May 29, 2022

Daily Club Golf Results Saturday, 29 January 2022

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 29 January 2022.

ANTILL PARK: Women: Stroke: Medal Feb: D Yee (24) 74 cb. Men: A: K Hopkins (10) 62. B: A Moss (16) 65. C: M Lillis (19) 67 cb. A Scr: T Davis (1) 69. B Scr: S Young (15) 81 cb. C Scr: B Berrell (19) 86 cb. Jnr: H Davies (6) 68.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: J Ng (25) D Lee (9) 48. 4B Agg: A McRae (7) M Boland (12) P Wijenberg (9) D Morgan (3) 106. A: D Lee (9) 40. B: W Kang (13) 40. C: L Powys (24) 39. Scr: R Paillas 34 cb.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: B Raynsford (5) 38. B: M Douglas (17) 37. C: M Eagan (27) 36. Men: 2B Multi: J Hanshaw (2.0) 70.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: K Nikas (11) 38 cb. B: P Saunders (17) 40 cb. C: R Hellmers (25) 42. Women: A: B Kennedy (22) 34.

BAYVIEW: Men: Stableford Black: A: S Cole (10) 40. B: M Touw (17) 43. C: O Rushton (27) 47. Scr: A Scr: M Mahoney 33. Women: Stableford: Div 1: H Jones (17) 36. Div 2: J Raine (22) 33. Medley: Team: H Jones (17) S Colley (6) J Raine (22) G Di Stefano (20) 90 cb.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: J Campbell (11) 37. K Brown (11) 37. R Paine (11) 36. B: P Rumble (19) 40. R Finch (19) 36. G Maloney (17) 35. C: J Gorman (23) 39. A Stenhouse (25) 35. P Schmidt (24) 33. Women: M Hayes (11) 40. L Gilbert (33) 36. A Brown (29) 36.

BEVERLEY PARK: Mxd: Stableford: A Scr: A Bull (-1) 35. A: W Bollard (11) 38 cb. B: C Pearson (14) 39. C: B Bickley (21) 38 cb. Div 1: B Heinrich (4) 40. Div 2: L Carey (4) M Leplaw (11) 46.

BEXLEY: Medley: Stableford: Team: T Lock (14) P Kollar (15) N Vlahos (9) S Papadopoulos (21) 51 cb. Men: A: S Lindsay (5) 38. B: B Naylor (15) 42. C: B Hinley (18) 38. Scr: S Capuano 35. Women: L Moles (17) 33.

BONDI: Men: Stableford: N George (9) 40.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: K Schuhmann (16) J Schuhmann (28) 50. S Clark (23) 43. T White (9) 42. T Gray (9) 39. D Brown (16) 38.

BOWRAL: Women: Stableford: M Horwitz (16) 34 cb. Men: R Bourne (20) 41.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: D Johnstone (10) 40. A Scr: M Hoogendyk 30. B: J Rowlands (15) 40. B Scr: M Ironside 26. C: B Arnold (35) 44. C Scr: R Anand 20. 2B: J Rowlands (15) A Cubbage (10) 50.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: S Myring (16) A Baeza (7) 84. Div 2: K Barnard (20) R Coombes (25) 72. Div 1 Scr: D Marsh Z Marsh 47. A: M Wilson (5) 39. B: A Kennedy (14) 40. C: S Myring (16) 40. D: J Skoda (25) 42.

CAMDEN: Women: Stableford: A: L Hogan (17) 34. A Scr: L Hogan 20. B: P Dilucchio (22) 33. B Scr: L Newcombe 14. C: S Purnell (40) 31. C Scr: A Wilson 9. Men: A: B Delaney (6) 39. A Scr: L Hudson 35 cb. B: A Roberts (14) 40. B Scr: S Hale 24. C: C Rogers (22) 38 cb. C Scr: S Kumaran 17 cb. 2B: D Wulff (11) A Roberts (14) 46 cb. 2B Scr: L Mc Laren J Newcombe 38.

CAMPBELLTOWN: Men: Stroke Black: A: G Zugajev (10) 65. A Scr: A Perfect 74 cb. B: C Hodsdon (15) 67. B Scr: S Mitchell 86 cb. C: A De Sousa (25) 65. C Scr: W Bestwick 92.

