January 24, 2022

Daily Club Golf Results Saturday, 11 December 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Saturday, 11 December 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Daily Club Golf Results Saturday, 11 December 2021 2021.

ASQUITH: Medley: Stroke: Medal Dec: A: J Robertson (8) 67. A Scr: D Keith 71. B: P Swan (13) 68. B Scr: M Hewitt 83. C: J Olsson (21) 68. C Scr: D Sharam 91 cb. Jnr: A Hughes (8) 72.

AVALON: Women: Stableford: S Burden (40) 34.

BARHAM: Men: Stroke: Medal Dec: G Weaver (17) 69. A: R Hicks (8) 71. B: G Weaver (17) 69. C: J Boak (19) 71. Women: Stableford: J Hobbs (27) 37 cb.

BARNWELL PARK: Women: Stroke: A: M Camilleri (13) 65. B: C Fozzard (25) 68. Men: A: B Pearson (3). B: D Fisher (16). C: R Mcguiness (26).

BAYVIEW: Men: Stableford Black: A: B Lawrence (5) 37. B: M Ward (14) 38 cb. C: D Haynes (24) 36 cb. Scr: A Scr: B Lawrence 32. Women: Stableford: Div 1: W Harrington (5) 39. Div 2: N Cocks (27) 32. Div 3: S Kercher (36) 33. Medley: Team: G Wright (14) M Ward (14) W Moss (6) M Mackenzie (22) 89. Men: T Baker (10) 37.

BEVERLEY PARK: Men: Stroke: W Bollard (13) 68. A: G Pincham (12) 69. B: P Fowler (16) 69 cb. C: G Ward (24) 75 cb. A Scr: T Bonham (5) 76.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: R McDermott (21) S Mitchell (8) 49. Men: A: K Klem (7) 41. B: M Pham (10) 40 cb. C: N Pizanias (18) 37. Scr: B Russell 34. Women: D Patel (13) 38. Men: Stroke: Cock o’ Walk: R Kelly N Hassapis bt T Le J Frew P Aroney T Papadopoulos bt J Karagianakkis K Varnavas N Vlahos P Kollar bt A Scali C Freese M O’Farrell R Thomas bt G Trono B Sottioux.

BLACKHEATH: Men: Stableford: D Pope (16) 38 cb. Women: J Simpson (30) 33.

BONDI: Men: Stableford: 2B Multi: T Compton (12) 38. T Compton (12) G Rice (20) 38.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A Scr: G Lattouf (0) 32. A: G Lattouf (6) 38. B: J Gillham (12) 37. C: D Arnott (32) 36.

BONVILLE: Women’s Stableford: D Habgood (30). R/Up: P Cottee (28). Men’s Monthly Medal: A Grade: C Lang 71 Nett B Grade: B Middleton 72 Nett C Grade: S Moore 70 Overall R/Up: H Alderman 72 Nett Gross: P Owen 73 Gross Ball Rundown to 74 Nett.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: G Mitchell (7) 38. A Scr: G Brown 29. B: D Niass (14) 42. B Scr: P Azzopardi 23. C: P Wood (25) 41. C Scr: G Cook 17. 2B: G Baker (31) G Mitchell (7) 48.

CAMDEN: Men: Stableford: A: D McDermott (6) 40. A Scr: M Bell 36 cb. B: H Yeaman (17) 45. B Scr: S Doran 28. C: A Choice (24) 44. C Scr: W Freemantle 18 cb. B/Summer Cup: H Yeaman (17) 45. Women: Hcp: L Newcombe (23) 39.

CAMPBELLTOWN: Men: Stroke Cup: Black: C Lawson 75. Stroke: Foursome C’ship: B Scr: G Winnal G Smith 85. A: P Watson (11) 38. Stableford: B: D Teague (13) 41. C: C Dawson (20) 37. 4B Agg: B Post (4) C Francis (8) 72 cb.

