May 26, 2022

Daily Club Golf Results Saturday, 16 April 2022

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 16 April 2022.

ANTILL PARK: Men: Stableford White: A: M Post (5) 38. B: R Carter (16) 38 cb. C: W Moody (20) 39. 2B Multi: M Post (5) D White (5) 77. Women: Stableford: L MacMillan (22) 30.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: D Garrett (9) 38 cb. B: B Perry (19) 39. C: S Tse (24) 38.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: A Mcgann (13) J O’hearn (27) 45. A Scr: S Lohmann I Elliot 37. M De montfort (8) 39. P Everett (36) 35. A Scr: T Shaw 32.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: S Robertson (9) 37 cb. B: C Towner (19) 40. C: M Khan (21) 33. A Scr: R Viola (1) 35. Women: L Coleman (13) 34.

BERMAGUI: Men: Par White: A: C Falkland (6) 2 up. B: G Wright (20) 1 up. C: J Stichbury (22) 5 down.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: P Chiandotto (11) P Poulos (19) 49. Scr: M Henley 42. A: M Millyard (Wallacia) (6) 39. B: P Kollar (15) 41. C: A Abellar (21) 39.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 9-hole: M Unsworth (11) 21. Women: D Pease (24) 20.

BONDI: Men: Stableford: E Martin (18) 41. 2B Agg: E Martin (18) V Dos Santos 74.

BONVILLE: Medley: Stableford: T O’Rourke (1) 40 cb. P Warncken (13) 40. J Cottee (20) 39. A Francis (5) 37. J Morris (5) 36 cb. A Scr: T O’Rourke (1) 39.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: J Stefanowicz (12) 20. A Scr: D Horton 17. B: G Wilson (17) 22. B Scr: B Stinson 14. C: S Power (20) 19. C Scr: M De Haan 9. B Couper (12) G Wilson (17) 41.

CAMDEN: Men: Stroke: Ambrose: M Arnold J Watson A Stephenson L Hudson (6) 53. Scr: M O’Toole T Ballantyne B Moyes R Midei 60. Mxd: Ambrose: W Bell A Rousell M Bell C Bell (3.75) 54.25.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: D Toy (9) 38. B: N McDonald (13) 41. C: H Duffy (33) 42. 2B Multi: J Waltho (21) G Harris (19) 79. 2B Scr: Z Kadir C Matthews 70.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: B Lee (15) D Youn (24) 47 cb. 2B Scr: D Gainsford S Bolger 39. A: P Song (11) 41. B: J Byun (13) 38. C: S Kim (24) 41.

CASTLE HILL: Men: Stableford: L Khoo L Tsen 46. A: N Heanes (6) 38. B: M Raggio (13) 40. C: J Mathison (22) 37. Men: 2B: J Hwang M Halcrow 48. A: M Chizzo (1) 40. B: J Hwang (19) 42. C: R Patten (24) 36.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: J Berry (14) J Rumpler (9) 42 cb. J Wright (12) 36 cb. Women: Stableford: E Brasch (31) 29.

COBRAM BAROOGA: Men: Stroke: A: G Kath (10) 74. B: R Wallace (17) 71. C: C Rowe (20) 70. Women: A: S Soloman (6) 72. B: J Curran (22) 72. C: N Ellen (29) 74.

CRONULLA: Medley: Stableford: 9-hole: A: A Watts (8) 19 cb. B: J Christ (15) 21. C: P Nickerson (25) 19.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: A Stenning (16) S Smith (14) 45. Div 1 Scr: B Van dongen A Wright 38. Div 2: S Douglas (18) D Mahood (20) 41. Men: Div 1: B Van dongen (6) 42. Div 2: B Pearce (17) 41.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: T Thompson (9) 40 cb. B: A Wild (14) 40 cb. C: D Kell (25) 41. A Scr: S Robertson (-4) 42.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: A: T Pearce (9) 38. B: L Adler (41) 16. C: T Brookes (30) 37.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A Scr: S Binder (2) 36. A: T Tully (5) 38 cb. B: D Cullen (17) 42. C: I Armstrong (21) 43. D: J Pilson (26) 39. 2B Agg: I Armstrong (21) J Leggett (22) 79.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: R Middleton (20) 52. M Riley (25) 52. K Stawpert 33. G Fomiatti 33. Y Naito (Woollahra) (10) 40. K Farley (17) 43. R Middleton (20) 40.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: S Hunt (3) 36. Div 2: A Rider (Lynwood 26) 39. Div 1 Scr: B Michelmore 36.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: D Bosley (0) 41. B: G Harrison (14) 39. C: B New (23) 43.