CARNARVON: Men: Stroke: Matchplay: A: B Lincoln 2-1. B: S Sahazad 2-1. C: J Kang 1-0. D: C Farinola 4-3. Stableford 2B: White: S Choi (12) J Jin (29) 51. 2B Scr: G Loughnan J Lind 40. A: M Lim (9) 40. B: J Heo (16) 38 cb. C: J Jin (29) 44.
CASTLE HILL: Men: Stableford: A: C GILVER (5) 41. B: B Flatley (14) 40. C: E Somra (26) 40.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: D Moore (27) R Dow (30) 47. A: P Clark (8) 39. B: A Martin (15) 41. C: D Moore (27) 41. Women: Stableford: M Lulic (31) 38.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: E Baker (3) 38. B: D Pearce (34) 42. Men: Stableford White: A: R McDiarmid (13) 40. B: M Saisai (22) 35.

CONCORD: Mxd: Stableford White: A: C Robertshaw (12) 39. B: A Macmillan (17) 43. C: B Cardwell (27) 43. 2B: J Crawford (21) A Macmillan (17) 48. 2B Scr: P Macourt M Ryan 38.

CROMER: Medley: Stableford: A Scr: C Rae (-4) 38. A: J Richardson (5) 40. B: K Ackermann (17) 40 cb. C: T Harvey (34) 40 cb. Split Six: T Harvey (34) G Osborn (20) 71.

CRONULLA: Medley: Par Black: A: M Carey (12) 4 up cb. B: K Owen (14) 4 up. C: P McEwan (21) 3 up cb. A Scr: J Fazio (11) 1 down.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: Y Yap (19) G Wilkins (18) 50. 2B Scr: A West (7) J Butt (2) 38. A Scr: J Jeffrey (15) 40. Div 1: T Tourlas (11) 42. Div 2: D Brakell (17) 41. Div 3: A Singh (24) 42.

DUNHEVED: Men: Stroke: Vardon: C Carruthers 68. Jnr: Cup: C Carruthers 67. Men: Captain’s Trophy: K Bruton (11) 67 cb. A: G Kingshot (10) 68 cb. B: P Parlato (17) 67. C: J Jeong (24) 70 cb. D: M Corton (25) 68.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A Scr: S Robertson (-2) 37 cb. A: D Ferguson (3) 40. B: B Giannopoulos (16) 41. C: T Bartone (27) 40 cb.

ELANORA: Mxd: Stroke: Hcp: A: M Burke (13) 65. B: J Montgomery (22) 68. C: O Irving (26) 69.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A: S Binder (1) 39 cb. B: S Hampstead (16) 40. C: I Elliott (20) 40. D: M Hammond (26) 40. Team Multi: D Remy 77. B Kemp 77.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: P Kent (15) 73. J Perez (29) 73. M Rajca 64. L Shahmatov 64. A: S Johnston (11) 39. B: P Hendry (15) 40. C: J Perez (29) 41.

GEORGES RIVER: Medley: Par: Team: C Anderson (48) K Jackson (14) J Rudd (22) J Glenday (20) 14 up. A: K Bridgement (12) 1 up. B: L Cosgrove (19) 6 up. C: P Paoli (27) 4 up.

GIBRALTAR: Medley: Stroke: Ambrose: Div 1: A Bray M Eschbank (5.5) 60.5.

GLENMORE: Medley: Par: Div 1: D Kinsella (14) 7 up. Div 2: C So (18) 9 up.

GOULBURN: Women: Stableford Green: S Scott (21) 38.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: A Curry (18) 36 cb. B: C Rose (38) 42. Men: A: D Curry (9) 39 cb. B: A Vlachos (19) 40.

HOWLONG: Men: Stableford: 9-hole: D Henderson (21) 24. Women: W Lambert (29) 20. Men: A: K Miller 41 cb. C Flavell 41. J Arnold 40. B: R Lloyd 39. P Dowsett 37. T Mildren 36. C: R Richardson 39. A Hutchings 39. J Muller 38.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: D Moss (6) 37 cb. B: D Curtis (8) 40. C: S Andrews (14) 40 cb. Hole in one: T Maude at 1st. Women: Stableford: J Lisle (11) 38.

JAMBEROO: Medley: Stroke Ambrose: White: L Young (9.625) J Mcphie J Brady B Ly 51.375.

KAREELA: Men: Stableford: 2B: D Turner J Richmond 72. A: J Devlin (12) 38 cb. A Scr: P Galvin (7) 31. B: J Black (14) 44. B Scr: T Russell (16) 24 cb. C: S Ross (24) 40. C Scr: K Paterson (21) 16 cb. Hole in one: B Zhang at 8th.

