May 26, 2022

Daily Club Golf Results Sunday, 13 February 2022

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Sunday, 13 February 2022.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: W Jones (21) S Miller (28) 48. Mxd: S Hwang (10) N Chae (22) 43. Men: A: A Casey (11) 40. M Jirgensons (17) 37 cb. B Moffet (24) 40. Women: N Robertson (30) 35.

BARHAM: Stableford: A: M Voglis (-1) 39. B: W Bennett (27) 39.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: F Antonelli (14) A Bonura (13) 46. A: E Vu (5) 35 cb. B: G Seaton (19) 37. C: J Stares (29) 33. Scr: W Williams (5) 29. Men: F Antonelli (14) 39. Women: D Alexander (32) 31 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: J Wilder (15) C Loukopoulos (9) 84. A: S Terkalas (8) 37. B: G Stamenkovic (15) 43. C: J Kepreotes (26) 37. Scr: K Halloran 30 cb.

BONDI: Men: Stableford: 2B: L Deane (14) C Marshall (10) 47. L Deane (14) 43.

BONVILLE: Medley: Stableford: C Chittenden (16) 40.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B Multi: R Lahoud (9) A Jennings (10) 71. A: G Rogers (9) 38. A Scr: V Vararutsupagul 30. B: K Punnakris (13) 36. B Scr: T Sharp 18. C: B Ritchie (25) 40. C Scr: G Araya 15.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: J Noble (19) 39.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: C Kwon (9) J Shin (16) 47. 2B Scr: T Won M Sahazad 36. A: B Threlfo (10) 39. B: J Shin (16) 42. C: S Lee (20) 37. Mxd: 2B: S Lee (20) H Chong (34) 45. Women: 2B: S Sim (19) A You (13) 43. Div 1: V Park (18) 38. Div 2: R Forrester (21) 34. Div 3: A Mace (26) 31.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: M Voger-Mason (11) P Martins (12) 47. Men: White: A: P Martins (12) 41. B: S Lebas (15) 40. C: B Morris (20) 37. Women: V Gale (10) 33. Stableford: PM: J Sayer (19) 35 cb. Medley: PM 2B: B Williamson (2) N Willamson (35) 47 cb. Men: White: S Blaker (15) 42. Medley: Stableford: 2B Scr: B Lambert (+1) K Meurant (4) 38.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: C Huggins (25) 39.

CROMER: Medley: Stableford: 2B: H Woolford M Foran 48. 4B: R Doman P Doman 42. A Scr: L Toole 34. A: H Woolford (10) 42. B: M Langer (18) 41. C: G Kirkham (31) 41. Men: Trophy: M Taylor bt J Boyse 2-1.

CRONULLA: Mxd: Stableford: Split Six: L Bell (23) J Bell (13) 59. Men: N Moraitis (27) 47. Scr: J Cripps 33. Women: Stableford Green: V Powell (18) 34.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B Agg: D Arnott G Frost 77. Men: Div 1: T Kwak (15) 39. Div 2: T Park (18) 44. Div 3: D Arnott (22) 45. Women: K Stuart (15) 37.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: C Xuereb (25) K Pese (26) 49. C Xuereb (25) 47. Scr: E Banguis 34. Mxd: 2B: J Cattell (36) G Burke (26) 44. Women: J Martin (28) 34 cb.

EASTLAKE: Stableford: A: R O’Rorke (4) 39. B: S Gupta (13) 39. C: T Crompton (24) 37.

ELANORA: Women: Stableford: C Basil-Jones (23) 39. Men: White: J Hodgkinson (36) 41. J Hodgkinson (36) 41.

EVERGLADES: Mxd: Stableford: 2B: B Edwards (21) D Baker (32) 47. A: M Elliott (5) 38. B: S Barnard (17) 43. C: E Dowling (19) 40. D: T Godley (33) 37. Div 1: L Mcmurray (13) 34 cb. Div 2: R Herrington (37) 36 cb.

FINLEY: Medley: Par: Div 1: T Shalders (19) 2 up cb. Div 2: R Hawkes (27) 1 up.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: D Kim (6) 33. B: S Laing (18) 40. C: G Singh (30) 37. Women: Y Chong (30) 34.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: C Brooks (17) C O’Rorke (NTP 8) 41. J Love (Chatswood 6) 33. Women: M Mullins (29) 31.

GOSFORD: Men: Stableford White: M Mcnamara (20) 42. Women: K Baillie (30) 37 cb.

HOWLONG: Men: Stableford: A: S Carracher (18) 43. B: A Melbourne (23) 39 cb. Women: A Geddis (37) 45.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: P Kearney (2) 40.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: P Murray J O’Brien 46. H Whitley (30) 39. Women: S Dempsey (20) 31.

