May 29, 2022

Daily Club Golf Results Tuesday, 15 February 2022

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Tuesday, 15 February 2022.

ASQUITH: Women: Stableford: 2B: F Lui (29) S Wakeling (23) 44 cb. J Gallman (19) J Wells (41) 44 cb. Div 1: S Yang (16) 36. Div 2: F Lui (29) 36. Div 3: J Wells (41) 40.

AVALON: Men: Par: D Cutrie (18) sq.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: Div 1: T Harrison (12) 38. Div 2: G Fotofili (20) 39. Div 3: T White (29) 35.

BEXLEY: Women: Stableford: W Baker (35) 42.

BONVILLE: Medley: Stableford: C Millen (Oatlands 7) 38.

BRIGHTON LAKES: Mxd: Stableford White: D Hansen (18) 38.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: V Hoang (14) 40. Q Pham (33) 39.

CAMPBELLTOWN: Women: Stableford: Div 1: S Taylor (24) 38. Div 2: J Welbourn (30) 39. Div 3: J Berwick (41) 37. Red: A: S Taylor (24) 38. B: J Welbourne (30) 39. C: J Berwick (41) 37. J Welbourne (30) 39.

CARNARVON: Men: Stableford: Split Six: C Goldrick (19) M Brooks (20) 71. A: J Coorey (11) 39 cb. B: L Chung (16) 40 cb. C: M Brooks (20) 37.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: G Dare (8) P McCarthy (18) 75. A: P McCarthy (18) 38. B: K Frye (24) 39.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stableford White: A: N Milligan (16) 38. B: F Messner (18) 32. C: F Vogel (25) 36.

CONCORD: Women: Stableford: Div 1: C Harkin (7) 37. Div 2: C Hart (28) 36. Div 3: J Hardman (38) 35. 9-hole: H Vanderfield (20) 21.

CROMER: Medley: Stableford: A Georgeski (7) 36 cb.

CRONULLA: Medley: Stableford: 2B: K Williams (23) B Parsons (11) 45. S Sutton (14) 39 cb. Scr: J Cripps 34. Hole in one: Black: P Cox at 15th. Snr Stableford: M Sharman (24) 41 cb.

CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B: A Ko A Kim 48. Div 1: T Hilton (18) 37 cb. Div 2: K Park (31) 41. Div 3: A Kim (38) 41.

EASTLAKE: Medley: Stableford: O Hooper (11) 40. Hole in one: O Hooper at 17th.

EVERGLADES: Women: Stableford: Div 1: K McKay (22) 42. Div 2: A Meyn (29) 37. Div 3: V Stanford (45) 33.

FORSTER: Women: Stableford: Div 1: J Richardson (14) 38. Div 2: A Jones (26) 37. Div 3: M O’Neill (33) 39.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: M Genner (22) R Luna (23) 76. 2B Agg Scr: D Bisram G Maguire 57. A: G Maguire (2) 37 cb. B: K Siow (13) 38. C: M Genner (22) 41.

GOSFORD: Medley: Stableford White: M Dumpleton (13) 38. Women: Par: Div 1: S Anderson (21) 4 up. Div 2: M Carmichael (27) 5 up.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: D Matheson (14) 37. B: S Campton (27) 38. C: M Stokes (40) 38 cb.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: G Hennessy (6) 40. B: D Eastick (16) 38 cb. C: R Chapman (24) 42. Scr: M Tobin (5) 32.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: A Macpherson (9) 38 cb. Div 2: S Graham (16) 42. Women: Gold: C Fifield (13) 32 cb.

JAMBEROO: Women: Stableford White: Div 1: J Anderson (19) 36. Div 2: M Smith (30) 33. Div 3: K Ison (41) 34.

KILLARA: Women: Stableford Green: Div 1: J Cusack (14) 43. Div 2: S Zicat (24) 42. Div 3: J Wong (28) 40. Div 4: G Hooper (34) 35. Scr: J Crichton 32.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: C Gittoes (13) G Cole (14) 69 cb. 2B Scr: S Huffadine (0) P Dawson (5) 57. A: D Hodges (10) 36 cb. B: P Christopher (14) 38 cb. C: A Mortier (25) 38.

LONG REEF: Men: Stableford: G Cope (15) 39. Women: Div 1: M O’connell (24) 39. Div 2: F Woolley (38) 41.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A: K Dignam (4) 36. A Scr: S Vlahos (2) 32. B: M Gough (32) 38. B Scr: I McNab (20) 14.

MANLY: Women: Par: A: J Sillar (18) 2 up. B: F Karren (25) 4 up. C: F Cochran (38) 3 up.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: E Bellingham (22) A Hansch (3) 74. 2B Agg Scr: K Gardner (11) N Phillips (11) 50. J Robinson (18) 38. Scr: D Jones (2) 31. Women: J Wallas (11) 36. Scr: A Beaven (13) 22.

MONA VALE: Medley: Stableford: D Tuckerman (39) 45.

MONASH: Women: Stableford: 2B: L McCready (49) A Osborn (45) 46. A: S Allaway (17) 37. B: S Levy (31) 36. C: K Wynne (33) 36. Gold: J Savill (54) 34.

MUIRFIELD: Women: Stableford: S Lee (18) 40. Men: J Lee (8) 40.

MURRAY DOWNS: Mxd: Par Black: Div 1: P Bethune (14) 4 up.

