December 2, 2021

Daily Club Golf Results Wednesday, 17 November 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Wednesday, 17 November 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Wednesday, 17 November 2021 2021.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: G Brien I Bollinger 54. 2B Scr: L Malcolm C Locker 41. 4B: R Ryan G Thomas B Geary F Sugar 143. A: L Malcolm (3) 40. B: J Raper (16) 38. C: I Bollinger (21) 46. D: D Shin (29) 35.

AVALON: Women: Par: M Whiteman (35) 5 up.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: M Broadhurst (7) 40. B: P Gaynsford (16) 39. C: D Turnbull (38) 39.

BERMAGUI: Women: Stableford: 2B Multi: L Ashton (30) C Rudneski (24) 73.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B Agg: A England (14) R Phillips (17) 82. R Phillips (17) 41 cb. A: G Constantine (13) 38 cb. B: A England (14) 41. C: R Barr (26) 41. Scr: E Smith (1) 36.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: J Vasseleu (22) S Dounis (20) 48 cb. 2B Scr: M North J Leworthy 41 cb. A: K Isomoto (7) 40. B: K Lewis (11) 39. C: A Knittl (23) 38.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: J Walden (-2) B Daly (21) 46 cb. R Curtis (8) 41 cb.

BONDI: Medley: Stableford: J Unicomb (24) 39.

BONVILLE: Medley 2BBB Stableford 2BBB Winners: B Daymond (7), G Martin (11) 46. Individual: B Wright (18) 39 c/b NTP 17th: C O’Brien.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: D Lowndes (27) 39.

CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: K Ferry (9) B Regan (11) 70. Div 2: T Lupic (13) R Trice (15) 70 cb. Scr: M Dowd D Renouf 55. A: K Ferry (9) 37. B: P Larkey (12) 38 cb. C: L Rose (28) 38 cb.

CAMDEN: Women: Stableford: A: A Brady (21) 40. A Scr: S Chapman 25. B: L Harris (30) 37 cb. B Scr: J Page 15. C: S Purnell (42) 38 cb. C Scr: M DeJong 8.

CAMPBELLTOWN: Medley Stableford A – A.Kelly (3) 38 B – I.Brown (15) 41 C – G.May (27) 38.

CARNARVON: Women: Stroke: Div 1: H Lee (18) 67. Div 2: P Lee (21) 69. Div 3: A Kim (27) 66. C’ship: Div 1: H Park (17) 290. Div 1 Scr: N Yeob 329. Div 2: J Cramer (20) 290. Div 2 Scr: S Choi 362. Div 3: S Lee (40) 291. Div 3 Scr: A Kim 403.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Agg: D Scurr (26) M Pilkington (18) 72. 2B Agg Scr: D Scurr (11) R Haddan (12) 73 cb. A: D Sayer (11) 38. B: R Kim (14) 41. C: J Gilbert (29) 40. A: M Eades (10) 40 cb. B: J Power (19) 36 cb. C: R Brown (25) 35 cb. Gold: J Vodonovich (34) 28. 2B Agg Scr: K Dignam B Lambert 62.

CHATSWOOD: Men: Stableford: A: P Barry (12) 36. B: W Gay (16) 38. C: W Brodsky (22) 38.

COBRAM BAROOGA: Women: Par: A: B Willis (16) 3 up. B: G Opray (32) sq.

CONCORD: Men: Stableford: 2B: R Guerin (32) J Begnell (27) 50. 2B Scr: B Phillips G Cronin 37. A: C Wren (10) 37 cb. B: J Vatovec (15) 40. C: R Guerin (32) 40 cb.

CRONULLA: Women: Stableford Green: A: K Selman (20) 39. B: K Swansson (24) 40. C: C Meakins (34) 39. D: E Thompson (44) 37. Scr: J Thuge 29.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: G Hyde (17) M MacLean (28) 53. Scr: D Sheather (2) D Peters (17) 37. Div 1: M Calleja (12) 40. Div 2: T Keegan (20) 40. Div 3: M MacLean (28) 45. Scr: J Wade (0) 36.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: T Grant (3) 38. B: G Brant (25) 42.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: R Kellam (1) P Argyriou (6) 47. A: D Tillinghast (14) 40. B: A Sullivan (18) 41 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: S Warner (8) 39. B: B Russ (17) 40 cb. C: S Clare (22) 39. Scr: M Reynolds (1) 35 cb.

