January 24, 2022

Daily Club Golf Results Saturday, 27 November 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Saturday, 27 November 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 27 November 2021 2021.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: M Gubbay (7) N Els (14) 45. A: M Gubbay (7) 36. B: J Jugas (17) 36. C: J Olsson (21) 31.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: D Hill (11) 36 cb.

BARDWELL VALLEY: Men: Stableford: 2B Agg: D Carter (19) H James (10) 72.

BARHAM: Men: Stableford: Team Multi: P Willcock (18) 74. D Clayton (20) 74. Women: A: P Taylor (24) 38. B: J Bibby (28) 33.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: K Brown (5) 39. B: J Hall (19) 39. C: A Ford (20) 37. Irish: P Komander (19) K Anderson (7) J Dickson (8) K Brown (5) 86. Women: C Stuart (39) 31. C Stuart (39) 31.

BONVILLE: Medley Stableford Winner: B Jonas (6) 39, Runner Up: M Sinclair (13) 36 c/b.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: D Sattout (11) 39. A Scr: A Derbas 34. B: T Sharp (15) 36. B Scr: S Spennati 20. C: K Currie (20) 38. C Scr: A Leeming 20. 2B: J Zaccagnini (21) M Hoogendyk (8) 49.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: A Moodley (28) 45. G Inzitari (18) 45. A Scr: T Curic (8) 34. C Trad (8) 34. A: A Baeza (8) 37. B: G Inzitari (18) 37.

CAMDEN: Men: Stableford: Hcp: B Dowton (18) 42. Scr: J Harvey 34.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: Hcp: A: A Edwards (10) 38 cb. B: S Robson (14) 36. C: M Fernie (22) 36 cb. 2B: R Hawes (20) R Berthon (17) 44. 2B Scr: C Lawson J Semrany 38.

CARNARVON: Men: Stableford: Split Six: A Ko (18) M Lim (12) 67 cb. A: M Lim (12) 38. B: H Yoo (19) 38. C: A Jung (23) 33.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: R Gatt (15) I Head (9) 47. A: M Chizzoniti (2) 40. B: C Noble (13) 39. C: G Zhang (22) 36.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: J Henry (20) 36 cb. Women: Stableford: B Forsythe (36) 29.

CROMER: Medley: Stableford: J Donnan (36) 43. 2B: J Donnan (36) P Donnan (27) 49.

CRONULLA: Medley: Stableford: A: C Brissett (8) 37 cb. B: J Anderson (17) 38 cb. C: R Sundercombe (25) 35. A Scr: R Simpson (0) 29.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: J Hunt (6) 37 cb. B: R Pogonoski (10) 40. C: M Radeski (19) 38. D: P O’Brien (26) 40.

EASTLAKE: Medley: Stableford: Div 1: N Lim (9) 37. Div 2: P Vezos (20) 37.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A: P Rees (7) 38 cb. B: P Wilkinson (13) 37. C: R Fordham (34) 40.

FINLEY: Men: Stableford White: J Braybon (20) 39. Women: Stableford: J Karakai (Berrigan) (32) 37.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: A: D Holland (4) 39. B: L Cosgrove (19) 34. C: J Rudd (21) 29.

HAWKS NEST: Men: Stableford: A: B Allman (16) 44. Stableford White: B: D Emmerson (21) 39.

HOWLONG: Men: Stroke: 2B Stroke: A: D Mills 59.75. A Krause 59.75. Medley: A: J Coleman 59. R Coleman 59.

HURSTVILLE: Medley: Stableford: Div 1: T Shaw (0) 39. Div 2: S Hennessy (11) 40.

KAREELA: Men: Stroke: C’ship: A: K Mudadana (+1) 285. G Stone (4) 288. B: S Crane (14) 319. M Broach (13) 322. C: K O’Dowd (20) 357. J Gooch (23) 368. Medal Dec: A: D Macfarlane (12) 62. A Scr: K
Mudadana (+1) 71. B: V Bekavac (17) 68 cb. B Scr: M Broach (13) 81. C: C Titmuss (28) 63. C Scr: S Climie (21) 87. Stableford: D Turner (21) 36.

KILLARA: Men: Stableford White: P Emery (4) 38.

KOGARAH: Men: Stroke: Foursome C’ship: A: A Honeysett A Rachid 125. B: J Armstrong J McBarron 140. C: T Stanford D Tompkins 158. Medley: Cup: T Hii (13) M Lau (22) 115. Foursome: T Hii (13) M Lau (22) 57.5. A Scr: G Harnwell B Nagi 63. Stableford: D Didcott (18) 33 cb.

LANE COVE: Men: Stableford: J Back (15) 42. 2B: J Back (15) W Belgre (8) 44.

LIVERPOOL: Men: Stroke: C’ship: A: A Naaman (+3) 297. B: C Hagarty (7) 320. C: P Seery (12) 341. D: F Cerone (16) 363. A: E Vakirtzis (10) 66. B: P Tykhovod (14) 69. C: J Fay (20) 64. A Scr: S Mcgee 73. B Scr: K Parulan 83. C Scr: G Ngothanh 94.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: A: G Roden (5) 38. B: T Talese (9.9) 37. C: I Nicoll (28.5) 35. Div 5: R O’Hagan (27) 32.

