December 2, 2021

Daily Club Golf Results Saturday, 20 November 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Saturday, 20 November 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 20 November 2021 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford White: A: G Langston (8) 39 cb. B: M Wafer (13) 42 cb. C: S Roberts (19) 45. Split Six: T Chell (13) S Roberts (19) K Schuhmeier (22) R Walsh (16) 90.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: G Brien (29) I Bollinger (18) 48. 4B Agg: L Williams (7) A Harvey (6) M Harvey (1) A Yang (6) 108 cb. A: K Mccaw (10) 40. B: Y Oh (17) 41. C: G Brien (29) 41. Scr: M Harvey 36.

AVALON: Women: Par: M Reed (28) 2 up.

BALGOWLAH: Men: Stableford: A: D Hanshaw (7) 39. B: D Watson (18) 40. C: S Mardon (37) 41. 2B Agg: S Mardon (37) A Mardon (18) 80.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: P Weewan (21) R Winney (12) P Yee (25) J Pepping (15) 85. B Alexander (13) 41. K Vickers (20) 36. A Scr: L Sanchez 33. Men: Stroke: C’ship: I Elliot (2) 64.
BARNWELL PARK: Women: Par: L Coleman (14) 3 up. Men: Stableford: A: G Marshall (8) 40. B: J Aurelius (16) 44. C: J Robertson (33) 40. 2B Agg: A: R McGuiness 79. C Avis 79.

BAYVIEW: Men: Stableford Black: A: J Rankin (12) 41. B: C Jones (16) 42. C: F Coates (20) 43. Scr: A Scr: J Rankin 30 cb. Women: Stableford: Div 1: A Gluckman (18) 37. Div 2: L Edwards (35) 37. Medley: 2B: D Baker (21) C Jones (16) 53.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: R Drew (6) 32. B: T Dahlstrom (18) 37.

BEVERLEY PARK: Men: Stroke White: A: M Brown (4) 66 cb. B: A Payne (16) 66 cb. C: D Papoutsis (32) 63. A Scr: O Davis (-2) 67. B Scr: A O’Sullivan (13) 81 cb. C Scr: M Jinks (21) 85.

BEXLEY: Men: Stroke: Cup: A: M Henley (+1) J Dodds (3) 65 to playoff. Shield: B: B Eagleton (12) 73. C: G Lee (20) 78. Medley: Stableford: J Kepreotes (26) 40.

BLACKHEATH: Women: Stableford: E Daly (33) 34. Men: Stroke Medal: Black: A: J VanVeen (5) 66. B: T Schwartz (16) 70. C: P Mahony (21) 68. Stableford: D Birrell (21) 35.

BONDI: Men: Stroke C’ship: Black: A: D Boland (9) 56 cb. B: J Powell (13) 56. C: G Aldridge (33) 57.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A Scr: G Macris (0) 32. A: T Walliss (11) 37 cb. B: J Hersch (14) 39. C: A Innes (29) 39. Men: Stroke Black: A: S Twaddell (+1) -1 cb. A Scr: M Ireland (7) 75.

BONVILLE: Medley Stableford Winner: G Brislane (43) 43, Runner up: M Jones (11) 40.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: A Conlon (12) 42. A Scr: D Burge 32. B: B Sharp (17) 38. B Scr: W Patman 24. C: D Grace (23) 43. C Scr: W Brennan 21. 2B: A Conlon (12) W Hancock (17) 49.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B Agg: White: Div 1: J Mediati (10) J Hewitt (5) 75 cb. Div 2: F Pello (14) C Hilton (13) 76. Div 1 Scr: W Park M Barbon 62. P Martin (16) T Martin (13) 74. A: S Gal (5) 38. B: A Carroll (13) 41 cb. C: J Locchi (19) 43. D: J Tuovinen (30) 40 cb.

CAMDEN: Women: Stableford: A: B Johnston (18) 39. A Scr: S Marsh 22. B: J Page (27) 39. B Scr: J Matheson 18. C: A Toto (40) 42. C Scr: A Toto 9. Men: A: B Delaney (7) 40. A Scr: D Cummins 38. B: M Baker (16) 46. B Scr: A Ahern 28. C: D Bexon (22) 41 cb. C Scr: D Kidd 20. 2B: K Dilucchio (17) M Baker (16) 51. 2B Scr: J Harvey C Jaeger 40 cb.