ELANORA: Women: Stableford: Hcp: A: F Warne (14) 37. B: P DeLaat (21) 40. C: J Hoeben (30) 38. D: G Taylor (44) 42. Scr: F Warne (14) 23.

EVERGLADES: Men: Par: 2B: S Robson (12) D Robson (17) 11 up. A: S Robson (12) 8 up. B: P Louis (18) 3 up cb. C: W Hayward (19) 3 up. D: J Gilholme (26) 5 up. Scr: S Bennett (1) 1 down.

FINLEY: Men: Stableford White: P Middlebrook (22) 36 cb. Women: Par: H Wastle (14) 3 up.

FOX HILLS: Women: Stroke: Canadian Foursome: S Donovan E Edwards (16.5) 80.5.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: Team: A: B Sinai (17) G Kirby (16) B Barrett (22) M O’Rourke (28) 86. Div 1: P Enriquez (18) 41. Div 2: B Barrett (22) 43.

GIBRALTAR: Medley: Stroke: G Spring (17) 66.

GORDON: Men: Stableford: F Berneschi (NTPGC) (17) 42 cb.

GOSFORD: Men: Stableford White: A: B Robertson (11) 40. B: K Sutherland (13) 39. C: R Harrington (23) 44 cb.

GOULBURN: Women: Par Green: H Peterson (20) 3 up. Div 1: C Smith (15) 2 up. Div 2: J Tamsett (25) 1 up. Div 3: S Fleming (33) 2 down.

HORIZONS: Men: Stableford: D Cameron (23) 45. Women: S Istomin (40) 36 cb.

HOWLONG: Women: Stroke Medal Nov: A: J Stephens (17) 70. B: J Delaney (33) 69. Stableford 9-hole: Yellow: A: S Wearne (45) 22.

JAMBEROO: Men: Stableford White: P Garland (25) 41.

KAREELA: Men: Stroke: Ambrose: S Ross A Barker R Mead I Roffey 50. Scr: S Evans P Galvin C McCarry J Gibson 56 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: A Rynsaardt (10) G Moran (13) 45. Medley: A: A Rynsaardt (10) 39. B: M Kift (15) 38. C: G Vouris (19) 39. Veteran: M Kift (15) 38. Scr: J Nikiforidis 36.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Agg: B Doherty (35) I Butters (15) 76. B Doherty (35) 41. Hole in one: G Jack at 13th.

LEONAY: Women: Stableford: Div 1: D Young (25) 33. Div 2: M Mcnally (39) 28.

LEURA: Medley Stroke Handicap: D Williams (23) 66, M Monks (16) 68 cb, B Terry (13) 68 cb, Scratch: S Bonner (8) 80.

LONG REEF: Men: Stableford: Team: J Little R Bockman J Little R Bockman 76. A: P White (7) 42. B: M McNee (19) 40. C: G Anderson (28) 40. Scr: J Little 37.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B: J Miller (34) P Linskey (25) 45. J Miller (34) 38.

MANLY: Men: Stableford: A: S Collins (7) 42 cb. B: R Thomson (14) 39 cb. C: M Richardson (28) 49. Scr: C Connolly 36.

MASSEY PARK: Women: Stableford: Div 1: N Newton (17) 39. Div 2: H Kim (36) 45. Medley: R Thompson (31) 42.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B Agg: A: P Gilliland D Hamilton 76. R Spear (28) 41.

MONASH: Mxd: Stableford: 2B: Div 1: A Mortimer (15) G Hooker (9) 49. Div 2: S Miller (19) R Garland (20) 48. 2B Scr: R Hustler D Cullam 36. Men: A: D Tang (11) 40. B: S Cluley (16) 41. C: V Mikhael (22) 41. Mxd: White: R McGovern (36) 38.

MOORE PARK: Mxd: Stableford 4B: White: Y Lee (17) A Griffiths (7) 47. Men: J Brown (12) 40. Veteran: B Gnesin (18) 39.

MOSS VALE: Men: Stroke: Ambrose: A Tozzi (21) O Babula (7) 63. Stableford: R Body (29) 34.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: M Irwin (15) G Reid (21) 47. A: N Forage (12) 39. B: R Austin (15) 39. C: S Cox (21) 41.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: R Pettifer (19) N Ballantine (16) 50. 2B Scr: J Cheeseman (8) S Larvin (11) 37. A: G Buckingham (13) 41. B: S Vallabhjee (16) 43. C: G Pattison (21) 40. D: P Town (34) 38.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: G McClay (26) L Spooner (21) 50. G McClay (26) 41.

