December 1, 2021

Daily Club Golf Results Sunday, 14 November 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Sunday, 14 November 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Sunday, 14 November 2021 2021.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: G Moran (21) R Agostino (10) 46. A: C Kim (12) 39. B: J Park (17) 38. C: D Sylvester (19) 38. Mxd: 2B: F Lui (29) G Suen (34) 43. Women: H Wechsler (50) 35.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: T Thomas (10) 41. D Fisher (17) 39 cb. F Hudson (32) 39.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: A Reynolds (21) M Hughes (16) 48 cb. A: J Domazetovski (6) 39. B: G McKinley (17) 39 cb. C: A Reynolds (21) 39 cb. Scr: S Kludass (4) 34. Men: M Cran-Crombie (11) 42. Women: L Stannard (28) 36 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: W Matthews (1) N Munro (10) 73. A: B Marciante (5) 36. B: R Dence (11) 36. C: A Chalmers (27) 39. Scr: M Underhill 25.

BONDI: Men: Stroke C’ship: Black: C Brown (8) 56. Scr: L Furlong (5) 62.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: Scr: D Hanafi 38. A: D Hoskins (9) 42 cb. B: A Palmer (17) 43. C: M Houstan (30) 38. Women: Stableford: M Johnstone (21) 40.

BONVILLE: Medley Stableford IND: T Smith (37) cb. Medley 2BBB 2BBB Winners: S Doyle (Long Reef) & M Tancred (Ballina) (45). 2BBB R/Up: M Smith & M Smith (43). 2BBB 3rd: R Grieve & R Lang (42).

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B Multi: D Lu (31) R Chan (27) 87. A: B Edgar (7) 39. A Scr: A Derbas 31. B: J Campbell (13) 38. B Scr: S Moxey 22. C: P O’Brien (24) 40. C Scr: M Suann 18.

CAMPBELLTOWN: Medley Stableford B.Flood (20) 40 cb. Mixed Foursome C’Ship Scr: M Henry & J Dunn.

CARNARVON: Men: Par 2B: White: J Choi (8) J Lee (14) 12 up. 2B Scr: A Wittaya T Won 1 up cb. A: C Kwon (11) 3 up cb. B: A Eun 3 up. C: A Michael (21) 5 up. Women: Stroke: Div 1: H Park (16) 70. Div 2: J Cramer (19) 66. Div 3: S Lee (40) 70.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: S Planinic (13) D Baker (28) 48. Men: A: T Dibble (5) 37. B: G Heanes (16) 41. C: B Zubrycki (20) 36 cb. Women: M Kim (16) 35. Medley: PM 2B: D Mann (16) P Mann (15) 45. Men: A: K Ha (6) 38. B: C Hwang (15) 39. C: M Vassallo (23) 38. Women: L O’Brien (20) 35. Medley: 2B Scr: J Gardiner (11) A Gratland (4) 36 cb.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: L Hutton (15) 36.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: C Priuljith (28) 39 cb.

CONCORD: Medley: Stableford: 2B: G Brown (14) J Stanning (23) 47 cb. A: K Peng (13) 40. B: D Connellan (15) 38 cb. C: J Van Der Velden (44) 41. Hole in one: L Rogers at 14th.

CROMER: Medley: Stableford: 2B Agg: S Blank C Blank 49. 4B: T Cronan J Beatty 40. A: S O’Connor (13) 37. B: M Naylor (26) 41 cb. Men: Stroke: M Bonnici (14) 67. Women: S Hickey (25) 69.

CRONULLA: Men: Stableford: C Pryer (24) 38. Scr: J Cripps 32. Women: Green: C Newman (22) 37. Scr: J Thuge 23. Men: Stroke Hcp: Black: J Parkes (9) 67 cb. Trophy: G Osbourne (4) 73 cb. D Van Kampen (0) 67.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: T Tomic C Serraeo 48. 2B Scr: B Leafe S Moylan 38. Men: Div 1: A Park (11) 39. Div 2: C Scott (20) 42. Div 3: J Hartikainen (22) 38 cb. Scr: J Russo 33. Women: B Smith (13) 38.

DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: S Morgan (10) C Watts (10) 46 cb. Div 2: J Aspland (17) L Milligan (26) 48 cb. Div 1: H Brenner (36) 41. Scr: L Rodger 34. Mxd: 2B: P Fairbrother (11) J Watson (10) 41 cb. Women: J Watson (10) 35.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A Scr: C Hicks (1) 35 cb. A: M Driver (6) 40. B: J Mcgrath (18) 40. C: A Etzine (32) 36 cb.

