January 24, 2022

Daily Club Golf Results Sunday, 28 November 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Sunday, 28 November 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Sunday, 28 November 2021 2021.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: A Williams (13) B Koo (10) 44. A: Z Johnson (8) 37. B: C Lee (15) 35. C: R McKenna (19) 38. Women: C Greenland (37) 36. Mxd: Stroke: Foursome C’ship: A: A Yang (7) S Yang (18) 72.5. A Scr: J Merrick (8) A Mcrae (8) 81. B: A Caiger (13) R Tremain (16) 70.5. B Scr: N Chae (23) S Hwang (11) 93. C: C Gross (30) B Seymour (22) 73. C Scr: T Chung (19) H Chung (19) 100.

BARHAM: Medley: Stableford: A: K Bartels (13) 38. B: L Turner (22) 37.

BEVERLEY PARK: Men: Stroke Black: A: J Costa (8) 67. A Scr: L Naumovski (2) 70. B: S Peters (18) 71 cb. B Scr: G Pincham (12) 87. C: P Gonzi (19) 68. C Scr: W Haung (19) 94. Stableford A: S Koroneos (13) 37. B: F Antonelli (16) 37 cb. C: G Lloyd (21) 34 cb. Scr: S Warncken (4) 29 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: 4B: A Chalmers (26) E Lobo (16) 52. A: S Andreacchio (4) 37. B: K Varnavas (15) 37. C: A Abellar (23) 37. Scr: D Buckley 34.

BOTANY: Men: Stableford: E Sargent (9) 36.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 4B: S Paterson (12) W Wheatley (25) G Stubbs (1) H Van Der Hoven (25) 88. White: A: A Jennings (12) 36. A Scr: G Stubbs 32. B: R Chanprayong (18) 38. B Scr: S Ares 22. C: H Van Der Hoven (25) 47. C Scr: L Billimoria 19. Women: Stroke: Medal: N August (36) 72. J Bennett (12) 78. B Kaiki (27) 79.

CABRAMATTA: Medley: Stableford 2B Agg: White: Div 1: D Finocchiaro (16) W Alvarez (5) 71. Div 2: A Phongsavan (24) C Buanieo (20) 67. Scr: A Er (9) L Markovski (5) 52. A: T Hunt (7) 37. B: D Finocchiaro (16) 39. C: S Lee (34) 38. D Hoang (13) 36.

CARNARVON: Men: Stableford Split Six: White: P McRae (15) M West (12) 75. A: M West (12) 42. B: P McRae (15) 40. C: J North (26) 41. Mxd:  T Lee (10) J Kim (13) 66. Women: Stableford: A Cho (11) J Kang (19) 67. Div 1: N Yoe (11) 37. Div 2: J Kang (19) 39. Div 3: C Kim (31) 37.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: R Ward (21) B Cochrane (22) 48. Men: A: M Timbs (10) 38 cb. B: C Billyard (14) 37 cb. C: R Ward (22) 39. Women: P Wong (34) 36. Medley: PM 2B: K Rah (9) M Kim (22) 50. Men: A: S Kemp (7) 39. B: R Freeman (16) 43. C: M Kim (22) 40. Women: J Pridmore (7) 36. Medley: 2B Scr: B Yap C Mitchell 37.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: M Braithwaite (16) 33.

COBRAM BAROOGA: Mxd: Stableford: 4B: A: D Murray (23) R Dyson (14) 43. Men: White: A: P Boulton (8) 36. B: W Power (12) 41. C: J Wiseman (16) 42. D: H Franco (31) 40. Women: A: J Tom (20) 37. B: C Hrdina (33) 36. Medley: B Miller (9) 36.

CONCORD: Men: Stableford: 2B: I Horton (19) A Peponis (29) 45. A: N Miller (6) 38. B: S Rasiah (15) 38. C: A Peponis (29) 37. Women: Stroke: A: B Ji (+3) 74. B: S Won (24) 71. C: J Van Der Velden (42) 78. C’ship: A Scr: B Ji (+3) 71. B Scr: S Won (24) 95. C Scr: T Pierce (31) 113.

