May 26, 2022

Daily Club Golf Results Saturday, 22 January 2022

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 22 January 2022.

ANTILL PARK: Men: Par White: A: T Chell (9) 6 up. B: S Pitt (17) 4 up. C: J Kinnear (21) 3 up cb. A Scr: D Ship (4) 1 up cb. B Scr: B Wye (13) 1 up. C Scr: P O’Brien (19) 3 up. Women: Par: D Yee (23) 3 up.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: B Seymour (18) C Cross (28) 47. 4B Agg: R Saunders (13) A Cassin (13) N Payne (17) C Benjamin (20) 106. A: B Mcgiffin (3) 38. B: N Payne (17) 41. C: D Cheyne (20) 36 cb. Scr: M Black 32 cb.

BALGOWLAH: Men: Stableford White: A: D Hill (14) 40. B: B McPherson (16) 36 cb. C: J Pawley (29) 42.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford 2B Agg: White: J McKeon (7) G Sheils (13) 75. V Tekura (13) 38 cb.

BARHAM: Stableford: A: G Andrew (11) 70 cb. B: R Barrington (14) 69. C: G Sholl (33) 73. S Thompson (26) 35 cb.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: C Fozzard (25) 38. Men: A: P Van Der Meer (11) 43. B: J Marsters (13) 41 cb. C: B
McCarten (37) 38.
BAYVIEW: Men: Stroke Foursome C’ship: Black: A Scr: R Jones M Mahoney 148. B Scr: C Dorrington B Gilbert 89. C Scr: J
Rollings M Alder 100. Stableford: A: J Jones (10) 42. B: L Richards (19) 42. C: N Kelly (24) 40. Women: Div 1: A Gluckman (17) 39. Div 2: A McKinley (31) 38.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: J Taylor (3) 40. B: T Dahlstrom (18) 36. C: D Ing (24) 36. Women: L Ponsford (18) 36. T Byrne (25) 33.

BEVERLEY PARK: Mxd: Stableford: Div 1: T Hyde (9) 41. A: P Keegan (5) 39 cb. B: P McInnes (16) 39. C: P Tourney (27) 39. A Scr: B Turner (2) 35.

BEXLEY: Medley: Par: 2B: P Wu (7) L Liang (4) 9 up cb. Scr: S Lindsay 1 up. A: T Le (7) 4 up cb. B: S Hogg (11) 3 up. C: R Thomas (19) 4 up.

BONDI: Men: Stableford: M O’Neil (15) 41.

BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: A Watson (12) J Pountney (+4) 46. C Gallagher (13) 39. A Bowles (4) 38.

BOWRAL: Women: Stroke: E Neale (22) 85. Men: Medal Jan: A: D Weekes (13) 66. B: T Dunlop (22) 67. C: B Constable (25) 75 cb. A Scr: J Mulholland (7) 77.

BRIGHTON LAKES: Par: A: D Yeates (10) 4 up. A Scr: J Lloyd 1 down. B: E Stauber (18) 3 up. B Scr: G Wissam 7 down. C: S Byrne (36) 3 up. C Scr: R Anand 11 down. 2B: S Byrne (36) S Power (21) 12 up.

CAMDEN: Women: Stableford: A: M Thorn (18) 31. A Scr: M Thorn 15. B: L Newcombe (22) 35. B Scr: L Newcombe 16. C: M Poulton (32) 37. C Scr: M Poulton 8. Men: Team Agg: M O’Toole (4) D Jansen (3) L Mc Laren (2) D Skinner (3) 137. Scr: R Minns G Matheson C Zanoni M Bell 128. Hcp: A: P Bonfield (8) 41. B: J Masters (14) 43. C: S Ash (21) 41. Scr: A Scr: M Bell 36. B Scr: B Beaven 26 cb. C Scr: C Dengate 16.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: C Francis (7) 39 cb. B: C McCrorey (14) 39. C: C Oke (25) 39. 4B: C Beehag (20) E Abbott (11) 46. 4B Scr: C Francis B Post 37.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: P Muscat (3) D Mifsud (16) 47. A: P Muscat (3) 38. B: S Bae (13) 38. C: C Dyson (30) 40.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: M Hardy (7) 40. B: M Duffy (17) 40. C: P Brown (22) 44.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: H Ferris (12) 38. B: N Dandy (14) 41. 2B Multi: N Dandy (14) J Lobb (14) 93. Women: Stableford: J Cole (29) 39.
CHATSWOOD: Men: Stableford: A: B Allsopp (11) 35. B: G Allan (17) 36. C: Y Zhang (24) 42.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford: 4B Agg: A: P Wisniewski (19) B Gook (10) 73. Women: A: B Willis (15) 39.

