August 18, 2022

Daily Club Golf Results Thursday, 6 January 2022

Fairbairn Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Thursday, 6 January 2022.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: T Slater (12) M Buratovic-Nottage (36) 47 cb. A: L Kilgannon (12) 38. B: T Slater (13) 35 cb. C: S Wheatley (19) 37 cb.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: J Friedman (23) K Miners (13) 43. J Ammit (33) 31. H James (9) 40. Scr: D Fletcher 33.

BARHAM: Stableford White: A: D Bourke (9) 37. B: G Weaver (15) 40. C: J Wishart (19) 40.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: R Merrick (22) M Wood (29) 47 cb. L Gozzo (22) 39 cb. A: T Edwards (13) 37. B: M Gozzo (20) 37 cb. C: R Gozzo (29) 39.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 4B: C Lysaght (13) M Pitchford (12) P Holland (22) P Mudie (23) 86. A: A Jennings (11) 38. A Scr: C Nelson 28. B: W Timmins (19) 38. B Scr: J McNaught 24. C: L Ly (22) 39. C Scr: R Gazzera 16.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: K Collier (18) 32 cb. Women: A: A Casey (22) 34. Veteran: White: A: L Samuels (24) 37 cb.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B Agg: M Sinclair (13) T Knapp (18) 77 cb. 2B Agg Scr: G Mitford D Abbott (Bankstown) 63 cb. Black: A: T Ballantyne (11) 43. B: T Knapp (18) 40. C: M King (29) 40. A Scr: M Bell 35. B Scr: B Jedryhowski 25 cb. C Scr: J Alcock (Antill Park) 18. Challenge: T Ballantyne (11) 43.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: P Hassarati (19) B Eltakchi (30) 50 cb. Men: Div 1: J Russell (Rosnay 5) 39. Div 2: F Teo (Brighton Lakes 22) 40. Women: H Park (16) 40. Medley: Hole in one: H Park at 7th.

CASTLE HILL: Women: Stableford: Div 1: M Kim (16) 38 cb. Div 2: J Kahler (27) 36. Div 3: J Hill (34) 31.

CASTLECOVE: Medley: Stableford White: L Kerr (18) 40 cb.

CRONULLA: Men: Stableford: A: M Panucci (13) 40. B: P Fitzpatrick (15) 42. C: D O’Connor (24) 41. Scr: C Clunes 37.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: A Phyland (18) 36. B: K Simpson (24) 40.

EASTLAKE: Men: Stableford: Div 1: F Fitzpatrick-Weir (16) 42. Div 2: N Gleeson (19) 41. Women: White: H Elisseou (28) 37.

ELANORA: Men: Stableford: White: M Sheer (22) 41.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: B Leyshon (13) 37 cb. Div 2: D Adhar (16) 37. Scr: P Groves 29.

GOLD CREEK: JNJG ACT WEEK OF GOLF at Gold Creek CC: Rd 3: Boys c’ship (par 72): J Guan (The Australian) 205 K Webber (Stonecutters Ridge) D Snyman (Links Hope Island) 218. 16-17yrs: J Guan (The Australian) 205. Hcp: D Richards (Manly 2) 214. 14-15yrs: D Snyman (Links Hope Island) 218. Hcp: K Mudadana (Cronulla 2) 219. 12-13yrs: I Kim (Ryde Parramatta) 232. Hcp: C Peng (Avondale 3) 244. Girls c’ship (par 72): E Scaysbrook (The Australian) R Lee (Avondale) 219 S Hammett (Emerald Lakes) 220. 16-17yrs: K McFarlane (Bundaberg) 225. Hcp: S Singh (Manly 8) 221. 14-15yrs: R Lee (Avondale) 219. Hcp: S Hillman Varma (Concord 5) 219. 12-13yrs: M Komulainen (Emerald Lakes) 234. Hcp: S Ang (Bonnie Doon 12) 225.

GORDON: Medley: Stableford: Irish Team: L Kern (15) T Mulhearn (21) B Leonard (12) M Marcer (7) 90. Men: A: A Koeninger (11) 42. B: V Care (13) 39. C: T Mulhearn (21) 37. Women: E Donnellan (33) 33 cb.

GOSFORD: Women: Stableford: M Maclachlan (22) 34 cb. B Adams (28) 34 cb.

HURSTVILLE: Medley: Stroke White: Div 1: G Ribot De Bressac (13) 68. Div 2: D Bromley (18) 64.

KOGARAH: Women: Stableford: S Croft (10) 36 cb.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: A: S Manson (23) K Freer (25) 46. A: P Kitley (7) 36. B: S Manson (23) 39. Men: Hole in one: S Mason at 18th.

