August 16, 2022

Daily Club Golf Results Wednesday, 11 May 2022

Denman Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Wednesday, 11 May 2022.

BARHAM: Women: Par: D Waller (24) 5 up.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: C Chew (23) 31.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: S Maurice (11) L Delahoy (11) 43. 2B Scr: G Chapple (Beverley Park) A Flood 28. A: A Pollock (10) 36. B: B Mitchell (12) 29 cb. C: S Dounis (Bankstown 20) 32.

BONDI: Men: Stableford: V Dos Santos (18) 33.

BONNIE DOON: Stableford: A: H Mulholland (1) 36. B: B Fain (15) 37. C: P Korch (21) 37. Scr: F Murray 35.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: G Sullivan (27) D Kennedy (8) 43. P Touma (Moss Vale 8) 38.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: O Moujaili (13) L Markovski (5) 44 cb. A: N Miller (4) 40. B: M Hunter (20) 40.

CAMDEN: Women: Stableford: B Johnston (20) 36.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 4B Agg: R Morrison (19) G Powers (15) 75. R Morrison (19) 41.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: R Finn (15) E Tan (10) 44 cb. A: D Sayer (10) 40. B: D Harlum (18) 37 cb. C: C Muxworthy (27) 36. PM 2B: M Pilkington (13) P Camilleri (11) 50. P Camilleri (11) 41 cb.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: A: D Ryan (20) 72. B: G Valente (30) 70.

COROWA: Women: Stableford: M Jeeves (35) 35.

CROMER: Men: Stableford: 2B: P Arber M Stephen 50. A: C Stone (17) 39 cb. B: P Arber (32) 44.

CRONULLA: Women: Stableford 9-hole: Green: A: R Cribb (24) 18 cb. B: B Brown (45) 22.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: J Eom A Foreman 47. A Foreman (4) 43.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B Agg: White: M Simpson (16) M John (21) 66. L Dulay (14) 38. Veteran: Stroke Medal May: J Bean (27) 70. E Zonaga (23) 71. S Hammond (25) 72.

EASTLAKE: Medley: Stableford Black: A: C Farr-Jones (12) 38. B: W Power (20) 37. C: J Bagnall (26) 41. Scr: G Cambell 33. Hole in one: J Lenord at 17th.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: J Pickvance (29) L Young (3) 44. A: K Gleeson (12) 36 cb. B: P Haworth (16) 37. C: S Ireland (21) 38. D: R Parslow (32) 35.

FINLEY: Stableford: Men: Stableford White: P Beaver (16) 37. Women: J Dean (17) 38.

GOULBURN: Women: Stroke: Foursome C’ship: A Scr: C Smith J Dooley (12.5) 87. A: G Moroney W Stewart (15.5) 74.5. B Scr: M Manfred V Scarfi (29) 105. B: D Kent H Crisp (24.5) 83.5.

HORIZONS: Men: Stableford: B Francis (6) 40. Women: J Convoy (11) 36 cb.

HOWLONG: Women: Stroke: A: J Molesworth (19) 75. B: C Ballentine (29) 71.

KAREELA: Men: Stableford: 9-hole: A: A Beazley (9) 27. C Elton (9) 25. B: L Parsons (16) 23 cb. J O’Brien (22) 23 cb. C: F Khouri (24) 25. J Casey (26) 23.

LEONAY: Women: Stroke Medal May: White: P Savage (30) 80.

LONG REEF: Men: Stableford: C Sulway (7) 37.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: A: C Abutaa (10) 42. B: S Tuite (18) 38. C: J Zaccagnini (24) 35.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: M Lee (8) 36. B: P Hickson (13) 37. C: R Devlin (20) 36. Veteran: M James (21) 34.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: G Muir (10) P Read (11) 35. A: C Whybrow (9) 29 cb. B: K Lee (17) 26 cb. C: S Purcell (26) 32.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: A Daubaras (10) 42. M Barden (12) 38 cb. B: P Rigby (17) 42. K Bryars (17) 37 cb. C: T Thornton (33) 40. P Lakeman (28) 34 cb. Stroke: Gymea Lily: A: S Ferguson (15) 69. E Kidd (15) 70. B: P Burgess (17) 68 cb. C Ermer (20) 68. C: K O’Shea (28) 72. R Baunach (28) 74.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: B Weir (19) P White (15) 70. A: W Regan (11) 40. B: C Mace (15) 36. C: A McIntosh (23) 34.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: J Sharpe (5) A Reisch (17) 45. D Chatillon (1) 38.

NSW: Medley: Stableford: 2B: S Anderson (15) J Ryba (19) 49. S Anderson (15) 39. White: D Sandor (31) 35. Scr: P Frankland 32.

PENRITH: Men: Stableford 2B Agg: White: J Gadd (-1) M Organ (2) 75. 2B Agg Scr: B Gadd J Gadd 70. A: J Burns (5) 38 cb. B: P Rashleigh (13) 36. C: M Borg (23) 33.

RANDWICK: Women: Stroke: Div 1: J Walsh (17) 67. Div 2: R Gibson (44) 69. Medal May: Div 1: J Walsh (17) 67. Div 2: S Hall (21) 71. Div 3: M Pacitti (28) 71. Div 4: R Gibson (44) 69.

RICH RIVER: Women: Stroke: Medal May: East: A/Medal: M Spiers (16) 66. B: M Howell (30) 71. C: D McMinn (31) 68 cb. J Rowbottom (33) 68.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Multi: W Palmer (1) J Bullock (16) 68. W Howson (19) 40.

TALLWOODS: Men: Stableford White: S Stephens (20) 39. R Glover (21) 36.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 2B: White: M Warren (8) T Daunt (8) 44 cb. 2B Scr: D Gillard S Farr-Jones 41.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: S Fung (8) G Michael (13) 47. Scr: B Reichman T Loewensohn 34. Hcp: J Tomlinson (7) 38. Scr: T Coroneo 34. C Allan (18) 41. 9-hole: S Sapsford (9) 18. H Touw (3) 15.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: A: S Coy (7) 19. B: C Stubbs (13) 20. C: C Callinan (34) 19.

TOCUMWAL: Men: Par: Div 1: M O’Brien (10) 2 up. Div 2: B Shaw (16) 5 up. Div 3: I McFarlane (24) 1 up. Gold: R Eaton (31) 2 down.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Agg: J Daly (19) Z Nagy (24) 72. A: B White (1) 39. B: A Hodgson (14) 37. C: J Daly (19) 37. D: K Brummell (29) 36.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B Multi: Gold: J Pearman-Sultana (23) K Siczak (15) 58 cb. Medley: K Siczak (15) 38.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: Green: J Kinsey (13 Mona Vale) J Bennett (7 Mona Vale) 81. A: J Kinsey (13 Mona Vale) 41. B: K Price (19) 37. 9-hole: White: J Nieuwenhof (18) 16.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: B Seldon (7) 39. B: C Elliott (21) 41. C: L Satchell (25) 34. Scr: T Vella 30.