January 24, 2022

Daily Club Golf Results Sunday, 12 December 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Sunday, 12 December 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Daily Club Golf Results Sunday, 12 December 2021 2021.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: L Edward (35) M Bleach (Monash 33) 46. Men: Div 1: G Rees (13) 42. Div 2: A Szukilojc (30) 39 cb. Scr: P Clarke 35. Women: J Pearce (33) 34.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: R Capizzi (22) 39. Women: L Rickets (32) 36 cb. Medley: A: E Koukos (6) 37. B: S Fletcher (14) 36 cb. C: J Stares (30) 37 cb. Scr: M Brown (2) 33.

BEXLEY: Medley: Stableford: Irish: R Fellows (10) P Sfier (21) D Salt (18) J Sukkar (Hurstville15) 91. A: M Underhill (9) 35. B: A Arboleda (14) 39. C: P Frillingos (17) 39. Scr: S Andreacchio 30.

BONDI: Men: Par: 2B Agg: G Hanniffy (16) D Boland (9) 5 up. C Potts (11) 3 up.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: A: M Michael (11) 39. B: A Spillane (17) 39. C: B Wood (21) 39 cb. Scr: R Rudkin 36. Women: Stroke: B Welsh (26) 76. 36-hole: T Davis 188.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B: S Healy (19) A Smith (33) 49. 2B Scr: M Luxton (4) M Macklinshaw (9) 38. S Keohavong (10) 42.

CARNARVON: Medley: Stroke Ambrose: White: D Graham G Loughnan J Lind P Ellison 53.375. Scr: M Farhad S Sahazad A Wittaya W Lee 62. Mxd: Ambrose: V KIm M Kim W Choi E Choi 55.75. Scr: A You C Choi T Won S Sim 63.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Multi: V Lee (21) N Tsurumi (43) 74. Men: A: B Wong (7) 40. B: S Cunningham (14) 40. C: P Bowie (20) 37. Women: N Tsurumi (43) 35 cb. Medley: PM 2B Multi: A Mccracken (25) S Hwang (16) 68. Men: R Love (16) 38. Women: R Stuckey (20) 37. 2B Scr: T Dibble B Wong 49.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: T Leece (14) 33.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: B Dale (17) 43.

CONCORD: Medley: Stableford: 2B: J Rogers (23) L Rogers (28) 48. 2B Scr: A Brown J Phillips 40. A: J Hall (14) 44. B: R Matusko (16) 39 cb. C: J Rogers (23) 41 cb.

CROMER: Medley: Stableford: 4B: J Johnson K Johnson 43. A: M Taylor (2) 37. B: P Donnan (25) 43. Split Six: A Cole P Reber 65. C’ship: C Rae bt J Ponder 7-5. Men: A: M Bonnici bt J Mccloskey 3-2. B: B See Hoe bt T Tran 3-2. C: P Wettstein bt M Felan 2-1. Women: Stroke: H Haynes bt K Wang 3-1. Div 2: V Younger bt N Robb 2up. Div 3: J Wickens bt J Johnston 2-1. Div 4: J Paterson bt V Quin 2-1.

CRONULLA: Mxd: Stableford: Split Six: J Yankos (19) M Edwards (5) 59. Men: T Allen (22) 40. Scr: G Dray 32. Women: Green: M Pierce (27) 37. Jnr: Stroke C’ship: Black: K Mudadana (2) 75. Stableford: T Kelly (23) 37.

CUMBERLAND: Men: Stroke: T Keegan (19) 68. Scr: A Luckman 89 cb. Stableford: N Vlahos (18) 40. Women: M Golden (21) 37 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: C Aspey (11) 41. B: A Ayalon (16) 37 cb. C: J Mootoo (22) 44. Scr: C Hicks (1) 37. Hole in one: G Marsom at 16th.

ELANORA: Medley: Stableford: 4B: J Caspersonn (23) B McCaughan (21) 47 cb. Men: White: B McCaughan (21) 40 cb. Women: P Bergin (22) 37.

