August 16, 2022

Daily Club Golf Results Wednesday, 1 June 2022

Ballina Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Wednesday, 1 June 2022.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: J Jeong Y Kim 44 cb. Team: A Perring T Felton D Kieth D Morgan 96. A: J Jeong (11) 35 cb. B: D Grove (15) 33 cb. C: I Robertson (22) 34 cb.

BALGOWLAH: Men: Stableford White: G Ryan (17) 34.

BARHAM: Women: Stroke: A: K Laughlin (25) 74. B: S Hall (28) 78 cb.

BARNWELL PARK: Women: Par: J Perera (28) sq.

BERMAGUI: Women: Stroke: Medal Jun: F Hanks (35) 78. Div 1: M Hayes (9) 79. B Whiffen (28) 79. Div 2: C Skidmore (35) 80. V Schilling (40) 83.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: L Clarke (15) L Delahoy (11) 43. 2B Scr: J Martyn D Street 30. A: A Brown (7) 32. B: G Bowen (19) 33 cb. C: S Dounis (Woolooware 20) 33.

BONDI: Men: Stableford: C Moore (Eastlake 6) 34. Veteran: V Dainer (30) 30.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A: J Harris (2) 33. B: J Gillam (12) 41. C: M Claffey (22) 35.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: J Phipps (20) R Grieve (21) 49. J Phipps (20) 39.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: 9-hole: B Kaiki (25) 14.

CAMDEN: Women: Stableford: W Kozinski (17) 31.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 4B: G Buckley (14) B Cox (19) 45. A: N McDonald (12) 33 cb. B: G Buckley (14) 36. C: M Noha (22) 37. 9-hole: J Noble (21) 18.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: P Mansour (15) A Kong (12) 42. A: M Wingrove (8) 38. B: K Somra (19) 36. C: P Barden (20) 35. PM 2B: G Cooper (15) J Power (21) 44. A: C Billyard (10) 34 cb. B: G Cooper (15) 37. C: J Russo (21) 39. Gold: G Webb (24) 21. 2B Scr: J Mcphillip S Rahiman 34 cb.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford Gold: A: J Curran (8) 32. B: R Rettke (15) 36. Hole in one: J Sheedy at 3rd.

CROMER: Men: Stableford: 2B Multi: P Jolly C Devlin 88. A: K Johnson (15) 40. B: C Devlin (18) 42.

CRONULLA: Women: Stableford 9-hole: Green: A: S Geraghty (21) 19 cb. B: J Spencer (40) 19.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: S Kim B Kim 46. Div 1: S Kim (12) 38. Div 2: M Lee (17) 36. Div 3: D Mackenzie (23) 33 cb. Scr: D Sheather 32.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: A Drew (14) C Hilton (9) 44. P Roveto (13) 38. Veteran: 2B: R Ayre (16) F Harvey (24) 43. A: A Goundan (12) 36. B: P Bamback (20) 33. C: F Harvey (24) 34.

ELANORA: Women: Stableford: M Murden (36) 40.

EVERGLADES: Men: Stableford: A: J Bowron (8) 34. B: R Mole (13) 37. C: B Mossman (20) 41. D: D Remy (26) 39.

FINLEY: Men: Stableford White: B Smith (17) 37. Women: Stroke: M Doyle (25) 76.

GOULBURN: Women: Stableford Gold: H McAleer (26) 23.

HOWLONG: Women: Stableford: N Beard (22) 33 cb.

KAREELA: Men: Stableford: A: R Duff (12) 24. P Bendeich (9) 23. B: P Tierney (19) 26. C Larkins (20) 22 cb. C: B Hemmett (29) 19 cb. F Hay (26) 19 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B Agg: White: I Todd (23) C Zeritis (14) 68. A: C McHatton (7) 36. B: S Law (14) 37. C: I Todd (23) 37. Scr: M Tierney 31. Veteran: S Law (14) 37.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Agg: S Tan (21) H Shaw (20) 66. S Tan (21) 36.

LEONAY: Women: Stroke Medal Jun: White: Div 1: C Mathias (26) 77. Div 2: M Mcnally (41) 77.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: S Rorke (15) D O’Sullivan (23) 41. A: T Cruickshank (4) 36. B: S Rorke (15) 32. C: W Hocking (27) 28. Scr: T Cruickshank 32.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B: E Holmes (16) R Spencer (18) 38. E Holmes (16) 34.

MANLY: Men: Stableford: 2B: A Martin (14) P Wilsdon (10) 45. A: W Crisp (3) 37. B: S Defina (14) 36. C: S Somerville (20) 38. Scr: W Crisp 34.

MONA VALE: Men: Par: 2B: D Stander (15) G Samuel (22) 9 up. G Samuel (22) 4 up. Scr: J Corroto 1 up.