CONCORD: Medley: Stableford: A: K Lockery (7) 40. B: B Patel (14) 38 cb. C: S Sykes (21) 43. 2B: D Biasi (36) S Sykes (21) 50 cb. 2B Scr: N Watts M Scarfone 37.

COROWA: Women: Stableford: M Stuart (23) 38. Men: A: M Chappell (5) 38. B: D Holmes (14) 42. C: G Cargill (24) 45.

CROMER: Medley: Stableford: A: W Bennett (7) 39 cb. B: M Clear (15) 37 cb. C: G Clark (28) 38. Scr: M Brock (1) 35 cb. 2B Agg: G Clark (28) T Irwin (20) 75.

CRONULLA: Medley: Stableford Black: A: J Crean (10) 40 cb. A Scr: M Alison (1) 34. B: L Swatosch (14) 42. C: S Liversidge (25) 39.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: R Giltinan V Raghavan 47 cb. 2B Scr: F Yousiph M Wright 41. Div 1: M Stocks (12) 41 cb. Div 2: B Karakousis (17) 41. Div 3: C Clifford (21) 42. D Scr: M Guinney 35.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: Div 1: J Romero (20) M O’brien (12) 50. Div 1 Scr: D Neill C Fitzsimmons 42. Div 2: B Pearce (21) J Claxton (21) 47 cb. Men: Div 1: M O’brien (12) 42. Div 2: J Claxton (21) 43.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: N Lim (10) 44. B: P Gale (15) 40 cb. C: T Calacouras (22) 41. A Scr: W Lo (6) 34.
ELANORA: Men: Stableford: Hcp: A: C Gates (9) 40. B: R Hattersley (17) 40. C: D Dixon (36) 23 cb.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A Scr: S Hoyland (2) 36. A: D Cornwall (12) 43. B: P Bamford (18) 44. C: T Hendry (19) 41. D: D Remy (28) 41 cb. 2B Agg: J Bowron (7) D Cracknell (9) 76.
FOX HILLS: Men: Stableford: Team Agg: R McNaughton (15) 95. M Timbs (10) 95. I Marscham (20) 95. E Lorenc (21) 95. T Crittenden 75. M Rajca 75. D Pickham 75. T Fortescue 75. A: T Marsic (10) 39. B: A Smythe (14) 40. C: J Edwards (21) 43.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: Irish Team: J Singh (16) A Hobbs S Chant (13) G Stanford (18) 109. A: D Parto (10) 37. B: J Fuentes (15) 40. C: D Sookee (25) 37.
GIBRALTAR: Medley: Stableford: Div 1: J Goodfellow (28) 39.

GLENMORE: Medley: Stableford: Team: D Smith (10) M Talley (2) D Franshaw (Windsor 8) D Auld (14) 185.

GOSFORD: Medley: Stableford Trophy: Black: A: G Drennan (11) 43. B: B Kavanagh (18) 44. C: B Buckley (20) 41.

GOULBURN: Men: Stableford White: W Stephenson (16) 46. M Ruddy (12) 41. T McCartney (9) 40 cb. Women: Green: G Prigg (36) 38.

HAWKS NEST: Women: Par: A: M Dickson (10) 1 down. B: S Muna (33) 1 up. Men: A: M Parker (13) 4 up. B: J Gorton (11) 4 up. C: D Poole (22) 2 up.

HOWLONG: Men: Stableford Black: A: M Nicholson (14) 40. B: A Mthews (20) 39. C: M Whittle (33) 42. A Scr: Z Grubisa (1) 33. Women: Yellow: A: H McCallum (19) 38.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: P Nelson (7) 38 cb. B: G Boulton (8) 38. C: P Clancy (14) 38. Women: Stableford: B Evans (16) 37 cb.

JAMBEROO: Men: Stableford White: A: P Munro (10) 36. B: J Pringle (17) 38. C: A Ray (22) 35. Women: L Finch (50) 35.

KAREELA: Men: Stableford: Irish Team: M Whitehouse L Smith P Hodge J Fraser 119. A: M Broach (12) 39 cb. A Scr: G Stone (3) 33. B: R Peacock (17) 37. B Scr: S Evans (15) 22. C: B Hemmett (29) 37. C Scr: G Brown (20) 17.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: D Picone (8) P Ashton (21) 44 cb. A: D Picone (8) 41. A Scr: G Harnwell 35. B: J Goodwin (15) 38. C: N Snashall (24) 38.

