January 24, 2022

Daily Club Golf Results Saturday, 18 December 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Saturday, 18 December 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Daily Club Golf Results Saturday, 18 December 2021 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford White: A: T Davis (0) 39 cb. B: J Higgins (15) 41. C: S Green (22) 40. 2B Multi: T Chell (12) J Kelly (23) 81.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: C Lindeman (19) D Sharam (19) 50. 4B Agg: R Darragh (11) B Lenz (27) M Lenz (3) M Gasper (15) 115. A: B Koo (10) 42. B: S Yang (16) 40 cb. C: D Sharam (19) 43. Scr: M Lenz 36.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: A: T Roach (13) 59. B: J Perera (25) 62. C’ship: A Scr: T Roach (13) 229. A: T Roach (13) 190. B Scr: A Duggan (26) 283. B: A Duggan (26) 225. Men: A: J Dickson (8) 57. A Scr: C Willard (-2) 62. B: N Renneberg (18) 58. B Scr: B Pete (13) 73. C: J O’Leary (29) 60. C Scr: A Cuesta (22) 84. C’ship: A Scr: R Viola (1) 195. A: D Van Den Boogarrd (12) 184. B Scr: P Barry (13) 228. B: D Fisher (16) 184. C Scr: M Khan (21) 254. C: M Khan (21) 191.

BAYVIEW: Men: Stableford: A: M Wright (11) 44. B: D Thomas (17) 39. C: G Pearce (25) 41. Scr: A Scr: P Blenkhorn 34. Women: Div 1: L Smith (5) 40 cb. Div 2: H Crutch (37) 36 cb. Medley: 2B: M Wright (11) J Matthews (25) 50.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: M Carr (12) 37. B: J Law (18) 40. C: P Maher (22) 34 cb. Women: M Hayes (11) 39. D Flavell (25) 35. F Hanks (33) 34. S Chamberlin (21) 34. W Chaplin (41) 34.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: Div 1: B Kirk (23) 50. A: C Berry (10) 42. B: A Jarimba (17) 39. C: M Gozzo (21) 40 cb. A Scr: B Turner (3) 36.

BEXLEY: Medley: Stroke: Ambrose: A Dashwood (15) S Mitchewll (8) R McDermott (21) M Mcleod (110) 46.25. Scr: S Terkalas G Heffeman R Hitchen G Mitchell 52. Men: Cock o’ Walk: T Papadopoulos (11) P Aroney (8) bt R Kelly (6) N Hassapis (11) 2-1. N Vlahos (10) P Kollar (16) bt M O’Farrell (13) R Thomas (19) 2up.

BLACKHEATH: Medley: Stroke: Ambrose: J Walden (4.13) D Walden A Preen B Tulloch 53.87.

BONDI: Men: Stroke: Medal: K Hackshall (41) 45.

BONVILLE: Medley 2BBB: T uus & P Arnold (44). Medley Stableford: M Morrall (38). 2nd: G Barnes (37). 3rd: K Watson (Sawtell) (36) c/b 4th: T. White (36) c/b NTP 17th: K Watson Gross Winner: P Owen (35) Ball Rundown to 34.

BOWRAL: Medley: Stableford: 4B Agg: C Jay (20) J Goodfellow (32) J Nicholls (13) G Shelton (28) 113.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: D Yeates (11) 40. A Scr: D Burge 34. B: T Sharp (16) 42. B Scr: W Patman 28. C: P Wood (24) 42. C Scr: P Sattout 19. 2B Multi: A Crew (17) D Burge (3) 85.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: R Boag (8) S Sullivan (7) 46 cb. Div 2: I Buckley (7) L Roser (25) 50. Div 1 Scr: B Murray W Park 38 cb. A: R Connell (6) 39. B: P Larkey (11) 39. C: P Martin (15) 37. D: A Moodley (28) 42. Hole in one: A Kennedy at 5th.