KOGARAH: Men: Stableford Father/Son Trophy: White: C Butler (26) M Butler (5) 46. Medley: A: D Levy (12) 38 cb. A Scr: G Harnwell 32 cb. B: S Kim (13) 38 cb. C: C Butler (26) 36 cb.

LAKESIDE: Women: Stableford: Split Six: L Strano (25) K Seery (21) 55. Div 1: L Hall (17) 38. Div 2: J Mooney (29) 34 cb. Men: 2B: C Neville (1) J Webb (4) 72. 2B Scr: T Norris (0) M Albee (2) 66 cb. A: W Meredith (4) cb. B: R Tindale (11). C: S Gambera (28).

LANE COVE: Stableford: T Happell (5) 38 cb. Men: 2BWB: T Happell (5) D Duncan (10) 30.

LEONAY: Mxd: Stableford White: A: B Alexander (8) 42. B: D Abrahams (13) 39. C: A Hislop-reynolds (18) 44. D: G Hadfield (24) 40. 2B Multi: A: L Alexander (8) B Alexander (8) 88. A Scr: L Alexander B Alexander 37.

LIVERPOOL: Men: Stableford: A: N Khouri (11) 41. B: R Sciuriaga (19) 41. C: D Degiorgio (28) 43. 2B: B Lakmas (16) D Degiorgio (28) 50. 2B Scr: B Davies G Richards 42.

LONG REEF: Men: Stableford: A: J Dean (12) 39. B: A Papandrea (14) 41. C: J Dertateossian (21) 40. A Scr: L Edgell 40. Women: N Driver (14) 33. Mxd: 4B: B Ratcliffe (17) 49. B Collins (25) 49. Men: Hole in one: D Farrell at 2nd.

LYNWOOD: Men: Stableford: 4B Agg: A: G Fletcher (7) 42. A Scr: M Norbis (-4) 40. B: T O’Connor (15) 40. B Scr: B Knipler (12) 27. C: A Barnhill (20) 38. C Scr: J Gillooly (19) 19. Y Xie (3) 135. M Maricic (18) 135. T Gara (36) 135. R Idquival (34) 135. Women: Div 1: J Smith (11) 37. Div 2: C Formosa (25) 34.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Gentsome: Yellow: M Johnston (11) 41. S White (19) 45. R Evans (54) 50.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B: K Strong (42) J Ashton (24) 49. C Hamilton (31) 39.

MANLY: Mxd: Stableford: A: M Clancy (11) 40. B: M Clarkson (19) 41. C: S Fenn (28) 39.

MARRICKVILLE: Stableford: 2B Agg: P Sultana (23) V Delzio (10) 75. Medley: D Slater (17) 42. 2B Agg Scr: J Dunn (2) D Cremin (+1) 68. Scr: T Shaw (0) 39.

MASSEY PARK: Women: Stableford: Div 1: T Unwin (16) 39. Div 2: A Perry (34) 36. 2B Agg: T Unwin (16) J Nipperess (18) 73. Men: Div 1: D De silva (12) 42. Div 2: P Kup-ferroth (15) 42. Div 3: B Cleary (24) 42. Scr: B Smith 37. 2B: V Morrison (11) R Miller (19) 49.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B Agg: R Kershaw (18) A LIttle (6) 80. M Harris (7) 42.

MONASH: Medley: Stableford: A: G Dickerson (4) 41 cb. B: G Davis (19) 42. C: M Smith (25) 39 cb. Men: 2B: Div 1: B McNamara (21) G Hooker (13) 47. Div 2: A Mitchell (14) B White (27) 47. 2B Scr: G Dickerson J Cusworth 39.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: R Kelly (9) 39. B: A Golombick (14) 39. C: T Boulton (21) 39. Stableford: Scr: M Williams 35. Women: Y Kim (27) 38.

MOSS VALE: Medley: Stroke: Ambrose: P Richards (4) G Robinson (5) 59.75.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: B Nicholls (21) C Part 50. A: J Turnbull (10) 41 cb. B: C Part (15) 42 cb. C: B Christie (21) 43.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: C Goodwin (14) 41. W Marshell (5) 37. B: C James (17) 42. B Bisset (21) 39. C: N Eves (24) 39. B Hedges (26) 37. A: B Mckay (15) 37. C Mawson (8) 36. B: D Murray (22) 38. M Regan (23) 37. C: S Ryan (26) 39. L Goodwin (28) 38.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: P Haberecht 39. A Scr: J McBeath 36. B: T Theakstone 39. C: C Harrington 41. Women: C O’Brien 32.

