May 26, 2022

Daily Club Golf Results Wednesday, 16 February 2022

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Wednesday, 16 February 2022.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: L Gnanasekaram C Guthrie 48. 2B Scr: M Black B Silwal 40. 4B: B Hur T Ryan B Moffat D Claasz 139. A: M Pinnuck (10) 39. B: S Talwar (16) 41. C: C Guthrie (23) 37. D: M Sherrard (32) 34.
Women: Par: C Gardner (32) 2 down.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: B McLean (6) 37. B: G Ryan (20) 37 cb. C: W Thompson (28) 38.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: D Brown (16) 37.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B Agg: R Mansfield (14) L Fardell (13) 73. L McCauley (8) 38 cb. A: A Loveday (11) 38. B: R Mansfield (14) 38. C: F Gritter (29) 35 cb. A Scr: J Georgiou (2) 33. Hole in one: D Tawadros at 13th.

BEXLEY: Men: Stableford: 2B: M Izumi (35) K Halloran (4) 52. 2B Scr: J Dodds M Henley 41. A: M Pullen (9) 39. B: P Kollar (14) 39. C: D Carroll (17) 40.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: J Thomas (3) B Ranse (5) 44. J Walsh` (15) 35 cb.

BONDI: Medley: Stableford: M Rosen (31) 35.

BRIGHTON LAKES: Women: Stroke: C Farthing (31) 76.

CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: S Hilaney (11) S Bugdayli (13) 79. Div 2: D Jurd (20) J Ennis (28) 73. 2B Agg Scr: M Dowd A Marsh 69. A: S Hilaney (11) 37. B: S Bugdayli (13) 42. C: L Rose (26) 41.

CAMDEN: Women: Stroke: A: S Goodall (23) 72. A Scr: S Chapman 92. B: J Turner (29) 75. B Scr: J Turner 104. C: J James (33) 71. C Scr: J James 104.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B Multi: J Wheatley (20) D Maloney (33) 81 cb. 2B Scr: G Evans A Evans 67. A: N Kadir (11) 43. B: R Mancell (14) 43. C: K Deweske (22) 42.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: H Lee (17) H Chung (21) 67. Div 1: H Lee (17) 38. Div 2: K McDonald (Massey Park 24) 38. Div 3: S Lee (33) 38.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: D Ford (6) P Barden (22) 47. A: M Champion (9) 39 cb. B: J Crawford (15) 39. C: P Barden (22) 36. PM 2B: M Hawes (11) M Jess (14) 47. A: S Rahiman (10) 40. B: M Jess (14) 42. C: F Mesiti (23) 40. PM: Gold: J Vodanovich (35) 25. Hole in one: K Kwak at 2nd. Stableford: 2B Scr: B Lambert T Corby 37 cb.

CASTLECOVE: Women: Par: M Eslake (31) sq cb.

COBRAM BAROOGA: Stableford: M Wallace (28) 33.

CONCORD: Men: Stableford 2B: White: J Burdekin (22) C Reynolds (23) 49. 2B Scr: A Scr: W Lee M Thomas 44. A: M Secivanovic (12) 40 cb. B: J Cummins (17) 42. C: P Langdon (21) 39 cb.

COROWA: Women: Stableford: N Ross (30) 42.

CRONULLA: Women: Stableford 2B: Green: L Neal (20) T Faull (22) 47. 2B Scr: J Thuge (8) D Elrick (20) 31.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B Agg: N Shaw G Slattery 81. D Sheather P Ryan 57. Div 1: B Baker (7) 39 cb. Div 2: D Smith (21) 41. Div 3: J Choi (27) 42. Scr: J Kiddle 32.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B Multi: G McPherson (13) M Watts (10) 72. A Barnes (5) 38.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: A Michelsen (4) 39. B: C Mckinnon (20) 39. C: T Ippodimonte (21) 38. Scr: C Mclachlan (-3) 41.

ELANORA: Women: Par: Hcp: A Chambers (23) 6 up.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B Agg: B Sinclair (24) B Paterick (16) 77. 2B Agg Scr: L Papps (1) M Overton (7) 60. A Scr: P Botting (0) 36. A: J Martin (11) 41. B: B Paterick (16) 42. C: W Wickens (19) 42. D: S Eonti (27) 42.

FOX HILLS: Women: Stroke: American Foursome: M Quirk S McGinley (19.13) 76.87.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B Agg: A: D Roscarel (25) W Farrer (18) 74 cb. Div 1: W Farrer (18) 38. Div 2: P Holloway (22) 38.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: F Potter (8) 39. B: D Von Kotze (18) 38. C: J Vandy (19) 43.

