May 26, 2022

Daily Club Golf Results Thursday, 3 February 2022

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Thursday, 3 February 2022.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Multi: White: R Whelan (19) S Wheatley (19) 76. A: I Hobson (Camden Valley 10) 36. B: B Dodd (18) 36. C: S Wheatley (19) 36 cb.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: J Rogerson (13) R Griffith (22) 45. J Dallis (13) 40. S Law (34) 35. Scr: B Meyn 33.

BARHAM: Stableford White: A: P Doherty (11) 38 cb. B: J Poulter (16) 35. C: M Wilson (27) 36.

BARNWELL PARK VETERANS: Stroke Black: A: D Whitcomb (16) 57. B: H Springford (21) 55. C: N Speranza (24) 58. D: D Pettenon (29) 58 cb. Men: Stroke: Veteran Men: A: D Whitcomb (16) 57. B: H Springford (21) 55. C: N Speranza (24) 58. D: G Pettenon (29) 56 cb.

BERMAGUI: Men: Stableford White: A: N Haase (12) 38. B: W Burke (17) 40. C: M McCann (29) 43.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: R Paul (15) R Morrison (22) 42 cb. Men: A: B Gauci (9) 35. B: J Marriott (15) 37. C: P Edwards (29) 39. Women: R Paul (15) 36.

BLACKHEATH: Women: Stableford: J Simpson (30) 34.

BOWRAL: Women: Stableford: Div 1: J Hayden (16) 35. Div 2: J Whittaker (31) 32.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: A Kanetkar (20) S Lele (29) 48. A: T Wark (10) 38. A Scr: K Stegbauer (-1) 31. B: S Govind (18) 39. B Scr: B Tancred (13) 25. C: S Lele (29) 37. C Scr: G Lysaght (20) 17.

CABRAMATTA: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: K King (21) 77. Div 2: E Burton (24) 76. Div 3: G Maloney (31) 81 cb. Medley: Stableford White: A: P Pollard (19) 39. N Tusani (10) 35. Veteran: R Trice (14) 40. T Hunt (5) 39.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B Agg: R Thorpe (31) L Geist (15) 77. 2B Agg Scr: M Bell W Bell 65. Black: A: P Bonfield (8) 38. B: L Geist (15) 40. C: J Towns (31) 41. Scr: A Scr: M Bell 38. B Scr: J Lees 25 cb. C Scr: A Kelly 18. Challenge: J Towns (31) 41.

CAMPBELLTOWN: Stableford Men: P Titherington (19) 36. Veteran Men: White: T Dunlop (31) 37. A Clark (22) 35. Veteran Women: P Morrison (28) 33. J Smith (21) 32.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: C Dyson (29) B Threlfo (10) 47 cb. Men: Div 1: J Ha (Bankstown 13) 40. Div 2: C Dyson (29) 41. Women: K Kim (9) 37.

CASTLE HILL: Women: Stableford: Irish Team: K Drummond (19) D Mathieson (26) K Romer (11) D Mann (16) 116. Scr: J Cannon L Papandrea J Pridmore S Brown 65 cb.

CASTLECOVE: Medley: Stableford White: K Wallis (1) 38 cb.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: D Casely (8) 34. B: P Polkinghorne (13) 35. C: F Harley (27) 35. Women: J Tom (19) 31.

CRONULLA: Men: Stableford: 2B: T Franklin (21) G Weidenhofer (23) 44. A: J Wood (10) 39. B: M Cummins (20) 38. C: H Stegbauer (25) 37 cb. Scr: S Holden 35.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: U Han (36) H Choi (27) 48. J Chang (19) 41.

DENILIQUIN: Women: Stableford: C Hardman (19) 38.

EASTLAKE: Men: Stableford: Div 1: S Forsyth (13) 35. Div 2: H Azar (20) 37. Women: White: W Mccauley (32) 33.

ELANORA: Men: Stableford Hcp: White: R Durst (18) 40.

FOX HILLS: Medley: Par: 2B: K Simon (31) A Hampton (22) 9 up cb. 2B Scr: G Maguire K Ackroyd sq. A: G Maguire (2) sq. B: K Ackroyd (17) 2 up. C: K Simon (31) 4 up.

GEORGES RIVER: Women: Stroke: Medal Feb: C Reeves (32) 77. A Gollan (24) 78. C Kirby (35) 79. V Hughes (21) 80 cb. D Simpson (20) 80.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: P Betros (11) 40. Div 2: M Richardson (19) 41. Women: J Linfoot (24) 34.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: B Goldschmidt (21) D Olver (13) 44. Men: A: I Tiltins (11) 37. B: R Howse (18) 39 cb. C: B Goldschmidt (21) 36 cb. Women: L Partridge (12) 37.

GOSFORD: Women: Stableford: D Tromp (26) 38. Medley: White: K Stewart (23) 34.

HOWLONG: Veteran: Stableford White: A: G Dundas (7) 42. B: R Outen (16) 39. C: K O’Halloran (23) 37. Medley: P Marshall (27) 41.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: N Freeman (9) 36. Div 2: J Smith (16) 37.

KOGARAH: Women: Stableford 4B: White: R Joice (37) C Doyle (37) 46. Stableford: Captain’s Trophy: Captain bt President 1up.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: A: K Gordon (9) B Grant (10) 45. 2B Scr: B Grant K Gordon 36. Men: A: B Grant (10) 37. B: M Cusack (20) 39. C: S Burnes (22) 35. Women: Stableford: M Mcnally (39) 30.

LIVERPOOL: Men: Stableford 2B: White: J Hilton (19) J Ipschitz (11) 47. 2B Scr: C Hagarty J Russell 38. A: E Jennis (8) 41. B: B Bruce (18) 39. C: H Steven (24) 39.