CAMPBELLTOWN: Men: Stroke: Foursome C’ship: A Scr: P Higgins (5) 144. A Scr: C Lawson (5) 144. B Scr: G Winnall 169. G Smith 169. B Scr: A Batcheldor 169. A Scr: P Higgins 144. A Scr: C Lawson 144. B Scr: G Winnall G Smith 169. B Scr: A Batcheldor W Kelly 169. C Scr: R Hawes K Dillon 181. A: P Higgins (5) C Lawson (5) 138. C: R Hawes (19) K Dillon (19) 141 cb. Foursome: A: J Dunn (10) J Byrnes (10) 66.5. B: J Davis (15.5) D Teague (15.5) 67. C: C Main (25.5) R Bransdon (25.5) 66. Stableford: K Nichol (21) 35.

CARNARVON: Men: Stroke: Medal Nov: A: M O’Keefe (12) 70 cb. A Scr: W Lee 78 cb. B: P Park (13) 68. B Scr: D Graham 83. C: I Roh (24) 68. C Scr: R Leabeater 92. 2B Agg: I Roh (24) Y Cho (22) 139. 2B Agg Scr: S Sagdic P Ellison 157 cb. C’ship: A Scr: K Gibb 319. A: S Bolger 294. B Scr: E Lee 328. B: D Kim 289. C Scr: L Weir 348. C: S Brooks 287. D Scr: T Lee 374. D: P Gill 295.

CASTLE HILL: Men: Stroke Black: A: N Trimble (12) 70. A Scr: P Idquival (1) 72. B: M Wylde (19) 71. B Scr: B Bestford (15) 87. C: T Beck (23) 68. C Scr: T Beck (23) 91. A: M Hardy (10) 72. A Scr: W Grant (7) 81. B: G Cooper (16) 70. B Scr: G Cooper (16) 86. C: M Dransfield (25) 63. C Scr: M Dransfield (25) 88. Veteran Men: T Beck (23) 68. P Maginn (19) 72.

CASTLECOVE: Men: Stroke: Foursome C’ship: A: K Wallis (3) C Leadle (5) 71 cb. B: S Bullen (12) M Hill (21) 77 cb. C: S Ewing (22) G Hawkins (25) 89. Foursome: A: A Seeto (11) P Ventura (14) 62.5. B: S Bullen (12) M Hill (21) 60.5. C: S Ewing (22) G Hawkins (25) 65.5. Women: Foursome C’ship: A Smith (27) J King (31) 94. Foursome: A Smith (27) J King (31) 65.

CHATSWOOD: Men: Stableford: A: T Meiklejohn (4) 38. B: R Penman (16) 40. C: M Wheelahan (23) 46.

COROWA: Women: Stableford: C Clifford (20) 38. Men: A: P Dunning (10) 39. B: P Griffin (16) 37. C: G Zabenko (22) 40.

CROMER: Medley: Stableford: A: S Adams (13) 41. B: R Journeaux (17) 42. C: P Dyer (32) 41. A Scr: C Rae (-2) 39.

CRONULLA: Medley: Par Black: A Scr: J Cripps (-1) 2 up. A: P Boutell (12) 3 up cb. B: D McKinley (14) 6 up. C: D Conley (21) 5 up.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: C Shaw (6) Z Shaw (23) 49 cb. Div 1 Scr: C Fitzsimmons D Burazin 44. Div 2: T Miles (20) M Smith (15) 50. Div 1: P Argyriou (9) 41. Div 2: J Scott (18) 44.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A Scr: S Robertson (+2) 36. A: A Reed (8) 39 cb. B: J Chong (19) 43. C: M Georgiades (24) 39.

ELANORA: Mxd: Stableford: Cup: P Clarke (24) 44. Women: Hcp: P Bergin (23) 38 cb. Men: P Clarke (24) 44. Mxd: Irish Team: J Montgomery (17) 99. A Brown (22) 99. J Dotch (16) 99. J Randall (24) 99. Composite: M Storey (13) 16.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A: L Bradstreet (8) 40. B: J Martin (13) 41. C: D Boursnell (23) 40 cb. D: D Remy (29) 37. 2B Agg: W Mcmurray (12) P Bamforth (20) 76.

FINLEY: Medley: Stableford: M Davies (28) 42.

FOX HILLS: Men: Stroke: A: N Moana (12) 67 cb. A Scr: J Delaney 70. B: M Henry (19) 64 cb. B Scr: M Lane 81. C: D Hall (21) 62. C Scr: J Gordon 87.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: Irish Team: H Pene-Roycroft (21) B Raumati (21) S Saunders (17) D Saunders (16) 91 cb. A: A Johnson (6) 39. B: R Jarrett (14) 40. C: R Wynn (27) 41.