CARNARVON: Men: Hole in one: J Graham at 7th. Stroke: Ambrose: B Cha (23) J Nam (13) J Heo (16) T Lee (9) 57.375. A Scr: B Donnellan 62 cb. S Sagdic N Sagdic P Hajjar 62

CASTLE HILL: Men: Stableford: P Trainor (22) R Anderson (12) 48. A: J Reynolds (3) 41. B: M Pupo (15) 40. C: T Fayard (31) 41. P Connell (28) C Walker (11) 48. A: S Nati (4) 42. B: R Love (17) 40. C: P Connell (28) 40.

CHATSWOOD: Men: Stableford: A: B Jarvis (5) 36 cb. B: P O’regan (18) 37. C: A Francois (22) 42.

CROMER: Medley: Stableford: D Chapman (27) 44. V Roberts (19) 41.

CRONULLA: Men: Stroke: Ambrose: A: M Weir (13) S Cranley (5) A Dunn (3) C Tennant (2) 52.125. B: B Davies (15) P Watson (18) D Burgess (16) T Donaghy (17) 55.75. A Scr: M Weir S Cranley A Dunn C Tennant 55.

CUMBERLAND: Men: Stroke: A: T Clarke (12) 68. A Scr: J Freeman 73. B: M Holovinsky (13) 65. B Scr: M Scott 81. Stableford: C: S Wight (20) 39.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A Scr: S Robertson (+2) 39. A: J Whiteford (2) 39. B: G Theore (19) 41. C: B Hansen (22) 44.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: A: J Hill (12) 41. B: R Barker Jnr (18) 41. C: O Irving (27) 34.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A: M Morris (11) 41. B: D Cornwall (13) 39. C: D Cullen (19) 41. 4B: B Theobald P Toohey 48 cb.

FOX HILLS: Men: Stroke: 54-hole C’ship: A: A Relph (11) 65. A Scr: D Pickham 71. B: A Setterfield (19) 69 cb. B Scr: R James 84 cb. C: S Garrard (20) 63. C Scr: G Tardiani 88. R Pratap (9) 204. J Delaney 216. A Nunan (19) 206. R James 252. R Naidoo (22) 198. S Garrard 268. ( Sala (19) 210. ( King 227 cb.

GEORGES RIVER: Medley: Stroke: Ambrose: Div 1: K Reynolds B Solo S Graham J Tolley 55.75. Div 2: D Holland M Abood J Holland L Hunt 57.25. Div 3: S Soria M Navarrete J Fuentes J Fuentes 57.5. Div 4: A Johnston A Green J Robinson C Spears 57.75. Div 5: N Sherring P Horinek J Webster T Elley 60.125.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: Div 1: M Eschbank (16) 40. Div 2: J Godfellow (29) 28.

GLENMORE: Medley: Stroke: Ambrose: M Zingle (5.75) J Zingle 62.25.

GORDON: Men: Stroke: Foursome C’ship: A Scr: N Brady (3) M Carney (11) S Henry (13) S Cresswell (8) 75. A: M Marcer (9) W Trantum (9) 76. B Scr: D Olver (14) S Olver (17) 83. C Scr: M Kneipp (20) M Morgan (21) 86. Foursome: A: S Henry (13) S Cresswell (8) 64.5. B: R Mudalier (17) I Menzies (18) 66.5. C: M Kneipp (20) M Morgan (21) 65.5. Stableford: T Gorman (28) 37.

GOSFORD: Men: Stroke Foursome C’ship: Black: A: N Richard Stanley 66.5. A Scr: D Daniel Snelson 71. B: M Mitchell Gardner 65.5. B Scr: R Jamie Cromer 80. C: B Ryan Jones 67.5. C Scr: L Steve Wright 90 cb.

HOWLONG: Men: Stableford: A: P Seccull (8) 39 cb. B: S Donaghey (20) 39 cb. C: J Whittle (26) 37 cb. Women: A: R Stevens (23) 39.

HURSTVILLE: Women: Stableford: D Williams (17) 39. Hole in one: N Scerri at 16th. Men: Stableford White: A: Z Sampson (6) 38 cb. B: T Abel (11) 38 cb. C: D Abel (14) 41.

JAMBEROO: Men: Stableford: B White (26) 40. Women: A Van Woerkom (22) 39.

