May 26, 2022

Daily Club Golf Results Saturday, 2 April 2022

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 2 April 2022.

ANTILL PARK: Medley: Stableford White: A: T Vellacott (8) 37. B: W Parkes (18) 36 cb. C: J Kinnear (21) 39.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: S Edney (15) 41.

BEXLEY: Men: Stableford: A: K Klem (5) 35. B: L Delahoy (13) 34. C: S Kyriazopoulos (23) 38. A Scr: S Andreacchio 30 cb.

BONDI: Men: Stroke Medal Apr: Black: Medal: J Powell (9) 54.

BONNIE DOON: Medley: Stroke Black: A Scr: N O’kelly (0) 35. A: N O’kelly (10) 63. B: A M Williams (13) 72 cb. C: P Schwartz (29) 72 cb. Stableford White: A Scr: G Lattouf (0) 25. G Pindar (19) 40. D: M Aspros (33) 30.

BONVILLE: Medley: Stableford: A Watson (10) 39 cb. 2B Agg: G Martin B Daymond 75.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: G Nicholls (12) 38. B: R Mancell (13) 37. H Jarvis (21) 34. 2B: T Prior (6) N Raymond (12) 44 cb. 2B Scr: G Rootsey M Eason 39.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: A: C Chandler (11) 71. Men: A: P Boulton (8) 68. B: M McKean (20) 69. C: T Wouters (24) 69. Medal Apr: P Boulton (8) 68.

EASTLAKE: Medley: Stroke Black: A: T Thompson (10) 69. A Scr: M Stephens 72. B: J Sergis (16) 68. B Scr: J Delaney 85. C: T Bartone (24) 70. C Scr: G Yook 92.

EVERGLADES: Men: Stroke: Medal Apr: A: D Fleetwood (10) 62. B: A Buckley (13) 63 cb. C: M Mc Quade (35) 65. A Scr: S Edwards (3) 67. B Scr: A Buckley (13) 76. C Scr: W Wickens (21) 87.

GLENMORE: Medley: Stroke: Div 1: S Hunt (3) 70. Div 2: R Beaini (Oatlands) (22) 73 cb. Div 1 Scr: B Michelmore 76.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: B Thomas (9) 40. B: W Blair (21) 34. A Scr: D Bosley (0) 75.

HAWKS NEST: Women: Stroke: Medal: J Hammond (24) 74. Men: A: S Haroon (14) 68. B/Medal: N Wiggins (21) 71. C: K Pilson (29) 71.

HOWLONG: Men: Stableford: A: J Watkins (11) 41. N Chapman (11) 40. B: J Blunsden (21) 35. R Outen (19) 35. C: O Tittensor (24) 38. P Iffland (23) 37. Women: A: J Anderson (16) 40. J Hannaford (17) 38. B: T Frost (22) 39. J Ludington (22) 38.

LAKESIDE: Men: Stroke: Matchplay: S Huffadine bt M Albee 2-1. C Payne bt R Ogle 5-4. Stableford: 2B Agg: M Brinkworth (0) J Choma (3) 66. A: M Brinkworth (0) 37. B: G Ridge (13) 34. C: C Brennan (20) 33.

LEONAY: Mxd: Stableford White: A: D Watson (8) 36. A Scr: D Watson 29. B: M Mclean (17) 35. B Scr: M Mclean 21. C: S Comer (19) 39. C Scr: S Comer 22. D: M Ingram (24) 29. D Scr: C Clarke 10.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: A: S Marsden (8) 40. B: N Hull (16) 38. C: S Zafosnik (21) 38.

MURRAY DOWNS: Women: Stableford: A: C Wiseman (21) 38. B: B Gardner (30) 36. Men: Stroke Black: J Beard (24) 70. A: R Kenyon (11) 70. B: A Woolstencroft (18) 73. C: A Edwards (25) 74.

