May 26, 2022

Daily Club Golf Results Tuesday, 19 April 2022

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Tuesday, 19 April 2022.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: J Kim (12) 36. Div 2: M Lee (30) 40.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: Div 1: S Ryan (10) 37. Div 2: J Bruzzese (14) 36. Div 3: G Katsoulis (27) 39.

BONNIE DOON: Medley: Stroke: Medal Apr: Div 1: C Weller (17) 78. Div 2: M Blake (24) 74. Div 3: L Walker (35) 75. Scr: D Grace 83.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: G Pollard (6) 16 cb. B: S Ares (15) 20. C: L White (36) 22.

CABRAMATTA: Medley: Stableford: H Kwak (23) 41.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 4B: T Kobey (25) D Hudson (33) 57. 4B Scr: G Dalzell K Risk 36. I Brown (15) 42. Women: A: G Marsden (21) 31. B: J Singleton (33) 36. C: K Bradley (44) 38.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: J Nam (12) M Hwang (11) 45. A: P Tutton (8) 37. B: H Kim (18) 35. C: M Sullivan (22) 34.

CASTLECOVE: Men: Stableford Team: White: J Berry (14) B Lambert (17) L Frankish (11) M Crook (16) 87. C Severn (25) 39.

CONCORD: Women: Par: Div 1: L Burdekin (17) 2 down cb. Div 2: L Wayling (28) 1 up. Div 3: K Armati (32) 2 down cb. Stableford: 9-hole: P Lees (18) 18.

CRONULLA: Snr Stableford: F Reid (17) 22.

CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B: HC Ho J Joo 49. Div 1: A Yang (22) 42. Div 2: S Yeom (28) 38 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford: Div 1: A Vasilis (1) 38. Div 2: P Smith (23) 37.

EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: M Muncey (25) 37. Div 2: L McDougall (32) 39. Div 3: B Powell (42) 39.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: C Fotheringham (12) J Empson (Muirfield 5) 46. 2B Scr: T Marsic P Green 34. A: T Marsic (6) 37. B: R Pender (17) 40. C: G Riddell (25) 36.

GOSFORD: Women: Stroke: A: R Ireland (21) 74. B: G Bryant (25) 76. C: M Caruana (41) 71.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: T Collins (24) 38. B: H Wilton (30) 36. C: D Bowes (37) 28.

HOWLONG: Medley: Stableford Black: R Dowsett (21) 42.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: D Yang (13) 41. Div 2: B Norris (15) 41. Women: Gold: N Hellyer (8) 32. Men: Hole in one: White: B Norris at 2nd.

KAREELA: Women: Stableford Yellow: A: A Fraser (24) 25 cb. S Dempsey (18) 25 cb. B: L Aston (26) 26. K Wagner (30) 24. C: M Redman (37) 31. W Richmond (38) 26.

LONG REEF: Men: Stableford: C Hughes (1) 40. Women: Div 1: J Brown (12) 39. Div 2: S Sparke (28) 36.

MANLY: Women: Stroke: A: M Mckeand (22) 71. B: M Epper (32) 72. C: V Bloore (35) 76. Stableford: J Murray (32) 33. Stableford 9-hole: Gold: P Catley (23) 17.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 9-hole: J Thaw (11) 25. G Markey (13) 23. B Christie (13) 22 cb. Women: C O’Leary (19) 24. L Yang (13) .

MONA VALE: Medley: Stableford: J Richie (12) 40 cb.

MONASH: Women: Stableford: 2B: M Mott (36) A Osborn (45) 43. A: T Wise (15) 39. B: S Levy (29) 37. C: J Croydon (36) 38. Green: P Waugh (28) 33.

NELSON BAY: Women: Stroke: Gymea Lily: A: R Rocher (21) 71. C Elliott (23) 71. B: N Bethwaite (26) 69. D Hall (31) 71. C: N Justice (44) 73. M Wheatley (44) 76.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: L Ong (18) 34. B: M Yoon (24) 30. C: S Lim (28) 35. D: M Lee (37) 37.

NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: J Adamson P Jesser 48. A: H Dietz (5) 35. B: E Evans (16) 36. C: P Jesser (28) 39. Stableford Black: J Jalili 37.

PALM BEACH: Women: Stableford: J O’Brien (33) 38. 9-hole: B Menzies (28) 19.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: A: B Ocsing (11) 37.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: G Snook (10) W Dayment (13) 44. A: R Dupont-Louis (10) 38. B: W Dayment (13) 39. C: D Brightfield (22) 37. Scr: S Todd 37.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: D Jewell J Rutherford 50. A: J Taylor (12) 42. B: D Campbell (16) 39. C: C Worral (23) 41. D: D Jewell (31) 42.

ST GEORGES BASIN: Medley: Stableford: Div 1: R Williams Jnr (8) 39. Div 2: P Chivers (20) 36.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: S Thomson (13) M Horvat (6) 47 cb. Div 2: J Larkins (6) G Richards (8) 47. 2B Scr: T Lee M Yoon 39 cb. A: J Larkins (6) 43. B: S Thomson (13) 42. C: P Parker (20) 42. Women: Stroke: A: G Do (9) 69. B: I Kim (28) 68. C: K Dent (35) 74.

TERREY HILLS: Stableford: A Mirams (17) 39.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: Irish Team: J Emery (18) K Thorn (25) D East (19) E Wong 115.

THE COAST: Medley: Stableford: 2B: D: A Brady (13) M Sciberras (10) 45. A: J Findlay (15) 38. B: M Barrett (23) 38. Scr: P Garvan (6) 30.

THE LAKES: Men: Stableford: R Janzen (5) 39. Women: Div 1: A Wood (20) 37. Div 2: S Orgill (27) 42. 9-hole: L Salerno (41) 15.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: S Gould (17) B Mawer (25) 47. Men: A: G McDowall (8) 40. B: B Rhodes (22) 39. C: D Siu (23) 41. Women: N Hill (18) 35. Scr: A Heather (Woolooware) 35.

THURGOONA: MURRAY RIVER JNR MASTERS: Rd 1: Boys c’ship (par 72): R Toomey (Huntingdale) 67 H Whitelock (Royal Canberra) 70 D Richards (Manly) 72. 16-17yrs: D Richards (Manly) 72. Hcp: D Richards (Manly 0) 72. 14-15yrs: R Toomey (Huntingdale) 67. Hcp: R Toomey (Huntingdale +2) 69. 12-13yrs: M Li (Avondale) 76. Hcp: B Royal (Thurgoona 22) 71. 11yrs/u: C Kerr (Wollongong) 78. Hcp: C Kerr (Wollongong 5) 73. Girls c’ship (par 74): M Bang (Concord) 70 M McLean (The National) 71 A Jang (Toukley) 71. 16-17yrs: M Moon (NSW GC) 76. Hcp: M Moon (NSW GC 0) 76. 14-15yrs: M Bang (Concord) 70. Hcp: M Bang (Concord +2) 72. 12-13yrs: C Chandler (Cobram Barooga) 86. Hcp: C Chandler (Cobram Barooga 9) 77. 11yrs/u: S Chau (Gold Creek) 88. Hcp: S Chau (Gold Creek 13) 75.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: E Scicluna (22) M Scicluna (4) 48. E Scicluna (22) 41.

WARRINGAH: Women: Stableford: 9-hole: Div 1: M Springall (29) 21. Div 2: P De Boer (35) 17 cb.

WENTWORTH FALLS: Mxd: Stableford: P Cowan-Lunn (16) 39. M Cawthorne (12) 36.

WOOLOOWARE: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: M Collins (19) 77. Div 2: M Cozens (28) 82. Div 3: L Alexander (33) 81. Div 1 Scr: L Nowak (12) 92. Div 2 Scr: L Varney (26) 111. Div 3 Scr: V Weeks (35) 119.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Lake: White: A: K Holt (12) 39. B: D Reid (20) 37 cb.

SHARE