LONG REEF: Women: Stroke: Ambrose: Scr: C Devrye R West L Ashton R Buxton 79. Hcp: S Gillies (24) J Nell (27) E Thurlow (8) O Heiser (38) 68.87.

MANLY: Men: Stableford White: A: S Tebbutt (11) 33. B: J Meares (16) 38. C: J Hinde (33) 39. Women: L Furlong (27) 33.

MARRICKVILLE: Veteran: Par: Div 1: D McDonald (18) 7 up. Div 2: J Tuttle (27) 9 up.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: J Rogers (3) R Baker (7) 47. Div 1: R Baker (7) 41. Div 2: D Rawlings (19) 42. Div 3: D Webster (20) 38. Scr: R Baker 34.

MONA VALE: Women: Stroke: A: A Catlin (20) 69. B: L Vincent (26) 72. C: D Samodol (34) 74. A Scr: A Catlin (20) 89. B Scr: L Vincent (26) 98. C Scr: D Samodol (34) 108.

MOORE PARK: Men: Par White: Y Lee (15) 5 up. Women: S Durst (16) 1 up.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: B Kwon (35) 44. Women: 9-hole: J Owen (37) 21.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: B Lee (15) 38. B: K Clark (33) 37.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: G Lambert (4) H Harlow (18) 50. Men: A: G Francis (7) 36. B: J Cotis (15) 40. C: P Tait (22) 39. Women: Green: P Beckton (9) 34. Medley: Black: H Harlow (18) 41.

NOWRA: Women: Stableford: Div 1: J Levi (20) 33 cb. Div 2: V Wilson (31) 36. Div 3: J Lloyd (46) 38.

NSW: Medley: Stableford: S Ryan (16) 37. Women: N Incoll (21) 33 cb.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: M Chapman (21) P Cordoney (29) 46. P Cordoney (29) 24. Women: 9-hole: G Pearce (23) 16.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: Div 1: N Howlett (14) 38. Scr: N Howlett 24. Div 2: R Artlett (31) 38. Div 3: G McKie (39) 38.

RANDWICK: Veteran: Stableford: Div 1: G Phillips (13) 32. Div 2: G Kirk (33) 39.

RICH RIVER: Men: Par West: White: A: S Mancer (8) 2 up. B: N Dixon (15) 3 up cb. C: J Hammond (27) 5 up.

RICHMOND: Women: Stableford: 4B: C Lozier (14) J Humphreys (34) 46. A: J Mackie (29) 36. B: J Humphreys (34) 38.

ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Multi: T Mountstephens (16) J Hepner (17) 76. Men: White: A: J Marshman (10) 37. B: G Shepherd (16) 38. C: G McRae (23) 38. Veteran: Green: D Chisholm (19) 34.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: K Polhill (21) A Ljubicic (21) 45. Men: K Polhill (21) 36. Women: H Choi (9) 37. 9-hole: W Hwang (11) 19.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: G Ratjens (18) R Kirk (14) 71. A: J Ryan (11) 37. B: G Ratjens (18) 36. C: P Irvine (19) 37. D: D Hammond (39) 33.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: Div 1: D Kelly (20) C Anderson (7) 75. Div 2: P Denamn (26) P Skinner (13) 73. 2B Agg Scr: M Hagerty B Young 66. A: G Pilling (10) 39. B: P Hew (14) 38. C: P Denman (26) 42.

STRATHFIELD: Women: Stableford: A: H Jung (14) 34. B: S Chung (31) 34. C: H Kwon (38) 37. Medley: C Choi (12) 38.

TERREY HILLS: Stableford: H Park (33) 36.

THE COAST: Women: Stroke: K Blyth (17) 75 cb. Veteran: Stableford: G Price (18) 39.

THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: T Clarke (12) 38 cb. B: K Dobson (21) 40 cb. C: C Bulloch (31) 38. Scr: A Simpson 38. Women: S Schwarz (25) 38.

WAKEHURST: Men: Stableford White: Div 1 Scr: J Taylor (29) 37. Div 2: M Wilson (34) 36.

WARRINGAH: Medley: Stableford: T Dutfield (24) 39 cb. 9-hole: White: G Schwarz (20) 23 cb.

WENTWORTH FALLS: Mxd: Stroke White: T Stanton (8) 67.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: A: G Chapman (7) V Diamonon (20) 38 cb. Div 1: J Mok (19) 37. P Banting (26) 33 cb. D Fairfax (39) 33 cb. D Henry (25) 31 cb. N Ponnusamy 43 cb. G Chapman (7) 43 cb. V Diamonon (20) 40 cb. J Lagunzad (19) 40 cb. P Banting (26) 37 cb. C CheeE (36) 37 cb.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: W Pontey (26) 32.

WORRIGEE VETERANS: Stroke Medal Feb: Black: C Brigstock (6) 69. Div 1: P Wallace (6) 71. S McCormac (13) 74 cb. P Viret (8) 74 cb. Div 2: B Dwyer (17) 70. B Ryan (16) 71. N Themsen (19) 73. Div 3: R Carter (40) 73. C Hoffman (24) 74. D Clark (26) 75 cb.

WYONG: Women: Stroke: Medal: Div 1: B Masters (21) 72. Div 2: L Calleja (29) 73. Div 3: J Adey (44) 72. Men: Stableford: C Rayson (22) 40.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: P Abbott (10) 36. B: L Clarke (12) 37. C: L Collins (19) 38. D: O Persaud (27) 35. Murray: A: G Da Costa (14) 36 cb. B: A Bunce (18) 37. C: R Mitchell (25) 36.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: A: C Hope (11) 20. B: G Lavis (14) 20.

SHARE