CRONULLA: Men: Stableford: C Long (25) 42. Scr: S Brown 32 cb. Women: Stableford Green: S Howard (12) 36. Scr: S Howard 24. Mxd: Stroke Foursome: Black: L Axford (15) C Axford (22) 67.5.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: J Sungmoon (15) K Daniel (14) 52. 2B Scr: P Takla (4) S Moylan (3) 39. Div 1: H Ahn (11) 42. Div 2: S Deane (22) 42. Div 3: K Choi (23) 42. Scr: S Moylan 33. Women: W Joo (22) 39.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: Div 1: C Collins (14) D Fuad (18) 45. Div 2: J Nagy (24) W Johnson (21) 52. Men: J Nagy (24) 48. Scr: D Burazin 33. Women: D Wilkinson (35) 31.

EASTLAKE: Medley: Stableford: Scr: G Mcglynn (0) 37. A: G Angelou (11) 38. B: L Chen (20) 38. C: S Hailes (21) 42.

FINLEY: Men: Stroke White: Div 1: C McNamara (8) 66. Div 2: J Mahon (33) 69. Women: Stroke: M Doyle (24) 76 cb. Men: Stroke Medal Nov: White: A Scr: C McNamara 74. A: C McNamara (8) 66. Women: Stroke: A Scr: J Dean 90. A: M Doyle (24) 76 cb.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: D Kim (7) 39. B: M Campbell (18) 35. C: J Chong (28) 37.

GORDON: Mxd: Stableford: 2B: A Choi (19) M Leung (32) 47. A Choi (19) 42. Women: S Davis (22) 35.

GOSFORD: Medley: Stableford White: M Friend (12) 41.

HAWKS NEST: Men: Stableford: I Curl (15) 38. Women: T Khophakklang (30) 32.

HOWLONG: Men: Stroke 27-hole: Black: Scr: T Merritt (0) 104. A: A Krause (8) 105. B: R Forrest (16) 49. C: J Britton (18) 54. Stableford B: W Hannan (14) 34. C: M Cordier (16) 37. Mxd: A: J Russell (14) 40. B: L Garth (24) 36. Men: Stroke A: K Tuckett (2) 69.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: J Tomic (13) 35.

KAREELA: Medley: Stableford: 2BWB: C Millington P Hodge 51. Men: M Sando (29) 40. B Nunn (18) 38. Women: K Gillson (16) 36. N Axford (19) 35. Mxd: Stroke: Chick o’ Walk: T Bush A Cran-Crombie bt P Roth D Campbell 2-1.

KILLARA: Mxd: Stableford: N Khemani (36) 47. J Chen (43) 44. 2B: Stableford: A: P Jones (17) H Jones (35) 49. B: N Khrmani (36) T Singh (30) 52.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: B Jones (18) J Wells (11) 43. Men: B Jones (18) 40. Scr: S Dunlop 29. Women: Stableford: D Kerdsai (10) 34 cb.

LANE COVE: Jnr: Stroke C’ship: White: S Grehan (6) 81. Stableford: C Ko (36) 37.

LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: C Stuart (30) P Hwang (33) 54. 2B Scr: A Johnston B Davies 37. A: S Chau (12) 43. B: T Nguyen (15) 40. C: C Stuart (30) 47. Women: Stroke: C’ship: A: H Montgomery (17) 229. A Scr: M Naaman 243. B: S Son (28) 223. B Scr: K Le-Campanaro 293. C: S Lee (30) 239. C Scr: S Lee 329.