KAREELA: Men: Stroke: A: B Zhang (12) 64. A Scr: P Cooper (+2) 68. B: T Evans (17) 64 cb. B Scr: S Hardey (15) 79 cb. C: B Harrison (21) 65 cb. C Scr: I Baianov (22) 87. Gold Medal: I Baianov (22) C Meintjes (15) 65 to playoff.

KILLARA: Men: Stableford White: A: I Norton (3) 40. B: A Du Pont (17) 46. C: M Wilkins (20) 47.

KOGARAH: Medley: Stroke Ambrose: White: Div 1: S Ali (1) A Butler (8) B Scodeller (10) D MacDonald (18) 431/8. Div 1 Scr: G Harnwell S Puskaric T Small B Nagi 47. Div 2: G Vouris (19) J Vouris (18) J McWhinney (15) G Folcarelli (14) 431/8. Div 3: T Pearsall (14) G Emerson (12) P Ashton (18) A Rice (34) 447/8.

LANE COVE: Mxd: Stableford: C Taylor (4) 43. Team Multi: C Taylor (4) D Leckie (13) W Belgre (9) P Doherty (7) 352.

LEONAY: Mxd: Stableford White: A: S Masters (14) 41. A Scr: P Homan 28. B: K Connolly (18) 39. B Scr: K Connolly 22.

LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: T Davis (12) 39. B: G Jaramillo (16) 43. C: A Habib (22) 38 cb. 2B: G Jaramillo (16) M Priddy (10) 49. 2B Scr: T Murray D Edwards 39.

LONG REEF: Women: Stableford: K Shanks (12) 34. Men: A Scr: M Bockman 31. A: P Munro (13) 36. B: G Piper (14) 34. C: J Dowse (22) 36. Ambrose: G Evans (7) 42. G Davies (17) 42.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stroke Black: A: C Wotton (7) 69. B: R Landon (19) 66. C: W Cheney (26) 65. A Scr: L Arthur (+1) 72. B Scr: C Zabat (13) 83. C Scr: A Cichonski (26) 90.

MANGROVE MOUNTAIN: Stroke: Medal Dec: Div 1: M McGhee (15) 65. Div 2: J Arrowsmith (19) 65.

MARRICKVILLE: Men: Stroke: Bowl: M Ribarovski (7) 56. Scr: D Cremin 58. Stableford: Bowl: B: D Cameron (16) 34 cb. B Scr: D Gigg 21. Plate: M Hatzistergos (18) 37. C Scr: L Jong Lee 16. Women: Bowl: L Yang (21) 34. B: C Sutton-Brady (31) 31. Jnr: Stroke: Jnr: T Skinner (11) 82. Snr Stableford: Snr: S Smithson (9) 37. Div 1 Scr: D Jones 32.

MASSEY PARK: Men: Stableford: Div 1: L Natale (1) 35. Div 2: J Doig (27) 37 cb. Scr: L Natale 34. 2B: R Duckworth (10) J Doig (27) 45. Women: Par: P Glover (21) 2 up.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B Agg: A Leith J Agostino 78. A Scr: A Radford C McShannon 72. M Lee (10) 46.

MONASH: Men: Stableford: A: J Cusworth (6) 40 cb. B: T Winter (14) 42. C: H Perkins (26) 40. 2B: Div 1: T Winter (22) K Sellinger (14) 49. Div 2: R Lorge (28) A Israel (24) 47. 2B Scr: M Cotie D Marshall 38.

MOORE PARK: Men: Par White: A: R Catterall (6) 3 up cb. B: O Dries (21) 2 up cb. C: R White (25) sq cb. Par: Scr: C Bowe 1 down.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: Ambrose: T Muir (4) M Patton (8) 58. A Scr: D Cram J Leggo 60.

NELSON BAY: Men: Par: Gymea Lily: A: L Woods (15) 4 up. K McElwain (15) 2 up. B: J Fitzgerald (20) 4 up. P Rigby (17) 3 up cb. C: C Hani (26) 3 up. D Davis (30) 2 up.

NEWCASTLE: Men: Stroke: S Harvey (19) 67. A Scr: C Crossley 78. Stableford: S Thomas (19) 44.

