December 2, 2021

Daily Club Golf Results Monday, 8 November 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Monday, 8 November 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Monday, 8 November 2021 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: T Davies (17) C Holmes (19) 75. A: K Laidler (10) 39. B: T Davies (17) 39. C: C Holmes (19) 36.

ASQUITH: Medley: Stableford 2B: White: D Avers (27) J Eslake (21) 49. Div 1: J Jeong (12) 39. Div 2: J Eslake (21) 36. Div 3: D Hill (29) 37.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: S Britcher (18) 40.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: 2B: D Sonnabend (32) P Smaller (34) 48. A: W Smith (4) 41. Scr: W Smith 37. Stableford Gold: P Craswell (31) 31.

BONVILLE: Medley Stableford Winner: Martin Rotsey (14) 36.

CABRAMATTA: Medley: Stableford White: H Toresten (13) 38. D Hoang (15) 37.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: J Demarigny (10) J Donovan (10) 47 cb. 2B Scr: M Moloney K Dignam 38. Men: A: J Demarigny (10) 40. B: I Barnes (17) 38. C: T Tochikawa (22) 36. Women: C Amery (30) 36. Men: Gold: P Pellegrini (31) 26.

CHATSWOOD: Mxd: Stableford: 9-hole: D Smith (13) 21.

CROMER: Women: Stableford: J Stephenson (32) 34. Veteran: R Wright (22) 38. Medley: S Holland (3) 39.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B Agg: H Cho J Jung 78. S Manson (26) 41.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: A Sullivan (20) E Horvath (11) 45. A Sullivan (20) 41.

EASTLAKE: Medley: Stableford: Div 1: B Richardson (13) 39. Div 2: S Szanto (19) 43.

PGA ASSOCIATE MATCH at GOSFORD: 69: C Mackey. 70: G Rickwood. 71: J McLeod F Bellingham A Rath C Shearer. 72: A Walters A Barakat. 74: M Panopoulos. 75: S Wilkinson C (Sung Eun) Chin R Oliver S Shadbolt R Taylor O Payne. 76: N Nicolitsis T Pritchard-Davies R Jones J Kable. 77: W Flannigan B Ryan C Banks. 78: S Gibson M Brewer W Wells. 79: K Anthony A Grant D Shipp B Taylor A Kelly P Mackay H Drewitt Smith. 80: D Brewer C Ritchie R Ballinger M Dakic C Walton. 81: M Gaskin J Bugden J Mitchell. 83: S Seifertova J Kirk. 84: L Malcolm. 85: J Brown. 86: S Mecham. 88: J Kim.

HOWLONG: Men: Stroke: Keno Ambrose: J Hynes M Mills 61.75. Mxd: J Anderson R Anderson 60.75. Women: G O’Halloran H Foster 71.25. Stableford: Veteran Men: D Anthony (18) 42. Veteran Women: G Reid (26) 41. Medley: 9-hole: N Lewis (47) 19.

JAMBEROO: Medley: Stableford White: A: H Osman (18) 36. B: R Reeve (28) 40.

KILLARA: Men: Stableford: G Brown (26) 43. Women: Green: S Steingold (33) 38.

LIVERPOOL: Stableford: L Zhou (15) M Kim (7) 44. A: B Griffin (10) 36. B: S Jin (18) 40. C: L Davis (22) 35.

LONG REEF: Women: Stableford: V Wilson (29) 37. Men: A: T Hill (8) 38. B: P Ton-That (20) 41. C: G Jones (26) 42.

MANLY: Men: Stableford: R Batstone (12) 37. Women: 9-hole: N Billingham (27) 18.

MONA VALE: Medley: Stableford White: M Jones (11) 44.

MONASH: Snr Stableford: 2B: P Butterworth (16) S Gray (21) 45. P Butterworth (16) 38 cb. Mxd: D Cheeseman (10) 44.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 4B: R Read (14) D Leal (18) 46. J Nettleton (9) 38.

NORTH RYDE: Veteran: Stroke: A: P Wallen (13) 66. B: R Salvador (22) 67. C: P Luff (28) 68. C’ship: A Scr: R Shuttleworth 149. A: P Wallen 139. B Scr: M Ironfield 178. B: P Martin 141. C Scr: N Patel 190. C: C Kinder 140.

NSW: Medley: Stableford: R Farrelly (14) 40. Women: M Byrne (31) 37.

OATLANDS: Women: Stableford: K Lim (29) 41. Men: I Kim (17) 40.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 4B: P Punia (22) N Gordon (8) C Kirkby (16) L Jackson (36) 94. C Kirkby (16) 40. Women: T Frere (32) 37.

PENRITH: Medley: Stableford Gold: T Petrov (31) 37 cb.

RIVERWOOD: Veteran: Stableford: 2B Agg: T Markovski (8) B Thompson (18) 58. Veteran Men: P Paoli (23) 30.

ROSEVILLE: Men: Stableford 2B: White: G MacNarmara B Davis 50. A: J Mckeller (27) 38. B: G MacNamara (14) 42. C: P Parry (22) 38. Snr Green: M Saunders (27) 38.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: J Song (17) D Wappet (24) 51. J Song (17) 44. Veteran Men: P Guy (28) 37.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: D Hanlon (36) 36 cb. Men: A Larter (2) 35.

STRATHFIELD: Stableford: A: C Noh (6) 37. B: N Lee (14) 38. C: M Kamalesan (28) 40.

TALLWOODS: Men: Stableford 2B Agg: White: D Clarke (9) J Mendham (5) 71. B Tipton (11) P Chilton (12) 70 to playoff. Veteran Men: D Clarke (9) 38. W Duckett (14) 37 cb.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: A Lockie (9) 37. B: J McConnell (14) 36. C: I Bianchi-Cromback (41) 42.

THE AUSTRALIAN: Women: Stroke: Div 1: C Perkins (3) 66. Div 2: C Fryer (23) 73. Div 3: R Fitch (29) 73. Scr: C Perkins 69. Gold Medal: L Back (20) 69.

THE RIDGE: Stableford: A: H Fox (16) 45. B: J Wallis (24) 44. Veteran: W Spruce (6) 42.

TOUKLEY: Medley: Stableford: J Williams (28) 41.

WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: J Guang Tao (7) H Ma (24) 46 cb. Men: A: P Brown (12) 40. B: J Hirst (17) 40. C: M Merrigan (27) 40. Women: H Ma (24) 41.

WALLACIA: Men: Stableford White: P Curtis (16) 37.

WOOLOOWARE: Stableford: 2B: T McIlvride (28) K Cohen (27) 80. Veteran: G Garnham (27) 42.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email