CAMDEN: Mxd: Stroke: Ambrose: C Pettit N Beattie R Zelesco A Toto (10.5) 55.5. Women: J Maas P Dilucchio B Johnston A Wilson (11.375) 59.625. Men: M Greene J Harvey M Arnold C Banks (AM FIELD) (1.325) 53.675. J Shaw F Cahill S Cahill W Shaw 61 cb. PM: S Meani J Blaker J Bradbury A Saville (6.375) 52.625. M O’Toole B Moyes S Bate R Midei 57.

CAMPBELLTOWN: Men: Stroke: Ambrose: M Buckley (10.25) A Kadir G Hicks C Hicks 46.125. F Price M Fowler S Elder C Wotton 56.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B: S Weir (17) S Richardson (19) 49. 2B Scr: G Loughnan J Lind 41. A: M Farhad (10) 42. B: J Antouny (16) 40. C: P Woo (23) 40.

CASTLE HILL: Men: Stableford: A: S Emmas (9) 40. B: R Tang (14) 41. C: D Vella (28) 37 cb. 2B Multi: R Tang (14) 86. D Lewis (14) 86. PM: A: B Newbury (6) 39. B: L Song (14) 37 cb. C: B Carritt (24) 37. PM 2B Multi: L Song (14) 72. J Calabrese (18) 72. 2B Scr: B NEWBURY (6) 52 cb. K Dignam (5) 52 cb.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: H Ferris (13) 40. B: B Rogers (22) 39. 2B: J Hodgkinson (11) H Ferris (13) 45. Women: Stableford: B Forsythe (36) 30. Men: Hole in one: White: G Clarke at 3rd.

CHATSWOOD: Mxd: Stableford: A: A Topham (6) 39. B: G Allan (18) 38. C: G Jamgotchian (22) 39 cb.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stroke: Ambrose: D Murphy (9.75) D Pierce 61.25.

CONCORD: Medley: Stableford: A: J Starr-Thomas (6) 37 cb. B: A Evans (16) 41. C Scr: J Thompson (24) 37. 2B: D Chew (18) D Sullivan (7) 46.

CROMER: Medley: Stroke: Canadian Foursome: R Richards (16) P Clubbe (18) 71.25. Men: Stroke Foursome C’ship: Black: J Thomas (2) H Robb (4) 150 to playoff. Medley: Foursome: A Pile (32) P Blair (18) 132.

CRONULLA: Medley: Stableford Black: A: D Arentz (10) 39 cb. B: G Pyne (16) 42. C: T Kelly (25) 42. A Scr: M Osborne (0) 37.

DUNHEVED: Men: Stroke: A: J Miller (5) 70. A Scr: C Fitzsimmons 71. B: S Beaton (178) 68. B Scr: P Sullivan 84. C: J Hopkins (19) 63. C Scr: M Flynn 84. D: A Inglts (27) 70. D Scr: D Rowsell 99 cb. 54-hole C’ship: A Scr: C Fitzsimmons 217. B Scr: G Ingleton 238. B: D Williams (8) 218. C Scr: J Hopkins 270. D Scr: C Pritchard 300. D: B Hanshaw 228.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A Scr: J Whiteford (1) 34. A: B Rodwell (10) 39 cb. B: B Scott (16) 42. C: J Hantes (28) 42 cb.

ELANORA: Mxd: Stableford: Hcp: J Mann (18) 46.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A: L Bradstreet (7) 41. B: S Mayer (13) 43. C: R Fraser (19) 40. D: S Laming (35) 44. 2B: A Grimish (5) J Chapman (34) 49.

FOX HILLS: Men: Stableford: Team Agg: K Stawpert (16) 127. P Green (16) 127. A Francis (20) 127. M Collins (21) 127. T Fortescue 98. T Fortescue 98. K Moodley 98. M Davies 98. L Lambourne (11) 38 cb. M Awadallah (17) 43. P Mitchell (20) 39.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: Team: J O’Brien (21 Bankstown) L Wever (20 Bankstown) P Paoli (25) P Reinke (16) 53. A: B Rix (6) 38. B: R Thompson (19) 39 cb. C: B Barrett (20) 41.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: D Chandler (10) A Kich (Moss Vale 19) 70. Div 1: J Jack (15) 37 cb.

GLENMORE: Medley: Stroke: Ambrose: M Mayers S Dowswell (1.75) 60.25.

