August 18, 2022

Daily Club Golf Results Sunday, 19 December 2021

The Grange Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Daily Club Golf Results Sunday, 19 December 2021 2021.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: J Wigglesworth (25) A Williams (13) 47. A: B Boyd (15) 43. B: J Wigglesworth (25) 40. C: I Pole (27) 41. Mxd: 2B: B Boyd (15) C Boyd (20) 46. Women: R Jang (17) 40.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: Split Six: W Hijazi (17) H Matar (3) 73. M Doudar (11) 38. K Ferguson (27) 36.

BARHAM: Medley: Stableford: Div 1: L Hyne (21) 34. Div 2: C Morrison (14) 33.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: L Mayo (26) A Banks (28) 50. A: C Piper (10) 39. B: R Ramsay (16) 38. C: R Chan (28) 37. Scr: A Wardrop (4) 35. Men: G Gauci (16) 40. Women: H Gauci (19) 37 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: A Abellar (23) A Tablante (23) 86. B Petanceski (19) 43. Scr: S Andreacchio 32. Men: Stroke: Cock o’ Walk: P Aroney T Papadopoulos bt P Kollar N Vlahos 19th.

BONDI: Men: Stableford: 2B: L Deane (14) C Marshall (10) 44. G Hanniffy (16) 39.

BONVILLE: Medley Stableford: P Alvarez (Yering Meadows) (36). 2nd: D Kennedy (35) c/b. 3rd: C Lark (35) c/b. 4th: T Dew (35) Ball Rundown to 33pts.

BRIGHTON LAKES: Stableford: Split Six: A Bull (21) A Leuzzi (24) 73. A: R Conrad (11) 39. A Scr: N Gaundar 35. B: L McNaught (18) 39. B Scr: A Myers 23. C: R Svanetti (25) 40. C Scr: L Wever 21.

CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: L Markovski (6) J Mediati (9) 44. Div 2: K So (23) M Ngo (16) 47. 2B Scr: B Murray (3) W Park (4) 38. A: B Muray (3) 38. B: M Ngo (16) 41. C: N Naidu (26) 40. Women: A Casey (22) 38.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: J Noble (27) 44.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: J Kim (20) K Hwang (21) 53. A: M Chung (12) 41. B: J Byun (13) 43. C: K Hwang (21) 42. Mxd: 2B: K Hwang (21) J Lee (21) 51 cb. Women: 2B: O Choi (19) M Chung (26) 47 cb. Div 1: J Kim (12) 39 cb. Div 2: J Lee (21) 41. Div 3: A Kim (26) 41.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: P Chapman (19) B Eyles (16) 48. Men: A: M Halcrow (6) 41. B: M O’Rourke (18) 44. C: Z Lee (20) 39. Women: L Wilson (30) 35. Medley: PM 2B: B White (6) G White (31) 48. Men: B White (6) 41. Women: G White (31) 36. Medley: 2B Scr: B Clarke M Rofe 37.

CHATSWOOD: Stableford: T Leece (14) 38.

CRONULLA: Medley: Stableford: 4B: B Cribb (13) R Cribb (27) 45. Men: Par: J Lough (12) 9 up. Scr: J Lough sq. Women: Stableford Green: V Powell (18) 41. Scr: M Ticehurst 26.

CUMBERLAND: Men: Stroke: A: P Hilton (7) 70. A Scr: I Pemble 70. B: G McAulay (13) 73. B Scr: P Dudgeon 88. C: T Bragg (20) 69. C Scr: J Eom 94. C’ship: A Scr: I Pemble 287. P Hilton 315. A: I McCarthy (7.6) 291. B Scr: G McAulay 336. B: S Hwang (15.6) 286. C Scr: T Bragg 375. C: S Mooray Pasala (24.1) 280. Stableford: D Hahn (15) 39. Women: I Lee (19) 40.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: M Kelly (10) 41. A Scr: D Jones (5) 33. B: P Shiner (20) 40. C: R Johnston (31) 46.