ELANORA: Medley: Stableford: 4B: K Jukes (42) L Adler (43) 47 cb. Men: G Hill (22) 39 cb. Women: V Fitzgerald (39) 40.

EVERGLADES: Mxd: Stableford 2B: Black: A Mccabe (26) A Mccabe (17) 49. A: E Wilkinson (11) 40. B: T Wilkinson (15) 41. C: T Lawlor (22) 38. D: S Titmuss (25) 40 cb. Women: Div 1: J Moore (14) 38. Div 2: P Mitchell (43) 38.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B: M Kim (27) S Rathinam (32) 45 cb. Men: M Vavasour (34) 40. Women: S Riotto (27) 42.

GORDON: Mxd: Stableford: 2B: R Grosvenor (36) P Ho (15) 46. M Mullins (28) 37. Men: Stroke: P Ho (15) 37.

HAWKS NEST: Medley: Stroke: Ambrose: P Gibbs B Gibbs 65.25.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: J Andrew (16) 38.

KAREELA: Women: Stableford: B Kerr (35) 36. Men: A: T Sadler (10) 42. B: G Waring (17) 39. C: D Nigro (23) 40.

KILLARA: Medley: Stableford White: A Leung (21) J Dudley (25) 50. Mxd: S Glass (17) R Johns (14) 44 cb. Men: R Chippendale (12) 43. Women: Green: K Coleman (34) 39.

KOGARAH: Women: Stableford: M Hronis (7) 35. Men: White: J Eguchi (23) 45. Scr: M Jones 35.

LAKESIDE CAMDEN: Medley: Stableford: 2B Multi: G Cornish (15) D Degiorgio (23) 84. A: G Lowe (10) 38. B: G Cornish (15) 39. C: J Bosnich (23) 41.

LANE COVE: Mxd: Stableford: Z Ng (46) 35.

LIVERPOOL: Men: Stableford: 2B: L Nguyen (19) T Nguyen (15) 49. 2B Scr: B Davies (1) G Richards (0) 38. A: R Younes (10) 41. B: J Ahn (19) 40. C: J Jung (23) 40. Women: Stroke: A: C Yoon (17) 74. A Scr: Z An (7) 84. B: S Son (28) 69. B Scr: J Lyons (20) 97. C: A Khuu (44) 74. C Scr: S Lee (30) 109.

LONG REEF: Men: Stableford: T Huizenga (24) 39. Women: J Jansson (14) 35.

LYNWOOD: Medley: Stableford White: A: D Scuglia (+1) 37. B: B Carr (21) 38. Scr: M Norbis (+6) 32.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: J Austin (9) S Richardson (9) 70. J Austin (9) 41.

MANLY: Medley: Stableford: 2B Agg: J Brewer (16) J Gregory (8) 78. Men: A: J Gregory (8) 38 cb. B: J Brewer (16) 40. C: P Madsen (29) 41. Women: S Craigie (28) 42. Mxd: Trophy: S Mater (19) C Mater (26) .

MARRICKVILLE: Men: Stableford: J Breen (20) 39. Scr: D Fletcher 30.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: R Thompson (33) L McIlveen (15) 49. Div 1: S Page (12) 40. Div 2: R Thompson (33) 42. Scr: R Viola 34.

MONA VALE: Medley: Stableford: K Grant (20) 35 cb.

MONASH: Medley: Par: Team: P Figar (17) M Murphy (31) G Olstein (26) P Walker (15) 16 up. C Zhang (18) 5 up. Stableford: 2B Scr: F Gurren (6) D Cuda (8) 36.

MOSS VALE: Men: Stroke Vardon: Black: D Humphries (The Grange scr) 71. Stroke: C’ship: A: B Dodds 297. B: T Mattick 341. C: P Wright W Angel 396 to playoff.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: F Fitzgerald M Lenart 50. Div 1: T Muir (6) 43. Div 2: S Lee (19) 38 cb.

NORTH RYDE: Mxd: Stableford: 2B: C Chang (24) K Chang (16) 46. A: R Kim (14) 38. B: D Flanagan (25) 36. C: K Simmons (33) 37. D: P Mather (35) 33.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: M Whiting (11) 40.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: C Nicholas (9) M Nicholas (6) 50. Men: White: A: M Nicholas (6) 44. A Scr: M Nicholas 38. B: J Thompson (13) 35 cb. C: J Dickinson (24) 41 cb. Medley: Black: N Major (29) 40. Women: Green: J Cooper (19) 35.

