May 29, 2022

Daily Club Golf Results Wednesday, 23 March 2022

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Wednesday, 23 March 2022.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: R Ewing (13) 36. B: M Barr (15) 34 cb. C: I Bradley (27) 34.

BARHAM: Women: Stroke: Ambrose: J Bibby (29) J Weaver (23) 65 cb.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: A: G Constantine (13) 36. B: S Ross (19) 42. C: N Hawkins (28) 38. Scr: S Warncken (2) 29.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: D Marriner (12) G Rudd (18) 47. 2B Scr: J Atansovski K Klem 36. A: P La Vite (7) 33 cb. B: G Mitchell (16) 36 cb. C: N Seaman (27) 38.

BLACKHEATH: Medley: Stableford: 9-hole: G McDonald (14) 22.

BONDI: Stableford: N Banwell (18) 35.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A: J Hasemer (9) 39. B: R Dyne (12) 37. C: C Remidios (24) 38. Women: A Arnold (1) 35.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: R Williams (2) I Williams (13) 46. G Urbani (11) 39.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: G Marsh (15) V Pham (10) 46. Scr: M Nagy J Graham 43. A: G Marsh (15) 38 cb. B: X Huynh (16) 36 cb.

CAMDEN: Women: Stableford: 2B: S Goodall J Page 43.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: Split Six: D Wheatley (21) J Wheatley (17) 63 cb. 4B Scr: A Weekes A Perfect 39 cb. A: J Browne (8) 40. B: G Atkins (15) 39 cb. C: R Morrison (21) 38.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B Multi: S Lee (32) G Lee (38) 80. Div 1: J Jung (14) 39. Div 2: J Nam (24) 38. Div 3: S Lee (32) 39.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: M Hunt (30) C Wall (13) 49. A: A Kim (9) 40. B: M Wylde (17) 39. C: M Hunt (30) 40. PM 2B: R Gair (5) D Higgins (19) 48. A: R Gair (5) 38. B: R Roulston (13) 38. C: P Duncan (21) 41. Gold: J Vodanovich (35) 34. 2B Scr: R Stevens M Thomson 41.

CASTLECOVE: Women: Stableford: H Muscat (31) 31 cb.

COBRAM BAROOGA: Women: Par: A: L Baldwin (26) 1 down. B: J Tozer (44) 2 up.

CONCORD: Men: Stableford: Irish Team: J Wilson F Murphy J Cott D Dickinson 91. A: M Ng (10) 36. B: P Lewis (15) 36. C: J Cott (23) 41.

CROMER: Men: Stableford: 2B Multi: L Freudenstein (30) S Short (21) 95. A: B Kitchener (13) 42. B: M Smith (17) 42. C: L Freudenstein (30) 43. Scr: G Baciu 35.

CRONULLA: Women: Stroke American Foursome: Green: S Howard S Wilson 68.75. Stableford: L Showell (28) 29 cb.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D Angus P Pisani 50. 2B Scr: D Peters D Sheather 37. Div 1: G Friedrich (13) 40. Div 2: J Kim (17) 40. Div 3: P Hayes (27) 39 cb. Scr: P Takla 35.

EASTLAKE: Medley: Stroke: Ambrose: T Williams S Appoo 61.5. Scr: C Hicks M Hicks 64.

ELANORA: Women: Stroke: Foursome qlfrs: C Manassen (23) J Robinson (24) 75.5 cb.

EVERGLADES: Men: Stableford: A: P Gibbs 40. B: K Parks 39. C: J Yu 41. D: D Cole 41.

FINLEY: Men: Stableford White: R Daniel (7) 35. Women: Stroke: Medal Mar: M Doyle (26) 75.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: D Cox (9) 40. B: P West (18) 39. C: R Parry (22) 39. Scr: D Cox (9) 31 cb.

GOULBURN: Women: Stableford: A: H Buchanan (19) 35. B: K Stamatellis (28) 36. Gold: A Craig (31) 33.

HORIZONS: Men: Stableford: R Duffy (21) 38. Women: J Hancock (16) 37 cb.

HOWLONG: Women: Stableford 2B: Yellow: J Marshall S Evans 45 cb.

KAREELA: Men: Stableford: A: P Dalley (10) 25 cb. J Fraser (11) 25. B: J Richmond (19) 26. C Taylor (21) 25 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: D Picone (8) F Lord (15) 45. A: C Ross (7) 39 cb. B: T Pearsall (15) 38 cb. C: J Cooper (19) 38. Scr: D Gannon 38. Veteran: C Ross (7) 39 cb.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Multi: P Kelly (11) D Martin (20) 65. P Kelly (11) 37.

LEONAY: Women: Stableford: Div 1: C Mathias (24) 33. Div 2: T Whiteside (31) 23.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B: P Thomson (17) A Cox (14) 44. P Thomson (17) 38.

MANLY: Men: Stableford: A: M Paynter (11) 39. B: S Bowhill (16) 39. C: J Murphy (23) 40. Scr: B Herring (0) 35. Stableford White: J Morgan (36) 24.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: F O’Young (20) 43.

MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: A Steger (19) A Howell (15) 48 cb. Div 2: T Moore (35) B McCabe (16) 50. 2B Scr: S Morgan J Turik 40. A: M Forer (11) 40. B: M Li (18) 43. C: T Moore (35) 41. White: I Burt (27) 30.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: D Cassie (8) 36 cb. B: M Dries (13) 44. C: D Van Roest (21) 40. Veteran: R Szancer (15) 36.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: Split Six: D Williams (16) C Courtney (17) 72. A: L Peters (11) 41. B: K Scott (19) 39. C: M O’Brien (22) 44.

NORTH RYDE: Men: Stableford: Irish Team: M Mesiti (26) T Townsend (20) T Mesiti (20) B Smith (16) 89. A: S Skala (15) 40. B: C Noor (20) 39. C: D Kharti (25) 39.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: M Graham (40) 41.

NOWRA: Men: Stableford: D Pickup (24) 37. Veteran: Medal Mar: A: D Davis (9) 30. B: D Pickup (23) 28. C: M Shanahan (27) 26. Women: Medal: S Hunter (24) 31.

NSW: Medley: Stableford: 2B: A Kaye (10) J Grey (23) 45 cb. Men: A Kaye (10) 38. Scr: P Frankland 32. White: T Uher (19) 33. Gold: M Messis (27) 33. Women: L Buckley (15) 25.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: J Coates (8) 37. B: N Vale (13) 38 cb. C: N Hardy (19) 44. D: J Bowring (30) 38.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: A Stannard (2) 42. B: R McDonald (16) 40. C: K Mortlock (21) 42 cb. Scr: A Stannard 40.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: S Archer (16) D Garrett (22) 45 cb. 2B Scr: D Smyth J D’Ermilio 39. A: D Mckay (11) 37. B: D Saunders (13 Nelson Bay) 39. C: J Denoord (27) 36.

PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: T Rooney (24) P Van Rooyen (11) 49. T Rooney (24) 41.

RANDWICK: Women: Par: Div 1: J Walsh (17) 5 down. Div 2: A Sailor (27) 5 down. Div 3: S Bush (28) 6 down. Div 4: K Preece (39) 2 down.

RICH RIVER: Women: Stableford: Brooch: West: A: J Kelly (21) 38. B: R Dyson (26) 38. C: D McMinn (30) 40.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Multi: R Milligan (30) R Selig (18) 71. 2B Scr: W Palmer (1) A Wilson (2) 40. A: K Maxwell (11) 41. B: G McNeilage (16) 39. C: R Milligan (30) 35. Scr: A Wilson (2) 35.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: Canadian Foursome: A: R Evatt M Pearce (15) 38 cb. Scr: A Gale D Mabey 26.

TALLWOODS: Men: Stableford: L Thomas (6) 36. K Lee (18) 35.

TERREY HILLS: Stableford: A: K Saikawa (12) 38. B: J Bacon (15) 37 cb. C: P Caver (30) 37.

THE AUSTRALIAN: Men: Par: 2B: D Carland (22) S Pike (17) 10 up. Scr: A Service A Bertrams 5 down cb. Challenge: AGC bt NSWGC.

THE COAST: Medley: Stableford: A: T Anderson (9) 39. B: A Hayes (13) 35. Scr: T Anderson (9) 30.

THE LAKES: Medley: Stableford: 2B: J Ganderton (5) K Woodward (26) 45. 2B Scr: A Pemberton K Trenorden 34. P Wells (23) 39. PM 2B: E Salerno (17) M Jumikis (9) 44. 2B Scr: E Sissian G Jones 34. E Sissian (8) 39. 9-hole: G Levy (7) 18. J Loveday (12) 16.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: A: J Tilbrook (11) 20. B: G Heath (18) 20. C: S Marshall (32) 23.

TOCUMWAL: Men: Stroke White: Div 1: M Taylor (7) 70. Div 2: M Colledge (18) 72. Div 3: A Michalowsky (24) 72. Gold: G Sharpe (28) 81.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: S Calvert (15) L Buxton (16) A Small (11) J McCurdy (23) 99. A: A Small (11) 42. B: S Calvert (15) 40. C: A Wooldridge (21) 38. D: B Fuge (27) 41.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B Agg: Gold: K Briggs (20) N Haynes (12) 75. Medley: A: T Looi (10) 39 cb. A Scr: J Tolomeo (-2) 35. B: M Cheng (16) 43. B Scr: N Giakoumatos (13) 25. C: S Sul Choe (22) 38. C Scr: B Brandt (21) 18.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: J Smith-Lester (18) J Middleton (13) 50. 2B Scr: E Jackson K Clough 38. A: J Cho (12) 42. A Scr: E Jackson 32. B: A Liao (13) 40. B Scr: A Liao 28. C: A Munro (24) 40. C Scr: S Simpson 19.

WALLACIA: Women: Stableford: R Murdoch (32) 31.

WARRINGAH: Men: Stableford 9-hole 2B: White: V Rulli (27) B Gotting (32) 25. 9-hole: A: G Benbow (6) 20 cb. B: M Downey (18) 21. C: P Castrisos (32) 23.

WOOLOOWARE: Men: Stroke: Ambrose: S Shields G Rose B Huckstepp T Fowler (10.5) 52.5. Scr: K Rugless T Nott T Vella 59.

WYONG: Men: Stableford: 2B: S Grey (20) B Henry (11) 49 cb. Div 1: T Hoddinott (8) 42. Div 2: M Kenny (19) 40 cb. Div 3: G Ehsman (26) 43. Scr: D McClelland 37.

SHARE