 2B Multi: S Ashman (16) V Goundar (13) 73 cb. Scr: C Smith 35 cb. Div 1: A Dooley (12) 37 cb. Div 2: K Weymark (19) 42. Div 3: A Brooks (20) 34. Women: Div 1: M Oman (12) 36. Div 2: B Cooper (33) 44. 2B Agg: B Cooper (33) R Ch’ng (22) 76.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B Agg: D Kellard K Moore 72. A Scr: S Alfbinski G Stanford 67. J Mastroianni (26) 40.

MONASH: Men: Stableford: A: J Bennett (8) 38. B: A Pritchard-Davies (14) 36. C: J Kabalan (23) 28. 2B: Div 1: G Beck (6) J Bliss (15) 44. Div 2: B Cleland (22) J Downey (19) 40. 2B Scr: D Brown D Cuda 35. Stroke: Cup: P Fletcher (15) 143.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: M Culican (9) C Butt (22) 44. A: G Pavey (12) 37. B: D Freeman (16) 35 cb. C: S Ryu (27) 38.

MURRAY DOWNS: Women: Stableford: A: M Sartori (41) 39. Men: Stableford Gold: A: D Carmichael (11) 39. B: T Kay (18) 37. C: M Hughes (19) 46.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: B Carmichael (3) 36 cb. A Scr: B Hill 34. B: G Wearin (19) 39. C: J Griffiths (23) 38.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A ScR: P Banbury (3) 33. A: C Mccurrich (11) 38. B: D Tamas (19) 36. C: S Penny (20) 35. Women: J La Peyre (18) 32 Cb. Medley: 2b: M Teply (6) D Illingworth (3) 45 cb.

NOWRA: Medley: Stableford: A: M Carney (12) 44. B: G Bridge (17) 46. C: G Lymbery (29) 37.

NSW: Stableford: C Connole (6) 37 cb. Stableford White: P Schulties (13) 36 cb. Gold: E Ellis (17) 26. Stableford: G Dooley (2) 37. Scr: G Dooley 35.

OATLANDS: Men: Stableford: Cup: W Reece 29. Medley: A: S Doherty (5) 37. B: S Jones (17) 38. C: J Bell (23) 35. D: M Ellis (28) 42. A Scr: R Easterbrook 32 cb.

PALM BEACH: Women: Stroke: Foursome C’ship: H Simmonds (26) 57.5. M Little (41) 57.5. Men: Stableford: 2B: S Demeio (22) 50. J Otto (22) 50.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: S Kennedy (3) 40. A Scr: H Murray 40. B: M Pinchbeck (13) 41. C: U Chopra (20) 36 cb.

PENRITH: Men: Hole in one: White: D Turner at 3rd. Stroke Scr: C Lawler A Platts 75. Canadian Foursome: D Venn (5.63) P Willis 69.37.

PYMBLE: Men: Stableford: 2B: T Yates (18) V Mclenaghan (19) 44 cb. A Scr: J Atkins G Mcmurdy 36. A: R Kaan (12) 36 cb. B: C Nelson (14) 36. C: N Walker (26) 37. Trophy: J Varka (14) 35. Women: L Dickinson (11) 30.

RANDWICK: Men: Stroke: Ambrose: R Fernandes (57-1/8) A Fernandes A Durante 47.18. A Scr: T Mcdonal J Mcdonald R Ayton G Tankoski 56.

RICH RIVER: Men: Stroke MeDal Jun: West: Black: A: C Heywood (11) 69 Cb. B: B Suffolk (14) 63. C: A Marr (22) 70 Cb. A Scr: S Jones (1) 71. B Scr: D Whytcross (12) 78. C Scr: P Webber (19) 86. Women: Stroke: Star Medallist: A: L Mckinlay (29) 68.

RICHMOND: Medley: Stableford: A: B Carver (9) 39. A Scr: C Ellings (1) 32. B: M Drury (14) 39. C: R Powell (23) 40. S Griffen (16) S Brecko (18) 47.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: M Poirrier (21) 37. Women: Stableford: K Dowling (25) 41. Men: Stableford White: A: C Foley (6) 38. B: G Senior (16) 34. C: R Cooper (25) 36. Stableford: Scr: C Foley (6) 32. Foursome: A Broom (15) D Chan (3) 36.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: W Everest (10) 37. A Scr: C McGowan 29. B: P McGivern (15) 37. C: L Hutton (23) 31. D: W Beauman (28) 35. 2B: Div 1: P McGivern (15) D Naylor (9) 42. Div 2: C Henwood (19) J Camroux (19) 44.