LAKESIDE: Women: Stableford: 2B: V Withford (19) J Jacka (13) 43. D Leicester (30) 35. Men: Split Six: P Reuben (9) B Rees (12) A Brodbeck (12) 83. 4B Scr: W Meredith (2) F Gerace (2) R Vella (-1) 75. A: R Vella (+1) 39. B: B Rees (12) 38 cb. C:
R Briffa (14) 35.LANE COVE: Men: Par White: Div 1: R Mayhew (15) 6 up. Div 2: M Ansom (33) 8 up.

LEONAY: Mxd: Stroke: A Scr: D Grosse 67. A: A Small (11) 63.

LIVERPOOL: Men: Stableford: A: P Seery (9) 40. B: B Lakmas (15) 42. C: V Surace (24) 41. 2B Multi: V Surace (24) N Mincarelli (23) 89. 2B Scr: P Barry D Shepherd 74.

LONG REEF: Men: Stableford: A Scr: M Hunter 37. A: T Mastroianni (9) 43. B: M Frith (15) 40. C: C Wood (23) 39. Women: J Atchinson (14) 41. Mxd: 4B: T Mastroianni (9) 47. N Lucey (19) 47.

LYNWOOD: Men: Stableford: 2B Agg: A: B Michelmore (0) 40. A Scr: O Brightman (3) 36. B: B Richardson (13) 40. B Scr: G Zeegers (17) 24. C: P Barnett (19) 45. C Scr: A White (18) 20. M Brightman (29) 82. O Brightman (3) 82. Women: Div 1: J Smith (10) 28. Div 2: C Formosa (25) 32.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: A: D Sampson (14) 45. B: I Nash (15) 47. C: A Bell (20) 42. Div 1: M Hobson (20) 34. 2B: H Fletcher (13) T Robertson (13) 50. H Fletcher (13) T Robertson (13) 50.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: Div 1: N Hamilton (8) 41. Div 2: B Alexander (20) 35.

MANLY: Men: Stableford: A: M Clancy (13) 39. B: D Morrissey (16) 40. C: O Vaittinen (25) 42.

MASSEY PARK: Stableford: A: S Lawrence (13) 42. B: L Travers (16) 41. C: G Keelty (22) 39. 2B: S Lawrence (13) G Fuller (14) 49. Scr: F Tierney (2) 37 cb.

MONA VALE: Men: Stableford: A: N Abbenbroek (8) 41 cb. B: D Kerr (16) 41. C: J Rennie (24) 38. 2B: N Abbenbroek (8) S Mcglinn (21) 50. Scr: A Peade 38.

MONASH: Men: Stroke: A: M Perry (5) 70. B: J Geerdink (15) 70. C: J Anstee (20) 70. Stableford: J Martin (22) 31. Stroke: Scr: S Patel (1) 72.

MOORE PARK: Men: Par White: A: A Farnfield (8) 4 up. B: C Campbell (23) 4 up. C: L McAlpin (32) 5 up. Par: Scr: M Hooper 1 down cb. M Hooper 1 down cb. Women: K Pettersen (31) 1 down cb.

MOSS VALE: Medley: Stableford: A: A Rutherford (10) 35 cb. B: A Fischbeck (16) 38. C: M Waugh (34) 43.

MUIRFIELD: Medley: Stableford White: A: M Culican (11) 40. B: M Gu (17) 39. C: I McCarthy (27) 36 cb. 4B: M Cockerton (20) R Springer (19) 47 cb.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford: A: J Turland (8) 40. B: T Ramadge (15) 39. C: B Cockfield (22) 37. Women: A: D Heppell (10) 36. B: N Everett (27) 38.

NELSON BAY: Women: Stableford: Gymea Lily: B Frost (18) 33. S Dunn (21) 32.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: R White (10) 40. A Scr: B Hill 36. B: D Moodley (15) 39. C: J Hughes (22) 40.

NORTH RYDE: Men: Stableford: President’s Trophy: M Ward (17) 41. A: T Crockart (Scr) 39. B: M Mathieson (21) 41. C: M Bowles (25) 36.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford White: A: P Banbury (6) 39. B: F Allan (16) 41. C: I Leslie (27) 38. Women: Green: J La Peyre (19) 38. Medley: Stableford: 2B: J Terranova (17) M Kotzamanek (28) 49.

NOWRA: Medley: Stableford: A: S Ashton (10) 39. B: C Crump (16) 39. C: T Barrington (21) 39.