LIVERPOOL: Stableford: 2B Agg: P Solomonson (30) B Newport (30) 82. 2B Agg Scr: T Murry (3) D Edwards (3). A: D Edwards (2) 41. B: J Jennis (19) 39. C: P Solomonson (30) 41.

LONG REEF: Women: Stableford: A: L Malcolm (19) 35. B: J Campbell (32) 36. C: T Martin (36) 33. Scr: A Starc 29.

MANLY: Men: Stableford White: F Nyman (22) 35. A: K Mackenzie (5) 36. B: R Mclean (16) 40. C: D Gill (21) 39.

MARRICKVILLE: Stableford: J Broun (17) 40.

MASSEY PARK: Stableford: 2B: A Tattersal (26) P Willis (11) 47. A: V Morrison (11) 39. B: M Manston (18) 39. C: A Tattersall (26) 40. Scr: N Hayes (1) 37.

MONA VALE: Women: Stableford: G Kim (22) 38.

MONASH: Medley: Stableford White: J Cusworth (2) 38 cb.

MOORE PARK: Men: Stableford White: S Brennan (11) 39. Women: K Day (31) 38.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: H Kilby (27) 42.

NELSON BAY: Men: Stableford: F Hill (18) 34. R Harris (23) 32. Women: Div 1: J Tollhurst (26) 33. B Frost (18) 32 cb. Div 2: I Nash (44) 33. R Hourigan (38) 31.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: C Breen (26) 41. B: S Holden (34) 38.

NSW: Women: Stableford: J Oliver (36) 38. Medley: K George (11) 38.

OATLANDS: Men: Stableford White: T McMutry (5) 40. Women: Yellow: A: M Kim (21) 35. B: B Park (29) 38. C: R Ang (40) 39.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: A Tate (32) R Ellis (12) 45. J Nolan (18) 41. Women: N Kempson (16) 33. 9-hole: G Pearce (23) 18.

RANDWICK: Veteran: Stableford: D Gooch (7) 40.

RICH RIVER: Men: Stableford 2B: West: White: N McPherson (20) P Arnel (9) 47 cb.

ROSEVILLE: Men: Par: 2B: B Collins (19) G Evans (16) 10 up. Par Green: R Gesterkamp (23) 1 up. White: A: J Screen (12) 4 up. B: L Miller (15) 3 up. C: M Halstead (22) 2 up.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: S Plaskitt (18) 38.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: M Mills (25) J Song (13) 48. J Song (13) 42. 9-hole: J Dippenaar (15) 15.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B: S Wallis (19) W Allison (8) 53. A: W Allison (8) 41. B: D Brown (16) 46. C: S Wallis (19) 43. D: B Chafe (30) 38.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: B Chesher (31) B Wylie (36) 47. 2B Scr: M Axiak S Kawaguchi 37. A: M Axiak (4) 36 cb. B: M Frost (12) 37 cb. C: T Harris (28) 35 cb. Scr: J Serhan 31. Visitor: N Drought (Bankstown 12) 36. 2B: Gold: R Pickering (22) K Magnay (23) 42 cb. K Magnay (23) 35.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: 2B: Div 1: S Coventry (22) R Basha (14) 50. Div 2: M Cole (20) R Woodward (30) 48. 2B Scr: G Hann P Gow 38. White: A: G Do (8) 38. B: A Leo (13) 43. C: R Woodward (30) 46.

TALLWOODS: Women: Stableford: L Kershaw (Concord 19) 33. R Murray (17) 29.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: M Young (33) 41.

THE COAST: Women: Stableford: G Chance (35) 41.

THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: S Clover (7) 40. B: P Terry (17) 42. C: L Herold (24) 40. Scr: P Dibley 33 cb. Women: E McGee (32) 36.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: S Douglas (17) 35. B: K Scott (23) 33. C: P Foote (35) 33.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: G Vine (10) G Anderson (9) 44. 2B Scr: N Reitsma J Jamieson 38. G Vine (10) 38. Veteran: P Cromer (10) 36. Super Veteran: T Malicki (18) 37.

WINDSOR: Medley: Stableford 2B: White: A: K Norris R Bell 43. Div 1: T Lim (18) 33 cb.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: P Blasina (40) 31.

WORRIGEE VETERANS: Stroke Medal Jan: Black: L Beal (18) 67. Div 1: R Pitt (12) 70 cb. S Cornford (15) 70. C Burgess (12) 71 cb. Div 2: N Themsen (19) 69 cb. G Goswell (17) 69 cb. P Conlon (18) 69. Div 3: G Dwyer (22) 68. W Magill (28) 69. M Gall (25) 71.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: N Waterworth (13) 39. Lake: D Reed (7) 38.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Veteran: Stableford: 9-hole: F Mundy (13) 22.