GOSFORD: Men: Stableford Black: A: S Gibbs (11) 44. B: G O’Keefe (14) 39. C: S White (19) 41. 2B: D Antony O’Dwyer 47.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: S Leggatt (24) 37. B: S Ryder (30) 39. Men: Stableford White: A: G Barton (10) 41. B: J McDonald (18) 34 cb. C: J Reynolds (24) 37 cb.

HOWLONG: Men: Stroke: Foursome C’ship: A: J Arthur 66.5. R Forrest 66.5. Women: A: G Hoskin 70. G O’Halloran 70. Medley: Stableford: A: T Mildren (17) 39 cb. B: P Allen (19) 39.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: S Hardiman (+1) 36. B: G Boulton (10) 42. C: R Ranieri (19) 39 cb. Women: Stableford: N Hellyer (9) 38.

JAMBEROO: Men: Stableford: A: D Garcia (8) 40. B: C Kaiyias (14) 41. C: L Fogarty (26) 37. Women: S Walsh (29) 38.

KAREELA: Men: Stableford: Team Agg: J Gibson M Dwyer A Reed G Waring 108 cb. A: A Wood (11) 41. A Scr: G Stone (4) 34. B: B Axford (19) 39 cb. B Scr: A Barker (13) 24. C: A Bouris (23) 36. C Scr: P Kefalas (24) 18.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: N Craig (16) T Stanford (17) 46. Trophy: M Butler (5) 42. A: M Butler (5) 42. A Scr: D Gallagher 36. B: I Davis (15) 39 cb. C: N Feyn (24) 34 cb.

LAKESIDE CAMDEN: Men: Stroke: C’ship: A Scr: J Webb (0.9) 280. B Scr: T Thiruloganathan (9.3) 321. C Scr: M Ng (13) 335. A: M Dib (6.4) 272. B: D Allen (11.8) 283. C: M Coves (19.4) 270. Stableford: 2B Agg: P Nilsson (11) P Dutt (16) 82. 2B Scr: W Meredith (4) T Norris (-1) 70. A: J Webb (2) 40 cb. B: P Nilsson (11) 43. C: R Briffa (17) 42. Women: 2B: N Cullen (23) S Eager (26) 76. Div 1: J McKeckine (20) 39 cb. Div 2: G Roeder (30).

LANE COVE: Men: Stableford: Split Six: J Joyce (14) D Duncan (12) 67. G Young (30) 39.

LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: M Choi (12) 40. B: M Lynch (18) 46. C: L Vasiliadis (20) 40. 2B: E Alberici (15) T Weaver (16) 48. 2B Scr: S Mcgee T Murray 38.

LONG REEF: Mxd: Stroke: Ambrose: A: B Watson (2) 55.12. C Duff (5) 55.12. J Davies (5) 55.12. C Hughes (3) 55.12. A Scr: M Bockman 60. R Bockman 60. G Piper 60. S Prior 60.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Gentsome: Yellow: T Lealamisa (7) 43. Stableford: M Arcuri (13) 43. Stableford Yellow: R Hobson (39) 48. Women: K Riley (16) 37.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: Div 1 Scr: B Yeend (17) 38. Div 2: D Allen (26) 39.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: M Dando (25) L Taylor (10) 78. Hcp: D Wonocott (5) 42. 2B Agg Scr: D Cremin S Oitmaa 66. Scr: M Fischer 35.

MASSEY PARK: Men: Stableford: A: G Sly (13) 41. B: P Masterson (14) 39. C: G Keelty (23) 41. 2B: G Aiello (36) G Keelty (23) 48. Scr: S Fitzpatrick 36. Women: Stroke: Foursome: U Wood F Buckle 67.5.

MONA VALE: Men: Par Black: A: M Radford (9) 5 up. B: B Tran (18) 7 up. C: H Dolman (22) 6 up. A Scr: S Alfbinski (3) 3 down.

