December 2, 2021

Daily Club Golf Results Thursday, 18 November 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Thursday, 18 November 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Thursday, 18 November 2021 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: S Wheatley (19) K Mcgreavy (16) 47 cb. A: S Newbery (9) 37 cb. B: K Mcgreavy (16) 41. C: I Couper (19) 41.

ASQUITH: Women: Stableford: A: A Nam (22) 39. B: W Lim (31) 36. 9-hole: J Cooper (35) 19.

BALGOWLAH: Women: Stableford: M Fleming (45) 21 cb.

BARDWELL VALLEY: Women: Stableford: 2B: Div 1: K Vickers (20) M Doyle (45) 47. Div 2: A Caterson (30) W Donelan (23) 45. M O’Neill (28) 37.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: 2B: I McAllister (24) G Wilson (33) 55.

BERMAGUI: Men: Par White: A: R Struthers (13) 3 up cb. B: J Murray (17) 4 up cb. C: L Murphy (25) 3 up cb.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: L Stannard (26) D Hilton (29) 48 cb. Men: A: P Crehan (4) 40. B: R Dymock (16) 39. C: B Kelly (28) 41. Women: L Stannard (26) 41 cb.

BLACKHEATH: Women: Stableford: J Steel (28) 38.

BONVILLE: Medley Stableford Winner: J Wheatley (Avondale 9) 35 – $35 Voucher 2nd: M Hargreaves (Cronulla 3) 33 c/b – $25 Voucher Ball comp to 30.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: J Kim (53) Y Lee (30) 53. A: G Joshi (12) 39. A Scr: B Edgar (7) 29. B: G Nohokau (13) 37. B Scr: B Reddie (13) 24. C: J Kim (53) 46. C Scr: A Martin (20) 17.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: A: L Gietzmann (17) 37 cb. P Tilley (11) 37. Women: A: I Kelson (22) 36. B: A Richards (35) 29. Veteran: White: A: C Collins (10) 37. B: R Skien (21) 36 cb.

CAMDEN: Men: Par: Team: M Sinclair (14) T Knapp (17) L McLaren (2) M Jones (20) 93 up. Stableford: A: L Pogson (9) 42. A Scr: C Jaeger 35. B: M Sinclair (14) 42. B Scr: G Hosking 26. C: S Mc Cann (27) 42. C Scr: M Jones 21.

CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: D Williamson (15) 42 cb. G Winnall (10) 42 cb. Veteran Women: R McKimm (25) 41. L Lambros (30) 36.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: H Went (12) T Krapeshlis (23) 49 cb. Men: Div 1: N Kennan (13) 40. Div 2: G Connors (36) 41 cb. Women: K Kim (11) 39.

CASTLE HILL: Women: Stroke: Div 1: K Jansen (16) 74. Div 1 Scr: J Pridmore 83. Stableford: Div 1: V Lee (21) 33 cb. Div 2: C Cunningham (27) 38. Div 3: R Perkins (41) 35. Stroke: C’ship: Div 1 Scr: J Pridmore 344, C Shin. Div 1 Nett: K Jansen (18) 301. Div 2 Scr: M Darcy 312, J Kahler 322. Div 2 Nett: M Darcy (27) 231. Div 3 Scr: S Yun 327, L Chan 344. Div 3 Nett: S Yun (34) 225. Veteran: Scr: K Romer 172, 177. Net:: S Yun (34) 147. Super Vets: L Papandrea 199, P MacDonald 202 cb. Nett: M Darcy (27) 157.

CASTLECOVE: Medley: Stableford White: P Thomas (8) 39 cb.

CHATSWOOD: Women: Stableford: A Gee (33) 37.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: D Pocknee (12) 40. B: L Goodwin (20) 37. B McMaster (23) 37. Women: M Majernik (44) 34.

CROMER: Medley: Stableford: A: S Trathen (26) 40 cb. B: N Kerr (37) 40. C: J Ford (45) 38.

CRONULLA: Men: Stableford: A: T Hodges (13) 38 cb. B: C Allouche (18) 41. C: T Brain (23) 37. Scr: J Cripps 36 cb.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: I Lee (36) 40. 2B: E Munoz (13) L Ponferrada (18) 46.

DENILIQUIN: Women: Stroke: A: M Menadue (22) 70. B: R Lawrence (32) 72.

EASTLAKE: Stableford: A: M Guthrie (9) 39. B: W Speechley (13) 39. C: F Lavorato (25) 40. Scr: P Tunks (-1) 33. Women: J McDonald (27) 33 cb.