MONASH: Mxd: Stableford: 2B: Div 1: G Newham (12) B Lee (16) 43. Div 2: H Brett (16) J Brett (32) 39. 2B Scr: A Groom (-1) D Spiteri (4) 38. Men: A: F Gurren (7) 35. B: G Schofield (13) 36. C: R Marrett (22) 33 cb. Mxd: White: J Martin (25) 27.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: A Wise (11) 31. B: C Playle (12) 35. C: R Leong (19) 37. Veteran: M James (21) 34.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: B Smith (24) N Nield (18) 37 cb. Medal Jun: A: A King (10) 31. B: A Peduto (20) 31. C: P Probets (25) 33. Scr: A Bratz 23.

MURRAY DOWNS: Women: Stroke: Div 1: P Pickert (16) 75. Div 2: R McAlister (28) 72.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: T Short (9) 38. C Gilbert (13) 35. B: P Wheatley (19) 38. I Sandy (21) 38. C: Z Wasilewicz (32) 41. R Bennett (26) 36. A: N Edwards (12) 37. M Barden (12) 33. B: M Haddad (22) 34. G Spake (16) 34. C: T Thornton (33) 38. G Flux (26) 37.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: J Dolan (18) N Couper (21) 44. Scr: J McKie (5) D Fazzolari (1) 35. A: J McKie (5) 35. B: J Dolan (18) 40. C: P Boyce (30) 30.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: R Geniale (21) P Hanarahan (24) 39. G Machan (18) 37.

NOWRA: Men: Stableford: M Rae (21) 40.

NSW: Medley: 2B: Stableford: B Winning (32) K Friendship (18) 40. J Ellis (25) 28. Scr: T Whitely 27 cb. White: A Clarke (12) 15.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: I Kim A Kang 46. A: G Laws (11) 36. B: I Kim (16) 40. C: F Hutchinson (26) 36. D: M Wesslink (29) 34. Scr: G Lomas 33.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: G Lee (20) 39.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 4B: R Nelmes (21) J Kalaf (14) 44. D Nugent (10) 41.

RANDWICK: Women: Stroke: Div 1: J Langridge (13) 70. Div 2: R Flatters (22) 73. Div 3: M Pacitti (28) 80. Div 4: R Gibson (43) 74. C’ship: B Scr: S Hall (22) 286. C Scr: M Pacitti (28) 310.

RICH RIVER: Women: Stableford: Brooch: West: A: C Eddy (18) 36 cb. L De Ravin (21) 36. B: M O’Brien (27) 36. C: J Flanagan (36) 36.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: K McKinlay (18) 37. B Holland (17) . P Evans (13) 66.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: Div 1: C Dickson (9) D Vail (11) 46. Div 2: N Morris (21) R Creek (24) 49. A: J Parva (12) 42. B: P Watson (16) 39. C: L Hutton (23) 41. D: R Creek (24) 41. Scr: W Joe 34.

TALLWOODS: Men: Par 2B: White: B Munro (16) N Patchett (15) 16 up cb.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: G Howard (3) 38 cb. B: T De Saxe (19) 37. C: M Clendenny (22) 42.

THE COAST: Medley: Stableford: A: D Wood (7) 32. B: I Hamilton (28) 34.

THE LAKES: Medley: Stableford: 2B: J Hawkes (6) I Alexander (36) 49. S Sapsford (8) 37. PM 2B: P Tulloch (36) G Irving (17) 42. PM: P Sainsbury (3) 35. 9-hole: J Kim (11) 18. Women: K Lasky (11) 14 cb.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: A: M Christofi (12) 13. B: D Smuk (14) 19. C: J Shearman (29) 19. Hole in one: D Smuk at 8th.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: B Molnar (0) 40. Div 2: R Rowe (16) 38 cb. Div 3: J Scandrett (36) 33. Gold: P Lovelace (17) 29 cb.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: A Cavana (17) C Rivelli (17) 45. 4B Scr: B Willett R Oliver 33. A: C Wayland (8) 36. B: E Papesch (16) 38. C: J McCurdy (21) 38. D: K Elliot (25) 33 cb.

TWIN CREEKS: Medley: Par 2B: Gold: B Morcom (21) N Myint 8 up. 2B Scr: J Tolomeo (0) P Borg 40 up. A: C Bonovas (6) 2 up. A Scr: P Borg (2) 33 up. B: M Perl (18) 3 up. B Scr: J Averillo (13) 22 up. C: E Vaka (24) 8 up. C Scr: N Myint (20) 17 up cb.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B: Green: B Poole (18) A Peacock (18) 46. A: M Cuzzilla (10) 37 cb. B: A Peacock (18) 42. C: C Catteau (28) 39. 9-hole: White: P Hartmann (13) 20.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 12-hole: J Daunay (14) 24.