December 2, 2021

Daily Club Golf Results Tuesday, 23 November 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Tuesday, 23 November 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Tuesday, 23 November 2021 2021.

ASQUITH: Women: Stableford: A: A Lee (21) 37. B: C Whalley (28) 35. C: J Hester (45) 34.

AVALON: Men: Stableford: 3B: R Slee (21) R Mielnik (16) D Oliver (12) 141.

AVONDALE: Women: Stableford: J Stevens (14) 35.

BALGOWLAH: Women: Stableford: S Mouldey (28) 33. Mxd: Stableford 9-hole: White: R Toovey (50) 18.

BEXLEY: Women: Stroke: S McKay (15) 64.

BONVILLE: Medley Stableford Bienefelt (23) 36.

BOWRAL: Women: Stableford: J Ferguson (22) 33.

BRIGHTON LAKES: Medley: Par White: A: G Williams (8) 2 up. B: M Mcswiney (14) 2 up. C: P Humphreys (28) 6 up.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: J Greig (13) 39 cb.

CAMPBELLTOWN: Women’s Stableford 2BBB – P Pringle & L Black 50 Ind – L Black 46.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Multi: J Coorey (14) M Youssef (15) 80 cb. A: P Merrigan (8) 40 cb. B: M Morritt (13) 39. C: D Kang (21) 37 cb.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B: White: C Stevens (19) J Maxwell (18) 49. A: G Dare (12) 42 cb. B: C Severn (27) 38 cb.

CHATSWOOD: Women: Stableford: A Gee (32) 37. 9-hole: S Borean (36) 16.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stableford White: A: R Ryan (7) 35. B: M Burton (24) 39. C: T Sutton (28) 37.

CONCORD: Women: Stroke: C’ship: Div 1: K Every-Burns (18) 72 cb. Div 1 Scr: D Bennett (8) 81. Div 2: M Barnett (25) 72 cb. Div 2 Scr: B Good (22) 94. Div 3: A Lee (34) 74. Div 3 Scr: A Lee (34) 107. Stableford: 9-hole: M McCarthy (40) 17.

CROMER: Medley: Stableford: L Gamblin (17) 36. Snr: B Lalli (13) 41. Scr: N Joseph (3) 36 cb.

CRONULLA: Medley: Stableford: 2B Agg: O Liessmann (12) M Parker (18) 78. S Dickson (19) 40 cb. Scr: R Simpson 37. Veteran: Green: R Bayley (33) 41.

EASTLAKE: Medley: Stableford: R Kzaizan (23) 43 cb.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Multi: K Gehrig (30) L Sammut (19) 86. A: D Bisram (12) 35 cb. B: S Gavin (17) 38. C: K Gehrig (30) 46.

GLENMORE: Veteran Medley: Stableford: 2B Multi: J Findlayson (12) C Bentley (16) 76.

GOSFORD: Women: Stroke Black: Div 1: S Coyle (16) 76. Div 2: K Walker (32) 77 cb. Div 3: P Mylan (36) 79.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: A Benton (14) 33. B: D O’Brien (28) 29. C: D Dummett (36) 33.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: K Gray (13) 38. B: D Freeman (20) 39. C: A Panther (24) 40. Scr: G O’Brien (4) 31.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: M Nikolovski (9) 41. Div 2: R Milne (18) 39. Hole in one: K John at 16th. Women: Yellow: F Daly (23) 36.

JAMBEROO: Women: Stableford 2B Agg: White: L Knight (35) L Waine (43) 71.

KILLARA: Women: Stableford Green: Div 1: S Jedlin (17) 36 cb. Div 2: C Bartlett (28) 43.

LAKESIDE CAMDEN: Medley: Stableford: 2B Agg: C Gittoes (14) T Macri (23) 78. 2B Scr: R Allison (1) K Thessman (8) 67. A: M North (6) 39. B: C Gittoes (14) 41. C: P Coles (19) 42.

LONG REEF: Men: Stableford: G McHugh (16) 35. Women: Div 1: H O’Connell (24) 38. Div 2: M Milsted (40) 46.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A: I Marscham (19) 41 cb. B: J Ilacqua (22) 43.

MANLY: Women: Stableford: A: C Gibbons (13) 35. B: R Cain (31) 37. C: I Madsen (35) 37.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: J Hanna (16) S Leat (17) 46. 2B Scr: D Cremin P Harrison 37. Hcp: W Hornby (13) 41 cb. Scr: J Gudmundsson 36. Women: Irish Team: T Nguyen A O’Shea C O’Leary G Shaw.

MONA VALE: Medley: Stableford: M Tomkins (15) 40.

MUIRFIELD: Men: Par: M Fogarty (32) sq cb. Women: M Byun (29) 4 up.

NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: C Dunlop 38. Div 2: K Burrows 43. Div 3: K O’Sullivan 34 cb.

