December 2, 2021

Daily Club Golf Results Saturday, 13 November 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Saturday, 13 November 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 13 November 2021 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford White: A: S Kennedy (7) 38. B: G Gartrell (14) 39. C: T Mahoney (23) 37 cb. 2B Agg: T Nguyen (25) G Gartrell 74.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: C Sullivan (22) M Pitman (20) 49. 4B Agg: D Nicotra (17) J Neilson (27) S Talwar (13) R Mohka (19) 110. A: R Agostino (11) 39. B: C Goddard (13) 37. C: J Snell (19) 40 cb. Scr: A Ball 33.

AVALON: Women: Stableford: 2B Multi: J Johnson (36) M Reed (28) 49. J Croydon (26) 32.

BARDWELL VALLEY: Women: Stableford: Div 1: S Mcgann (35) 32. Div 2: C Noone (18) 32. Men: Stroke: A: M De montfort (6) 56. A Scr: N Katholos 66. B: B Crawley (16) 61. B Scr: V Tekura 76. C: G Malpass (20) 62. C Scr: P Nash 85.

BARHAM: Men: Stroke: A: P Robinson (1) 74 cb. B: R Stanton (16) 72. Women: Stableford: J Hobbs (28) 38.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: W Martlew (5) 38. B: K Brady (19) 41. C: P Komander (20) 40. 2B: J McIntosh (21) G Pettenon (20) 47. Women: K McFarlane (32) 35. K McFarlane (32) 35.

BEVERLEY PARK: Men: Stroke: A: L Carey (4) 68. B: G Hankinson (18) 68. C: D Papoutsis (35) 69. A Scr: R Emmerick (4) 75. B Scr: S Buchanan (15) 87. C Scr: G Harris (21) 95. Women: Div 1: R Paul (17) 78 cb.

BEXLEY: Men: Stroke: C’ship: A Scr: G Heffernan 278. W Matthews 280. B Scr: G Longbottom 289. K Klem 291 cb. C Scr: C Loukopoulos 312. T Papadopoulos 313 cb. D Scr: T Lock 327. R Scott 328. A: S Capuano 267. B: N Hassapis 263 cb. C: L Delahoy 262. D: J Buhr 262. Medley: Stableford: A: S Jones (10) 35. B: K Sandhu (13) 34. C: K Gestakorski (26) 36. Men: Stroke: A: G Longbottom (7) 63. B: T Lock (16) 62. C: J Abbott (22) 66. Scr: W Matthews 66.

BLACKHEATH: Men: Stableford: B Corscadden (19) 41. Women: S Gardner (26) 27 cb. Medley: 2B Multi: G McDonald (16) J Wilson (21) 71 cb.

BONDI: Men: Stroke C’ship: Black: A Scr: L Evans (8) 66. C: N William (36) 53.

BONVILLE: Medley 2BBB Stableford 2BBB Winners: C Lang & K Phillips 49, Individual Winner: S McCarthy (18) 42 c/b.

BRIGHTON LAKES: Par: A: B Coupar (9) 2 up. A Scr: T Barnes 2 down. B: B Smith (17) 4 up. B Scr: A Turrell 10 down. C: G Manley (27) 2 up. C Scr: L Blake 12 down. 2B: D Moore (16) T Barnes 12 up.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: P Citroni (16) P Wood (6) 44. Div 2: G Pomponio (12) J Hee Lee (26) 46. Div 1 Scr: J Hewitt M Conrads 37. A: J Hewitt (6) 37. B: G Pomponio (12) 36. C: M Zubak (19) 39. D: J Hee Lee (26) 39.

CAMDEN: Women: Stableford: Hcp: A: M Thorn (14) 34. B: L Newcombe (21) 34. Men: Stroke: Ambrose: M Vance D Wulff W Healey A Roberts (6) 54. L Hudson B Moyes M O’Toole M Arnold 57.

CAMPBELLTOWN: Men’s Foursome A Nett: S Elder, A Kable (7,7) 70 B Nett: P Garrad, C Garrad (16,18) 62, C Nett: A Asquith, J Romano (20,20) 71, A Gross: P Higgins, C Lawson (3,3) 73.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: L Weir (13) S Weir (19) 138. A: K Gibb (4) 74. A Scr: P Ellison 78. B: D Spittal (10) 68. B Scr: A Wittaya 78. C: S Weir (19) 69. C Scr: L Weir 82. D: J Kim (22) 66. D Scr: F Walker 92.