NORTH RYDE: Men: Stableford: A: G Condon (10) 41. B: C Barnes (18) 44. C: R Stewart (20) 43. 2B: B Gonzalez (22) G Dennis (16) 48. 2B Scr: M Spackman (2) M Gordon (+1) 42.

NORTHBRIDGE: Medley: Stroke: Canadian Foursome: A Scr: S Phillips (6) P Stephens (7) T Twyman (27) B Pentecost (21) 64.

NOWRA: Medley: Stroke: Ambrose: J Rosskelly J Wikman (4.75) 54.25.

NSW: Men: Stroke: D Zhou (17) 69 cb. Scr: A Rachid 74 cb. Stableford White: A Wilson (25) 38 cb. Gold: K Nossiter (23) 33. Women: Stableford: N Dress (17) 31 cb. Men: Stroke: Cup: A: C Green (6) 208. B: C Williams 208. Stableford White: C: P White 70.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: D Joukhadar (9) 41. B: R Bromhead (16) 39. C: J Granger (19) 43. D: D Heath (43) 44.

PALM BEACH: Men: Stableford: Shield: D Oliver (17) 31. A: W Hutchinson (10) 39. S Farr (14) 36 cb. L Wicks (23) 41. Hole in one: P Tate at 17th. Women: Stableford: M Gee (26) 30.

PYMBLE: Men: Stableford: A: R Hillsdon (4) 39. B: B Southerton (17) 38 cb. C: T Westhoff (21) 41. Women: F Mcdermott (15) 36. Mxd: 4B: J Mcilwaine (17) 49. C Hinwood (21) 49. A Scr: J Streichler 41 cb. N Waddington 41 cb.

RANDWICK: Men: Hole in one: T Brinckley at 5th. B Pardey at 11th. M Kandara at 10th. Stableford: 2B: A Pustetto (6) I Russell (5) 48. A: P Johnstone (8) 43. B: G Royston (13) 39. C: M Connolly (20) 44. Scr: A Pustetto 36.

RICH RIVER: Men: Par East: White: A: S Jones (0) 4 up. B: D Noelker (11) 6 up. C: P Varcoe (35) 11 up. Women: Par: A: G Smith (20) 7 up.

RICHMOND: Medley: Stableford: A: K Trefoni (12) 39. A Scr: R Davies (0) 36. B: N Palmer (16) 41. C: D Clarke (33) 45. 2B: A: G Northey (13) G Keating (14) 46. A Scr: V Baldry (6) M Fitzpatrick (4) 38. B: R Seale (18) S Harkins (20) 47. B Scr: J McChlery (12) K Trefoni (29) 29.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: M Poirrer (22) 41. Women: Stableford: M Forrest (30) 36. Men: Stableford White: A: S Stead (5) 40. B: N McConnell (17) 36. C: P Phillips (29) 42. Medley: Stableford: 2B: R Arkell (16) J Murray (5) 47.

RUM CORPS: Medley: Par: C’ship: A: R Tromp (10) sq. B: G Bentley (17) sq.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: A: G Miladinovic (10) 68. A Scr: M Dane 71. B: K Merchant (18) 64. B Scr: M Dolan 83. C: I Smith (21) 66. C Scr: C Mckenna 89. D: C Williams (26) 67. D Scr: D Palmer 92. Stableford: B McLaughlin (34) 38.

SEFTON: Men: Stroke: Foursome: S Melham (10) J Glynn (12) 58. Foursome C’ship: J Watts (8) P Kingi (11) 117.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: A O’Sullivan (12) 41 cb. B: J Betts (16) 41 cb. C: J Haggerty (28) 39 cb. Women: Div 1: D Hoschke (9) 37. Div 2: C Crouch (30) 40. Medley: 2B: J Betts 46. K Betts 46. Men: B Thomas 46. J Farquhar 46.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: R Rees (4) 39. B: A Davies (19) 42. C: S Piper (36) 38. A Scr: D Durbin (3) 35.

ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: J Koppl (7) 42. B: L Timewell (14) 42. C: H Jones (21) 41. Scr: M Hammond 34. Gold: M Jennings (19) 33. 2B: White: R Hayes (20) W HUmphreys (11) 50. 2B Scr: R Sutcliffe J Koppl 37.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford White: A: B Gallard (5) 41. B: P Calderara (13) 38. C: T Stalgis-Bilinski (24) 42. 2B: Div 1: G Banks (18) W Krasinski (28) 50. Div 2: E Berroya (13) L Santiago (19) 48. A Scr: D Hagerty R Attwood 43.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: V Silveira (23) 51. C Dwyer (13) 51. 2B Scr: J Fanning (0) 39. J Floridia (4) 39. A: S Kontominas (10) 44. B: C Bekiaris (17) 38. C: C Dive (24) 39.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: P Wright (13) 38. C Reynolds (9 Tuncurry) 34. B: T Bodycote (19) 40. T McBride (19) 34 cb. C: F Sharpe (22) 42. I Polikevics (27) 33 cb. Women: Stableford: Div 1: J Maunder (28) 41. B Jones (22) 31. Div 2: J Jessiman (33) 31 cb. H Innes (36) 31.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: G Giga (10) 39. B: M Cohan (17) 41. C: J Randle (25) 39.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: Trophy: T Laing (19) 43. A: D Conacher (11) 37 cb. B: S Aboud (16) 42. C: T Laing (19) 43. A Scr: S Jagot 36.

THE COAST: Women: Stableford: M Grant (28) 42. Men: Stroke: A: N Simkins (7) 65. B: M Millican (15) 66. C: S McDermott (20) 63. A Scr: N Simkins (7) 72. Gold Medal: B Fifield (7) 66.

THE LAKES: Stableford: A: B Xu (7) 40. B: B Leo (16) 39. C: J Parsons (21) 41. Scr: P Lonard 36. 9-Hole: B Purse (5) 16 cb. M Fleming (10) 14.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: M Hammond (11) 43. B: A Araullo (21) 38 cb. C: P Mooney (24) 38. 2B Agg: C Marsden (32) M Hammond (11) 80.

TOUKLEY: Men: Stableford: A: W Holden (11) 43. B: D Kinnell (16) 43. C: G Read (21) 43. Women: R Jamieson (29) 37. Men: Team: G Read 96 cb. D Kinnell 96 cb. D Kinnell 96 cb.

TWIN CREEKS: Women: Stroke Medal Jan: Green: J Kang (12) 70 cb. Men: Black: A: M Madan (2) 65. A Scr: M Pearce (-2) 68. B: A Stutchbury (17) 64. B Scr: J Garcia (13) 82. C: D Leet (21) 88. C Scr: M Bullock (19) 92.

WAKEHURST: Medley: Stableford: Team: P O’Brien (12) B Spinks (10) P Silkman (10) J McGee (8) 94. Men: A: L Jordan (8) 41. A Scr: M Hatcher (5) 34. B: K Jong (13) 40. B Scr: K Jong (13) 27. C: G Bligh (20) 38. C Scr: J Thomson (20) 20. Women: J Reddrop (23) 36.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Pagett snr (17) B Hillhouse (14) 48 cb. 2B Scr: J Pagett S Lear 40 cb. A: T Morgan (11) 44. B: P Gaudry (16) 38. C: B Treak (19) 37 cb.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: S Murray (12) 37 cb. B: N Brecht (16) 37. C: I Morrey (18) 39. D: J Tierney (34) 39. Trophy: I Morrey (18) 39 cb. Scr: F Allan (3) 34. Team: R Priestly (28) R Teofilo (28) C Hill (18) J Tierney (34) 116.

WINDSOR: Medley: Stroke 2B: Black: A: M Goldsbrough (5) 69. S Mangovski (14) 70. B: C Price (19) 70 cb. S Hudson (15) 70 cb. C: J Spanjol (23) 71 cb. K Power (23) 71.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B Agg: White: B Brock (13) K Nathan (10) 69. Div 1: B Brock (13) 37. Div 2: N Bennett (18) 37. Div 3: S Moroney (22) 35.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 2B Agg: A Marks (15) B Shopway (16) 78. A: J Parker (11) 42 cb. B: Z Bouzounis (18) 42. Scr: J Hallinan 40.

WYONG: Men: Stableford: A: M Newbury (8) 39. B: P Ball (17) 40. C: M Hensley (19) 40. A Scr: P Downey 33. 2B Multi: J Waghorn (23) G Manley (15) 76.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: A: K Rourke (25) 41. B: S Symes (32) 39. Men: A: G McNamara (11) 42. B: S Wells (17) 46. Lake: A: D Corben (15) 42. B: A Ogden (18) 40.

SHARE