December 1, 2021

Daily Club Golf Results Monday, 15 November 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Monday, 15 November 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Monday, 15 November 2021 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: G Green (17) H Duffy (32) 74. A: K McGuire (3) 35. B: G Green (17) 38. C: T Iredale (25) 39.

ASQUITH: Medley: Stableford 2B: White: D Moffat (33) G Abignano (24) 46. Div 1: F Cesti (17) 39 cb. Div 2: G West (25) 37. Div 3: P Davey (35) 39. Men: Hole in one: G Lacis at 17th.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: B Howie (22) 33.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: C George (11) 37.

PGA ASSOCIATE MATCH at Bexley GC: (par 64): 64: J McLeod R Taylor S Shadbolt. 66: J Walden D Nesbitt. 67: C Banks H Drewitt Smith A Maxwell. 69: M Brewer. 70: J Bugden J Kim W Flannigan C Mackey C Ritchie. 71: S Gibson B Ryan D Brewer L Robinson S Seifertova L Malcolm. 72: A Grant D Shipp J Brown. 73: T Williams M Gaskin J Kirk M Thomas. 74: C Shearer A Kelly W Wells S Wilkinson S Mecham. 75: W Burkinshaw N Nicolitsis. 76: B Taylor. 79: M Dakic. 80: E Tuckwell R Jones.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: J Hume (7) 41. Scr: W Daibarra 35

BOWRAL: Medley: Stableford: N Reinhard (7) 36.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: P Chesher (12) 38. D Jurd (19) 34 cb.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: T Rutherford (28) D O’neil (21) 46. 2B Scr: M Faulkner (7) P Atkinson (Mullumbimby 3) 34. Men: A: S Sampredro (10) 35 cb. B: M Street (14) 35. C: D O’neil (21) 40. Women: P MacDonald (16) 33. Men: Gold: P Pellegrini (35) 31.

CHATSWOOD: Mxd: Stableford: 9-hole: S Henderson (44) 18.

CROMER: Women: Stableford: 2B: C Ireland A Brimmer 43. A: H Selinger (15) 36. B: L Dinnie (33) 36. Scr: H Selinger 23. Medley: S Magalas (14) 38. Veteran: L Freidemstein (26) 36. Hole in one: T Lyndon at 18th.

CUMBERLAND: Medley: Par: 2B: G Laws M Albury 11 up. Div 1: S McCreedie (16) 4 up cb. Div 2: G Laws (23) 1 up.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: S Hinks (34) T Hunter (25) 45. Div 1: R Courts (10) 37 cb. Div 2: A Sullivan (18) 38. Scr: E Banguis 29.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: S O’neill (10) 37. B: P White (13) 39. C: A Fuglestein (26) 38. Scr: B Hazali (7) 29.

GOSFORD: Medley: Stableford White: F Flaherty (31) 40 cb.

HOWLONG: Medley: Stableford: 9-hole: M Wood (43) 20.

KILLARA: Women: Stableford Green: L Blackburn (38) 37. Men: B Johnson (14) 40.

LEONAY: Men: Stableford: 2B: D Holland (20) B Mckeown (12) 48. A: S Walker (3) 36. B: S Archer (13) 39 cb. C: A Scott (25) 39 cb. Women: H Eisbacher (44) 38. Men: Hole in one: R Bell at 13th.

LONG REEF: Men: Stableford: A: A Daddo (6) 37. B: M Pitt (15) 38. C: J Hanson (21) 39. Scr: D Campbell 36. Women: J Cheng (30) 40.

MANLY: Men: Stableford: R Frost (20) 36. Women: 9-hole: J Jory (36) 20. I Bianchi-Cromback (33) 29.

MONA VALE: Medley: Stableford: K Effenberg (19) 41.

MONASH: Snr Stableford White: A: S Marks (34) 41. Div 1: O Drysdale/James (58) 46 cb. H Chapman (17) 40.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B: C Brady (28) S Brady (35) 47. S Roh (29) 43.

NORTH RYDE: Men: Stableford: A: S Kim (12) 36. B: S Derkatch (17) 44. C: H Kim (21) 38. D: B McKew (36) 37.

NOWRA: Veteran Medley: Stroke: C’ship: Div 1: W Snelgrove (Shoalhaven Ex-Serv 14) 65. Div 1 Scr: C Fraser (Shoalhaven Ex-Serv) 76 cb. Div 2: J Tudor (Sussex Inlet 18) 69. Div 2 Scr: K Wills 86. Div 3: J Kemp (St Georges Basin 24) 68. Div 3 Scr: J Kemp (St Georges Basin) 92 cb.

NSW: Women: Stableford: R Buck (36) 44. Medley: G Mymin (20) 37 cb.

PENNANT HILLS: Women: Stableford: A: S Wales (13) 39. B: B Milroy (32) 39. Men: R Edge (7) 41 cb. Irish Team: I Macqueen (9) R Edge (17) B Ebert (7) T Fairbairn (12) 92.

PENRITH: Senior Medley: Stableford Veteran Men: Gold: G Sutherland (15) 40 cb. Veteran Women: P Hatch (27) 37.

RIVERWOOD: Veteran: Stableford: 2B: B Jones (31) I Reeves (26) 44. Veteran Men: P Paoli (22) 36.

ROSEVILLE: Men: Stableford 2B: White: J Buttenshaw S Potter 50 cb. A: K O’Connell (10) 39. B: N Robertson (19) 39. C: J Ackerman (22) 42. Snr Green: J Stack (23) 42.

RYDE-PARRAMATTA: Veteran: Stableford: A Jones (27) 34. E Pektuzun (20) 37.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: E McErlean (21) 39. Div 2: A Bromfield (40) 39. Men: M Garrett (8) 38.

TALLWOODS: Veteran: Stableford White: A: G Foster (7) 36. W Byrnes (14) 35 cb. B: C Beauchamp (20) 37. T Bodycote (19) 36. C: B Colvin (27) 39 cb. J Patfield (36) 39.

THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: C’ship: H McNeill bt J Carrigan 5-4. C Perkins bt K Convoy 1 up. A Rathbone bt E Kennedy 4-2. S Hall bt S Perkins 5-3. A res: V Jellis bt E Wong 6-4. K Crone bt J Wise 4-3. L Townsend bt J Emery 8-7. N Pines bt F Nethery 6-4. Bronze: L Hardjono bt S Aldridge 7-5. K Grattan bt C Ferster 3-2. A Witteman bt C Fryer 2 up. J Sinclair bt G Shanahan 3-2. Bronze 2: W Brender bt R Fitch at 19th. K Stephens bt C Walker 3-1. S Pines bt A Lim 9-7. L Devine bt T Whalley 7-6. Stableford: Div 1: F Lomax (20) 33. Div 2: A Grant (26) 41. Div 3: C Rowan (32) 36. Scr: A Grant 18.

THE COAST: Men: Stroke: C’ship: A: J Dunphy (9) 64. A Scr: J Dunphy 73.

THE RIDGE: Stableford: A: S Kelman (2) 37. B: M Magrath (18) 38. C: S Sydes (26) 37. Veteran: N Redman (22) 37 cb.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: G Penfold (36) C Mackenzie (15) 47. Men: A: A Seeto (10) 41. B: B Aulburn (18) 37. C: G Penfold (36) 37 cb. Women: H Ma (23) 37.

WALLACIA: Men: Stableford White: J Fatai (13) 40.

WOOLOOWARE: Veteran: Stableford: A: P Owen (12) 37. B: L Satchell (27) 39. C: J Flewin (30) 37 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email