August 18, 2022

Daily Club Golf Results Tuesday, 4 January 2022

Queanbeyan Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Tuesday, 4 January 2022.

ASQUITH: Women: Stableford: A: R Park (29) 37. B: J Shin (54) 41.

AVALON: Men: Stroke: J Nicol (20) 62.

BEVERLEY PARK: Women: Stableford: Div 1: L Taylor (20) 38. Div 2: L Mayo (26) 41. Div 3: C Kean (39) 38.

BONVILLE: Medley Stableford: B Pa tterson (12) 37, Runner up: N Ross (18) 36 c/b.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: D Sattout (9) 40. B: S Ares (16) 39. C: G Faust (27) 42. Hole in one: P Hassarani at 16th.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: M Cummins (The Coast 22) 42.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: S Alexander (36) 42.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: J Choi (9) D Lee (13) 81 cb. 2B Agg Scr: P Ellison J Freeman (Cumberland) 66. A: J Choi (9) 44. B: R Fitzgerald (15) 41. C: S Moon (23) 41.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: T Dobbin (21) B Shanahan (18) 77. A: M Crook (17) 40. B: T Dobbin (21) 44.

CHATSWOOD: Women: Stableford: M O’Donnell (15) 37.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stableford White: A: B Oldham (13) 40. B: M Burton (24) 42. C: B Manning (27) 38.

CONCORD: Women: Stableford: Div 1: J Haddrick (10) 36. Div 2: C Senior (27) 40. Div 3: S Lollback (35) 36. 9-hole: C Manning (45) 15 cb.

CRONULLA: Veteran: Stableford Green: P Lyons (17) 41.

CUMBERLAND: Women: Stableford: M Hong (33) 39.

EASTLAKE: Medley: Stableford: Div 1: T Schmutter (12) 43. Div 2: A Velkovski (19) 40.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: G Cahill (8) 39. A Scr: D Loder 32. B: B Wakefield (19) 41. B Scr: K Farley 24. C: P O’Callaghan (31) 48. C Scr: B McCann 20.

GLENMORE: Medley: Stableford: J Ross (24) 36 cb.

GOLD CREEK: JNJG A.C.T. WEEK OF GOLF at Gold Creek CC (par 72). Rd 1: BOYS: C’ship: J Guan (The Australian) 66 R Millers (Avondale) D Snyman (Links Hope Island) 71 K Webber (Stonecutters Ridge) 72. 16-17yrs: J Guan (The Australian) 66. Hcp: R Fletcher (Lynwood 1) 72. 14-15yrs: R Millers (Avondale) 71. Hcp: L Li (Avondale 4) 70. 12-13yrs: I Kim (Ryde-Parramatta) 82. Hcp: C Peng (Avondale 3) 83. GIRLS: C’ship: G Lee (Concord) E Scaysbrook (The Australian) 71 S Hammett (Emerald Lakes) C Perkins (The Australian) 72. 16-17yrs: G Lee (Concord) 71. Hcp: A Bull (The Australian 3) 72. 14-15Years: E Scaysbrook (The Australian) 71. Hcp: M Yang (Bonnie Doon 7) 72. 12-13yrs: G Kim (RACV Royal Pines) 75. Hcp: M Komulainen (Emerald Lakes 3) 73.

GORDON: Women: Stableford: Div 1: V McGillvray (22) 37. Div 2: J Galloway (32) 36 cb.

GOSFORD: Medley: Stableford White: D Furey (29) 42 cb. Women: Div 1: J Fitzgerald (24) 39. Div 2: D Tromp (27) 41.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: S McEachern (5) 40. B: D Crittenden (16) 40. C: A Menz (24) 41.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: M Mcgrath (13) 42. Div 2: M Crews (14) 40. Women: Gold: I Kelson (17) 36.

JAMBEROO: Women: Stroke: P Middlebrook (19) 71. Medal Jan: Div 1: P Middlebrook (19) 71. Div 2: L Beringer (27) 75. Div 3: L Waine (38) 71. 9-hole Stableford: A Young (51) 18.

KAREELA: Women: Stableford: Div 1: S Dempsey (19) 38. R Eves (28) 36 cb. Div 2: H Mulley (38) 37. I Culbert (34) 35.

KILLARA: Women: Stableford Green: Div 1: L Huang (13) 41. Div 2: P Ward (25) 39. Div 3: G Ryan (27) 44. Div 4: R Ip (33) 35. Scr: J Crichton 32.

LAKESIDE CAMDEN: Medley: Stableford: 2B Multi: R Smith (16) S McDonald (21) 85 cb. 2B Scr: P Dawson (6) S Huffadine (2) 39. A: A Lamberton (9) 39. B: G Nelson (13) 40. C: F Holovinsky (18) 41.