ELANORA: Men: Stableford: White: A Spiller (22) 40 cb.

FOX HILLS: Medley: Par: 2B: C Bryan (18) K Winter (36) 11 up. 2B Scr: P Minko P Sinclair 2 down. A: P Minko (8) 3 up. B: D Worthington (17) 9 up. C: D Barnes (22) 5 up.

GEORGES RIVER: Women: Stroke: Ambrose: A: N Homann A Gollan 69.75. B: V Hughes S Armstrong 70.75. C: D Simpson S Frost 71.5.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: D McKay (Penrith) (11) 40. Div 2: C Potter-Jugovac (21) 37 cb. Scr: R Rignall 37. Women: J Edwards (37) 35.

GORDON: Medley: Stableford: 2B Agg: I Beatty (18) D Hillerman (21) 75. Men: A: I Tiltins (Pymble) (6) 37. B: P Thomson (18) 40. C: D Porter (20) 39 cb. Women: S Udowenko (20) 38.

GOSFORD: Women: Par: Trophy: A: M Maclachlan (22) 5 up. B: S Hall (44) 4 up. Medley: Stableford White: D Furey (30) 39.

HOWLONG: Medley: Stableford White: A: D Smith (11) 50. B: C Kong (37) 43. Veteran: A: B Bengough (11) 40. B: D Anthony Snr (17) 39. C: K Donovan (24) 39.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: C Cradick (6) 37 cb. Div 2: B Kirk (19) 40.

LANE COVE: Mxd: Stableford: S Johnson (35) 33.

LEONAY: Mxd: Stableford 2B: White: M McCormick (17) M Cusack (20) 45. Scr: P Coulter P Good 37. A: D Stevenson (4) 37. B: M McCormick (17) 41. C: R Henry (31) 39.

LIVERPOOL: Men: Stableford White: 2B Agg: P Jones (17) G Vale (19) 83. 2B Agg Scr: D Cirillo (3) S Quagliata (4) 63. A: B Koo (1) 39. B: P Jones (17) 44. C: J Hilton (21) 39.

LONG REEF: Women: Stroke: A: K Sloane (13) 70. B: L Stafford (28) 71. C: J Mahn (37) 71. A Scr: E Thurlow 80. B Scr: L Stafford 99. C Scr: J Mahn 108.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: Split Six: R Cheetham (28) C Jones (24) D Sebbins (26) G Varcoe (16) 100.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: M Saroufim (2) A Watkins (8) 49. A: A Watkins (8) 41 cb. B: N Clark (19) 40. C: R Jewell (26) 42. Scr: S Carroll 37 cb.

MONA VALE: Women: Stroke: A: A Vickers (23) 75. B: J Gooding (26) 73. C: C Reeves (33) 75. A Scr: P Gilliland (16) 94. B Scr: M Mushan (24) 99 cb. C Scr: C Reeves (33) 108. Stableford: E Butler (38) 37.

MOORE PARK: Mxd: Stableford: 4B: L Crowfoot (28) J West (33) 45. Men: White: R Contractor (10) 37 cb. Women: S Durst (15) 34 cb.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: M Iversen (36) 42. 2B: M Iversen (36) K Cahill (25) 52.

MURRAY DOWNS: Men: Stableford: Div 1: G Mathiske (13) 39. Div 2: A Ford (16) 37. Div 3: D Wilkins (34) 38.

NELSON BAY: Women: Stableford: Div 1: M Reisch (19) 35. W Heapy (24) 35. Div 2: J McTaggart (45) 33. I Nash (45) 33.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: A Pericak (22) 40.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A: B Wilkinson (8) 37 cb. B: C Geary (18) 42. C: P Hudson (21) 39. Black: R Mann (25) 37. Women: T Kerr (27) 33. R Mann (25) R Cross (32) 48.

OATLANDS: Women: Stroke: Medal Nov: L Perkins (23) 71. A: V Chivers (22) 73. B: L Perkins (23) 71. C: D Lawton (36) 74. Scr: L Gyzen (6) 87.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: P Tate (12) W Fell (31) 85. T Underwood (18) 40 cb. Women: N Kempson (18) 33. 9-hole: L Sanders (37) 19.

PENNANT HILLS: Women: Stroke: J Harvey (25) 70. Scr: S Wales 27. Stableford: G Holsgrove (28) 38. 9-hole: H Durham (44) 22.

RANDWICK: Men: Stableford: Team Agg: D Horran (10) L Blank (16) T Morelli (17) W Dayment (12) 123. S Billingsley (30) 48.