NSW: Medley: Stableford: J Randhawa (7) 38. White: J Briggs (21) 39.

OATLANDS: Mxd: Stableford: 4B: A Kim T Shin 45. Medley: J Jones (6) V Chivers (20) 45. Men: White: J Jones (6) 41. Women: Yellow: A Kim (20) 38. Hole in one: A Kim at 9th.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: R Bain (31) S Bain (45) 83. Men: R Fang (32) 46. Women: S Bain (45) 46.

PENRITH: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Galante (37) M Gozzo (22) (Beverley Park) 80. Men: P Turvey (16) 38 cb. Women: Stableford: T Jung (22) 31 cb.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: S Nutting (23) A Nutting (15) 50. A Nutting (15) 46.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: W Chin (22) A Xenophondos (25) 74. T Barrett (7) 38. Scr: M Williams 36. Women: Div 1: M Fitzgerald (24) 38. Div 2: C Schoots (32) 40.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: S Harkins (20) M Harkins (16) 46. A: M Guillaumier (7) 38. B: H Taylor (14) 40. C: M Manevski (21) 38.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: K Taylor (43) D Manson (26) 49. Men: White: A: D Beange (6) 37. B: T Smith (14) 39. C: D Anderson (21) 38. Women: K Taylor (26) 40. Veteran: Green: G Mellis (35) 33.

RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: J Dippenaar (14) H Dippenaar (23) 47. Mxd: J Chung (20) H Chung (19) 42. Men: A: J Lee (13) 41. B: J Dippenaar (14) 40. C: L Camoux (19) 39. D: Y Sekine (29) 41. Scr: J Kim 29. Women: C Seeto (28) 36. Father/Son Trophy: J Dippenaar (14) H Dippenaar (23) 47.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: J Ginns (11) P Hibben (20) 48 cb. Div 2: P Gounden (16) Y Gounden (14) 48. 2B Scr: T Ostler W Cochran 41 cb. A: J Shin (6) 39 cb. B: J Jo (12) 42. C: P Hibben (20) 38.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: D Hayden (6) 41. B: C Weber (17) 37. C: H Bong (25) 40.

THE AUSTRALIAN: Women: Par: S Perkins (7) 3 up.

THE LAKES: Medley: Stableford: J Choon (32) 40. Scr: W Kim 35. 4B: P Goble (26) Z Pan (13) 43. 4B Scr: A Young A Harrold 28. PM: C Happell (18) 36. Women: Stroke: Div 1: L Wei (13) 73. Div 2: S Rossi (25) 70. Medal of Medallists: L Wei (13) 73. K Kang (13) 83.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: A: W Allen (12) 19. B: G Keyes (18) 22. C: A Chehade (29) 19. A: M Wadley (14) 40. B: B Davies (20) 38.

TOCUMWAL: Medley: Par Gold: G Sharp (27) 7 down. Men: Par: A: D Rowe (5) sq. B: B Adams (18) 3 up. C: R Hehir (24) 1 up. Women: R Vass (36) sq.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: B Scallan (10) 39. A Scr: A Singh (4) 33. B: N Howe (13) 36. B Scr: B Behnke (13) 20. C: P Anderson (22) 32. C Scr: J Kang (20) 13. Women: Green: L Kim (25) 37 cb.

WARRINGAH: Medley: Stableford 2B: White: I Benthem (18) A Clark (23) 43. W Smith (4) 38. 9-hole: M McCrann (18) 21.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B Agg: White: M Boyer (30) B Broadhurst (13) 69. Div 1: T Crowe (13) 35. Div 2: L Winton (16) 36. Div 3: M Boyer (30) 39. Women: F Boyer (42) 36. Medley: 9-hole: V Chong (24) 16 cb. M Shearer (31) 18.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: J Economos (25) 39. Women: B Foy (13) 37 cb. Jnr: R Lancaster (7) 38.

WYONG: Men: Stableford: 2B: P Cowie (12) G Ives (11) 47. Mxd: A Sharpe (18) N Sharpe (23) 44. Men: Div 1: P Green (16) 39. Div 2: S Grundy (20) 37 cb. Women: J Burns (30) 36.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: C Abbott (18) 44. Men: A: P Warner (5) 40. B: R Sonneman (19) 39.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email