MONASH: Men: Stableford: A: J Llyod (11) 40. B: T Smith (17) 42. C: A Ginns (22) 38 cb. Mxd: Stableford White: M Grunstein (24) 32. Stableford: Team Agg: D Cuda (8) I Woollett (15) S Morgan (3) A Bedford (8) 145. 2B Scr: A Tse G Dickerson 40.

MOSS VALE: Medley: Stroke: Ambrose: B Hamilton (3) Z Clewett (6) 60.75.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: S Ryu (30) G Lee (30) 48 cb. A: R Goosen (5) 40. B: T Jacob (19) 39 cb. C: J Murphy (22) 43.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: P Gee Kee (15) 38. N Edwards (13) 36. P Mentis (13) 36. B: P Leuenberger (21) 41. J Linton (18) 40. M Quirke (17) 38. C: B Foley (30) 40. C Hani (26) 39. I Woodhill (27) 38.

NORTH RYDE: Men: Stableford: A: M Gordon (1) 42. B: T Treseder (17) 40. C: A McIntosh (22) 41. D: P Brownlee (29) 35. 2B Multi: A: D Ellis (9) R Donaldson (11) 75. B: G West (20) B Smith (23) 82.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: C McCurrich (10) 36. A Scr: D Lewis 33. B: D O’Sullivan (17) 42. C: O Lester (27) 45. Women: L Murphy (27) 36. Medley: 2B: R Boulos S Sterrantino 47 cb.

NOWRA: Medley: Stableford: A: J Barnes (5) 39. B: C Lott (16) 35. C: P Courtney (28) 35.

NSW: Medley: Stableford: Trophy: L Kenny (23) B Kenny (20) 47. Cup: L Kenny (23) B Kenny (20) 47.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: S Doherty (6) 38. B: R Peet (17) 39. C: D Brimicombe (19) 37. D: H Allen (29) 38. A Scr: L Mason 34 cb.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: R Slee (20) J Otto (20) 82 cb. R Slee (20) 42 cb. Women: N Kempson (17) 36.

PENNANT HILLS: Men: Stroke: A: J Bullock (5) 67. B: M Kenny (16) 69 cb. C: P Parker (23) 64. A Scr: J Bullock 72. Gold Medal: A Smith (18) 70. Medley: Stableford: T Gilchrist (12) 36.

PENRITH: Men: Stableford 2B: White: B Wilson (15) A Laing (15) 48. 2B Scr: M Munce B Gadd 45. Hcp: A: T Spain (8) 42. B: G Allsopp (13) 38. C: J Anderson (22) 43.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: M Minogue (11) A Slattery (21) 48 cb. Men: A: M Minogue (11) 39. B: D Borean (16) 40. C: M Figg (20) 44. Women: M Henry (16) 34.

RANDWICK: Men: Stroke: Ambrose: G Hutchings (5.1) B Hutchings B Pardey J Pardey D Wilson 44.9. Scr: M Williams I Russell C Forward J Todd J Musgrove 49.

RICH RIVER: Men: Stableford East: White: A: L Morrell (9) 38 cb. B: T Hay (10) 41. C: G Jones (17) 39.

RICHMOND: Mxd: Stableford Irish Team: Black: W King (9) T Gamble (8) B Burns (33) P Huntley (11) 110.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: M Cowley (18) 38. Women: Stableford: N Campbell (18) 39. Men: Stableford White: A: A Martin (10) 39. B: A Wilson (16) 42. C: G Jones (22) 38. Stableford: 2B: D Leahy (11) J Madsen (28) 48.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Multi: Div 1: H Kim (0) S Diachkoff (3) 73. Div 2: J Yu (20) M Kang (21) 75. A: R Bortfield (11) 39. A Scr: H Kim 36. B: B Hewitt (16) 40. C: M Kang (21) 40. D: J Hogan (30) 41.

SEFTON: Men: Stableford: A: D Kassis (10) 34. B: P Bacon (11) 40.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B Agg: A Jacobs (1) S Stalgis (4) 74. A: B Zec (11) 38. B: K Pepper (15) 40. C: W Hall (20) 38. A Scr: C Maddinson (+1) 37.

ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: J Gavan (9) 41. B: F Jones (13) 41 cb. C: A Higgins (21) 41. Scr: G Anderson 34. Gold: T Brandtman (23) 35. Women: Stableford: P Pitsawong (10) 34. Men: Stableford 2B Agg: White: B Ginsberg (11) D Lees (16) 80. 2B Agg Scr: J Serhan D Loumanis 65. 2B Agg: Gold: J Keane (21) B O’Regan (23) 67.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: A Macinnes (7) 49. B Gavin (23) 49. 2B Scr: Y Kim (+2) 45. A Chai (6) 45. A: Y Kim (+2) 41. B: J Erian (18) 39. C: B Gavin (23) 41. Scr: Y Kim (+2) 43.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: G Baker (2) 34 cb. A Smith (11) 34. B: T McBride (18) 37. D Brett (16) 36. C: T Bodycote (20) 36. C Beauchamp (21) 35 cb. Women: Green: Div 1: S Ireland (22) 37. K Gordon (23) 29. Div 2: J Colvin (31) 37. C Forestal (37) 35.

TERREY HILLS: Stableford: S Baek (18) 40.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: Trophy: A Thorpe (15) 39. A: S Lee (9) 37 cb. B: A Thorpe (15) 39. C: M Danzey (25) 38. A Scr: D Gillard 33.

THE COAST: Women: Stableford: C Bright (42) 36.

THE LAKES: Stableford: 2B Agg: K Vincent (32) M Cripps (24) 78. 2B Agg Scr: A Coull J Fearns 75. B Hodson (15) 41. 9-hole: K Lasky (7) 17.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: S Wong (29) 23. Stroke: Ambrose: K Grbasliev (8) T Nolevski (24) J Nolevski (8) M Nolevski (19) 53.625.

TOCUMWAL: Men: Stableford: Div 1: D Myers (12) 39. Div 2: P Cheesewright (23) 38. Women: Div 1: K Sutton (19) 37. Div 2: N Whiteford (27) 34 cb.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: R Christie (19) I Steel (17) 47 cb. 4B Scr: C Donsworth V Chatillon 35. A: M Hall (9) 42. B: I Steel (17) 42. C: O Bull (25) 40. Women: R Jamieson (34) 39.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: W Brown (31) D Hughes (18) 49. Men: A: J Simpson (38) 12. A Scr: D Tapper (4) 35. B: D Hughes (18) 39. B Scr: D Parsons (14) 24. C: W Brown (31) 40. C Scr: W Woodroff (21) 18. Women: R Chuter (29) 38.

WALLACIA: Men: Stroke: Ambrose: N Reitsma S Reitsma J Jamieson S Presdee (4.875) 52.125. A Scr: R Lee M Holmes T Viladakis A Neville 61. Mxd: H Grieve N Bemrose R Lees J Vidigal (9.625) 54.375.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: A Gale (8) 42. B: P Donnelly (14) 39. C: G Dossetor (22) 43. D: J Pearce (26) 43. Trophy: J Pearce (26) 43 cb. Scr: A Gale (8) 34. 2B: T Brown (21) J Pearce (26) 48 cb.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: A: M Braund (13) 43. W Micallef (7) 38. B: P Wakefields (20) 43. C Price (19) 41. B: P Wakefields (20) 43. C Price (19) 41. C: G Roberts (24) 37. R Vinton (27) 36 cb. R Girvan L Millets 49. R Girvan L Millets 49.

WOOLLAHRA: Men: Stroke Ambrose: White: C Woodley (12) L Borthwick (28) B Wolford (17) M McGowen (14) 54.125.

WOOLOOWARE: Men: Stroke: Ambrose: J Heap (15) M Sear (1) M Hegarty (6) K Habojan (11) 50.875. A O’Connor A Foden R Foden C Arnold 57.

WYONG: Men: Stableford: A: P Wallace (11) 39 cb. B: J Osborne (17) 40 cb. C: M Hyland (19) 40.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Lake: White: A: A McDonald (5) 41 cb. B: K Farrell (16) 37 cb. Women: Stableford: D Ringholt (27) 39. Men: Stableford Murray: White: A: G Schinck (15) 42. B: D Prighel (20) 42.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email