GIBRALTAR: Medley: Stroke: Div 1: A Bell Jnr (14) 67. Div 1 Scr: W Knapp 71. Div 2: R Harelle (32) 72 cb. Div 2 Scr: T Campbell 96 cb.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: P Groves (5) 41 cb. Div 2: C Ridgewell (15) 43. Div 1 Scr: A Robb 37. 2B Multi: P Kelly (16) T Tamruksa (15) 81.

GOSFORD: Medley: Hole in one: Black: R Dwyer at 5th. Stableford A: G Sammons (9) 43 cb. B: P Scollon (13) 42 cb. C: A Jewiss (29) 46. A Scr: M Coombs (1) 35.

HAWKS NEST: Men: Stableford: A: B Deppi (13) 42. B: D Hancock (15) 41. C: T Turner (28) 40 cb.

HOWLONG: Women: Stableford Yellow: A: K Maloney (23) 40. Men: Black: A: S James (4) 40. B: R Martin (17) 37. C: S Sargeant (30) 43. A Scr: K Tuckett (2) 34.

HURSTVILLE: Men: Stableford: A: J White (6) 40 cb. B: R Galbraith (8) 41. C: A Cooper (14) 39. Women: M Tildsley (26) 45.

KAREELA: Men: Stroke: Medal Sep: A: G Stone (4) 60. A Scr: A Harrop (6) 72 cb. B: S Barlow (16) 61. B Scr: B Hardy-Smith (13) 78 cb. C: T O’Shea (23) 60. C Scr: D Wood (20) 87. Stableford White: V Waring (24) 39 cb. D McGlynn (29) 39. Stroke: 54-hole C’ship: A Scr: K Mudadana (+1) 214. G Stone (4) 215. B Scr: S Crane (14) 237. M Broach (13) 241. C Scr: K O’Dowd (20) 260. S Glazier (20) 270.

KILLARA: Men: Stroke: A: T Kim (10) 65. B: G Hazen (18) 69. C: A Du Pont (22) 65. A Scr: J Wooster 73. P Sears (11) 28.

KOGARAH: Medley: Stroke: Foursome: P Faddy (27) J Dwyer (28) 53.5. A Scr: B Hayden J Heron 56.

LAKESIDE CAMDEN: Women: Stableford: Team: T Wood (6) K Hansen (20) D Forrest (10) M Irvine (21) 139. Men: Stroke: A: M Dib (7) 63. A Scr: R Vella (1) 97. B: B Walker (13) 62. B Scr: H Leicester (10) 77. C: M Fogarty (20) 64. C Scr: S Breen (15) 81.

LANE COVE: Men: Stableford: S McDonald (23) 44. 2B Multi: C Taylor (5) D Pritchard (16) 83.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: A: A Brennan (3) O Brennan (16) 45. A Scr: A Brennan O Brennan 37. A: A Brennan (3) 39. B: M Haworth (15) 37. C: T Sinclair (18) 36. D: P O’callaghan (32) 40.

LIVERPOOL: Men: Stroke: A: T Brown (8) 65. B: M Borg (18) 67. C: J Marr (27) 66. A Scr: J Perkin (+1) 71. B Scr: R Moiler (14) 82 cb. C Scr: J Callao (20) 89.

LONG REEF: Women: Stroke: J Garrett (11) 73. Men: Stroke Black: A: D Bradstreet (11) 67. B: H Wilson (19) 58. C: G Phillips (25) 62. A Scr: C Wu 68.

LYNWOOD: Men: Stroke: A: J Macklinshaw (10) 68. B: K Cambaz (17) 69. C: J Scuglia (18) 66. A Scr: C Harper (+5) 69.

MACARTHUR GRANGE: Men: Stroke Medal Nov: Black: A: A Augustynowicz (8) 64. B: P Kember (13) 64. C: P Cavanough (20) 61.

MANGROVE MOUNTAIN: Stroke: Div 1 Scr: B Elliott (15) 61. Div 2: P Deaves (25) 64.

MANLY: Men: Stableford White: A: V Madsen (13) 40. B: W Donnelly (16) 42. C: J Smith (21) 43. Stroke: C’ship: J Roche bt M Webber 8-7. B Herring bt A Tunny 4-3. J Smith (JNR) bt T Webber 3-2. W Wright bt D Tweedale 2-1.

MARRICKVILLE: Men: Stroke: C’ship: A: H Salmon bt D Fletcher 3-2. Div 1: P Gay bt P Stafford 2-1. B: J Gozdzialski bt B Robinson 7-6. C: J MCcarthy bt S Francis 7-6. Medley: Stableford: Hcp: B Mould (17) 41. 2B Agg: J Chong (5) 76. S Gray (18) 76. 2B Agg Scr: D Cremin 69. J Dunn 69. Scr: J Gudmundsson 31.