ELANORA: Medley: Stableford 4B: White: L Rissman (22) M Parker (15) 47. Men: C Gates (8) 39. Women: P Bergin (22) 34. Hole in one: H Rolin at 5th.

EVERGLADES: Mxd: Stableford: Team: Div 1: M Paterson (12) J Farrugia (31) M Duncum (22) T Wilcockson (14) 92. A: J Clifford (4) 39 cb. B: P Bish (17) 40. C: S Jones (19) 40. D: B Nielsen (28) 37 cb. Women: Div 1: G Parsell (30) cb.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B: L Swann (12) J Farrell (16) 46. A: L Swann (12) 42. B: J Bagatella (17) 35. C: L Muscat (22) 38.

GORDON: Mxd: Stableford: 2B Multi: S Sheehan (27) C Main (45) 78. S Sheehan (27) 40.

GOSFORD: Mxd: Stableford: 2B: J Cromer (11) G Drennan (10) 47. Men: White: J Belcher (26) 42. Women: K Askins (33) 38.

HOWLONG: Men: Stableford Black: A: D Pool (5) 39 cb. B: K Harmer (15) 41. Medley: P Bizzotto (21) 45. Women: Yellow: B Outen (20) 40.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: D Tuckwood (15) 38 cb.

KAREELA: Mxd: Stableford: 2B: J Coote (39) R Lacey (20) 50. Women: L Aston (28) 39. Men: Div 1: C Hubbard (5) 38 cb. Div 2: M Moore (25) 39 cb.

KILLARA: Medley: Stableford 2B: White: J Singh (31) T Singh (29) 52. Mxd: R Swinbourn (32) D Swinbourn (31) 48. Men: N Khemini (32) 47. Women: Green: J Lange (29) 43.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: G Morrison (23) K Yato (10) 47 cb. Men: C Horn (27) 40 cb. Scr: D Gallagher 34. Women: Stableford: S Croft (9) 36 cb.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: R Vinod (22) J Delia (17) 82. A: B Leicester (7) 37. B: A Davis (15) 40. C: R Vinod (22) 41 cb.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: J Choi (12) F Lee (32) 48. 2B Scr: S Vuong V Chieng 39. A: J Marks (9) 38 cb. B: M Valenti (19) 39. C: J Fung (30) 40. Women: J Bae (20) 37.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Gentsome: Yellow: B Oliver (7) 40 cb.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: G Jarvie (11) 41. Scr: J Gudmundsson (2) 32.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: R Wood (4) U Wood (11) 46. Div 1: U Wood (11) 43. Div 2: J Carrington (17) 40. Scr: U Wood 43.

MONA VALE: Medley: Stableford: 2B Agg: L Banbury (17) C Nichols (36) 76.

MONASH: Mxd: Stableford: Irish Team: G Fischl (14) E Lim (18) H Park (16) J Park (16) 124. 2B Scr: P Criss (3) F Gurren (5) 38. Men: M Russell (28) 42 cb. Women: E Rodwell (23) 41.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: M Shimmen S Beed 51 cb. Div 1: F Fitzgerald (35) 41 cb. Div 2: J Kim (28) 41 cb.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: L Lawson (10) 40. P Fulton (7) 38. B: T Maher (16) 38. K Oberman (16) 34. C: B Haigh (33) 34. J Keane (24) 34. Women: A: J Newsham (23) 32. R Rocher (21) 32. S Dunn (20) 31.

NORTH TURRAMURRA: Medley: Stableford: R Matherson (17) 40.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: A Chee (17) A Mcalister (10) 50. Men: White: A: J Richards (8) 39. B: J Peters (16) 41. C: E Frino (22) 41. A Scr: N Posa (6) 32. Women: Green: M Myers (27) 40. Medley: Black: A Patel (26) 33.