OATLANDS: Men: Stroke: Matchplay: A: B Hooper bt L Mason 4-2. B: K Milne bt J Chang 6-5. C: E Conlon bt J Chun 1up. D: C Rees bt R Bechara 4-3. Medley: Stableford: A: I Priest (4) 39. B: W Skelton (15) 38 cb. C: S Rahmati (21) 40. D: R Harold (32) 37. A Scr: P Schliebs 31 cb.

PALM BEACH: Women: Stableford: Team: J Watts V Jones M Guerin R Berczelly 76 cb.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: A: P Whitford (12) 41 cb. A Scr: G Ormaechea (0) 38. B: G Rogers (14) 40 cb. C: J Bell (25) 41.

PENRITH: Men: Stableford: Cup: L Saperas (16) 39. Hcp: A: M Rech (6) 38 cb. B: R Hickey (13) 38. C: S Villanueva (22) 37. Scr: D Turner 34.

PYMBLE: Men: Stableford: A: J Greathead (2) 38. B: P Smith (14) 42. C: D Niven (23) 36. Mxd: 4B: A: P Smith (14) 48. S Aquilina (11) 48. A Scr: J Greathead 42. M Robertson 42.

RANDWICK: Men: Par: 2B Agg: M Garvey (8) M 7 6 up. A: M Garvey (8) 4 up. B: R Paulsen (13) 4 up. C: C Wilson (18) 3 up. Scr: P Cox 1 down.

RICHMOND: Men: Stroke: A: J Troy (10) 65 cb. A Scr: R Davies (1) 69. B: M Hamilton (19) 66. B Scr: G Cassells (13) 84. C: M Manevski (22) 68. C Scr: J Woodworth (23) 94.

ROSEVILLE: Men: Stableford White: A: P Fischer (10) 39. B: I Irwin (14) 38 cb. C: J Croll (26) 39. Women: Stableford: G Lynn (17) 38. Snr Stableford Green: V Khanna (21) 32. Men: 2B: White: D Leahey A Murdoch 49.

RUM CORPS: Men: Stableford: C’ship: M Neilson (10) 37. R Hindmarch (16) 34.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: A: W Hwang (11) 40. A Scr: N Talley 36. B: D Baddeley (18) 42. C: E Sze (19) 39. D: N Kenny (25) 43. 2B Agg: Div 1: M Stevens (18) J Bass (13) 73. Div 2: N Kenny (25) A Kelly (20) 78.

SEFTON: Men: Stroke: Foursome: J Watts (8) P Kingi (11) 52.5.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg Scr: M Savage (4) C Mumberson (4) 64. 2B Agg: R Webster (8) G Anastasiou (14) 77. Men: A: G Sullivan (12) 40. B: B Clements (14) 39 cb. C: I Handley (21) 37. Women: Div 1: J Siegel (19) 38. Div 2: F Smith (32) 39. GREG CHALMERS JUNIOR MASTERS: Rd 1: Boys C’ship: Par 71: J Phillips (Concord) 69 H Atkinson (Pymble) 70 B Herring (Manly) 73. 16-17yrs: J Phillips (Concord) 69. Hcp: L Venables (Toronto 7) Z Kadir (Campbelltown 4) 71. 14-15yrs: H Atkinson (Pymble) 70. Hcp: T Nolan (Shelly Beach 12) 67. 12-13yrs: B Chung (Ryde Parramatta) A Ding (Bankstown) 74. Hcp: M Xu (Randwick 9) 65. U-11: N Hong (Macquarie Links) 76. Hcp: P Madsen (Manly 18) 64. Girls: C’ship: Par 75: S Hillman Varma (Concord) 76 D Gurmaij-Chung (Lynwood) 77 D Herden (Shelly Beach) 79. 16-17yrs: D Herden (Shelly Beach) 79. Hcp: S Singh (Manly 7) 80. 14-15yrs: S Hillman Varma (Concord) 76. Hcp: D Gurmaij-Chung (Lynwood 5) 72. 12-13yrs: A Maikap (Stonecutters Ridge) 80. Hcp: C Casafus (Moore Park 8) 73. U-11: X Li (Bayview) S Tong (Killara) 93. Hcp: A Luo (Pennant Hills 27) 71.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: J Vincent (18) T Gough (17) 47. A: P Manning (9) 39. B: B Herron (14) 40. C: P Davies (20) 38. A Scr: M Johnston (+1) 38.

ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: S Morrison (3) 42. B: D Baso (16) 40 cb. C: R Sutcliffe (26) 44. Scr: J Scruse 38. Gold: B Patton (30) 41. Women: Stableford: M Heller 39. Men: Stableford 2B: White: C Allan (21) R Sutcliffe (26) 48. 2B Scr: A Radevski S Morrison 45. 2B: Gold: B Patton (30) V Zappia (25) 48.