HAWKS NEST: Men: Stableford: A: A Sufferini (13) 39. B: N Miller (17) 41. Men: C: R Iddon (23) 38.

HOWLONG: Men: Stableford: A: R Reid (12) 39. B: C Barnett (17) 39. C: I Barber (44) 41. Women: A: S Mitchell (17) 40. B: N He (24) 42.

KAREELA: Men: Stableford: A: M Thompson (12) 25. J Gibson (6) 22 cb. B: G Moon (13) 26. S Brooke (18) 25 cb. C: D Turner (21) 27. J Pearse (20) 26 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: D Didcott (18) J Colligan (7) 49. A: M Lee (5) 41. A Scr: T Corr 34. B: G Vouris (17) 38. C: F Wong (19) 36 cb.

LEONAY: Mxd: Stroke: Medal: A: T Cook (9) 69. A Scr: K Zvirbulis 74. B: A Burnes (12) 66. B Scr: A Burnes 79. C: J Grey (21) 64. C Scr: J Grey 85. D: M Pavert (25) 70. D Scr: N Pillay 95.

LONG REEF: Men: Stableford: A: B Verrills (8) 40. B: B Boyce (14) 41. C: R Lee (23) 42. A Scr: C Wu 40. Women: J Atchison (13) 34. Mxd: 2B Agg: B Verrills (8) 78. D Mitrovic (9) 78.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: 9-hole: H Ree (13) 26. R Christie (13) 24. A Wilding (7) 23 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: S Tizzone (16) 43. Div 2: P Donnellan (19) 41. Scr: L Natale 32. 2B: P Canty (12) G Ni (20) 48.

MONASH: Men: Stableford: A: G Molam (10) 40 cb. B: D Lensink (13) 40. C: P Byrne (21) 38 cb. Medley: 2B: J Dawe (9) A Wood (14) 48. Men: 2B Scr: M Perry (2) J Clendining (2) 40.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: K Kim (3) 38. B: A Clifford (17) 37 cb. C: N Gandha (21) 35 cb. Scr: M Hooper (0) 34. Women: Stableford: Y Mon (20) 35. Scr: L Quilliam (1) 29.

MURRAY DOWNS: Men: Par Black: A: A Peterson (10) 1 up. B: P Higgins (14) 2 up. C: J Degregorio (29) 3 up. Women: Par: J Krahnert (28) 3 up.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: J Finney (7) 41. G Kerslake (12) 41. B: K Hitchen (16) 39. R Moore (17) 38. C: J Fletcher (30) 35. R Megson (36) 32. A: M Moussa (12) 38. G Nunan (12) 37. B: D Herbert (22) 36. M Davison (22) 35. C: H Payne (30) 38. P Sutcliffe (29) 36.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: A Bosworth (4) 41. A Scr: A Bosworth 37. B: T Theakstone (15) 39. C: J Meredith (26) 40.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: D Lum (6) 40. A Scr: D Lewis (0) 38. B: M Barden-Case (19) 41. C: J Cayzer (20) 30 cb. Women: J Cooper (13) 39. Medley: 2B: D Lum (6) M Barden-Case (19) 47 cb.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: S Bingham (11) 39 cb. B: L Bradshaw (15) 40. C: A Farhart (21) 36. D: C Jones (29) 35. A Scr: S Tarrant 36.

PALM BEACH: Women: Stableford: J Laidlaw (27) 31. Men: A: Z Rochester (11) 40. B: S Farr (14) 39. C: F Rodriguez (21) 38.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: A: G Simmonds (10) 43. A Scr: R Richards 38. B: G Tompsett (20) 40. J Simmonds (7) G Simmonds (10) 46.

PENRITH: Men: Stableford: Hcp: A: J Fog (5) 40 cb. B: D Otway (19) 41. C: S Villanueva (22) 39. Scr: J Gadd 37. Cup: C Vineburg (34) 42.