EVERGLADES: Mxd: Stableford 2B: Black: Div 4: I Lindsay (32) B Paterson (36) 46. A: E Wilkinson (11) 38 cb. B: K Scholte (15) 39. C: A James (19) 37 cb. D: B Paterson (36) 38. . Women: Div 1: L Lyttle (20) 36. Div 2: M Moran (45) 31.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: J Wachowicz (10) 39. B: P Spagnoll (18) 38. C: S Quirk (31) 39. Women: L Kembrey (23) 32.

HOWLONG: Medley: Stableford Black: A: B McMahon (16) 38. B: P Whittle (22) 35 cb. Men: A: G McLean (7) 39 cb. B: D Fricker (12) 40. C: L Scanlon (17) 36. D: R Meakins (26) 38. Women: Yellow: A: L Meakins (13) 37. B: P Booth (20) 35 cb. Men: 54-hole C’ship: Black: A: P McGlynn (7) 107. B: D Fricker (12) 105 cb. C: B Gale (18) 102. D: R Wilson (28) 98. Women: Yellow: A: L Meakins (13) 98 cb. B: P Booth (20) 97.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: M Thomas (15) 36.

KAREELA: Mxd: Stableford: Team Agg: G Moon (13) M Burney (25) J Beattie (29) R Di Bartolomeo (15) 105. Men: M Burney (25) 40 cb. Women: C Payn (25) 37.

KILLARA: Mxd: Stableford: C Clark (19) 43. Z Hui (23) 44. 2B: K Dickison (45) S Foster (37) 43.

LIVERPOOL: Stableford: A: B Davis (1) 39. B: H Song (18) 44. C: G Kim (28) 42. Stroke: Matchplay: A: M Naaman bt Z An. B: K Le-Campanaro bt J Lyons. C: S Lee bt S Kim.

LONG REEF: Medley: Stableford: B Boatwright (7) 40. J Hagan (19) 36.

LYNWOOD: Medley: Par 4B: White: J Thompson (9) A Zahra (0) 9 up. Scr: D Scuglia (-2) 3 up. Div 1: J Thompson (9) 5 up. Div 2: M Williams (22) 2 up.

MARRICKVILLE: Medley: Stroke: Ambrose: A Drury C Nikolaou K Paradine D Cremin (2.75) 47.25. Scr: J Newton J Skinner B Davis T Skinner 53.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: F Settineri (7) M Lanza (12) 49. Div 1: A Dooley (11) 42. Div 2: P Brennan (28) 40. Scr: F Settineri 33.

MONA VALE: Medley: Stableford: Team: M Blagg (19) C Blagg (8) M Revees (17) C Petrie (16) 89.

MONASH: Men: Stableford: 2B Agg: H Young (19) I Murata (27) 49. G Atherton (16) 41. Mxd: 2B Agg: S Tan (13) S Tan (22) 46. 2B Agg Scr: D Inglis (10) G Inglis (6) 36. Women: C Kaw (31) 40.

MUIRFIELD: Medley: Stableford White: Div 1: J Shimmen (14) 41. Div 2: C Cho (14) 40. Stroke Canadian Foursome: J Yoo J Yoo 67.5.

NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: J Frost (9) 32. Div 2: V Seisums (32) 34 cb. Men: A: D Warder (7) 32. B: D Stocks (21) 34 cb. C: R Baunach (29) 29.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: K Aghajani (31) T Minogue (27) 48. A: S McCloskey (14) 38. B: P Lavender (17) 41. C: M Morrison (25) 44. D: L Johnsun (29) 37. Mxd: 2B: J Yang (19) J Chang (21) 45. Women: H Ryu (33) L Cho (28) 45. A: M Woodley (4) 34. B: K Cunningham (45) 36.

NORTH TURRAMURRA: Medley: Stableford: M Chatillon (19) 38.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: L Riley (26) L Domingue (15) 46. Men: A: T Livingston (7) 37. B: J Ambrogio (16) 39. C: T Cowan (20) 43. Medley: Black: R Walsh (13) 28. Women: Green: S Bernasconi (14) 40. Scr: D Illingworth (3) 33 cb.