SEFTON: Men: Stableford: A: D Kassis (8) 33. B: P Bacon (11) 40.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: M Pavy (1) 38. B: K Lange (17) 42. C: L Yarnold (32) 39. Women: T Howard (25) 41. Men: 2B Agg: K Lange (17) D Lange (13) 73. Medley: T Howard (25) S Galton (17) 77.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B Agg: K Stevenson (14) K Yurner (12) 73. A: C Bloom (8) 39. B: S Wright (19) 41. C: G Miller (30) 39. A Scr: B Hollick (1) 33.

ST MICHAELS: Stableford White: A: W Wang (+1) 39. B: M Cuenca (11) 37. C: L Nicolaus (29) 44. A Scr: W Wang (-2) 41. Gold: G Russel (25) 38.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: S Murphy (7) 35 cb. G Schumertl (19) 35. B: G Lane (23 Manly) 31. M Gaffey (25) 30. Women: Stableford: K Gordon (25) 36. H Roslaniec (38) 31.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: D Lucas (12) 39. A Scr: L Houghton 29 cb. B: A Mackay (13) 42. C: A Carrick (21) 40.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Silver Medal: A: R Balcomb (3) 70. B: M Hovey (14) 69. C: R Cavanagh (21) 70. A Scr: R Balcomb 73.

THE COAST: Women: Stableford: J Skippen (39) 36. Medley: A: P Woodward (10) 38. B: C White (18) 35. A Scr: J Dunphy (3) 30. B Scr: M Rivett (18) 23. M Rivett (18) A King (15) 46.

THE LAKES: Par: N Ryba (8) 4 up. Scr: H Glenday sq. PM: D Wathen (11) 3 up cb. Scr: S Beck sq. Stableford: 9-hole: J Holloway (17) 15. L Hammond (20) 17.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: T Fedes (11) 44. B: W MacArthur (20) 39 cb. C: C Maiolo (50) 41. 2B Multi: M Hammond (11) C Maiolo (50) 87.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: B Fornari (22) M Elsworthy (11) 48. 4B Scr: C Donsworth J Hawkshaw 39. A: M Elsworthy (11) 41. B: J Peady (18) 40. C: R McGuire (21) 40. Women: A Aitken (30) 34.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: J Liddell (11) 39. A Scr: M Madan (-2) 37. B: N Bransdon 37. B Scr: K Kim (13) 21. C: J Jiang (28) 41. C Scr: L Stutchbury (19) 18. Women: Green: K Kim (25) 34. Mxd: 2B: Gold: K Walker (21) M Galdes (14) 46.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: A Montgomerie (15) J Maruca (23) 48. A Scr: D Reed N Kwanten 35. Men: A: N Kwanten (9) 38. A Scr: B Mason 33. B: K Holtzausen (13) 38. B Scr: K Holtzhausen 25. C: J Seddin (25) 35. C Scr: J Seddin 15. Women: R Charnell (13) 35.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Danby (18) J Batman (6) 46. 2B Scr: C Vidigal D Visser 40. A: C Vidigal (1) 38 cb. B: G Ward (17) 42. C: P Sutton (19) 35. Women: Yellow: S Owen (18) 33.

WARRINGAH: Men: Stroke: Ambrose: J Benbow (10) P Benbow (20) 62.5.

WOOLLAHRA: Men: Stableford White: Div 1: P Bacci (11) 37 cb. Div 2: P Ford (15) 37. Div 3: T Kinsella (21) 35. Irish Team: L Tosh (26) W Sparkes (35) T Crowe (12) T Carr (18) 85.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: Trophy: S Willis (15) 39. A: R Smith (13) 35 cb. C: M Higgins (20) 34 cb. Scr: G Soames 31 cb.

WYONG: Men: Stableford: A: V Tedesco (6) 38. B: G Bridge (16) 37. C: P Thornton (29) 37 cb. A Scr: E Middleton 33. 2B: T Webster (25) M Garaty (27) 46.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Par: 4B: Murray: J Cronk (15) C Perus (18) 8 up. Men: N Moraitis (18) K Jensen (9) 7 up. Lake: R Smith (16) M Sheehan (19) 9 up.