GOULBURN: Women: Stroke: Medal Feb: A: C Hobbs (14) 72. B: G Kennerley (31) 76. Stroke Gold: A Craig (31) 71.

HORIZONS: Men: Stableford: S Sillett (8) 43. Women: C Ramsey (16) 40.

HOWLONG: Women: Par: A: R Stevens (22) 3 up. J Edwards (2) 2 up cb. B: M Seddon (27) 3 up cb. K Godina (28) 3 up.

JAMBEROO: Men: Stableford White: R Poidevin (16) 42.

KAREELA: Men: Stroke: Team: G Moon A Beazley T Evans C Irwin 193. A: A Momsen (10) 61. A Scr: G Emery (6) 69. B: B Allingham (18) 62. B Scr: S Nicholson (17) 81. C: G Brennan (29) 63 cb. C Scr: S Ross (23) 86. Women: Stableford: 2B Agg: I Culbert G Berges 62. A: J Franklin (24) 33. B: L White (28) 36. C: N Duhigg (36) 36. Stableford Yellow: D Smith (29) 30.

KILLARA: Men: Stableford 2B: White: K Yorston (11) A Chapman (24) 48. 2B Scr: M Mesa C Walden 36. A: N Tagg (5) 37 cb. B: R De Mestre (17) 40. C: R Frost (18) 43.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: K Yato (10) C Zeritis (15) 40 cb. A: K Yato (10) 40 cb. A Scr: D Gallagher 38. B: P Swan (14) 42 cb. C: C Horn (24) 43. Veteran: C Horn (24) 43.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Multi: R Virgili (20) P Hofman (13) 67 cb. R Virgili (20) 36 cb.

LEONAY: Women: Stableford: Captain’s Trophy: A: C Fitzpatrick (27) 35. President’s Trophy: A: D Young (24) 30. Hole in one: G Burnes at 13th.

LONG REEF: Men: Par: 2B: P Bowler C Eberhardt 11 up. Scr: J Knox 3 up. A: T Waters (12) 4 up. B: S McGeady (14) 7 up. C: J Kennedy (21) 4 up.

LYNWOOD: Par: 2B: Z Vassallo S Bell 11 up. Div 1: S Bell (8) 4 up. Div 2: D Henry (16) sq. Div 1 Scr: Z Vassallo 2 down. Div 2 Scr: V Scuglia 15 down S Chitty (37) sq.

MANGROVE MOUNTAIN: Medley: Stableford: 2B: I Wood (25) R Waight (15) 43. J Spargo (21) 39.

MANLY: Men: Stableford: 2B: D Ross (6) L Leech (34) 52. A: B Phillips (8) 39. B: J O’Dea (17) 37 cb. C: E Hynes (23) 40. Scr: C Connolly 39.

MASSEY PARK: Women: Stableford: Div 1: M Davies (17) 37. Div 2: B Webb (33) 36. Medley: D Thorpe (26) 40.

MONA VALE: Men: Stroke Black: A: L Mashman (11) 67. B: J Kinsey (18) 66. C: P MacKay (23) 64. Scr: S Alfbinski 71 cb.

MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: P Richards (11) L Grose (8) 47. Div 2: C Mackay (30) V Byrne (26) 49. 2B Scr: A Tse S Patel 40 cb. A: L Grose (8) 45. B: M Cotie (15) 41 cb. C: R Rashbrook (22) 41 cb.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: M Lee (9) 39. B: S Aristizabal (14) 45. M Kennedy (21) 40. Women: R Kimura (27) 32 cb. Veteran: White: R Szancer (15) 37.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: B Ambler (16) R Pizzol (20) 46. A: N Black (8) 38. B: D Freeman (17) 39 cb. C: H Yeoh (24) 39.

MURRAY DOWNS: Women: Par: Foursome: G Douglas C Zambelli (27.5) 71.5 up.

NELSON BAY: Stableford: A: C Baldwin (14) 38 cb. T Short (10) 38 cb. B: G Jones (23) 43 cb. R Moore (17) 40. C: B Elliott (25) 37. N Edwards (26) 36. Gymea Lily: A: N Edwards (14) 41. J Morgan (11) 40. B: J Stokeld (21`) 42. B Smith (20) 41. C: K Williams (28) 41. M Upton (24) 40 cb.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: A Proia (16) R Traeger (24) 47. 4B: K Aghajani (32) E Yi (18) T Minogue (26) M Harris (18) 124. A: M Ward (15) 41. B: D Hilary (22) 39. C: N Douglas (23) 40. Hole in one: E Yi at 3rd.