NSW: Medley: Stableford: 2B: T Brandtman (27) D Brandtman (41) 47. M Di Natale (3) 40. Scr: M Di Natale 37. Jnr: 36-hole: R Wu (7) 75.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: A Papa (21) G Martin (20) 45. Men: C Rees (17) 41. Women: Yellow: J You (12) 37.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: L Wu (19) W Wang (23) 77. Men: A: J Antonenas (17) 45. Women: L Wu (19) 43.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: P Song (Carnarvon 9) P Kim (36) 47. M Mcbride (34) 40 cb. Red: M Choi (Carnarvon 21) 33 cb.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: D Crawford (11) 38. Div 2: N Todd (23) 47. Scr: S Todd 32.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: D Southgate A Johnson 48 cb. A: B Finn (12) 37 cb. B: M Davies (19) 42. C: D Southgate (28) 46.

ROSEVILLE: Mxd: Stableford: 2B: K Morris (25) R Hamilton (28) 51. Men: A: A Kam (9) 40. B: E Craig (18) 38. C: J Morton (21) 42. Women: R Hamilton (25) 42. Veteran: Green: G Mellis (35) 36.

ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford Championship: White: D Meagher (20) 40.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: R Allen (7) M Raftery (9) 77. A: M Kang (13) 39. A Scr: N Talley 34. B: J Leathart (14) 41. C: A Williams (19) 41. D: S Acopian (28) 41. Mxd: 2B Agg: E Hong (13) J Yu (21) 70. Women: J Lee (30) 36.

ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B: R Connacher (12) L Timewell (15) 47. A: C Riethmuller (9) 38. B: L Timewell (15) 42. C: G Nicholas (25) 37 cb. Gold: D Duncan (36) 37. Stableford: K Moses (16) 38 cb. Scr: A Radevski 36.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: Div 1: G Blackman (18) P Jeffrey (15) 78. Div 2: P Cue (13) N Ferrer (5) 75. 2B Scr: G Scott N Ferrer 60. A: A Moore (6) 39. B: J Jo (12) 37 cb. C: A Brown (36) 42 cb. . Women: D Rush (27) 37.

TERREY HILLS: Stableford: A: M Flockhart (11) 40. B: J Mellowes (17) 42. C: P Eng (20) 38 cb.

THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: J Sedgwick (16) 35.

THE COAST: Medley: Stableford White: G Gray (16) 40. Scr: P Baigent (4) 29. Men: Stroke Ambrose: P Dillon (13) P Dunn (18) S Henriques (10) R Macey (2) 51.5. C’ship: C: P Khamphounvong bt G Warleigh 1up.

THE LAKES: Medley: Stableford: A: I Alexander (36) 44. A Scr: M Aizawa 33. A: D Deverich (10) 37. A Scr: S Beck 31. Women: Irish Team: D Enahoro T Davison M Graham E Chow 86.

THE RIDGE: Stableford: A: P Brown (14) 39. B: A Bampton (26) 42. Mxd: 9-hole: A: T Springett (11) 19. B: L Fiatarone (14) 19 cb. C: S Milligan (28) 22.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: R Phohchuai (11) R Todhunter (22) 47 cb. Medley: P Muller (20) F Muller (19) 47. Men: Div 1: B Holman (16) 43. Div 2: F Muller (19) 41 cb. Women: B Wardle (20) 37 cb.

TWIN CREEKS: Men: Par Gold: A: C Bonovas (5) 5 up cb. B: C Choo (17) 4 up cb. C: S Hong (19) 5 up. Women: Green: J Im (28) 4 up.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: C Poole (30) M Merrick (35) 50. Men: A: B Spinks (9) 38. B: G Henson AM (34) 40. Women: A: J Yoon (21) 36. B: M Yuill (36) 27.

WALLACIA: Men: Stableford White: D Calrow (1) 37.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: S Kim (12) 40. 9-hole: L Finlayson (28) 19 cb.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: A Abbott C Gordon 49. A: D Erwee (15) 39 cb. B: B Bournes (32) 46.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: P Sulman (16) G Pepper (12) 46. Div 1: G Pepper (12) 37. Div 2: D Abbott (18) 38. Div 3: B McCalmont (25) 37. Women: F Boyer (42) 36. Medley: 9-hole: B Selley (19) 18. V Chong (23) 13.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A O’Connor (10) 41. Women: B Foy (11) 38.