CASTLE HILL: Men: Stableford 2B: White: D Bloom (9) M Wylde (20) 72. A: L Mcallef (3) 38. B: S Goodbee (14) 36. C: M Wylde (20) 46. 2B: G Latta (16) P Mann (15) 65. A: M Eades (9) 42. B: P Mann (16) 38. C: P Duncan (20) 37. Hole In One: L Micallef at 11th.

CASTLECOVE: Women: Stableford: M Lulic (31) 35. Men: Stableford White: A: R Wallace (8) 36. B: M Walsh (17) 39. C: T Dobbin (23) 40. 2B: M Dembecki (14) K Baird (18) 43 cb.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: D Hamilton (8) 38 cb. B: B Allsopp (13) 39. C: B Tax (21) 39.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: D Woods (19) 39. Women: Par: A: P Power (27) 2 down.

CONCORD: Mxd: Stableford White: A: L Lazar (11) 41 cb. B: J Vatovec (15) 40. C: D Taylor (26) 38. 2B: J Hassarati (23) J Vatovec (15) 48. 2B Scr: M Baxter L Lazar 35. Shield: L Lazar (11) 41 cb. Cup: B Ashmore (18) 36.

CROMER: Medley: Stroke: A: D Atkinson (11) 67 cb. B: L Gutherson (21) 62. C: R Knapp (26) 68. Scr: J Thomas (2) 32.

CRONULLA: Medley: Stableford: A: S Brown (6) 38. A Scr: S Brown (6) 32. B: M Weir (17) 42. C: R Sundercombe (25) 38.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: B Leafe (3) 40. Div 2: J Chun (16) 35 cb. Div 3: W Alazzi (32) 46. D Scr: A Foreman 30.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: M Thomas (15) 41. B: S MMildren (22) 39. C: R Phillips (28) 40.

DUNHEVED: Men: Stableford: Trophy: B Turner (26) 44. A: M South (8) 38 cb. A Scr: C Fitzsimmons 36. B: J Scott (18) 38. C: N Barrett (20) 37 cb. D: I Rogers (25) 37 cb.

EASTLAKE: Stableford: Split Six: F Fitzpatrick-Weir (14) J Dean (23) 66. A: P Cox (10) 37 cb. B: J Chong (20) 41. C: J Dean (23) 36 cb. Div 1 Scr: S Robertson (-3) 37.

ELANORA: Mxd: Stableford: Hcp: A: N Champion (12) 37. B: P Williams (22) 38. C: K Carboni (24) 39.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A: P Gibbs (11) 38. B: J Sheath (16) 40. C: M Naylor (23) 39 cb. D: L Roddan (25) 34. 2B: I Armstrong (22) R Clews (34) 46.

FORSTER: Men: Stableford: A: K Farrar (6) 38. B: L Mugridge (22) 41.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: P Green (17) 46. S Cullen (27) 46. N Booth 35 cb. K Booth 35 cb. A: K Booth (6) 40. B: P Green (17) 39. C: S Neylon (20) 40.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: 2B: G Rix (17) D Cairns (13) 48. A: A Johnston (7) 35 cb. B: D Cairns (13) 42. C: J Chuck (28) 33.

GIBRALTAR: Medley: Stroke: Div 1: J Nicholas (18) 70. Div 2: J Goodfellow (30) 70. Div 1 Scr: W Knapp 75.

GLENMORE: Medley: Par: Div 1: A Dudziak (12) 2 up. Div 2: N Hunt (20) 3 up. Div 1 Scr: S Hunt 3 down.

HAWKS NEST: Women: Par: A: J Cunningham (27) 3 up. B: S Lim (35) 1 down. Men: Stableford: A: G Acret (14) 38. B: P Jackson (19) 37 cb. C: C Bellamy (28) 36 cb. A Scr: R Richards (3) 31.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: K Endean (16) 36. B: T Carey (19) 33.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: J Worthington (7) 38. B: R Martin (13) 36 cb. C: R Smith (15) 40. Women: Stableford: N Scerri (20) 37.