RANDWICK: Men: Stableford: Irish Team: M Todd (2) S Todd (1) K Todd (13) J Hunt (16) 88. A: D Higgins (12) 40. B: K Todd (13) 38. C: C Lopez (19) 38. Scr: S Todd 36.

RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: D Adam (3) 36 cb. B: A Caithness (13) 38. C: G Manning (22) 34 cb. Stableford: Scr: D Miller (-2) 35. Stableford 2B: Black: G Cameron (22) A Caithness (13) 44. 2B Scr: M Fullerton (1) C Thorpe (0) 40.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: K Jones (+2) 42. B: A Barrie (18) 44. C: G Shackleton (33) 41. Women: S Barrie (18) 39. Medley: 2B Multi: S Barrie (18) L Barrie (6) 49. Men: C Fennell K Jones (+2) 95.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Par: 2B: T Gyrnes (8) M Lara (22) 12 up. A: J Russo (+1) 4 up. B: A Robertson (16) 3 up. C: T Duggan (47) 1 up. A Scr: P Maiolo (+2) 2 up.

ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: S Gibson (2) 39. B: L Dryer (12) 41. C: S Brandtman (21) 37. Scr: W Wang 70. 2B: K Tayyar (33) M Nicholas (8) 49. 2B Scr: L King J Pullen 66 cb. Gold: T Brandtman (20) 32.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Trophy: E Hutcherson (12) 65. A: E Hutcherson (12) 65. B: J Callaway (17) 67. C: S Moraitis (22) 68. A Scr: R Balcomb 71.

THE COAST: Medley: 2B Agg: T Sedgeman (8) B O’Neill (10) 86. A: J Jakobsson (8) 40. B: R Simpson (13) 41. C: F Hopkins (20) 37. A Scr: P Kelly (4) 35. Women: M Grant (19) 32.

THE LAKES: Stableford: A: D Deverich (5) 42. B: R Horsley (15) 42. C: A Balderston (29) 39. Scr: R Vandersluis 37 cb. 9-hole: K Lasky (9) 21.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: B Condon (15) S Bates (27) 46. 4B Scr: K Rixon J Hawkshaw 43. A: J Hawkshaw (0) 41. B: M Jennings (13) 39. C: S Bates (27) 43. Women: K McKinnon (12) 38.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: R Chegwyn (10) 39 cb. A Scr: M Pearce (-4) 39. B: T Green (13) 41. B Scr: N Nadaan (15) 24. C: L Fittler (23) 42. C Scr: P Calopedis (19) 20 cb. Women: Green: M Youm (20) 37. Men: 2B: Gold: M Madan (+1) N Madaan 46. 2B Scr: R Pearce (6) M Pearce 40.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: M McNamara (13) G Gregory (12) 46. Men: A: G Gregory (12) 44. B: A Prescott (16) 35. C: J Thompson (31) 33. Women: H Garvey (14) 32.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Woodward (4) T Validakis (26) 47. 2B Scr: J Calrow (8) D Calrow (1) 38. A: J Calrow (8) 42. B: M Sheen (13) 43. C: E Scicluna (23) 38. Women: Yellow: S Owen (22) 30.

WARRINGAH: Men: Stableford White: A: S Kim (11) 40. B: M Downey (17) 37. C: G Grieve (21) 38. D: G Underhill (28) 32. Stableford: Scr: J Roche (-2 (Manly) 34. 2B Agg: S Kim (11) J Felice (13) 74.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B Multi: S Djura (7) 40. T Daniels (12) 37 cb.

WOOLOOWARE: Stableford: B: D Oostdam (17) 41. C: C Dickson (22) 40. Scr: D Hull 37. Men: Trophy: M Rugless (5) 44.

WYONG: Men: Stableford: A: J Belgre (5) 39. B: W Burke (18) 37 cb. C: P Wouterlood (22) 36. A Scr: J Belgre 34. 2B: B Lemmon (33) N Edwards (28) 44.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: J Cronk (14) 36. B: N Stone (31) 37 cb. Men: Murray: A: D Roome (5) 39 cb. B: J Lawford (16) 37. A: R Taylor (13) 39. B: N Tresize (19) 41 cb.

SHARE