August 18, 2022

Daily Club Golf Results Tuesday, 11 January 2022

Tumbarumba Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Tuesday, 11 January 2022.

ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: S Jung (17) 37. Div 2: T Teh (54) 49.

AVALON: Men: Stableford: I Newson (19) 36.

BARDWELL VALLEY: Veteran Medley: Stableford: Div 1: B Alexander (12) 38. Div 2: T Fardell (20) 35 cb. Div 3: B McMillian (32) 36.

BOWRAL: Women: Stableford: J Kilmister (31) 33.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B Agg: J Yip (32) G Yip (25) 92. A: A Cubbage (10) 36. A Scr: T Stewart 26. B: D Clancy (16) 40. B Scr: G Cooper 24. C: J Yip (32) 48. C Scr: K Skourou 21.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: J Trivellato (12) 39. R McIvor (2) 38 cb.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: M Buckley (18) 36 cb.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: Y We (17) B Cha (25) 47 cb. 2B Scr: N Basic (PGA) B Pearson (Barnwell Park) 40. A: J McFadyen (5 Hurstville) 39. B: D Gainsford (15) 41. C: M Abood (27) 39 cb.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: B Lambert (18) R Wentworth-Ping (12) 51. A: G Emanuel (18) 42. B: C Campion (22) 42.

CHATSWOOD: Women: Stableford: M O’Donnell (17) 34.

CONCORD: Women: Stableford: 2B: W Kalil (19) S Heath (22) 44. A: L Kershaw (17) 38. B: H McCaffrey (23) 33. C: L Rigg (39) 34.

CROMER: Medley: Stableford: A: J Arcus (9) 42. B: M Jessuholp (23) 42.

CRONULLA: Medley: Stableford: L Swatosch (14) 43. Scr: D De Traubenberg 33 cb. Hole in one: J Parkes at 7th. Veteran: Green: S Talbot (17) 40 cb.

CUMBERLAND: Women: Stableford: K Won (20) 39 cb. P Johnston (29) 39.

EASTLAKE: Medley: Stableford: M Rafter (30) 43 cb.

FORSTER: Women: Stableford: A: D Cramp (15) 39 cb. B: K White (25) 36. C: D Sharpe (31) 36 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: A Bakes (30) R Coxon (18) 46 cb. 2B Scr: G Maguire D Bisram 33. A: O Sayehban (12) 38. B: J Johnstone (13) 41. C: R Morris (30) 38 cb.

GORDON: Women: Stableford: Div 1: J Daly (28) 36. Div 2: A Hwang (45) 35.

GOSFORD: Medley: Stableford White: J Wills (16) 42. Women: Div 1: M Lanham (17) 35 cb. Div 2: A Lee (43) 35.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: S Purcivall (15) 38. B: K O’Halloran (33) 39.

JAMBEROO: Women: Stableford White: Div 1: E Armstrong (15) 38. Div 2: L Knight (34) 32.

KAREELA: Women: Stableford: Div 1: D Zuccala (27) 33 cb. D Stewart (22) 33. C Ashton (17) 32. Div 2: S Cearns (35) 32. B Boggiss (38) 31 cb. M Hollowell (33) 31 cb.

KILLARA: Women: Stableford Green: H Laidlaw (21) 43. S Zicat (26) 39. C Murray (29) 37. K Barling (35) 40.

LAKESIDE CAMDEN: Medley: Stableford: Team: D Gascoine (11) B Gascoine (13) B Naismith (12) C Payne (10) 85 cb. Scr: P Dawson (7) B Challis (15) N Smedley (1) S Huffadine5 75. A: S Reading (10) 36 cb. B: C Voeun (13) 39. C: M Smith (31) 37.

LIVERPOOL: JNJG SYDNEY WEEK OF GOLF at Liverpool GC: Rd 2: Boys c’ship (par 72): C Carruthers (Concord) A Valdy (The Australian) 139 J Phillips (Concord) 140. 16-17yrs: C Carruthers (Concord) A Valdy (The Australian) 139. Hcp: J Phillips (Concord 3) 134. 14-15yrs: J Smith (Manly) 144. Hcp: C Grant (St Michaels 8) 137. 12-13yrs: I Kim (Ryde Parramatta) 146. Hcp: J Hadi (Muirfield 25) 133. 11yrs/u: N Hong (Macquarie Links) 150. Hcp: V Zhao (Bonnie Doon 22) 131. Girls c’ship (par 74): A Bhola (Concord) 153 A Liu (Moore Park) 155 S Clarke (St Michaels) 156. 16-17yrs: A Liu (The Lakes) 155. Hcp: M Szetu (Kogarah 15) 139. 14-15yrs: A Bhola (Concord) 153. Hcp:  E Park (Carnarvon 9) 143. 12-13yrs: C Casafus (Moore Park) 162. Hcp: W Wang (Pennant Hills 17) 147. 11yrs/u: S Tong (Killara) 193. Hcp: E Fan (Pennant Hills 45) 147.

