December 2, 2021

Daily Club Golf Results Sunday, 21 November 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Sunday, 21 November 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Sunday, 21 November 2021 2021.

BARDWELL VALLEY: Men: Stroke: C’ship: Scr: I Elliot 266.

BAYVIEW: Men: Stableford: G Rees (13) 36.

BEVERLEY PARK: Men: Stroke: C’ship: A: L Barba (11) 67. A Scr: O Davis (-2) 69. B: B Gauci (12) 70. B Scr: G Pincham (12) 87 cb. C: N Charlwood (19) 66. C Scr: G Harris (21) 94 cb. Medley: A Lavelle (29) 73.

BEXLEY: Medley: Stableford: B Patterson (9) 36. Scr: S Andreacchio 30.

BLACKHEATH: Women: Stableford: Cup: J Simpson (30) 28. Men: Stroke: A Scr: A Burton (0) 71. A: G Dowdell (9) 66. B Scr: D Gawthorpe (13) 85. Stroke: B: S Brown (13) 73.

BONDI: Men: Stroke C’ship: Black: A Scr: D McNamara (4) 262. A: L Evans (8) 240. B Scr: L Deane (15) 294. B: L Deane (15) 234. C Scr: C Hughes (20) 367. C: W Ng (36) 247.

BONVILLE: Medley Stableford Winner: Terry Smith (3) 36.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B Agg: White: T Won (8) M Farhad (11) 72. Men: J Coorey (15) 38. Women: V Park (22) 31 cb.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B Agg: R Magi (7) E Vassallo (4) 70. Men: A Godfrey (13) 39. Women: T Lee (15) 33.

COBRAM BAROOGA: Men: Stroke Medal Oct: White: S Rowe (11) 72. Medal Nov: A Noble (21) 63. A: S Carr (8) 67. B: A Noble (21) 63. C: A Kirk (22) 64. Women: Stableford: A: D Ryan (19) 38. Medley: R Taylor (8) 37.

CONCORD: Medley: Stableford: 2B: D Tang (11) S Su (29) 48. A: M Ryan (9) 38. B: P Eastway (18) 39. C: S Su (29) 40. Mxd: Stroke: Foursome C’ship: B Phillips B Ji 79. Hcp: C Lane (20) C Beynon (11) 74.5.

CROMER: Medley: Stableford: S Cooper (20) 40.

CRONULLA: Men: Par: G Pearce (18) 2 down cb.

EASTLAKE: Stableford: S Guthrie (16) 38.

EVERGLADES: Men: Stableford: M Elliott (6) 37.

FINLEY: Men: Stroke White: Div 1: R Daniel (7) 69. Div 2: J Mahon (36) 67. Medal of Medallists: A Scr: I Swain 75. A: I Swain (5) 70. Women: Stroke: Scr: H Wastle 90. A: J Delmenico (25) 72. C Hulls (Patterson River 42) 65 cb.

FOX HILLS: Medley: Stableford: J Micallef (13) 34 cb.

JNJG BRETT OGLE JNR MASTERS at GOULBURN GC: Final rd: Boys c’ship (par 71): R Millers (Avondale) 142. 16-17yrs: L Semmler (Thurgoona) 145. Hcp: A Neville-Smith (Concord 3) 141. 14-15yrs: R Millers (Avondale 142). Hcp: I Kim (North Ryde 18) 140. 12-13yrs: T Farrar (The Australian) 146. Hcp: T Vesper (Singleton 6) 138. 11yrs/u: S French (Queanbeyan) 160. Hcp: K Watling (Goulburn 35) 135. Girls c’ship (par 72): E Scaysbrook (The Australian) 139. 16-17yrs: C Perkins (The Australian) 143. Hcp: R Keen (Avondale 2) 141. 14-15yrs: E Scaysbrook (The Australian) 139. Hcp: A Squires (Horizons 0) 141. 12-13yrs: C Casafus (Moore Park) 158. Hcp: A Maikap (Stonecutters Ridge 11) 143. 11yrs/u: C Kim (Lynwood) 168. Hcp: S Chau (Gold Greek 16) 151.