NORTH RYDE: Women: Stableford: A: A Stubbs (12) 40. B: S Currie (26) 39. C: L Wells (30) 38. D: J Gorman (43) 35.

NOWRA: Veteran Men: Stableford: 2B Multi: R Klein (23) P Done (17) 79. M Kable (14) 41. Veteran Women: J Brown (29) J Buttle (28) 71. J Brown (29) 37.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: R Turner (18) B Dunn (14) 75. A: R Fernandes (4) 37. B: S Hurley (13) 38. C: I Jones (18) 40. Scr: L Adams 30. Hole in one: R Fernandes at 3rd.

RICH RIVER: Men: Stableford West: White: A: G Galvin (5) 39. B: N Findlay (16) 41. C: T Wines (27) 49.

RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: 2B: Y Lei (11) H Li (38) 46. Div 1: M Kim (12) 38. Div 2: A Dane (25) 39. Div 3: B Sekine (33) 36. Div 4: H Chistie (16) 39. Men: M Kim (16) 39.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: M Sheldon A Woodbine 74. A: M Garrett (7) 39. B: M Stanton (16) 38. C: A Woodbine (20) 39. D: M Mansour (24) 36.

ST GEORGES BASIN: Men: Stroke: A: D Flanagan (6) 68. B: J Lowey (18) 66. C: J Foster (21) 68. Women: Yellow: Div 1: C Druwett (22) 72. Div 2: E Glanville (29) 76.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: M Milne (16) B Verma (17) 46. Div 2: G Foster (24) R Yap (17) 45 cb. Scr: S Dowd R Costello 39. A: L Szkirpan (9) 38. B: P Bridge (15) 37 cb. C: G Gueco (27) 37 cb. Women: Stroke Gold: A: S Kim (21) 72 cb. B: D Crofts (31) 69. C: M Coppola (52) 72.

TERREY HILLS: Stableford: C Du Rieu (22) 39.

THE COAST: Medley: Stableford 2B: T Doyle (25) P Kham (5) 52. White: A: J Cook (10) 41. B: A Hayes (16) 60. Scr: C Matthews (2) 35. Veteran: F Thorncroft (18) 39.

THE LAKES: Women: Stroke: Div 1: J Bowen (7) 72. Div 2: M Nancarrow (31) 73. Medal of Medallists: N Finney (21) 76. Salver: Div 1: N Cave-Olfers. Div 2: M Velkou. Veteran: C’ship: Div 1 Scr: J Bowen. Div 2 Scr: J Thomas. Salver: Div 1: N Cave-Olfers. Div 2: J Thomas. Men: Stableford: R Waters (21) 41. Women: 9-hole: H Bathgate (42) 18. J Yap (44) 14.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: D Burnes (10) D Dickenson (19) 78 cb. Men: A: G Winters (Pennant Hills 8) 38 cb. B: P Terry (17) 40. C: G Priestly (23) 40 cb. Women: B Winters (Pennant Hills 22) 36. Scr: S Kelman 34.

TOCUMWAL: Women: Stableford: A: M Salder (8) 40. B: B Richard (23) 40. C: G Edwards (35) 44.  Gold: N B (8) 42.

WAKEHURST: Women: Par: A: K Chrisensen (17) 1 up. B: S Lockyer (26) 2 up. C: E Ramsden (36) 2 up.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: S Fava (17) A Hillier (15) 47 cb. D Calrow (1) 38 cb.

WARRINGAH: Women: Stroke: Ambrose: B Myers C Spencer H Broger (11) 65.

WINDSOR: Mxd: Stableford: 2B: C Dennis J Pamentar 40. A: S Fuller (25) 40. B: D Decent (28) 33. C: D Fairfax (41) 31.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: W Pontey (27) 37. B: S Williams (42) 41.

WOOLOOWARE: Stroke: Div 1: L Matthews (16) 69. Div 1 Scr: D Rann 82. Div 2: C Murphie (28) 70. Div 2 Scr: T Baker 100. Div 3: L Millican (34) 71. Div 3 Scr: S Lester 110. C’ship: Div 1: D Rann 253. D Timmins 258. Div 2: G Earl 294. K Branch 299. Div 3: M Cozens 328. S Wyse 328. Div 4: A Robertson 343. D Flaherty 352. Hcp: Div 1: L Matthews (16) 223 cb. Div 2: G Earl (23) 224. Div 3: D Bonnitcha (31) 239 cb. Div 4: J Blake (43) 231. Hole in one: C McEnearney at 3rd.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: K Parker (8) 35. B: F Foley (14) 39. C: M Elliott (23) 40. Lake: A: G Fawcett (13) 38 cb. B: T Cronk (14) 40. C: B Scott (21) 42 cb. D: G Jarrad (27) 38.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: Blue: D Murray (15) 24. Red: B Rapkins (9) 21.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email