LONG REEF: Men: Stableford: T Hoizenga (24) 41. Women: Div 1: D Sier (18) 40. Div 2: J Cheng (29) 38.

LYNWOOD: Medley: Par 2B: White: A: M Grima (13) 4 up. A Scr: C Jasser (2) 3 down. B: J Edwards (27) 4 up. B Scr: C Kowik (15) 11 down.

MANLY: Women: Stableford: A: A Hutchison (11) 39. B: K Regan (24) 41. C: C Blampied (40) 38.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: 2B Multi: G Johnson (15) 72. N Litten (13) 72. Hcp: A Tighe (9) 38. Scr: J Simoes (7) 27.

MONA VALE: Medley: Stableford: M Albers (12) 42 cb.

MONASH: Women: Stableford: 2B: S Yu (39) B Gregory 48. A: N Steingold (21) 38. B: P Lim (22) 40. C: S Yu (39) 48.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: B Monaghan (22) 44.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford: A: J Baines (4) 34. B: C Beggs (23) 41.

NELSON BAY: Men: Stableford: N Aubrey (31) 36. M Colley (21) 33. Women: A: J Bezuidenhout (15) 37. R Roach (21) 36. B: E Pfennigwerth (30) 38. D Mclean (27) 32. C: R Birss (35) 39. S Skinner (37) 33.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: A Lee (14) 42. B: A Chan (33) 38. C: H Kam (37) 35.

NOWRA: Veteran: Stableford: Medal Jan: A: J McConnell (15) 37. B: C Hatton (20) 36. C: M Robson (27) 34. Women: Medal: S England (19) 35.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: K Liu (14) 38 cb.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: B Mackay (16) D Chute (19) 46. A: S Levett (10) 40. B: P Stack (15) 39. C: D Chute (19) 41. Scr: J Bridges 31.

RICH RIVER: Men: Stableford East: White: A: J Bedford (6) 40 cb. B: A Kuiper (16) 38. C: M Prendergast (26) 42.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: M Joseph (24) 34. Div 2: L Nevill (29) 37. Div 3: C Grover (40) 42. 9-hole: F Wotherspoon (43) 20.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: D Kim (10) M Gilling 51. Men: P De Lange (22) 40. Women: Div 1: J Bang (19) 39. Div 2: L Lee (22) 38. Div 3: M Oh (33) 33. Div 4: J O’Malley (45) 37.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: K Thompson (11) 36. B: R Wolfenden (15) 39. C: H Exposito (28) 39.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: Div 1: C Evers (15) M Waugh (16) 78 cb. Div 2: J Jo (11) S Thomson (12) 78. Scr: D Shilvakar A Reeves 67. A: G Kaba (6) 39. B: M Waugh (16) 41. C: H Kim (21) 41. Women: A: A Korte (10) 37 cb. B: S Golebieski (24) 39. C: M Coppola (47) 36.

STRATHFIELD: Women: Stableford: A: S Choi (16) 38. B: A Lee (33) 38. C: M Kim (35) 35.

TALLWOODS: Medley: Stableford 9-hole 4B: Yellow: P Quinlivan M Quinlivan 18. M Summergreene M Summergreene 17. Women: Green: M Byrnes (19) 35 cb. J Puxty (14) 35.

TERREY HILLS: Stableford: D Manassen (6) 38 cb.

THE COAST: Medley: Stableford: 4B Agg: M Tey (4) D Mulhall (2) 76. A: B Speed (10) 42. B: S Proctor (14) 14. C: M Sloman (23) 43. Scr: M Tey (4) 36.

THE LAKES: Medley: Stableford: A Lee (19) 43. Women: Gold: Div 1: F Yang (10) 39. Div 2: R Butcher (20) 34. 9-hole: K Lasky (9) 22.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: C Jacob (11) M Griggs (16) 50. Men: A: J Donnelly (5) 42 cb. B: R O’Riordan (19) 42. C: W Hoddinott (24) 41. Women: T Wilton (29) 34 cb. Scr: D Allen (Port Kembla) 37.

TOCUMWAL: Women: Stroke: A: L Parry (19) 71. B: G Edwards (33) 77. Stableford Gold: M McLeay (26) 33.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: D Nunn (8) 38. B: J Knapman (23) 42. C: M Gerner (33) 38.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: D Plunkett (9) B Gibbons (5) 46. B Gibbons (5) 41.

WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: M English (30) 39. Div 2: S Lugsdin (31) 36 cb.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: J Reynolds C Dennis 43. M Khouri (9) 36. Women: Cup: D Decent (28) 30 cb. J O’Mara (40) 30. M Vinton (31) 28.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: S Cundle (27) 36.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: T Arnold (19) 40. Div 2: S Sanfilippo (26) 42. Div 3: P Stoffels (34) 37.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Par: Murray: A: K Barnes (10) 2 up. B: J Williams (21) 7 up. Lake: A: D Clifford (10) 2 up cb. B: D Ampfea (15) 5 up. C: C O’Connell (26) 2 up cb.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Par: 9-hole: A: R Evans (12) 5 up. B: I Harbrow (13) 3 up.