JAMBEROO: Men: Stroke: A: D McDonald (10) 65. B: J Neilson (16) 64. C: J O’Brien (44) 57.

KAREELA: Men: Stroke: A Scr: K Mudadana (+1) 73 cb. A/Medal: T Bush (10) 65. A: C Climie (11) 66 cb. B Scr: J Batt (15) 76. B/Medal: S Crane (15) 57. B: P Wucherpfennig (16) 62. C Scr: G Thomas (20) 84. C/Medal: P Kefalas (24) 63. C: S Ross (27) 64 cb. 36-hole: A Scr: K Mudadana 140. J Gibson 149. B Scr: S Crane 159. J Black 159. C Scr: K O’Dowd 169. J Gooch 176.

KILLARA: Men: Stroke: A: D Kennedy (9) 68. B: J Owens (15) 71. C: B Parrish (22) 70.

KOGARAH: Medley: Stableford Trophy: White: T Nyhan (23) A Ali (4) 46. Cup: T Nyhan (23) 46. Men: Trophy: G Moloney (12) 35. Medley: Team: C Ross (7) Z Angelkoski (11) G Herbert (6) D McCarthy (8) 168.

LAKESIDE CAMDEN: Men: Stroke: Medal Nov: A: J Hawker (8) 63. A Scr: R Vella (1) 73 cb. B: T Thiruloganath (10) 66. B Scr: F Messina (10) 78. C: B Scheidler (21) 69 to playoff. C Scr: G Liddle (16) 85. Women: Stableford: Split Six: J McKechnie (21) L Strano (24) 54. Div 1: T Wood (7) 31. Div 2: M Gear (22) 34.

LANE COVE: Men: Stableford: A Limmer (14) 37. 2B: A Limmer (14) I Hayes (23) 44.

LEONAY: Mxd: Stroke Medal: White: A Scr: A Brennan 72. A: J Kennedy (8) 65. B Scr: C Phillips 80. B: C Phillips (14) 66. C Scr: G Mclaughlin 86. C: G Mclaughlin (21) 65. D Scr: P Pearson 91. D: P Pearson (23) 68.

LEURA: Medley Stableford Singles – A: L Gittoes (18) 37 cb, M Vinski (16) 37, B: A Gorey (25) 36, A Stillmark (22) 33, Scratch: GD Webb (9) 27 gross, 2BBB: L Gittoes (18) and L Swan (14) 45.

LONG REEF: Men: Stroke Black: A Scr: L Edgell 73. Women: Stroke: J Garrett (11) 74. Men: Stroke Black: A: P Dawson (10) 70. B: D Moore (19) 67. C: S Irwin (22) 68.

LYNWOOD: Men: Stroke: C’ship: A: J Mcphillips (2) 71. A Scr: T Fortescue (-3) 65. B: G West (12) 72. C: B Mackintosh (13) 67. D: P Barnett (19) 72. Women: Div 1: L Gyzen (6) 79. Div 2: J Smith (34) 76.

MANGROVE MOUNTAIN: Stroke: Medal Nov: Div 1: T Foreman (11) 68. Div 2 Scr: J Arrowsmith (19) 73.

MANLY: Mxd: Stableford White: A: C Smith (8) 41. B: D Brewer (18) 41. C: S Craigie (29) 42. Men: Stroke: 36-hole: B Herring (2) 155. 72-hole: J Roche (+2) 305.

MARRICKVILLE: Medley: Stroke: Medal Nov: A: O Bramley (9) 59 cb. Scr: A Scr: C Nikolaou 63. Medal Nov: B: S Katsoulas (13) 56. Men: Scr: B Scr: D Johnson 71. Medley: Medal Nov: C: P Sultana (25) 59. Scr: C Scr: B Oconnell 60. Jnr: C’ship: T Skinner bt B Tartak 3-2.

MASSEY PARK: Women: Stableford: M Oman (13) 36. Split Six: U Wood (11) M Oman (13) M Davies (16) F Buckle (18) 78. Men: Stroke: A: G Sly (12) 67. B: M Camilleri (14) 61. C: B Hogg (21) 62.