RICH RIVER: Men: Stableford East: White: A: M Emery (12) 40. B: R Byron (14) 43. C: M Delaney (21) 40 cb.

RICHMOND: Women: Stableford: C Davidson (33) 34.

ROSEVILLE: Men: Stableford: Irish Team: E Tang (25) J Mahony (24) H Ohff (15) M Pieterse (17) 87. White: A: D Gordon (9) 39. B: R Schiller (17) 43. C: B Olivier (20) 37. Green: E Tang (25) 38.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: A Ljubicic (14) S Smith (12) 49. Men: R Thomas (26) 37. Women: C Han (6) 41.

LEGENDS PRO-AM at SPRINGWOOD: Final scores: 67: M Peterson P Fowler. 68: D Van Raalte. 69: N Robb S Ford. 70: D Fearns P Lonard M Harwood. 71: J Wade A Summers D Purchase G Wall. 72: G Kenny S Mongol N Sarkies D Kirwan T Elliott A May. 73: B Mawhinney B Roach M Holden B Wearne. 74: G Fyander J Onions. 75: G Smith T Collier D Ecob R Nancarrow P Woodward L Tinkler G Hohnen. 76: A Revai D Snelling S Conran. 77: M McFadden S Aisbett. 78: R Beer J Serhan D Bennett M Zilko. 79: M Forrest G Rae P Jones. 80: S Treisman C Hunt. 81: F Conallin. 82: A Dakers M Egan A Villinger. 83: A Rogers.

ST MICHAELS: Men: Stableford: 2B: B Chesher (32) P Wylie (36) 48. 2B Scr: H Crowe T Musgrove 38. White: A: S Grant (4) 37. B: A Sullivan (18) 37 cb. C: R Shotland (19) 39. Visitor: A Hayes (16 The Coast GC) 37. Scr: H Crowe 38. 2B: Gold: J Allen (20) M Clover (7) 43. J Allen (20) 41. Women: P Pitsawong (12) 32.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Multi: White: Div 1: D Fitzgerald (15) J Stojic (19) 81. Div 2: N Connaire (13) L Robinson (24) 74 cb. Scr: B Young P McGuffie 64. A: J Perica (10) 40. B: S Kirkby (12) 37 cb. C: B Henderson (27) 40.

TALLWOODS: Women: Stableford: Div 1: R Murray (17) 37. J Gosling (19) 36. Div 2: J Colvin (33) 37. J Hicks (32) 34 cb.

TERREY HILLS: Stableford: M Kim (12) 36 cb.

THE COAST: Women: Stableford: Irish Team: J Worley (31) D Craven (34) K Timewell (45) S Halloran (45) 89. C Fukushima (20) 40.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 4B: B Wood (0) E Bokan (11) R Elliott (18) G Russell (35) 92. Men: A: E Bokan (11) 42. B: T Dixon (21) 40. C: L Smith (23 Kareela ) 41. Women: S Schwarz (27) 38. Scr: B Wood 36.

WAKEHURST: Men: Stableford: K Kaneso (24) 41. Women: A: J Cha (24) 39. B: M Chung (36) 38.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: G McMillen (13) C Goff (28) 46 cb. 2B Scr: J Calrow D Calrow 36. A: J Kuzmanovic (12) 37. B: M Sheen (13) 39. C: R Flood (23) 38. Veteran: G Bright (16) 37 cb. Super Veteran: G McMillen (13) 41.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: A Law (20) 41. Stableford: 9-hole: M Tichelaar (37) 23.

WENTWORTH FALLS: Medley: Par White: M Griffin (20) 5 up. M Kearns (23) 3 up cb.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: J Banting (13) J Kellner (13) 46. Men: A: R Newman (17) 39 cb. B: B Kennedy (19) 36 cb. Women: A: D Henry (24) 34. B: J Reynolds (48) 35.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: K Lobb (27) 38. B: G Shaw (37) 37.

WORRIGEE VETERANS: Stableford Black: Div 1: C Brigstock (6) 36. K Turner (10) 35 cb. S Cornford (15) 35 cb. Div 2: R Wolfenden (20) 39. A Liebert (16) 35 cb. I Cockburn (16) 35. Div 3: C Moy (22) 36. N Catterall (24) 35. J Mason 34.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Murray: A: A Bult (12) 34 cb. B: J Jones (15) 41. C: E Kerr (20) 35. D: S Ambrose (28) 37. Lake: A: S Campion (4) 36 cb. B: P Clarnette (18) 37 cb. C: D Guest (26) 38.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stableford: 9-hole: Blue: P Gregory (13) 22. Red: R Rodda (17) 17.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email