MASSEY PARK: Men: Stableford: N Penman (10) 37 cb. 2B: D Curran (18) R Slowgrove (10) 43. Stroke: T Myers (27) 64. Scr: S Carroll 65. Women: Par: Div 1: L Morris (17) 2 up. Div 2: L Wright (30) 2 up.

MONA VALE: Men: Stableford: A: T Noldus (13) 43. B: P Churchill (17) 40. C: J Van Der Meer (31) 45. A Scr: J Hurst 34. 2B: J Boughton (18) T Noldus (13) 49. Stroke Black: G Stanford (4) 70 cb. A Scr: A Radford 74.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: R Contractor (10) 39. B: S Leibman (13) 45. C: G Weinberg (19) 42 cb. Stableford: Scr: J Boaz 39. Hole in one: White: K Knackstedt at 7th. Women: Stableford: N Haines (7) 38 cb. Scr: L Quilliam 30.

MOSS VALE: Medley: Stableford: A: A Remm (11) 38 cb. B: N Cameron (15) 41. C: A Kich (26) 39.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: P Lautre (23) J Jang (22) 51. A: K Kwak (11) 41. B: S Mamone (20) 44. C: S Jones (23) 46 cb.

NEWCASTLE: Medley: Stableford: A: J Plummer 42. A Scr: B Hillard 38. B: C Wratten 40. C: M Gianacas 38 cb. Women: C O’Brien 38.

NORTH RYDE: Men: Stableford: A: D Hughes (9) 41. B: A Cross (17) 40. C: G De Waal (27) 40. D: Z Allen (29) 40. 2B: D Mead (21) R Donaldson (12) 48. 2B Scr: G Blundell (3) B Cummerford (6) 42.

NOWRA: Medley: Stableford: A: P Russell (7) 37. B: H Lamond (17) 38. C: G Parker (22) 36 cb.

NSW: Men: Stroke: Medal Aug: A: R Spalvins (11) 66. B: R Jackson (15) 66. Stroke White: C: R Johnston (19) 66. Stableford Gold: O Berman (24) 34. Women: Stroke: A Bennett (25) 71. Men: Stableford: Cup: G Jansz (17) 40.

PENNANT HILLS: Men: Stroke: A: A Oakley (12) 65. B: R Main (16) 65. C: P Mccowage (26) 64. Stableford: Scr: G Ormaechea 33 cb. Stableford White: T Gilchrist (12) 38.

PENRITH: Men: Stroke: Hcp: A: D Purdon (12) 64. B: R Wilson (15) 65. C: M Alexander (22) 68. Scr: A Scr: J Gadd 69 cb. B Scr: M Donaldson 81 cb. C Scr: P Mckenzie 89.

RANDWICK: Men: Stroke: C’ship: A Scr: C Mcmahon 61. A: P Ridgewell (10) 57. B Scr: B Dambrosio 69. B: B Dambrosio (15) 54. C Scr: R Turner 75. C: R Turner (19) 56.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: B Taniane (18) P Cotton (21) 47. Women: W Butler (17) 37. Veteran: Stableford Green: G Chard (33) 40. Men: White: A: W Grob (11) 40. B: R Farrelly (18) 39. C: T Mineo (24) 40.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: A: L Furlong (10) 44. B: M Taylor (16) 40. C: M Kang (21) 41. D: H Chong (27) 44. A Scr: M Su 34. Split Six: Div 1: F Carollo (11) S Spackman (11) 77. Div 2: D Palmer (25) B Eldridge (8) 76.

SEFTON: Men: Stroke: A: S Melham (9) 55 cb. B: P Kingi (11) 53.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: C Rigby (11) 42 cb. B: G Anastasiou (16) 39. C: D Wilkinson (12) 40. Women: J Mayfield (35) 38. Men: 2B: J Anderson (21) S Langer (12) 48 cb.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: P Lyons (11) 43. B: J Davidson (17) 42. C: A Mawer (30) 42. A Scr: A Demidjuk (+2) 35.

ST MICHAELS: Men: Par White: A: M Webb (7) 5 up. B: B Murphy (16) 5 up cb. C: A Ossip (23) 4 up. Scr: M Hammond 1 up. M Davis (PGA) 5 up. Gold: B O’Regan (23) 3 down cb. Women: Par: P Pitsawong (12) 1 up. Men: Par 2B: White: M Rodriguez (18) B Murphy (16) 11 up. 2B Scr: S McHugh M Hammond 3 up.

STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: S Pan (15) 49. T Johnson (29) 49. 2B Scr: T Green (4) 41. H Kim (+1) 41. A: T Green (4) 40. B: S Pan (15) 41. C: J Elter (21) 41. Scr: Y Kim (+2) 38.

TALLWOODS: Men: Stableford: A: T Kemp (12) 39. T Daniel (13 Concord) 37 cb. B: D Brett (16) 40. I Blair (17) 37 cb. C: L Fernando (28) 40. A McNally (27 Mullumbimby) 38 cb. Women: F Lane (35) 39. S Ireland (23) 38 cb. Medley: 4B: S Ireland F Lane 52. N Mills D Clarke 48.

TERREY HILLS: Stableford: A: D Odell (12) 41. B: A May (19) 38 cb. C: J Clayton (26) 39 cb.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: J Formosa (12) 40. B: S Cordaiy (19) 41. C: T James (32) 39.

THE COAST: Men: Stroke: Medal: A: W D’Avolio (12) 67 cb. A Scr: C Weber (2) 71. B: P Dillon (14) 67 cb. B Scr: P Dillon (14) 81. C: I Fraser (25) 65. C Scr: B Frost (19) 87. Women: Div 1: L D’Ambrosio (18) 72. Div 2: S Britton (26) 74. Men: C’ship: B: R Batten 171. C: G Warleigh 183. Women: Gold Medal: L D’Ambrosio (18) 72.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: S Schulz (5) 42. B: S Barton (17) 42 cb. C: M Gore (26) 47. 2B Multi: M Gore (26) J Franks (21) 88. 9-hole: M Reis (42) 18.

TOUKLEY: Men: Stroke: A: M Grace (12) 68. A Scr: J Denniss 72. B: E Whitmore (15) 69 cb. B Scr: K Mexted 84. C: D Mackey (29) 67. C Scr: S Freeman 89. Women: Stableford: L Howell (19) 33.

TWIN CREEKS: Men: Stroke C’ship: Black: A Scr: L Arthur 288. A: S Babic (5) 288. M Johnson-Garcia 326. P Im (11) 288. B Scr: J Lee 355 to playoff. B: K Franich (16) 292. C Scr: E Yi 397. C: P Stanton (25) 306. Snr A Scr: P Borg 312. A: P Im (11) 288. Jnr: Stroke: S Babic 308. M Johnson-Garcia (7) 298. Women: Stroke Green: D Byrne 298. K Kim (30) 282. Men: Medal Nov: Black: A: R Choi (12) 70. A Scr: L Arthur (-1) 70. B: D Chen (17) 70. B Scr: G Walker (13) 84. C: C Oh (22) 63. C Scr: C Oh (20) 91.

WAKEHURST: Men: Stroke: Cup: M Hatcher L Naude 75 to playoff. Stableford: D Reed (13) 42 cb. B Scr: D Reed 29. C Scr: G Bee 23. Women: R Charnell (13) 37. A Scr: R Charnell 24. Medley: 2B Agg: M Hatcher (8) D Adamson (18) 80. A Scr: M Hatcher D Adamson 57.

WALLACIA: Men: Stroke: A: D Visser (10) 66 cb. A Scr: C Holmes 70. B: J Casis (15) 68. B Scr: N Hoppe 82. C: M Pronesti (23) 67. C Scr: J Danby 91 cb. Women: Stableford: D Chant (29) 40.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: M Patterson (10) 39. J Walsh (14) 38 cb. P Holmes (9) 38. 2B Agg: P Holmes (9) J Walsh (14) 76.

WINDSOR: Mxd: Stroke: Ambrose: I Nelson C Nelson (10) 59. C Appel K Hanigan (10.5) 62.5. A Scr: S Hudson M Whitmore 68.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: Div 1: Z Weinberg (11) 62. Div 2: K Monkhouse (18) 67 cb. Div 3: M Richardson (35) 61.

WOOLOOWARE: Men: Stroke Gold Medal: Black: M Samios (20) 65. A Fisher (14) 69 cb. Stroke: Scr: C Jamieson 70. A: D Strong (3) 67. B: D Counsel (15) 68 cb. C: M Samios (20) 65.

WYONG: Men: Stableford: 2B: D Kim (20) R Smith (30) 50. D Kim (20) R Smith (31) 50. A: V Tedesco (6) 40. B: J Elward (16) 44. C: S Collis (19) 72. A Scr: H Ireland 36.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email