MARRICKVILLE: Medley: Stroke: Ambrose: M Ribarovski (6.88) M Nance J Sukkar P Casey 47.12. Scr: A Kinghorn H Salmon H Mulholland J Starr 50.

MASSEY PARK: Men: Stroke: S Barnes (14) 67 cb. Scr: S Carroll 68 cb. Stableford: M Van Reyk (17) 39. 2B: S Tunstead (15) M Van Reyk (17) 43.

MONASH: Men: Stableford: L Barry (25) 40.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: A Maitland (6) S Crowshaw (10) 47. A: A Maitland (6) 41. B: S Jones (18) 39. C: C Jones (30) 37.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: K Burton (14) 34 cb. D Hancock (17) 34 cb. N Lilly (15) 30. D Hurley (32) 24.

NORTH RYDE: Men: Stableford: J Walsh (22) 40. 2B: R Shuttleworth (6) G Goodhue (7) 42.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: A Rogan (17). 2B: N Roubicek (16) D Baker (22) 43.

NSW: Men: Stroke: 4B Scr: Z Mullins J Trinder 71. 4B: S Whelan (23) P Opie (16) 66 cb. Medley: Stableford White: G Phillips (27) 32 cb.

OATLANDS: Men: Stroke: Cup: W Reece 72. Medley: A: S Doherty (7) 69 cb. B: E Conlon (13) 68 cb. C: R Bechara (26) 71 cb. D: K Low (27) 75.

PALM BEACH: Men: Stableford: Trophy: R Jahnsen (19) 36.

PENNANT HILLS: Men: Stroke: A: C Johnston (10) 65. B: K Ross (16) 68. C: J Martin (28) 63. Stableford: Scr: D Couper 33 cb. Stableford White: P Bleakley (24) 42.

RANDWICK: Men: Stroke: K Delle vedova (16) 65.

RICH RIVER: Women: Stableford: West: A: C Lynch (27) 40. Men: Stableford Cup: Black: A: S Morgan (3) 43. B: J McMinn (16) 43 cb. C: R George (26) 42.

ROSEVILLE: Women: Stableford: M Thoumelou (29) 31. Men: Stableford White: A: K O’Connell (9) 35. B: S Weir (18) 39. C: M Jensen (24) 32. Medley: Stableford: 2B: R Farrelly (17) C Ridley (8) 45.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: A: Y Min Oh (9) 37. B: N Takada (15) 41. C: T Nelson (22) 33. D: J Kerr (28) 32. A Scr: J Kim 33. 2B: Div 1: B Eldridge (8) W Hwang (15) 45. Div 2: K Lee (32) T Nelson (22) 43.

SEFTON: Men: Stroke: S Melham (9) 57.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: M Johnston (0) 39. B: G Podmore (16) 48. C: G Kershaw (23) 46.

ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: S Morrison (1) 34. B: T Hassan (14) 34. C: S Edwards (26) 32. M McDonald 28. 2B: S Morrison (1) A Clarkson (6) 63. 2B Scr: T Harbutt M Whitaker 43.

TERREY HILLS: Stableford: A Jauncey (9) 36.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: President’s Trophy: C Cameron (18) 38. A: P Menary (10) 37. B: C Cameron (18) 38. C: B Sammons (23) 33. A Scr: D Gillard 30.

THE COAST: Mxd: Stroke: Foursome C’ship: A Scr: M White (8) A White (20) 89. B: M White (8) A White (20) 73.5. Medley: Stableford 2B: White: I Marshall (19) 31. A Scr: M Danne (3) 25.

THE LAKES: Stroke: Medal of Medallists: D Mitchell (12) 76. Trophy: G Irving (16) 81. M Flynn (8) 73. Scr: J Hawkes 81.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: M Heurich (6) 35 cb. B: G Pollard (17) 37. C: A Bampton (26) 34.

TOCUMWAL: Men: Stroke White: A: A Dale (8) 69. B: P Webb (16) 71. C: E Brown (22) 73. Women: Stroke: A: C Irvine (20) 72. B: N Whiteford (26) 75. Medley: Stableford Gold: J Huckel (25) 33.

TOUKLEY: Medley: Stableford: N Beukers (14) 34.

TWIN CREEKS: Men: Par Gold: A: S Park (4) 3 up. B: J Earl (16) 2 up. C: S Hong (19) 2 down. Women: Par: M Youm (20) 3 down. Men: 4B: J Earl (15) L Keenan 7 up. 4B Scr: T Emtage (3) W Vassallo 35 up.

WAKEHURST: Men: Stableford: M Pogson (11) 35.

WARRINGAH: Men: Stableford: J Brown (22) 41. Scr: G Benbow (9) 30. Irish Team: A Greenland (26) C Readman (15) C Zanella (25) A Thompson (22) 83.

WOOLOOWARE: Men: Stroke: Trophy: J Goodwin (10) 69 cb. A: J Goodwin (10) 69 cb. B: A Mercuri (18) 69. C: P Hayes (27) 72. Scr: J Brown 71 cb.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford Murray: White: A: K Jensen (10) 36. B: R Hammond (24) 40. Lake: A: K Watts (11) 37 cb. B: W Turnell (28) 41. Women: Stableford: Murray: A: H Archer (23) 40. B: K Skase (36) 39.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email