NORTH RYDE: Men: Stableford: A: R Shuttleworth (6) 42. B: B Hastings (20) 41. C: G Hearne (25) 40. D: G Wilson (31) 39. 2B: M Baxter (25) D Palaster (19) 49. 2B Scr: M Gordon (1) L Brown (Scr) 39.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: P Milling (12) 39. B: A France (15) 41. C: D Bottomley (22) 38. A Scr: T Livingstone (8) 38. Women: J Cooper (19) 34. 2B: P Brown (25) M Scott (18) 48.

NOWRA: Medley: Stableford: A: N Dinnie (15) 40. B: I Ganderton (24) 39. Men: Stroke: Foursome C’ship: J Francis (0) R Henry (9) 157.

NSW: Men: Stroke: Foursome C’ship: M Lambert J Brownlow 160. Foursome: P Banister (9) D Eum 158. Medley: Stableford: 4B: T Tosich (15) M Horton (25) 42.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: M Stannard (10) 44. B: S Hwang (17) 41. C: A Saab (19) 40.

PALM BEACH: Men: Stableford: A: J Zieren (11) 42. B: D Fitton (18) 47. A Scr: R Lutze (31) 40. Women: L Hutchinson (21) 39.

PENNANT HILLS: Men: Stroke: Matchplay: A Scr: J Dries bt S Oitmaa 3-1. A: H Maguire bt C Johnston 1up. B: M Oppy bt R Lam 19th. C: M Cain bt Y Park 4-2. Medley: Stableford: A: G Bourke (6) 42. A Scr: G Ormaechea 36. B: K Dailly (15) 42. C: J Wadley (23) 47.

PENRITH: Men: Stableford 2B Agg: White: M Munce (5) M Finnimore (5) 75 cb. 2B Agg Scr: K Geyer D Turner 69 cb. Hcp: A: A Villanueva (11) 42. B: G Johnson (17) 38 cb. C: J Green (24) 39. Hole in one: P Small at 15th.

RANDWICK: Men: Stroke: C’ship: Div 1: M Todd 193. Div 2: P Johnstone 212. Div 3: B Dambrosio 224. Div 4: M Ramsden 238. Jnr: J Todd 128.

RICH RIVER: Men: Stableford West: Black: A: A Baldwin (6) 41. B: B Suffolk (14) 42. C: J Morley (29) 44. Women: Stableford: A: L Kingston (16) 38 cb.

ROSEVILLE: Men: Stroke Green: M Cowley (18) 68. Women: Stableford: R Napier (29) 34. Men: Stableford White: J Hepner (19) 34. Stroke: Medal Dec: A: S Campbell (9) 65. B: J Screen (17) 58. P Parry (22) 61. Scr: J Gesnouin (4) 71.

ROYAL SYDNEY: Women: Hole in one: Centenary: H Dalton at 10th.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: P Effeney (10) 41. A Scr: J Song 32. B: R Strauss (18) 42. C: K Gittoes (22) 40. D: R Brittliff (24) 39. 2B: A Kyprianou (12) M Angel (17) 48.

SEFTON: Men: Stroke: A: D Quain (6) 55. T Joachim (18) 59.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B Agg: J Dinoia (6) R Hennessy (4) 76. A: W Merchant (9) 39. B: C Swyer (19) 38. C: T Casinelli (20) 39. A Scr: I Asbury (0) 35.

ST MICHAELS: Men: Stroke: Medal Dec: A: D Shneier (7) 75. Stroke White: B: A Hassan (18) 71. Stableford: P Bolster (10) 34 cb. Stableford Gold: J Nicholas (15) 32. Women: Stableford: A Pullen (14) 39. Men: Stroke: Scr: C Shearer 83. Stroke Medal Nov: White: B: D Ezekiel. C: N Sundel.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: C Bekiaris (17) G Callao (18) 47. 2B Scr: J Fanning J Floridia 36. Div 1: A Hawtree (10) 40. Div 2: W Browne (15) 41. Div 3: N Sahai (21) 34.

TALLWOODS: Medley: Stableford: 4B: R Glover C Arellano 46. M O’Donnell (Pymble) D O’Donnell 44.

TERREY HILLS: Medley: Stroke: A: D LACEY (11) 65. B: I Moore (14) 69. C: T Choi (33) 71. Plate: D LACEY (11) 65. A Scr: R Lord 74.