HOWLONG: Mxd: Stroke Ambrose: Black: P Murphy M McNally B Shields M Porter 52.75. Scr: D Van Der Merwe I Charles C Webb-Wagg N Hazell 56.

KAREELA: Men: Stableford: B Walker (29) 38. Women: J Lennon (23) 31.

KILLARA: Men: Stableford White: L Chapman (18) 35.

LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B Multi: Y Naito (11) T Kwak (27) 85. Women: Stroke: A: H Montgomery (17) 76. A Scr: Z An 85 cb. B: K Le-Campanaro (20) 71. B Scr: J Lyons 100. C: S Lim (35) 72. C Scr: S Kim 107 cb. Men: Stableford: G Zoabi (16) 40 cb.

MANLY: Men: Stableford White: P Smyth (23) 35.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: U Baker (10) 36.

MONASH: Mxd: Stableford: J Elzinga (25) 35 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: G Oskay (20) 39.

OATLANDS: Stableford 4B: White: C Mackenzie (38) S Tremelling (22) 41. Men: S Choi (8) 36. Women: Yellow: J Kim (19) 32.

PENRITH: Medley: Stableford Hcp: White: J Doyle (24) 36.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: A Dainton (2) A Beard (16) 74. Women: J Stobo (18) 31. Men: White: A: B Angus (7) 40. B: A Beard (16) 36. C: G McRae (22) 36.

ROYAL SYDNEY: Men: Stroke Matchplay: Championship: White: Herbert Marks Trophy: T Ross bt J Playfair 3-2. A-Res Plate: Black: W McKenzie bt M Swan 4-2. Women: Consolation: J Buckley bt S McLeland 5-3. Centenary: N Finlayson bt A Zsebik 5-3. Mxd: Cadet: bt B Pelly 6-4. Women: Bronze: W Hill bt S Meares 20th. Men: White: C: E Swan bt W Culbert 7-5. Women: Bronze Consolation: J Rosenthall bt K Hand 4-3. Vintage: Men: White: S Dawson bt P Higginson 3-2. Veteran: T Jenkins bt M Bird 5-3. Women: S Little bt R Cubis 12-10. Mxd: Cadet White: J Thorp bt E Ross 1up. Men: Black: Governor’s Cup: J Reid bt M Norman 2up. Club C’ship: A Cornell bt H Hordern 2-1.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: P Johnston (12) 34. Women: A Kim (20) 32.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: R Day (13) C McAllister (10) 39. R Day (13) 33 cb.

TALLWOODS: Medley: Stableford: 4B: S Ireland F Lane 52. N Mills D Clarke 48. A: T Kemp (12) 39. T Daniel (Concord 13) 37 cb. B: D Brett (16) 40. I Blair (17) 37 cb. C: L Fernando (28) 40. A McNally (Mullumbimby 27) 38 cb. Women: F Lane (35) 39. S Ireland (23) 38 cb.

THE COAST: Men: Stroke: C’ship: A: C Weber 302. R Macey 310. A res: N Simkins 329. J Dunphy 333. Medal: A: B Whelan (13) 67. A Scr: C Weber (2) 80 cb. Stableford White: N Stevens (25) 36. Scr: P Baigent 25.

THE LAKES: Medley: Stableford: P Moraitis (21) 28. Women: Stroke: I Kaloudis (4) 79. R Griffiths (28) 87.

THE RIDGE: Stableford: L Calabria (37) 40. Mxd: 9-hole: A Confoy (11) 17 cb.

TOCUMWAL: Mxd: Stroke Ambrose: White: A: M Conway B Huckel (5) 61. B: M Chapman G Brieley (5) 64. C: B Molnar M Cooper (1) 64.

TOUKLEY: Medley: Stableford: C Ambrose (27) 37.

TWIN CREEKS: Men: Par Gold: D Chen (13) 2 up.

WALLACIA: Men: Stableford White: D Klein (7) 35.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: D Kubbere (29) 32.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford: Lake: A: J Wilson (6) 37 cb. B: T Whitehead (25) 43.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email