NOWRA: Men: Stableford: P Courtney (29) 41.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: C Alam (9) 37. B: J Farrar (14) 40. C: C Khanna (25) 39 cb. Scr: R Easterbrook 37. 4B: V Tandon (19) J Lin (13) 46 cb.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: G Davis (20) D Bullock (19) 78. A: J Mansfield (12) 42. B: D Lorentz (15) 40. C: P Cook (25) 41. Scr: A Richards 39. Hole in one: J Dries at 14th.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: G Whatman (23) J Ley (19) 48. 2B Scr: G Howland M Urquart-Eastwood (Glenmore) 41. A: T Spain (8) 39. B: B Procter (18) 36 cb. C: J Stabford (21) 37 cb.

RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: N Cave-Olfers (11) 39. Div 2: M Papadatos (27) 40. Div 3: C Sims (31) 36 cb. Div 4: K McKellar (40) 41.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: D Fereday (18) H Wagland (16) 44 cb. Scr: J Carpenter (3) C Lowe (0) 39. A: D Dennis (2) 40. S Errey (5) 38. B: P Foley (17) 38. C: D Murphy (27) 35 cb. Scr: C Lowe (0) 37.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: A: J Song (8) 67. A Scr: B Ellam 75. B: A Jones (16) 70. B Scr: D Son 86. C: K Burton (19) 70. C Scr: J Moo kim 91. D: P McDonald (26) 65. D Scr: D Zilic 96. Stableford: P Sawjani (25) 39.

TALLWOODS: Men: Stableford 4B: White: R Glover C Arellano 47. M Hicks S Willliams 46 to playoff. W Duckett (14) 41 cb. R Glover 41.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: F Mackenzie (10) 40. B: M O’Toole (13) 39. C: D Jones (20) 41.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: E Hutcherson (10) 46. T Phillips (19) .

THE COAST: Medley: Stableford White: A: T Jay (5) 41. B: J Innus (20) 44. Scr: T Jay 36.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A Collick (16) I Strachan (19) 46. Scr: R Green J Zunic 41. M Farah (8) 41. A: L Lucas (28) S Zaferis (35) 49. Scr: T Hindle E Porter 39. K Chandler (18) 42. 9-hole: A Marafioti (8) 18.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: A: J Bowmer (12) 17. B: J Tilbrook (16) 25. C: G George (23) 15.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: J Crilly (12) 38. B: C Forster (17) 35. C: M Saisai (24) 35. D: P Howe (27) 37. Gold: G Sharp (27) 32.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: M Fitzgerald (7) T Steedman (14) 49. 4B Scr: N Miller (3) R Oliver (+1) 40. A: C Quin (5) 38 cb. B: T Scollay (18) 43. C: A Assaf (22) 40. D: D Brown (28) 37.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford Black: A: I McLean (10) 39. B: N Giakoumatos (16) 36. C: A Webstar (32) 39.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: K Holtzhausen (16) 49 cb. H Georgas (24) . 2B Scr: J Sewell 38. M Canty . A: A Boyle (4) 39. A Scr: S Holland 34. B: K Holtzausen (16) 44. B Scr: B Sertbas 28. C: S Laidler (22) 43. C Scr: S Laidler 22.

WALLACIA: Women: Stroke: Div 1: J Thorpe (17) 82. Div 1 Scr: J Farkas 101. Div 2: H Grieve (27) 73. Div 2 Scr: A Burns 103. Div 3: R Murdoch (34) 70. Div 3 Scr: N Bemrose 117. C’ship: Div 1 Scr: J Thorpe 383. Div 1: J Farkas (17) 317. Div 2 Scr: C Wong 407. Div 2: D Chant (31) 296. Div 3 Scr: R Murdoch 433. Div 3: L Musico (37) 294.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: D Meakins (25) P Benbow (21) 46 cb. A: E Glendinning (10) 37. B: G McLeod (16) 38. C: P Benbow (21) 38 cb. D: A Fox (33) 38. Trophy: A Fox (33) 38 cb. 9-hole: R Wood (20) 18.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: W Patterson (34) S Lim (24) 49. A: D Miller (12) 39. B: B Knight (28) 40. Hole in one: T Walker.

WOOLOOWARE: Men: Stableford Black: A: G Halliday (14) 39. B: K York (19) 35 cb. C: K Walker (36) 37. Scr: J Rogan 37.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email