KILLARA: Men: Stableford White: S Wagschall (11) 38. Women: Green: J Wong (28) 38. Mxd: White: G Thompson (12) P Davies (9) 45. Medley: J Watts (18) S Gehan (9) 43.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: A Moller (15) A Triggs (24) 46. Men: M Rodwell (12) 40. Scr: B Lyster 35. Women: D Moran (12) 38. Men: Hole in one: M Musgrave at 8th.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: S Tan (10) C Voeun (12) 47. 2B Scr: M Pope (7) D Kilgour (5) 36 cb. A: D Heather (8) 40. B: S Howard (13) 37. C: B Sultana (18) 37.

LANE COVE: Mxd: Stableford: Z Ng (38) 34.

LIVERPOOL: Stableford: 2B: A Johnston (16) T Weaver (9) 47. 2B Scr: V Cheng (3) J Nguyen (4) 39. A: J Yang (10) 40. B: A Johnston (16) 41. C: C Jung (24) 41.

LONG REEF: Men: Stableford: H Grant (17) 43. Women: M Ackerman (37) 43.

LYNWOOD: Medley: Stableford: A: O Brightman (1) 38. B: J Blakemore (28) 43. A Scr: A Zahra (0) 36. B Scr: D Tassone (16) 35.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Gentsome: Yellow: R Zamora (11) 37.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: B Hodgson (+1) 38.

MANLY: Men: Stableford: A: P Cutts (11) 39 cb. B: S McCarthy (16) 38. C: G Noritis (25) 38. Women: C Hayman (44) 37. Medley: 4B: D Adamo (18) A McMichael (23) 47.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: M Janda (15) 39 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: J Bresolin (19) D Bernar (19) 45. J Benson (16) 40.

MONA VALE: Medley: Stableford: D Clayton-Ash (23) 41 cb.

MONASH: Men: Stableford: 2B Agg: M Stone (16) M Russell (27) 83. M Russell (27) 44. J Hamilton (22) 40 cb. J Xiao (11) 40 cb. Mxd: 2B: Agg: C Shieh (21) M Shieh (17) 71. Women: W Harrington (6) 42. C Zhang (36) 39. L Ferreira (21) 38. Medley: 2B Scr: G Pearce (26) W Harrington (6) 36.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: Split Six: M Shimmer (32) A Madni (29) 71. Men: J Murphy (20) 42. Women: L LeBas (32) 33.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford Black: B Cunningham (23) 42. Women: J Harry (19) 39.

NELSON BAY: Men: Stableford: Brushbox: A: D Rann (15) 38. G Nunan (11) 36 cb. B: G Shorter (18) 40. M Stockenhuber (21) 35 cb. C: P Suttcliffe (27) 35 cb. B Schultz (35) 31. Women: Div 1: R Kennett (12) 38. D Moon (22) 34. Div 2: R Derrick (35) 38. J Hazer (25) 35 cb.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: D Seo (11) J Kim (15) 50. A: J Kim (15) 44. B: A O’Neil (17) 42. C: K Simmons (31) 36. Mxd: 2B: J Kim (15) S Kim (39) 47. Women: F Montgomery (12) K Hinde (21) 42. A: P Ternes (15) 35. B: J Merrick (27) 34.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: P Burton (11) R Appleyard (28) 48. Men: White: A: W Alder (6) 37. B: A Gowthorp (16) 42. C: R Appleyard (28) 39. Scr: S Chan (5) 32. Women: Green: S Grant (26) 35. Medley: Black: R Wade (35) 37.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: C Davis (18) P Krautil (27) 46. Mxd: P Terry (33) J Biviano (18) 44. Men: White: P Lamperts (18) 39. Women: Yellow: P Terry (33) 38.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: P Whitten (17) C Hill (19) 45. Men: D Swain (17) 41 cb. Women: T Whitmarsh (24) 43.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: M Dixon (14) A Marzano (14) 46. F Sidrak (13) 42. Women: S Kim (19) 33.

RANDWICK: Medley: Stableford: 2B Multi: V Daley (29) K Elder (25) 77. Men: M Ardrey (16) 38 cb. Women: L Culbert (32) 39.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: P Todd (13) N Kocanda (30) 51. Men: A: L Fitzgerald (12) 38. B: N Kocanda (30) 42. Women: C Davidson (33) 32 cb.

ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford: Championship: K Wain (19) 46.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: T Zeppieri (24) D Mclauchlan (14) 78. Mxd: B Bae (18) S Moon (30) 68. Men: A: J Leathart (11) 37. A Scr: Y Xie 32. B: P Ciao (16) 40. C: C Chim (22) 41. D: T Zeppieri (24) 38.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: G Anderson (11) B Anderson (23) 48. A: G Anderson (11) 41. B: B Harrison (15) 41. C: N Ware (23) 40.

ST GEORGES BASIN: Men: Stroke: A: M Salmon (scr) 65. B: M Lang (14) 67. C: J Renshaw (29) 69.

ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: L Timewell (13) J Ward (15) 72 cb. A: L Cannan (2) 38 cb. B: L Timewell (13) 41. C: R Jones (34) 42. . Red: M Heller (21) 38. Gold: R Petersen (23) 33. Scr: L Cannan 36.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par 2B: White: Div 1: A Moore (5) S Coventry (20) 9 up cb. Div 2: J Field (4) J Sharman (19) 9 up cb. Div 1 Scr: B Kent P Newton 1 down. A: A Moore (5) 3 up. B: Z Khan (17) 6 up. C: D Rush (29) 3 up.

STRATHFIELD: Mxd: Par: 2B: C Nha (22) D Yo (25) 12 up. Medley: D Yo (25) 5 up. Women: G Choi (14) 1 down.

TALLWOODS: Men: Stroke: A: S Fletcher (Toukley 3) 69. F Boskovic (11) 74 cb. B: A Donaghey (Grafton 17) 71. N Patchett (19) 73. C: N McCoy (23) 77 cb. F Sharpe (23) 73. Women: D New (22) 78. J Puxty (19) 79.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: J Ford (11) 41. B: T Burns (15) 38. C: R Yoon (20) 42. Hole in one: Gold: C Woo at 4th.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: P Strutt (21) 36.

THE COAST: Medley: Stableford: 2B: S Williams (16) G Howard (19) 46. Stableford Hcp: White: Div 1: N Mainhoff (13) 40. Div 2: J Martin (32) 39. A Scr: J Dunphy 30. Women: Stableford: J Rose (21) 30.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: R Mitchell (45) W Mitchell (36) 47. 4B Scr: J Bowen P Donnan 32. Women: Team: A: S Lee D Enahora F Cottrell S Clark 79. J Khair (19) 41. Scr: R Vandersluis 32.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: C Brown (11) 19. B: P Farrugia (16) 21 cb. C: S Hopkins (26) 18. A: K O’Connor (Fox Hills 9) 38. B: M Seymour (18) 41.

TOCUMWAL: Men: Stroke: Div 1: R Watmore (3) 70. Div 2: B Perkins (17) 72 cb. Div 3: J Irvine (24) 72. Women: H Crilly (17) 73. Mxd: Stroke Gold: D McClelland (32) 70.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: S Moore (25) L Moore (14) 48. Medley: D Andrews (20) R Andrews (32) 48. Men: Div 1: M Grace (10) 42. Div 2: R Andrews (32) 39. Women: A Lumby (29) 39.

TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B Agg: Gold: J Sidoti (13) R Kim 71. 2B Agg Scr: M BIll (11) I McLean 33. A: B Behnke (10) 42. B: B LaBonte (13) 37 cb. C: S Choe (24) 39. Women: Green: L Kim (22) 36.

WAGGA WAGGA JNR MASTERS Wagga Wagga CC: Second rd: Boys c’ship (par 72): A Radevski (St Michael’s) 69 72, E Moon (North Ryde) 75 67, J Lamb (Bathurst) 72 72. 16-17yrs: I Molloy (Wagga Wagga ) 71 73. Hcp: W Johnson (Wagga Wagga 0) 72 69. 14-15yrs: A Radevski (St Michael’s) 69 72. Hcp: A Valdy (Bonnie Doon 7) 73 61. 12-13yrs: I Kim (Ryde Parramatta) 68 77. Hcp: J Harrod (Liverpool 35) 63 68. 11yrs/u: B Cranston (Toukley) 77 77. Hcp: K Watling (Goulburn 29) 65,75. Girls c’ship (par 73): C Perkins (The Australian) 72 72, M Sullings (Federal) 71 77, E Murray (Dubbo) 72, 79. Girls: 16-17yrs: C Perkins (The Australian) 72,72. Hcp: W Shanahan (Thurgoona 45) 61,77. 14-15yrs: M Sullings (Federal) 71 77. Hcp: M Sullings (Federal 3) 68 74. 12-13yrs: C Kim (Lynwood) 82 80. Hcp: T Hood (Gungahlin Lakes 21) 71 74. 11yrs/u: B Dalgleish (Catalina) 88 89. Hcp: B Dalgleish (Catalina 15) 73 74.

WALLACIA: Men: Stableford White: J Calrow (7) 37.

WARRINGAH: Medley: Stableford 9-hole: White: B Spencer (36) 19. L Zanella (22) 42.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: N Bennett (16) B Brock (12) 43 cb. Div 1: G Moddel (10) 38. Div 2: B Cass (17) 36. Div 3: C Gauchat (30) 38. Women: Stableford: M Conrick (23) 33. Medley: 9-hole: Ladies: S Denenberg (35) 17 cb. Men: I Feder (30) 19.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: P Johnson (16) 37 cb. Women: C George (12) 40.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford: Murray: Div 1: K Watts (10) 39. Div 2: D Ballintine (16) 39 cb.

SHARE