NOWRA: Men: Stableford: T Gilmore (18) 39.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: F Hutchinson (14) P Rolfe (25) 48. S Tarrant 35. A: G Lomas (2) 41. B: P Rehayem (18) 40. C: P Lance (19) 40 cb.

PENNANT HILLS: Men: Stableford 2B Multi: White: D Muriti (15) M Golding (12) 82. A: P Ryan (6) 41 cb. B: N Coulton (18) 40. C: J Walker (33) 40. Scr: A Richards 41.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: D Saunders (Nelson Bay 16) N Pellow (0) 47. 2B Scr: J D’ermilio J Gadd 44. A: L Phillips (12) 40 cb. B: P Mckenzie (16) 36 cb. C: G Whatman (22) 39.

RANDWICK: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: I Kelson (17) 60. Div 2: P Carruthers (27) 58. Div 3: C Shean (32) 63. Div 4: L Rollings (37) 60.

RICH RIVER: Women: Stroke: Medal: East: A: F Simpson (23) 71 cb. G Azzopardi (17) 71 cb. C Armstrong (18) 71 cb. B/Medal: L Gregan (35) 65.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: Div 1: D Murphy (24) S Muir (18) 47. Div 1 Scr: G Serhan (2) M Murray (5) 39. A: G Serhan (2) 39. B: S Muir (18) 40. C: D Halliwell (20) 38 cb. Scr: W Palmer (2) 35.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: Div 1: R Gim (18) K Ha (7) 51. Div 2: M Su (7) Y Sekine (28) 49. A: C Chen (13) 40. B: P Watson (16) 41. C: G Edwards (21) 38. D: Y Sekine (28) 44. Scr: J Koo 30.

TALLWOODS: Men: Stroke 4B: White: P Quinlivan C Arilano 60. N Patchett J New 64. P Quinlivan (28) 64. B Wood (8) 69.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: P Giovenco (15) G Arnold (17) 47. 2B Scr: L Robinson T Williams 40.

THE LAKES: Men: Stableford: 4B: A Bonynge (14) I Alexander (33) 49. D Joseph (13) 40. 4B: K Chandler (18) S Randazzo (14) 46. S Randazzo (14) 42. Hole in one: O Zerbst.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: A: W Jarman (9) 17. B: D Ogden (15) 23. C: C Forster (31) 21.

TOCUMWAL: Men: Stroke: A: G Filippe (12) 70. B: V Christensen (15) 70. C: G Owen (22) 68. Stroke Gold: R Eaton (29) 79.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: B Farnworth (18) C Georgiou (45) 49. 4B Scr: L Devlin M Brown 43. A: P De Boer (8) 42. A Scr: W Cotterill (15) 41. C: J Kahler (23) 41. D: B McMenemy (26) 39 cb.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B: K Hedge (13) C Lee (19) 50. 2B Scr: M DeVries B Islaub 35. A: J Kang (12) 40. A Scr: M DeVries 35. B: T Shakeshaft (17) 39. B Scr: K Gregory 23. C: C Lee (19) 38. C Scr: B Beverley 18.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: A Prescott (16) B Lynar (28) 48. 2B Scr: K Akyurek M Berry 37. A: K Akyurek (4) 39. A Scr: K Akyurek 35. B: A Prescott (16) 40. B Scr: A Calcraft 25. C: J Brooker (22) 41. C Scr: K Timms 20.

WALLACIA: Women: Stroke: Brooch: Div 2: D Chant (29) 74. Div 2 Scr: H Grieve 106. Div 3: R Murdoch (32) 80. Div 3 Scr: N Bemrose 123.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: D Studdert (14) S Burton (5) 81. A: D Studdert (14) 43. B: G Short (19) 39. C: B Cunningham (25) 38. D: P Harvey (26) 36. 9-hole: G Schwarz (19) 20.

WOOLOOWARE: Men: Stableford Black: A: B Cook (7) 39. B: W Sawtell (16) 39. C: M Carr (26) 39. Scr: D De Traubenberg 32.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stroke: Medal Feb: Lake: A/Medal: R Davis (29) 75. B: C Tytler (30) 76 cb. Murray: Medal: K Bridgeman (27) 66.

SHARE