May 26, 2022

Daily Club Golf Results Tuesday, 12 April 2022

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Tuesday, 12 April 2022.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford: G Lee (5) 35 cb.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stroke Medal Apr: White: A/Medal: J Wiseman (11) 72. B: B Oldham (12) 75 cb. C: B Op’thoog (42) 73.

EASTLAKE: Medley: Stableford: B Mata (28) 41.

GOSFORD: Women: Stableford: Div 1: M Carmichael (25) 29 cb. Div 2: S Whitehill (42) 28.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: D Porter (2) 40. M Tobin (9) 38. J O’Halloran (9) 38. T O’Halloran (15) 36. B: F Lewry (22) 38. P Hastings (19) 37. G Shannon (16) 37. P Murch (19) 35. C: R Altman (25) 39. D Daniel (24) 38. J Van Nispen (24) 36. M Parkinson (29) 36.

HURSTVILLE: Medley: Stroke 9-hole Ambrose: White: M Nikolovski C Glasson (3.75) 26.25.

ILLAWARRA JNR MASTERS at Kiama GC. Final Round: Boys c’ship (par 66): C Jackson (The Lakes) 132 L Naumovski (NSW) 133 R Richards (Pennant Hills) R Wu (NSW) 135. 16-17yrs: C Jackson (The Lakes) 132. Hcp: R Richards (Pennant Hills 2) 131. 14-15yrs: R Wu (NSW) 135. Hcp: J Quinn (Port Kembla 24) 130. 12-13yrs: B Chung (Ryde Parramatta) 147. Hcp: C Farmer (Kiama 25) 131. 11yrs/u: C Kerr (Wollongong) 148. Hcp: C Schultz (The Ridge 32) 126. Girls c’ship: Par 69: A Jang (Toukley) 138 G Lee (Concord) 142 M Moon (NSW) 143. 16-17yrs: G Lee (Concord) 142. Hcp: L Kremmer (NSW 6) 139. 14-15yrs: A Jang (Toukley) 138. Hcp: I Kaloudis (The Lakes 4) 139. 12-13yrs: C Kim (Lynwood) 155. Hcp: S Laird (Kiama) 129. 11yrs/u: S Zou (Bonnie Doon) 160. Hcp: E Fan (Pennant Hills 32) 139.

LONG REEF: Men: Stableford: M Jones (6) 38. Women: Div 1: F Bone (22) 35. Div 2: J Cheng (29) 39.

NELSON BAY: Women: Stableford: Gymea Lily: A: J Newsham (25) 37. C Elliott (24) 37. B: E Pfennigwerth (31) 36. C Ledingham (31) 34. C: L Filmer (38) 31. J Fey (34) 27.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: T Durante (19) B Dambrosio (17) 73. A: B Pardey (6) 39. B: B Dambrosio (17) 41. C: J McMahon (18) 32. Scr: R Fernandes (3) 30.

RICH RIVER: Men: Stroke West: White: A: K Lambert (7) 67 cb. B: P Webber (17) 66. C: G Jasch (19) 68 cb.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: F Close (27) T Smith (5) 70. A: J Clarke (11) 43. B: A Barrie (16) 39. C: W Andrews (20) 40. D: F Close (7) 36.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: R Williams Jnr (10) 40.

STONECUTTERS RIDGE: Women: Stableford: A: H Joo (22) 35 cb. B: D Rush (31) 38. C: K Dent (33) 35.

THE COAST: Medley: Stableford: 2B: P Stout (12) R Sharland (15) 45. A: P Garvan (6) 36. B: E Theodore (16) 37. Scr: P Garvan (6) 30.

THE LAKES: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: T Foote (13) 84. Div 2: K Ganderton (32) 110. Medley: Stableford: B Zang (23) 37. Women: 9-hole: Gold: H Bathgate (38) 18. K Hindle (33) 17.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: H Aramayo (Links Shell Cove 8) M Reynolds (19) 75. Men: A: C Mills (9) 42. B: A Tanti (14) 39. C: M Goddard (26) 35 cb. Scr: H Duncan 31 cb. Women: E McGee (33) 31 cb.

TOCUMWAL: Women: Stableford: 4B: P Jackson M Anderson (34) 42. Gold: M McMahon (30) 30.

TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: D Andrews (21) 38. Div 2: J Denmeade (34) 33. Div 3: B Bjorkbom (40) 33.

WALLACIA: Men: Stableford White: S Blundell (9) 34 cb.

WARRINGAH: Women: Stableford: 9-hole: Div 1: S Hughes (17) 18 cb. Div 2: L Peterson (35) 16.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: R Winter (13) 36 cb. S Giles (13) 36 cb.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: 4B: M Wood (34) P Suttor (32) 47. C Murphie (29) 40.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Par: Murray: A: S Bowen (10) 3 up. B: C Wenman (14) 1 up cb. C: M Lachmund (24) 2 up. Lake: A: B Sullivan (9) 1 up cb. B: B Mahlstedt (12) 2 up. C: K Hayden (16) 2 up. D: I Tuckey (29) 3 up.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: Blue: T Evans (18) 20. Red: B Rapkins (8) 19.

SHARE