NELSON BAY: Women: Stroke: A: B Frost (18) 69. J Tolhurst (25) 70. J Frost (9) 71. B: J Punshon (27) 71. M Conway (29) 71. S Stevenson (26) 73. C: R Hemburg (37) 75. P Hawkins (33) 76. R Birss (35) 76. Veteran: Stableford: 9-hole: Div 1: G Brown 20. B Butler 20. Div 2: W Salter 24. B Hodges 23.

NEWCASTLE: Stableford: Div 1: J Thompson 36. Div 2: N Kindler 34. Div 3: R Gianacas 34. Div 4: S Bailey 36.

NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: P Forsyth R Thompson 47. A: R Ambrogio (3) 37. B: L McManus (17) 36 cb. C: T Thomas (28) 38. Black: R Thompson (28) 39.

NOWRA: Veteran: Stableford: MM: Div 1: J McConnell (14) 37 cb. Div 2: D Pickup (23) 38. Div 3: D Goodman (34) 33 cb. Women: L Hatton (28) 36.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: P Stack (14) B Lee (13) 73. A: J Gellin (12) 36. B: P Stack (14) 39. C: G Hahn (21) 36. Scr: C Mcmahon (3) 34.

RICH RIVER: Men: Stroke: West: A: M Dejager (7) 67. B: D Kirkpatrick (17) 67 cb. C: G Ryan (18) 69 cb.

ROSEVILLE: Women: Stableford: 9-hole: D Johnson (39) 23. Veteran: J Lyons (45) 15. Women: Div 1: O Roles (25) 35. Div 2: L Carre (28) 38. Div 3: J Alderson (33) 38.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: Div 1: P Strutt (22) 36. Div 2: J Dale (27) 42. Div 3: M Ross (36) 23. Centenary: Div 2: K Lodge (25) 34. Div 3: M Bligh (34) 37 cb.

RYDE-PARRAMATTA: Women: Stroke: Div 1: J Kim (15) 75. Div 1 Scr: J Wall 77. Div 2: L Lee (23) 71. Div 2 Scr: F Park 97. Div 3: G Mercer (31) 75. Div 3 Scr: G Lee 112. Stableford: Div 4: J Guy (43) 36. Medley: K Wen (31) 36. Women: Stroke: C’ship: Div 1: J Kim (15) 228. Div 1 Scr: J Wall 236. Div 2: J Furlong (26) 226. Div 2 Scr: L Lee 301. Div 3: G Lee (34) 235. Div 3 Scr: B Sekine 330. Stableford: Div 4: J O’Malley (39) 106.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Multi: L Onions T Mcgill 63. A: R Kirk (12) 39 cb. B: M Hemsworth (17) 37 cb. C: D Wilkinson (21) 38. D: L Onions (27) 40.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 2B: Div 1: A Siddiqi (12) B Verma (14) 47. Div 2: C Collins (17) T Wishart (16) 45 cb. Scr: T Lee M Yoon 37. White: A: G Pilling (9) 40. B: B Verma (14) 39 cb. C: J Kim (21) 39.

TALLWOODS: Men: Stroke Ambrose: White: M Summergreene M Hayden (Cronulla) 66. D Gordon T Kemp 66 to playoff. Stableford Veteran Women: Green: Div 1: G Pearson (22) 39. J Puxty (16) 33. Div 2: V Tibbett (42) 35. H Roslaniec (30) 28 cb.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: C Chen (43) 40.

THE COAST: Medley: Stableford: 2B Agg: S Watson (13) T Doyle (21) 74. A: J Hopkins (11) 45. B: J McKinney (14) 39. C: J Coleman (23) 37. Scr: J Hopkins 34. Veteran: P Brown (21) 44.

THE LAKES: Women: Par: 4B: A: L Hammond (19) L Eager (18) 10 up. Stableford: 9-hole: A: S Lancaster (45) 14. Men: Stableford: J Coxon (19) 38.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: C Miller (23) T Ridley (8) 80. Men: A: R Henderson (11) 41. B: D Stuart (22) 41. C: R Lay (23) 40. Women: E McGee (32) 33 cb. Scr: J Keane 35.

TOCUMWAL: Women: Par: A: T Small (16) 1 up. B: P Power (27) sq. Gold: N Beard (4) sq.

TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: M Rowley (16) 40. Div 2: C Smith (29) 41. Div 3: R Sewell (42) 38.

WAKEHURST: Women: Stableford: Div 1: H Fooij (19) 39. Div 2: R Chuter (28) 37. Div 3: J Fuller (34) 34.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Ogle (22) J Littlebury (8) 45. J Ogle (22) 39.

WARRINGAH: Women: Par: Div 1: M Duthie (27) 1 up. Div 2: P De Boer (34) 1 up. Div 3: P Timms (45) 1 down. Stableford: 9-hole: S Trahair (43) 17.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford White: C Cayless (15) 37 cb.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: T Goulding (31) 37. B: M Kennedy (34) 37.

WOOLOOWARE: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: M Frazer (15) 70. Div 2: V Doratis (29) 75. Div 3: T Barrett (44) 73. Div 1 Scr: D Timmins 85. Div 2 Scr: C MacKenzie 104. Div 3 Scr: K Spencer 107.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Par: Lake: A: A Bult (12) 7 up. B: P Bennett (16) 6 up. C: J Dripps (21) 4 up. Murray: A: I Hore (11) 4 up. B: A Hicks (23) 3 up.

SHARE