LONG REEF: Medley: Stableford: 2B: J Crowley S McLoughlan 43. Men: R Harpur (17) 35. Women: V Murphy (22) 37. Stroke: C’ship: J Garrett bt E Thurlow 2up. Men: Stroke Black: G Evans (8) 69. 54-hole C’ship: Div 1: C Wu 219. Div 2: G Evans 243. Div 3: M Harding 259. Div 4: P Hensman 275.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A: J Wheatley (+2) 39. B: B Rainger (14) 39. Scr: T Farrar (+2) 35.

MANLY: Medley: Stableford: 2B Agg: M Forrest (17) G Hankinson (15) 77. New Member Trophy: H Berkman (24) J Wallis (13) 70. Men: Stableford White: A: P Grange (7) 42. B: M Forrest (17) 39. C: A Sweeney (23) 41. Women: N Duncan (23) 41. Men: Stableford 9-hole: White: C Green (33) 19. Women: K Cistulli (25) 16.

MARRICKVILLE: Medley: Stableford:  S Ungaro (21) 44. Scr: D Fletcher 28.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: R Wood (5) U Wood (11) 47. Div 1: D Hutchinson (9) 38 cb. Div 2: R Thompson (28) 39 cb. Scr: R Wood 33.

MONA VALE: Medley: Stableford: A Hugill (1) 39 cb.

MONASH: Men: Stableford: 2B: R Pearse (14) E Peirce (17) 45. 2B Scr: S Hegarty C Maltz 34. Mxd: M Li (33) Y Lee (26) 51. Men: G Tapper (17) 40 cb. Women: Y Lee (33) 40.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: C Brady (28) S Brady (37) 47. Men: M Hull (19) 40. Women: S Brady (37) 38. Mxd: Stroke: A: C Cho R Park 70.5 cb. B: L Donohoe S Martin 64.5. C: K Hammond C Hammond 62.5. Foursome C’ship: A Scr: 3 way play-off 84 cb. B Scr: L Donohoe S Martin 90. C Scr: K Hammond C Hammond 91.

NELSON BAY: Men: Stableford: C Drake (7) 38. H Payne (33) 37. Women: L Drake (18) 37. C Elliott (23) 28. Men: C Fallan (3) 36. B Justice (18) 34.

NORTH RYDE: Mxd: Stableford: 2B: P Burge (30) G Williams (18) 47. A: J Irons (18) 38. B: F Brus (23) 36. C: A Curdie (29) 40. D: S Kim (38) 31.

NORTH TURRAMURRA: Medley: Stableford: K Shibata (13) 40.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: S Grant (26) P Crellin (24) 48. Black: A Patel (26) 35. Men: A: P Hamlyn-Harris (11) 39. Scr: J Renshaw 37. B: J Peters (17) 39. C: L Blattmann (23) 38 cb. Women: Stableford Green: J Ferrier (26) 41.

NSW: Medley: Stableford: 2B: B Kenny (20) D Trainor (15) 46. P Kazacos (14) 40. Scr: B Fairclough (4) 33.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: S Bowry M Brown 45. Mxd: H Jepson D Jepson 48. Men: White: H Jepson (26) 44. Women: Yellow: L Bestford (22) 36 cb.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: M Thomas (12) 43. Women: M Bowyer (26) 41.

PENRITH: Medley: Stableford: White: C Withers (4) 37.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: C McLean (21) C Thomas (24) 50. M Atkins (23) 42 cb.

RANDWICK: Men: Stableford: A: I Russell (6) 34. B: B Weatherstone (14) 42. C: A Vukicevic (24) 34. Scr: M Todd 30. Women: Stroke: Ambrose: J Walsh M Holmes-Hackett M Allart J Docker 54.12. Scr: P Cheang M Sakakibara T Cornwell-Toms S Bateman 63.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: R Lee (20) J McAllister (4) 46. Women: C Grover (45) 36. Men: White: A: D Englesman (12) 40. B: S Potter (15) 41. C: M King (26) 39. Veteran: Green: D Chisholm (22) 38.

ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford Championship: White: A Harris (13) 36.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: A Hercus (28) S Kemp (21) 52. Men: N Choi (17) 42. Mxd: 2B: E Hong (12) J Yu (21) 47. Women: J Kim (19) 36. Men: Stroke: P Ferris (19) 67. Women: Y Lei (11) 72. Scr: H Kim 71.

ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: H Jones (24) F Jones (14) 74. A: P Riley (8) 39. B: G Wright (12) 39. C: H Jones (24) 38. Scr: J Scruse 32. Gold: K Magnay (23) 34 cb. Red: S Lom (25) 32.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par 2B: White: Div 1: P Cue (14) C Gallen (6) 8 up cb. Div 2: J Hill (6) J Gillett (15) 8 up cb. A: A Gray (10) 3 up. B: J Gillett (15) 3 up. C: E Tsui (21) 2 up cb. Clifton Shield: H Wilde W Blomley 1 up . Cock of the Walk:  Y Gounden P Gounden 4-3.

TERREY HILLS: Stableford: A: D Hayden (5) 39. B: E Pahljina (14) 38. C: R Ye (20) 39.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke Matchplay: Black: M Giles bt J Guan 3-2. R Trotter bt M Robinson 4-3. White: G Everett bt M Bouskila 3-2. D Choo bt G Waugh 6-4. Women: S Hall bt H McNeill 2-1. V Jellis bt L Townsend 2up. L Hardjono bt A Witteman 2-1. S Pines bt W Brender 6-5.

THE COAST: Medley: Stableford: 2B: F Whitney (28) S Douglas (21) 47. D Dunne (6) 39. Scr: A McEntee (3) 35. Mxd: Stroke: Foursome C’ship: A Scr: D McNeill (10) L D’Ambrosio (16) 87. A: D McNeill (10) L D’Ambrosio (16) 73. L Gonzalez (9) S Africh (21) 152. A Scr: D Meyer (12) M Chrichton (18) M White (9) A White (20) 183.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: D Deverich (10) R McMahon (17) 45. 4B Scr: A: O Zerbst A Webber 32. A: D Wong (14) Z Coudounaris (9) 48. A Scr: D Levy J Behr 35. M Faraday (11) 40. J Roberts (9) 34. Women: D Enahoro (27) 34.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: A: C Davey (11) 38 cb. B: B Burns (23) 41 cb. 9-hole: A: A Confoy (11) 19. B: M Battam (20) 18. C: J Katf (29) 19.

TOCUMWAL: Medley: Stableford Gold: K Morey (20) 34. Women: A: T Small (17) 38. B: L McIntyre (36) 40. Men: A: S Geall (14) 40. B: G Stewart (16) 39. C: R Denning (30) 33.

TOUKLEY: Men: Stableford: S Brooks (11) 38 cb. Women: A Prince (18) 32.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: J Tolomeo (0) 37 cb. A Scr: M Scarfone (-2) 37. B: J Lewin (13) 41. B Scr: B Behnke (13) 20. C: P Ross (20) 36 cb. C Scr: O Quach (20) 16. Women: K Kim (28) 38.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: M Sandeep (18) A Bhaila (16) 45. Men: A: P McLlwaine (12) 38. B: S Miisra (18) 39. C: M Merrick (36) 38. Women: A: H Fooij (19) 35. B: P Little (45) 32.

WALLACIA: Men: Stableford White: N Reitsma (3) 40.

WARRINGAH: Medley: Stableford 9-hole: White: K Ale (31) 21. Stableford: T Brown (21) 37 cb.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: B Brock (20) G Maidment (23) 46. Div 1: B Broadhurst (13) 41. Div 2: B Brock (20) 37 cb. Div 3: P Reed (24) 39. Women: M Conrick (25) 36. Medley: 9-hole: T Theodosi (28) 18. P Buki (45) 15 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: T Fleming (12) 39. Women: S Shaw (39) 35 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: J White (26) 36. Men: A: M Skinner (7) 36 cb. B: P Taylor (18) 36.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email