OATLANDS: Hole in one: White: B Mitchell at 9th.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: J Sherry (22) 43. Women: J Sherry (17) 36. Medley: Cup: N Troost (20) A Troost (29) 47. 4B: B Yee (29) P Kwong (45) 43.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: A Tyers (13) J Mayberry (28) 48. Men: C Vineburg (32) 37 cb. Women: T Jung (22) 36.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: T Yates (18) S Soutar (25) 47. G Vandoros (6) 41.

RANDWICK: Medley: Stableford: 2B: M Holmes-Hackett (19) C Ferguson (36) 42. Men: B Weatherstone (12) 36. Women: J Walsh (16) 34.

RICHMOND: Medley: Stableford 2B Agg: Black: R Somi D Evans 75. A: D Evans (11) 44. B: S Aldacour (14) 36 cb. C: J McIntosh (23) 44. C Carter (21) 31 cb.

ROSEVILLE: Men: Stableford 2B: White: C Hubbard G Thompson 49 cb. A: B Henry (12) 42. B: M Blake (14) 38. C: D Anderson (21) 37 cb. Mxd: 2B Agg: R Gietz C Leveille 76. Women: Stableford: J Hole (25) 44. Snr Green: C Lewis (17) 36.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B Multi: S Zhou (19) J Li (11) 73. Mxd: L Bortfield (30) R Bortfield (11) 70. Men: S Zhou (19) 39. Women: J Furlong (30) 36. Men: Stroke: L Gage (14) 67. Women: J Wall (2) 74. Scr: B McKissock 81.

ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: A Spencer (20) J Lampropoulos (25) 73. G Shneier (4) F Jones (1) 38. A: G Shneier (4) 38. B: F Jones (13) 36 cb. C: J Lampropoulos (19) 38. Scr: A Radevski 36. Stableford Gold: B Gates (15) 33. Stableford: D Wainstein (45) 32.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stroke Ambrose: White: Div 1: P Hibben (19) G Dannoun (23) J Ginns (11) T Dannoun (42) 53.125. Div 2: J Gillett (14) G Hann (7) D Crofts (12) D Crofts (26) 53.625. Scr: D Bollinger D Williams G White R Thacker 58.

TALLWOODS: Medley: Stableford: 4B: R Glover C Arellano 46. M O’Donnell (Pymble) D O’Donnell (Pymble) 44.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: C Woo (10) 39. B: M Whitttard (19) 40. C: R Hsu (25) 36.

THE AUSTRALIAN: Mxd: Stroke: Foursome C’ship: H Glenday C Perkins 68.

THE COAST: Medley: Stableford: D Sheehan (24) 41. Scr: A McEntee (3) 28. Stroke: Ambrose: P Baigent (4) J Eccleston (12) 64. Mxd: Foursome C’ship: A White (19) M White (10) 85.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: D Mackey (28) B Condon (19) 49. Medley: M Caswell (31) A Caswell (25) 45. Men: Div 1: B Smith (14) 42. Div 2: D Mackey (28) 41. Women: A Caswell (25) 40.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: M Youm (7) 40. Women: Green: J Im (29) 35.

WAKEHURST: Medley: Stableford: Irish Team: R Kempe (19) N Datta (10) C Poole (30) E Williams (17) 88. Men: A: P Richardson (11) 38. B: W Jones (24) 32. Women: A: J Cha (23) 37. B: M Gerner (32) 30.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: R Goulevitch (9) 39 cb. 9-hole: C Readman (16) 23.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: N Hollingshead A Mavin 46. G Tesoriero (30) 38 cb.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: P Bacci (13) B Cass (18) 46. Div 1: P Garvan (5) 37. Div 2: M Grunwald (17) 36 cb. Div 3: A Deutsch (27) 39. Women: C Thompson (31) 37. Medley: 9-hole: J Black (16) 20. S Denenberg (35) 16 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: J Morrison (17) 41. Women: K Struwig (27) 40.

WYONG: Men: Stroke: A: P Kebt (10) 68. B: B Poole (16) 67. C: W Kernaghan (23) 68. 54-hole C’ship: A: E Forsyth 222. B: B Kennedy 256. C: S Fish 280. Snr: P Downey 240. Jnr: D Connolly-Jackson 249.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford: Murray: A McDonald (5) 37.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email