May 26, 2022

Daily Club Golf Results Saturday, 12 March 2022

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 12 March 2022.

BARHAM: Stroke: A/Medal: C James (6) 69. B: B Whitman (16) 74. C: W Heywood (18) 74. Stableford: D Waller (23) 35.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: S Knight (19) 36. Men: J Dickson (7) 36.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: K Brown (10) 40. B: B Matters (18) 31. C: P Fereti (32) 23.

BEXLEY: Men: Stroke: Matchplay: P Aroney bt S Reddy 2-1. D Kalamaras bt C Freese 19th. D Marriner bt P Singh 3-1. S Jones bt P Wu 4-3. Stableford: A: M Mcdeed (5) 37 cb. B: E Lobo (14) 36. C: B Hinley (19) 34. A Scr: G Heffernan 32. B Scr: D Sherry 25. C Scr: D Cunneen 16. Women: S McKay (16) 28 cb.

BONDI: Men: Stableford: A: G Kennedy (4) 38. B: N Rawson (17) 44. C: V Dainer (30) 37.

CAMPBELLTOWN: Men: Par: A: R Minns (-1) 1 up cb. B: J Fretwell (18) 10 up. C: M Ayres (22) 7 up.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: M Wallace (18) 37. B: M Rohode (22) 35 cb. Men: A: A Lowndes (7) 39. B: M McKean (19) 41. C: J Mathers (30) 41.

EASTLAKE: Men: Stableford: A: S Robinson (-2) 42. B: S Minter (13) 42. C: H Cashmore (24) 39.

ELANORA: Mxd: Stableford: Cup: G Magarey (24) 41. Men: Hcp: A: T McCann (4) 40. B: B Orth (16) 36. C: G Magarey (24) 41.

FINLEY: Mxd: Stableford: 4B: P Pinnuck (9) S Simpson (22) 42.

GLENMORE: Medley: Stroke: Ambrose: Div 1: R Brandom C Nunn G Oxford T Dawes (7.88) 56.12. Div 1 Scr: A Robb S Hunt P Groves N Weir 58.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: M Hams (14) 40. B: D Rogers (38) 49. A Scr: D Bosley (0) 32.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: J Buttrey (21) 39. B: T Sattler (34) 37. Men: A: R Dickson (12) 38 cb. B: B Curry (16) 41. C: T Farr (36) 40.

HOWLONG: Women: Stableford: A: E Rodwell (16) 37. A Arnot (19) 37. F Barnes (15) 36. Men: A: I Charles (4) 41. J Wilson (7) 39. P Stevens (8) 39. B Baring (8) 38. B: A Neilson (16) 40. P Allen (17) 39. D Frost (18) 39. K Rampling (19) 38. C: T Kirley (21) 43. A Hutchings (30) 42. T Whelan (25) 39. G Gould (25) 38.

LAKESIDE: Men: Stableford: 4B: D Gascoine (13) L Pitman (17) G Ridge (14) R Vinod (20) 89. A: A Bridge (8) 36 cb. B: A Johson (11) 38. C: R Vinod (20) 39. Women: Div 1: L Hall (17) 33. Div 2: L Strano (24) 33.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: A: L Marcuccio (6) 40. B: D Campbell (19) 51. C: L Carman (25) 42. M Hobson (16) 37.

MASSEY PARK: Women: Stableford: L Wright (31) 33.

NELSON BAY: Women: Stableford: J Newsham (25) 38. Brushbox: A: D McAuliffe (8) 40. B: M Limana (17) 44. C: R Graystone (26) 42.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: A Bartlett (11) 44. A Scr: O Gilson 41. B: J Hartigan (20) 42. C: J Kelman (24) 42.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford White: A: D Illingworth (2) 40 cb. B: J Salvaggio (19) 40 cb. C: A Mason (28) 40. A Scr: D Illingwoth (2) 38. Women: Green: C Mallinson (12) 37. Medley: Stableford: 2B: R Haskard (23) N Bennett (9) 50.

NSW: Men: Stableford: K Ryan (15) 41 cb. Stableford White: I Colhoun (25) 38. Women: Stableford: C Tatley (23) 35 cb. Men: Scr: D Storey 36 cb.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: P Camden (12) 41. B: R Peet (15) 42. C: J Wehbe (20) 41. D: N Brummell (27) 45. A Scr: C Kim 39.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: M Capon (16) M Brooks (25) 48. A: M Rankin (12) 39. B: C Wilson (13) 42. C: M Brooks (25) 37. Scr: S Taylor 33.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: R Webster (6) 39. B: A Arkins (13) 40. C: R Lyons (23) 39. Women: Div 1: M Armstrong (18) 35 cb. Medley: 2B Agg: J Arkins A Arkins 74. Men: R Sinclair T Johns 73.

ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: J Giardina (10) 42 cb. B: R O’Shea (13) 42. C: B Eames (26) 36. Scr: J Pullen 39. M Davis (PGA) 40. Gold: T Brandtman (20) 30. Women: Stableford: A Pullen (11) 31. Men: Stableford 2B: White: I Friedlander (13) A Boolkin (19) 49. 2B Scr: L Furlong J Pullen 45.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: A Smith (12) 37. C Davies (16) 35. B: G Schumertl (19) 34. F Sharpe (19) 32 cb. Women: Green: Div 1: J Colvin (24) 32. S Ireland (18) 30. Div 2: V McGrath (28) 27 cb. H Roslaniec (32) 27.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Silver Medal: A: B Williams (16) 65. B: M Lawless (20) 68. C: P Mitchell-Taverner (33) 64. A Scr: J Brownlow 70.

THE COAST: Women: Stableford: C Fifield (17) 33. Men: Stableford White: A Scr: K Isch (5) 33. B Scr: Z Clark (13) 25. C Scr: J Stavroulakis (18) 23. A: T Podvorec (4) 39. B: R Simpson (13) 37. C: B Morrow (19) 45.

THE LAKES: Stroke: D Murphy (12) 63. Scr: J Zieme 71. Team Agg: M Ellison (18) S McPhee (18) J Kalaf (5) R Norgard (9) 211.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: J Sandri (7) 42. B: L Thorburn (15) 41. C: C Liddell (25) 41. 2B Multi: T Springett (9) P Fitzgibbon (10) 91.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: A Purtill (7) 37 cb. B: J Crilly (13) 40. C: P Aston (19) 36. D: I MacFarlane (25) 36. Women: A: Z Hawe (19) 39. B: L Forsyth (27) 37 cb. Medley: Stableford Gold: K Morey (20) 36.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: P Ryan (10) 40. B: S Di Ieso (23) 44. Lake: A: B Forrester (7) 38. B: B Cunningham (18) 39. Women: A: D Payne (16) 37. B: S McGuinedss (40) 35.

SHARE