STRATHFIELD: Men: Stroke: 54-hole C’ship: A: S Wrigley 222. B: G Harris 239. C: E Kim 250. D: W Gaul 268. G Harris (12) 204. A: G O’Sullivan (6) 69. B: G Harris (11) 66. C: J McLoughlin (14) 66. D: N Ioannou (20) 67. A Scr: T Green 74. Medley: Stableford: T Blayney (22) 38.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: F Boskovic (9) 40. D Puxty (12) 39. B: D Brett (16) 37 cb. A Burkett (16) 37. C: M Gaffey (27) 40. T Burns (20) 36 cb. Women: Stableford: H Roslaniec (36) 34 cb. M Byrnes (24) 34.

TERREY HILLS: Hole in one: F Mackenzie at 15th. M Deere-Jones at 4th.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford White: A: J Banfield (12) 40. B: R Moulder (16) 41. C: J Mansfield (21) 38 cb.

THE COAST: Women: Stableford: C Balafoutis (34) 38. Bowl: J Ryan (10) 112. Men: Stroke White: A: P Hogg (5) 64. B: D Hesford (16) 65. C: G Thomson (21) 64. A Scr: P Hogg (5) 69. B Scr: R Weston (14) 79. C Scr: C White (19) 85. Stableford Bowl: P Dillon (14).

THE LAKES: Stroke Trophy: Black: C Hartas 302. Stableford: G Evans (22) 42 cb. 9-hole: J Davis (24) 18. G Levy (6) 18. Scr: A Katholos 42. Hole in one: G Katz at 18th. Stroke Black: D Deverich (12) 71 cb.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: K Williams (4) 42. B: K Power (17) 44 cb. C: J Derrick (36) 40. 2B: D Williams (16) M Thompson (8) 53. 9-hole: J Hollis (22) 22.

TOUKLEY: Men: Stableford: 2B Multi: P McLaughlin (27) S McDonagh 84. A: M Mayne (12) 41 cb. B: S Allen (18) 40. C: N Campbell (35) 41. Women: A Aitken (31) 41.

TWIN CREEKS: Women: Stableford Green: C Mun (24) 36. Men: Gold: A: P Hood (12) 40. A Scr: M Pearce (-4) 35. B: S Duffy (13) 38. B Scr: F Tigani (13) 22 cb. C: D Lazarus (24) 47. C Scr: D Oliver (20) 19. Mxd: 2B: F Tigani (13) D Lazarus (24) 48.

WAKEHURST: Men: Stableford White: A: S Jung (12) 39. B: D Abikhair (17) 42. C: R SRIVASTAVE (32) 40.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Pagett (0) S Lear (3) 47 cb. 2B Scr: P Rose M Millyard 40 cb. A: P Rose (7) 41. B: S McBrien (13) 38. C: G Joukador (19) 34. Women: Yellow: J Thorpe (15) 34.

WARRINGAH: Men: Stroke: Ambrose: C Alford (4) C Susans (21) R Susans (12) M Clare-Nazer (18) 52.125. Scr: F Allan (3) C Macmillan (6) S Martin (8) S Golding (5) 58.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stroke: L Cullen (9) 66. J Binney (16) 68. S Huxley (21) 71.

WINDSOR: Medley: Stableford Trophy: Black: A: J Neal (13) 36. R Poole (6) 35. B: J Bailey (20) 36. R Hatton (18) 35. C: N Hollingshead (25) 40. L Millet (24) 35. A Scr: P Gilham (9) 81. B Scr: T Rogers (17) 30. C Scr: B Knight (28) 26.

WOOLLAHRA: Men: Par 2B: White: C Maxwell (14) Y Naito (7) 7 up. Div 1: T Browne (7) 2 up. Div 2: S Meads (19) 1 up. Div 3: D Sonnabend (25) 1 down.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: S Hall (13) D Hull (3) 45 cb. A: S Symeou (11) 40. B: R McKirdy (18) 38 cb. Scr: W Sampson 33.

WYONG: Men: Stableford: A: J Ryan (7) 40. B: P Ball (18) 38. C: R Lackie (19) 38. A Scr: E Forsyth 35. 2B: J Belgre (5) S Holmes (12) 47.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: 4B: Lake: D McGrillen (7) K O’Farrell (14) 48. Murray: A: R Geary (6) P McGrath (11) 44 cb. B: G Runnalls (22) M Cooke (11) 45. Women: Lake: N Moore (22) K Geary (28) 48.

SHARE