August 18, 2022

Daily Club Golf Results Tuesday, 7 December 2021

Goulburn Golf Club

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Tuesday, 7 December 2021 2021.

AVALON: Men: Stroke: D Cutrie (19) 58.

BALGOWLAH: Women: Stableford: 9-hole: F Briggs (36) 24.

BARDWELL VALLEY: Stroke: Ambrose: Men: D Williams D Pillay G Hooker G Lee 51.625. Veteran: S Ryan P Nash M Williams B Alexander 48.375.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: J Yunker (34) 49.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: R Bollen (27) T Auld (26) 48. Men: Div 1: R Holterhoff (12) 36. Div 2: C Stephenson (20) 39. Scr: L Taylor 29. Women: Div 1: J Abrahams (22) 39. Div 2: A Giles (29) 30. Div 3: J George (30) 35.

BEXLEY: Women: Stroke: 4B: P Byrne (33) K Baker (38) 50.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford Yellow: A Walter (25) 40.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: P Cooper (26 Anthill Park) R Spittal (22) 77. 2B Agg Scr: G Hyde J Lind 61. A: M Lim (11) 39 cb. B: Y Soo (19) 41. C: R Spittal (22) 40.

CASTLECOVE: Men: Stableford Team Multi: White: N Keen (5) T Dovey (13) J Davies (18) L McGrath (13) 123. A: J Wright (14) 40 cb. B: G Hawkins (24) 37.

CHATSWOOD: Women: Stableford: Y Hall-Watson (31) 38.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stableford White: A: S Piggott (10) 38. B: M Adams (19) 39. C: S Condy (34) 40.

CRONULLA: Medley: Stableford: 2B: C London (7) C Maggs (13) 47 cb. Men: M Deas (9) 39 cb. Women: Green: M Gilles (19) 37 cb. Veteran: Stroke Ambrose: Green: M Holman (6) M Smith (5) S McDonald (6) G Goodyer (15) 57.

CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B: M Golden J Tunks 30. Div 1: J Kim (26) 22. Div 2: P Chung (34) 24. Div 3: M Oh (42) 21.

EASTLAKE: Medley: Stableford: T Dunseath (22) 39.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: N Booth (9) 36. A Scr: B Stevenson 31. B: J Dyball (13) 37 cb. B Scr: D Jones 24. C: P Wilson (26) 38 cb. C Scr: K Tabart 18.

GORDON: Women: Stableford: 9-hole: Div 1: A Kidd (28) 24. Div 2: H Medhurst (34) 18 cb.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: P Simpson (12) 39 cb. B: B Steve (16) 40. C: C Mckenzie (23) 36 cb.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: D Croot (7) 40. Div 2: K Payne (14) 40. Women: Gold: L Slattery (22) 39.

KAREELA: Women: Stableford: Div 1: D Field (24) 41. Div 2: A Alderson (27) 37. Div 3: C Jansen (39) 36. Hole in one: D Field at 2nd. Composite: Div 1: C Ashton (16) 24. Div 2: E Rosevear (33) 26. Div 3: C Balacco (42) 22 cb.

LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: W Stubbs (16) B Young (12) 76. 2B Scr: M Brinkworth (2) P Hodge (10) 58. A: B Challis (9) 37 cb. B: M Ennis (15) 41. C: J Haran (22) 38 cb. Women: Div 1: R Mayoh (16) 36. Div 2: M Brennan (32) 35.

LONG REEF: Men: Stableford: J Crowley (19) 44. Women: A: W Thomas (23) 40. B: J Hanson (35) 40.

MANLY: Women: Par: Team: B Lane J Jordan S Salvage J Bamford 15 up.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: C Dyson (8) C Pye (17) 44 cb. 2B Scr: D Jones M Setter 35. Hcp: D Moran (13) 41. Scr: D Fletcher 32.

MONA VALE: Medley: Stableford: S Mc Cameron (0) 42.

MUIRFIELD: Men: Stableford: C Bell (22) 37. Women: V Cowpe (27) 38.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: L Ong (18) 37. B: S Currie (26) 37. C: L Wells (29) 38. D: A Yim (45) 37.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: P Lewis J Adamson 47. Medley: Black: D Golan (36) 43. Men: White: A: C Manuell (5) 42 cb. B: J Adamson (14) 41. C: T Quilkey (23) 41. Women: Green: T Kerr (28) 35. Hole in one: White: J Jalili at 15th.

NOWRA: Veteran: Stableford: Team Agg: K Rosskelly (24) R Reynolds (23) J Bracher (27) C Stubbs (15) 139. Veteran Women: R Moore (24) L Robson (37) N Massingham (36) C Lymbery (29) 128.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: A Muller (20) H Egger (17) 72. A: S Levett (9) 36. B: J Hunt (15) 39. C: T McCleery (31) 39. Scr: R Fernandes 32. Hole in one: E Huber (Moore Park) at 5th.

RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: J Bedford (6) 39 cb. B: L Drill (14) 43. C: D Zadow (22) 42.

RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: 2B: L Vlaemick H Christe 50. Div 1: M Kim (11) 39. Div 2: M King (28) 44. Div 3: N Tan (37) 35. Div 4: H Christie (44) 39.

ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: M King (9) 36. B: C Grey (18) 42. C: G Bowen (20) 40. Women: Yellow: Div 1: J Noden (17) 35. Div 2: K Coulter (33) 38.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: R Yap (16) I Burr (24) 49. Div 2: G Foster (23) N Fabrello (28) 48. Scr: M Horton D Smith 36. A: W Teruzzi (6) 38. B: B Verma (15) 43. C: I Burr (24) 45. Women: Stroke Gold: A: V Dunn (22) 67. B: J Loader (27) 65. C: J Park (37) 66.

TALLWOODS: Stableford Veteran Men: White: A: A Overliet (9) 38 cb. B Wood (7) 38. B: M Gaffey (28) 42. A Horsell (19) 39. Women: 12-hole: F Lane (34) 20. S Ireland (18) 18.

THE COAST: Medley: Stableford: 2B Agg: D: E Theodore (19) A Powys (10) 49. A: D Mulhall (3) 40. B: G Cordingley (17) 42. C: I Dixon (23) 41. Scr: D Mulhall (3) 37. Veteran: A White (1) 40.

THE LAKES: Men: Stableford: A Antonios (9) 41. Women: Div 1: L Eager (20) 40. Div 2: L Lawrence (36) 36. 9-hole: Gold: S Lancaster (45) 15.

THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: S Shafranski (10) 40. B: R Stenning (16) 41 cb. C: P McGee (35) 39 cb. Scr: B Wood 29. Women: E McGee (33) 34.

TOCUMWAL: Women: Stroke: Medal Dec: A/Medal: L Cooper (20) 69. B: J Taylor (27) 69.

WARRINGAH: Women: Stableford: Team: C Airey (17) L Bryant (40) B Chant (40) 93.

WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: A: S Woodley M Khouri 43. O Fretwell (22) 34. J Banting (13) 39. C White (19) 17. P Banting (29) 18 cb. N Ponusammy (42) 18.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: A: P Formosa (17) 71. B: K Goldberg (35) 70.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: L Goodwin (23) 39. V Tasker (18) 38. Div 2: V Smith (29) 38 cb. J Roach (29) 38. Div 3: L Bowman (41) 35 cb. B Grogan (44) 35.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: A: O Persaud (12) 22. B: D Murray (14) 23.