NELSON BAY: Women: Stableford: R Rocher (22) 35. R Fitzgerald (19) 28. B Frost (19) 26. Men: A: R Wright (12) 38. I Skoda (13) 37. B: D Stocks (18) 37. C Clifton (19) 36. C: S Barrett (28) 39. H Payne (29) 36. Stroke: A: W Finney (12) 67. M Ingle (15) 69. J Clark (13) 71. B: R Pain (20) 71. G Shorter (19) 73. J Keating (17) 73. C: M Fisher (26) 65. M Regan (24) 71. G Mccan (26) 72.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: D Weller (11) 43. A Scr: S Mercer 37. B: S Jensen (17) 39. C: R Keyes (24) 42.

NSW: Stroke: Medal Apr: L Whalan (14) 69. Stroke White: M Pennell (29) 66. Stroke: J Widarma (5) 76. Scr: A Weston 76.

PALM BEACH: Men: Stroke: A/Medal: D Montefiore (11) 67. B/Medal: R Wood (17) 66. C: W Dickerson (20) 70. Women: L Hutchison (21) 62.

RANDWICK: Men: Stroke: Matchplay: A: C Mcmahon bt S Todd 6-5. M Mcnamee bt B Taylor 3-2. B: B Williamson bt D Cook 1up. C: G Flynn bt R Mckiernan 20th. Hole in one: R Fernandes at 6th. R Fernandes at 6th. Stroke: Medal Apr: A: M Mcnamee (9) 56. A Scr: M Williams 63. B: G Busuttil (15) 62. B Scr: G Busuttil 77. C: C Lopez (19) 62. C Scr: C Lopez 81. Jnr: C Wilson (11) 57.

RICH RIVER: Women: Stableford: West: J Kirkman (16) 37 cb. Men: Stableford Cup: Black: A: M Scott (8) 40 cb. B: R Kissell (17) 39 cb. C: I Yeo (21) 41.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: A: A Bosanquet (12) 69. B: J Mathers (17) 68. C: K Dawson (20) 69. A Scr: P Maiolo (+2) 72.

ST MICHAELS: Men: Stroke: Medal Apr: A: P Sandona (13) 72. Stroke White: B: M Rodriguez (16) 70. C: A Resnick (20) 69. Stableford: S Gressier (13) 30. Stableford White: A De Manincor (18) 36. Stroke: Scr: A Koch 81.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: Trophy: P Mitchell-Taverner (30) 41 cb. A: C Dunn (11) 39 cb. B: B Harrison (14) 41. C: P Mitchell-Taverner (30) 41. A Scr: D Gillard 35.

THE LAKES: Men: Stroke Medal Apr: Black: A: J Ganderton (7) 70. A Scr: J Zieme 78. Stroke: B: K Qu Snr (14) 73. Stroke White: C: S Chowdhuri (24) 72. Women: Stroke: S Rossi (23) 83.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: D Picone (6 (Kogarah GC)) 41. B: A Camilleri (16) 45. C: K Ritchard (22) 43. 9-hole: D Lemiere (12) 22.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: M O’Brien (10) 38. Div 2: L Bailey (15) 40. Div 3: L McDonald (23) 37. Women: Div 1: M Ayers (23) 35. Div 2: F Miller (28) 36. Mxd: Stableford Gold: M McLeay (23) 233.

TOUKLEY: Men: Stableford: A: C Quin (7) 37. B: K Mexted (14) 36. C: F Muller (20) 35 cb. Women: R Primmer (15) 30 cb.

WALLACIA: Men: Stableford White: N Duguid (16) 38.

WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: A/Medal: L Horgan (11) 69. B/Medal: O Gregory (18) 73. C: J Yedalian (21) 71. Women: M Cawthorne (12) T Elderfield (23) 82 to playoff.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Murray: A/Medal: T Robertson (scr) 68. B: R Evans (32) 71. Lake: A/Medal: K Parker (16) 68. B: W Turnell (20) 69. Women: Stableford: A: I Cocks (28) 37. B: M Hockley (31) 36.

SHARE