MONA VALE: Men: Stroke Black: A: T Souter (13) 70. B: R Hain (17) 69. C: K Grant (23) 66. A Scr: J Dundas 75. Stableford: M Storey (14) 38.

MONASH: Men: Stableford: A: S Morgan (6) 41. B: J Gibson (15) 41. C: J Downey (21) 40. Mxd: Stableford White: S Robinson (22) 39. Stableford: 2B: Div 1: G Sechi (18) J Mascarenhas (14) 48. Div 2: R Lorge (26) A Israel (30) 47. 2B Scr: S Morgan J De Rooy 40.

MOSS VALE: Men: Stroke: C’ship: A: B Dodds 297. B: T Mattick 341. C: P Wright W Angel 396 to playoff.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: S Fisk (26) C Woods (8) 48. A: T Muir (5) 39 cb. B: G Gray (19) 38 cb. C: S Fisk (26) 43.

NORTH RYDE: Men: Stableford: A: D Fazzolari (3) 40. B: A Nickson (16) 37. C: V Rudzitis (21) 41. D: A Winter (30) 34. 2B: B Starr (16) R Ah Hee (30) 45. 2B Scr: N Barbieri (+6) F Campbell (32) 42.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: A: D O’Sullivan (18) 42. A: B Bond (12) 38. A Scr: T Wilson 32. B: D Hunt (17) 41. C: D Bottomley (23) 39 cb. Women: M Lorenceau (33) 34. Medley: 2B: D Bottomley (23) D Phelan (12) 47.

NOWRA: Medley: Stableford: A: G Wrightson (12) 38. B: L Andon (Vincentia ) (17) 40. C: I Hart (23) 40.

NSW: Men: Stroke: Medal Jul: A: F McLeish (12) 71. B: R Tasker (17) 74. Stroke White: C: S Papadimitriou (25) 66. Stroke: Scr: Z Mullins 72. Stableford Gold: E Ellis (22) 34. Women: Stroke: M Salkinder (33) 80. Men: Medal Nov: A: G Headland (9) 71. Shield: Z Mullins 141. Salver: J Lipman 146.

PALM BEACH: Women: Stroke: Gold Medal: H Simmonds (27) 191. Medal Nov: L Hutchinson (22) 69. Men: Stableford: A: M Hill (12) 35. B: G Warner (19) 36. C: C Ryan (22) 38.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: A: T Fairbarin (12) 41. A Scr: D Bailey 34. B: B Jordan (15) 39. C: J Keenan (22) 41. Men: Trophy: M Rowan (22) 41 cb. J Keenan (27) 34. Veteran: G Bourke (7) R Howarth (12) B Corderoy (31) P Cook (25) 49. Men: 4B: B Jordan (15) M Reid (22) M Reid (24) C Mansfield (20) 54. Medley: Hole in one: T Fairbairn at 4th.

RANDWICK: Men: Stableford: Irish Team: R Begely (23) M Pastor (24) K Mcgovern (14) R Webster (16) 91. A: A Pearce (10) 37. B: G Busutill (15) 41. C: T Murray (19) 36. Scr: R Fernandes 28.

RICH RIVER: Men: Stroke West: Black: A: S Burns (9) 67. B: J Norwood (11) 66. C: J Mcminn (17) 65. D: G Cheong (22) 64.

RICHMOND: Medley: Stableford: A: C Gordon (9) 39. B: M Sluiter (14) 40. C: A McMurray (31) 42. 2B: J Woodworth (25) A McMurray (31) 49.

ROSEVILLE: Men: Stableford White: G Chard (36) 39. Stroke Green: C Porter (30) 71. Stroke: A: S Campbell (9) 65. B: K Williams (15) 64. C: R Lee (21) 65. Women: Stableford: P McVean (26) 37. Men: Stroke: Scr: L Li (2) 70.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: S Spackman (12) 39. A Scr: M Green 34. B: P Brooks (18) 42. C: J Brendling (23) 39. D: B Edwards (32) 43. 2B: Div 1: G Jones (9) M Dolan (17) 44. Div 2: R Hale (20) P Brooks (18) 49.

SEFTON: Men: Stableford: A: D Quain (5) 36. B: T Joachim (19) 37.

SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: M Crowe (12) 37. B: R Millers (17) 38. C: S Williams (24) 38. Women: Div 1: M Bensley (25) 36. Div 2: Z Ifield (37) 38. Medley: 2B: M Bensley (25) Z Ifield (37) 47. Men: R Hey A Betts 46.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B Agg: C Ratcliff (16) J Cheadle (18) 74. A: J Eagle (9) 39. B: K Dawson (17) 39. C: N Flood (26) 38. A Scr: J Brady (5) 32.

STRATHFIELD: Stableford: 2B: C Delaney (4) 50. P Weaver (12) 50. 2B Scr: C Delaney (4) 42. P Weaver (12) 42. Scr: C Delaney (4) 38. A: C Delaney (4) 42. B: J Min (18) 42. C: T Blayney (22) 44. Hole in one: J Fanning at 13th.

TALLWOODS: Men: Stroke: A: A Overliet (12) 71 cb. L Thomas (7) 71. B: D Bullock (21) 73 cb. S Browne (15) 73. C: G Alexander (32) 71. C Arellano (31) 74. Women: Div 1: J Stephens (22) 75. J Sibbons (25) 78 cb. Div 2: B Lane (35) 78. M Wright (27) 80 cb.

TERREY HILLS: Medley: Stroke: A: P Simons (7) 70. A Scr: P Simons 77. B: M Lee (17) 70. C: S Kim (20) 71.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Trophy: B Coombs (23) 66. J Williams (9) 139. A: J Frechtling (12) 70 cb. B: C Cheung (15) 68 cb. C: B Coombs (23) 66. A Scr: G Wall 70.

THE COAST: Women: Stroke: J Quigg (35) 74. Stableford: L Foley (28) 37. Stroke: C’ship: A: N Heinrich (10) 283. B: G McFadyen (25) 294. C: J Quigg (35) 340.

THE RIDGE: Mxd: Stableford: A: S Schulz (5) 43. B: S Morando (20) 38 cb. C: M Harris (23) 38 cb. 9-hole: G Maiolo (23) 21.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: M Elsworthy (13) I Steel (19) 47 cb. 4B Scr: R Hogan (+2) P Joseph (+3) 41. A: G Pearce (10) 39 cb. B: S Weeden (16) 39. C: B Jamieson (21) 40. Women: A Prince (19) 33.

TWIN CREEKS: Men: Stroke Black: A: B Hodges (5) 70. A Scr: D Ali (1) 32 cb. B: K Franich (16) 74 cb. B Scr: T Green (14) 21. C: K Matsuura (22) 69. C Scr: G Warry (23) 18. Women: J Kim (20) 75.

WAKEHURST: Men: Stableford: A: G Ross (7) 36 cb. A Scr: S Holland 34. B: D Adamson (16) 35. B Scr: K Daley 23. C: R Ferraris (20) 34. C Scr: R Ferraris 18. Women: R Charnell (13) 36. Medley: 2B: K Holtzhausen (16) G Ross (7) 44. A Scr: S Holland B Fitzsimmons 36.

WALLACIA: Men: Stroke: A: D Klein (10) 70. A Scr: C Holmes 71. B: G Vigne (13) 71. B Scr: P Cromer 86. C: S Gateley (25) 69. C Scr: K Murray 94. Women: Stableford: R Murdoch (34) 34.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: C Overhall (7) A Taylor (12) 48. A: P Gillham (11) 40. B: S Garrick (16) 40. C: A Mavin (31) 39.

WOOLLAHRA: Men: Stroke: Medal Nov: A: P Garvan (7) 67. B: G Hinksman (16) 68. C: M Miller (30) 66 cb. Scr: B Poulter 72.

WOOLOOWARE: Men: Stroke: A: S Bonney (11) 66. A Scr: C Jamieson 71. B: P Squires (17) 67. J Pappas 82. C: A Lohman (20) 68. C Scr: M Higgins 90.

WYONG: Men: Stableford: 2B Multi: W Micallef (10) S McCann (21) 69. A: G Greenland (12) 37 cb. B: S Meyn (16) 36. C: J Williamson (29) 39. A Scr: K Ferguson 34.

YARRAWONGA MULWALA: Medley: Stableford: Murray: A: C Boers (11) 37 cb. B: D O’Halloran (17) 34 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email