January 25, 2022

Daily Club Golf Results Tuesday, 21 December 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Tuesday, 21 December 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Daily Club Golf Results Tuesday, 21 December 2021 2021.

BARDWELL VALLEY: Veteran Medley: Stableford: Div 1: J Hunter (10) 43. Div 2: J Rogerson (13) 35. Div 3: B McMillian

(33) 39.

BONVILLE: Medley Stableford: B Smith (16) 37. R-Up: R Welsh (13) 35.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford Black: T De jersey (27) 40.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: G Bunce (18) 46.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: A Eun (13) A Jung (23) 80 cb. A: J Choi (7) 38. B: R Kim (18) 41 cb. C: A Jung (23) 44.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: 2B: M Hill (26) C Beard (30) 53. A: M Mansley (10) 41. B: D Fleming (19) 47.

CHATSWOOD: Women: Stableford: M Smith (25) 31.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stableford White: A: R Wallace (13) 38. B: P Wisniewski (18) 37 cb. C: J Kania (31) 39.

CONCORD: Women: Stableford: A: P Griffith (15) 39. B: M Kim (24) 38 cb. C: K Armati (35) 39. 9-hole: P Fung (45) 21.

CRONULLA: Medley: Stableford: 2B: S Dickson (10) J Blackall (18) 75. D Finlay (11) 40. Scr: D De Traubenberg 33. Veteran: Green: K Ewington (2) 40.

CUMBERLAND: Women: Stableford: S Collins (31) 46. Hole in one: S Collins at 5th.

EASTLAKE: Medley: Stableford: J Caffrey (7) 41 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: K Setterfield (23) K Wendell (34) 76. 2B Agg Scr: L Swann J Carpenter (Stonecutters Ridge) 57. A: T Jackson (Virginia) (11) 37. B: P Green (14) 40. C: K Wendell (34) 40.

GOSFORD: Medley: Stableford White: P Watson (16) 40 cb. Women: A: R Krahe (17) 39 cb. B: B Lim (38) 38.

HAWKS NEST: Women: Stableford: M Mitchell (21) 38.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: B Steve (14) 43. B: M Mathews (17) 42. C: S Yates (23) 40.

HURSTVILLE: Men: Stableford: Div 1: K Roche (7) 39. Div 2: M Cassetta (21) 39. Women: S Rooney (22) 38.

JAMBEROO: Women: Stableford White: R McKinley (33) 41.

KAREELA: Women: Stableford: Div 1: D Curran (28) 39 cb. T Reilly (23) 39. D Field (23) 37 cb. Div 2: I Culbert (35) 39. E Rosevear (34) 36. K Wagner (31) 35.

KILLARA: Women: Stableford Green: Div 1: Z Hui (19) 40 cb. Div 2: K Knight (27) 44. Div 3: S Robb (31) 38. Div 4: K Mesrop (37) 39. Scr: J Crichton 32.

LAKESIDE: Men: Stableford: 2B: D Wilkes (14) R Robertson (15) 75. 2B Scr: L Arthur (-2) R Hayward (2) 62. A: B Daley (10) 37. B: S Grogan (13) 39 cb. C: S McDonald (22) 40.

LONG REEF: Men: Stableford: M Rowe (14) 41. Women: Div 1: D Sier (20) 40. Div 2: R Lyon (29) 41.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A: B Clements (2) 40. B: H Khor (29) 39 cb.

MANLY: Women: Stableford: A: M Rudd (14) 40. B: H Barker (26) 41. C: M Lee (33) 39.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: D Wonnocott (3) 76. S Leat (16) 76. 2B Agg Scr: D Cremin (+1) 61. J Dunn (2) 61. Hcp: G Johnson (16) 38. Scr: G Quintal (7) 31.

MONA VALE: Medley: Stableford: P Flynn (19) 39 cb.

MONASH: Women: Stableford: 2B: L McCready (49) A Atherton (33) 49. Div 1: S Allaway (17) 37 cb. Div 2: E Hobson (29) 40. Div 3: B Selikman (37) 37.

MUIRFIELD: Stableford: Men: K Lee (17) 43. Women: S Ryu (29) 43.

MURRAY DOWNS: Men: Par: A: C Daniels (13) 3 up. B: A Carroll (20) 4 up.

NELSON BAY: Men: Stableford: W Marshell (4) 33. J Ferguson (14) 27. Women: Div 1: H Atkins (22) 37. Div 2: J Punshon (26) 38. Div 3: L Pride (44) 30.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: J Youm (30) 39. B: J Ogilvie (32) 39.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: R Carveth 39. B: C Geary 41 cb. C: P Marks 37. Black: B Holmes 35. Women: L Brenock 39. A Chee R Carson 51.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: J Paver (22) 44.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: G Busutill (13) J Ballenden (16) 72. A: D Johnson (6) 38. B: D Hunter (14) 40. C: S Billingsley (26) 37. Scr: A Frain 32.

RICH RIVER: Men: Stableford: West: A: E Burns (9) 43. B: C Gniel (13) 43. C: D Healey (23) 42 cb.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: C Zhu (23) 40. Div 2: J Sutton (31) 36. Div 3: C Jordan (33) 40. 9-hole: C Crocker (32) 21. Green: V Marquis (45) 21.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: B Boucoiran (22) 39.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: R Hassall (32) E Mcguigan (42) 49. Men: M Chang (27) 36. Women: Div 1: J Jung (19) 42. Div 2: I Hunt (29) 42. Div 3: B Young Lee (30) 39. Div 4: H Christie (42) 38.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par: 2B: Div 1: E Ramos (35) T Ramos (13) 13 up cb. Div 2: N Wastle (18) R Powell (19) 13 up. Scr: A Payne G Walker 40 up. White: A: E Banguis (3) 3 up. B: T Ramos (13) 5 up cb. C: M Harrison-Ford (22) 6 up. Women: Stableford: A: J Loader (22) 37 cb. B: I Kim (25) 37. C: J Benjamin (39) 38.

TALLWOODS: Women: Stableford: Veteran Women: J Puxty (14) 34 cb. J Beedell (34) 34.

TERREY HILLS: Stableford: T Burns (16) 38.

THE COAST: Veteran: Stableford: I Cullen (18) 42.

THE LAKES: Medley: Stableford: S Miers (22) 41. Women: Div 1: J Bowen (8) 38. Div 2: R Griffiths (29) 34.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: S Trevitt (11) A Franz (16) 76. Men: A: S Bishop (8) 41. B: G Harris (15) 41. C: J Grinham (28) 41. Scr: F Kidenya 35. Women: E McGee (33) 34.

TOCUMWAL: Women: Stableford: A: S Williams (21) 36. B: J Corcoran (25) 39. Gold: C Rossborough (13) 36.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: L Shapiera (12) 39. B: J Noble (25) 38. C: S Cameron (42) 33.

WARRINGAH: Women: Stableford: A: S McKenty (21) 37. B: H Rodwell (37) 39. 9-hole: C Kwanten (30) 20.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: A: M Khouri M King 44. J Brooks 38. A: S Kinnish (23) 35. B: P Banting (29) 42. C: H Wick (40) 33. 9-hole: K Tanner (32) 15.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: Gold Medal: A Lumley (36) 65. Stableford: K Lobb (26) 35.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: S Sutherland (12) 38. Div 2: S King (28) 38. Div 3: M Mountain (41) 40. Scr: D Rann (10) 28.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email