THE AUSTRALIAN: Men: Par: Trophy: G Phillips (22) 5 up cb. A: P Sidwell (5) 4 up cb. B: P Giovenco (18) 3 up cb. C: G Phillips (22) 5 up cb.

THE COAST: Women: Stableford: J Ryan (24) 39. Snr Stroke: Scr: A Scr: P Hogg (6) 25. Jnr: Stroke White: A Scr: L Leitch (13) 19. Medley: Stableford: A: G Hart (12) 34. B: L Torres (18) 33. C: G Peppard (37) 37. A Scr: C Weber (0) 29.

THE LAKES: Stableford: Father/Son Trophy: J Kavanagh (24) M Kavanagh (15) 41 cb. 4B: V Hrouda (22) S Lang (9) 47. 4B Scr: A Pemberton S Hing 34 cb. G Friede (8) 40. 4B: D Maloney (8) C Hartas (Scr) 45. 4B Scr: O Zerbst A Coull 39. J Rayner (3) 41.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: J Frost (8) 39. B: G Pollard (16) 44. C: C Marsden (35) 42. 2B: C Warner (19) J Warner (11) 48 cb. 9-hole: T Phillips (23) 22.

TOCUMWAL: Mxd: Stableford Gold: M McLeay (25) 32 cb. Women: Stableford: Div 1: B Richard (21) 42. Div 2: J Loversidge (21) 41. Men: Div 1: M Walsh (3) 38. Div 2: A De Luca (17) 41 cb. Div 3 Scr: J Carroll (35) 41.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: L Keenan (7) 40. A Scr: J Tolomeo (-1) 38. B: J Earl (14) 40. B Scr: K Franich (14) 22 cb. C: K Walker (19) 38. C Scr: M Stephenson (21) 16. Women: Green: J Kang (13) 32. Mxd: 2B: Gold: J Earl (14) L Keenan (7) 46.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: G Brown (9) 38. A Scr: V Jang (5) 32. B: M Park (17) 40. B Scr: A Lowther (13) 26. C: B Linnane (23) 35. C Scr: G Bligh (20) 14. 2B: S Armstrong (18) 44. J Brooker (22) 44. Women: R Charnell (13) 40.

WALLACIA: Men: Stroke: 27-hole Foursome C’ship: A Scr: R Hackett R Walker 117. A: D Visser P Rose (8.5) 109.25. B Scr: J Cuff S Duchnicz 138 cb. B: M Holmes T Validakis (22.5) 113.25. C Scr: N Shaw R Lewis 144. C: P Rositano S Fava (19.5) 116.75. Stableford: B Van Dongen (6) 35.

WARRINGAH: Men: Stableford: A: G Benbow (8) 36 cb. B: A Baker (18) 39. C: W Boyd (19) 39 cb. D: M Lee (31) 36. Trophy: W Boyd (19) 39 cb. Scr: S Burton (5) 29. 2B: G Benbow (8) M Charteris (23) 46 cb.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: J Galbraith (15) 43. B Eminoglu (29) 42. M Cawthorne (13) 39.

WINDSOR: Medley: Stableford: M Goldsbrough (6) 40. J Young (18) 42. J Mostowik (23) 39. Team: D Farrugia C Nelson K Maxwell (67) W Howson 40.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: D Kolthek (17) T Crowe (13) 45. Div 1: M Butler (3) 38. Div 2: N Boyd-Clark (18) 41 cb. Div 3: B McCalmont (26) 38 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: D Gray (7) 38. J Parker (13) 37. B: K Whittingham (17) 40. P Barber (15) 39 cb. C: L Rollings (23) 37. J Kelly (22) 36. Scr: J Hallinan 36.

WYONG: Men: Stroke: A: S McQueen (7) 68 cb. B: C Timmis (14) 67. C: J Oven (36) 67. A Scr: K Ferguson 71.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Murray: A: K Rourke (26) 38 cb. B: K Skase (35) 39. Men: Stableford Lake: White: A: C Whitelock (16) 41. B: G Foster (22) 43 cb. Murray: A: C Leeson (11) 36 cb. B: R Glare (18) 35 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email