LONG REEF: Men: Stableford: L Shahmatov (2) 40. Women: Div 1: V Bertram (21) 37. Div 2: M Payne (40) 39.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A: J Tanti (9) 40 cb. B: P White (30) 43.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: 2B: P Helm (12) D Cameron (16) 46. 2B Scr: J Gudmundsson (2) D Fletcher (1) 37. Hcp: E Lakiss (13) 39. Scr: L Sokolsky (5) 33.

MONA VALE: Medley: Stableford: C Jarvis (22) 42 cb.

MONASH: Men: Stableford: B Wiig (13) 41. Women: S Cho (17) 41.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: S Chung (21) 39.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: J Reckling (10) 37. B Tomlins (11) 37. B: B Marshall (21) 31. Women: A: R Shaw (16) 38. J Frost (8) 35. B: P Hawkins (31) 32. J Frost (26) 29. C: S Skinner (36) 30. R Birss (33) 24.

NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: P Fielding (15) 36. Div 2: A Laurence (24) 34. Div 3: L Jones (37) 33 cb.

NORTH RYDE: Women: Stableford: Div 1: K Psaltis (20) 46 cb. Div 2: J Steele (33) 46.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: P Brown (25) C Bell (23) 54. Men: A: J Peters (12) 40. B: C Rignall (14) 41. C: P Brown (25) 43. Black: G Murray (13) 34. Women: O Psomadelis (23) 35. Men: Hole in one: White: D Kong at 15th.

NOWRA: Veteran: Stableford: R Hardy (12) 42. Women: L Ashton (46) 39.

PALM BEACH: Women: Stableford: C Smyth (24) 39. 9-hole: K Middleton (35) 20.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: R Cameron (32) 41.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: B Taylor (11) G Docker (14) 75. A: T Mcdonald (10) 39. B: G Docker (14) 42. C: A Durante (20) 43. Scr: M Williams 36.

RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: M Jean (-1) 41 cb. B: B Callanan (16) 39 cb. C: I Baylis (22) 40.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: T Tresidder (14) 41. Div 2: S Ae Kim (28) 39. Div 3: A Dobell-Brown (33) 38. 9-hole: J Leahy (25) 21. Green: M Breden (45) 18.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: J Clarke (24) 34. Centenary: E O’Hare (30) 40.

RYDE-PARRAMATTA: Mxd: Stableford: 2B: R Smith (9) P Tkachuk (18) 48. Men: R Smith (9) 39. Women: Div 1: A Dane (21) 41. Div 2: J Kim (23) 39. Div 3: N Tan (35) 39. Div 4: J Dunkin (43) 32.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: D Chapman (11) 40. B: I Watson (19) 43. C: D Nicholson (21) 40. Women: Yellow: Div 1: S Hayashi (10) 38. Div 2: M Buckley (27) 36.

STONECUTTERS RIDGE: Women: Stableford: A: S Webb (14) 37. B: J Park (32) 39.

STRATHFIELD: Women: Stableford: A: S Yo (20) 37. B: S Cho (25) 36. C: M Kim (43) 37. Medley: A: T Park (16) 40. B: L Kim (51) 42.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: J Godfrey (42) 37 cb.

THE COAST: Medley: Stableford: 4B Agg: D: J Krufczyk (19) B Swan (21) 77. A: A Ayliff (11) 39. B: M Hunter (16) 42. C: T Smart (23) 43. Scr: M Danne (3) 32. Veteran: I Hamilton (25) 41.

THE LAKES: Medley: Stableford: P Scales (19) 40. Women: Div 1: L Eager (19) 39. Div 2: M Nancarrow (31) 38.

TOCUMWAL: Mxd: Stableford Gold: M McLeay (27) 40. Men: C Linton (28) 39. Women: Div 1: N Stacey (19) 39. Div 2: D Baldwin (30) 36.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Fatai (14) B Hillhouse (14) 45. 2B Scr: G Blundell S Blundell 38. F Jones (14) 39 cb.

WARRINGAH: Women: Stableford: Div 1: D Garrett (25) 42. Div 2: R Tapp (37) 39. 9-hole: B Myers (21) 21.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: N Ponnusammy S Woodley 44. K Griffith (37) 36. J Brooks (16) 37. Women: P McMahon (31) 40. T Greig (38) 36. J O’Mara (40) 34.

WOOLLAHRA: Men: Stableford White: S Dubois (17) 40. Women: L Malouf (36) 33.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: C McKellar (25) 39. Div 2: M Cozens (30) 38. Div 3: A Robertson (35) 44.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Lake: A: S Robinson (10) 69 cb. B: H Kennedy (13) 69 cb. C: J Mountjoy (19) 63. D: G Sproule (29) 72. Murray: A: P Warner (6) 67. B: G Andreasen (15) 69 cb. C: P Heather (19) 65 cb. D: B Hickey (21) 68.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stroke: 9-hole: A: I Shaw (10) 29. B: D McNelly (16) 26.