August 16, 2022

Daily Club Golf Results Monday, 16 May 2022

Emerald Downs Golf Course

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Monday, 16 May 2022.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: L Cox (10) B Willingham (2) 67 cb. A: L Cox (10) 35 cb. B: B Senior (13) 35. C: M Sheen (22) 33.

ASQUITH: Medley: Stableford 2B: White: C Fretwell (10) S Van De Giessen (18) 47. A: J Jeong (11) 37. B: J Lee (12) 38. C: J Noh (32) 34.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: D Richards (15) 40.

BLACKHEATH: Women: Stableford: 9-hole: A Morris (33) 15 cb.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: T Graham (23) B White (5) 68 cb. 2B Agg Scr: H Jamieson R Gibbeson 56. Men: A: E Tan (10) 39. B: Y Zhou (15) 36 cb. C: T Graham (23) 34. Women: S Ryan (39) 36.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: D McKenzie P Dawson 48. Men: D McKenzie (24) 40. Women: M Lee (25) 41.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: L Haumono (14) N Miller (Muirfield 2) 44. Div 1: L Haumono (14) 40. Div 2: S Duckett (20) 37. Scr: J White (Twin Creeks) 37.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: F Yoko (6) 39. B: B Handspiker (17) 40.

EMERALD DOWNS: NORTH COAST JNR MASTERS: Final rd: Boys c’ship (par 70): T Farrar (The Australia) 134 H Atkinson (Pymble) 135 C Nianios (Wollongong) 135. 16-17yrs: C Nianios (Wollongong) 135. Hcp: B Small (Maitland 1) 135. 14-15yrs: T Farrar (The Australian) 134. Hcp: M Loomes (Safety Beach 3) 131. 12-13yrs: A Frain (St Michael’s) 149. Hcp: N Ah-See (Wyong 14) 142. 11/u: B Cranston (Toukley) 158. Hcp: H Oram (Richmond 36) 136. Girls c’ship (par 70): G Kim (Coolangatta Tweed Heads) 137 R Lee (Avondale) 140 Ann Jang (Toukley) 141. 16-17yrs: E Scaysbrook (The Australia) 143. Hcp: M Sullings (Federal 0) 145. 14-15yrs: G Kim (Coolangatta Tweed Heads) 137. Hcp: M Yang (Stonecutters Ridge 2) 142. 12-13yrs: C Kim (Lynwood) 158. Hcp: S Payne (Ballina 11) 141 . 11/u: S Chau (Gold Creek) 175. Hcp: E Oram (Richmond 29) 146.

KOGARAH: Veteran: Stableford: R Dacol (9) 38.

LEONAY: Men: Stableford: A: M Brennan (8) 38. B: P Blazek (17) 36. C: S Manson (21) 33.

LONG REEF: Men: Stableford: A: S Evans (7) 37. B: P Verrills (19) 40. C: O Rutherford (30) 36. Scr: L Edgell 37.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B Agg: B Gumley (10) J Nettleton (9) 58. W Bridgwood (20) 32 cb.

OATLANDS: Women: Stableford: A: D Lee (20) 38. B: P Fallance (28) 33. C: D Tannous (54) 27 cb. Men: S Rahmati (20) 42.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: J Cooper (27) 37. 9-hole: J Grant (27) 10. Men: G Lynch (9) 36 cb. Irish Team: L Casey (14) R Fellows (10) B Wright (15) 80.

PENRITH: Senior Medley: Stableford Veteran Men: Gold: C Butt (Wyong 25) 39. Veteran Women: C Field (28) 25.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: D Clarkson (22) P Carey (4) 47. White: A: P Grover (5) 39. B: I Cooper (14) 36. C: G McRae (24) 34. Veteran: Green: B Spiller (36) 33.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: E Daza (11) 40. Women: D Mabey (22) 38.

TALLWOODS: Veteran: Stableford 9-hole: White: K Lee (16) 19. S McCosker (17) 17.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: Irish Team: R Selley (18) L Aboud (37) A Wood (Killara 18) T Cody (Royal Sydney 29) 84. Scr: K Crone L Townsend K Brunner (Elanora) A Thomsen (Wollongong) 46.

THE RIDGE: Stableford: A: C Mills (8) 40. B: S Melrose (20) 44. Veteran: W Farrer (Georges River 20) 40.

WALLACIA: Men: Stableford White: P Rositano (18) 35.