December 2, 2021

Daily Club Golf Results Sunday, 7 November 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Sunday, 7 November 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Sunday, 7 November 2021 2021.

ANTILL PARK: Men: Stroke: Medal Nov: A: H Davies (6) 65 cb. B: J Dimarco (16) 67 cb. C: M Tyler (22) 59. A Scr: J Richards (scr) 70. B Scr: L Kilgannon (16) 84. C Scr: S Manray (20) 87. Jnr: Jnr: H Davies (6) 65. Women: Medal Nov: S Kennedy (9) 71.

ASQUITH: Men: Stableford: A: C Aguasa (17) 42. B: W Kim (29) 40. Women: W Lim (33) 42.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: J Giokas (18) 40. D Griffiths (36) 34. Scr: B Carr 35. Div 2: J Johnson (9) 40. C Noone (19) 34.

BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: K Willison (23) H Scott (12) 48. Men: Div 1: L Schotel (10) 40. Div 2: R Papenhuyzen (Kew 20) 44. Scr: L Schotel 30. Women: M De Jong (23) 39.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: A Rennie (8) B Rennie (27) 49 cb. A: S Williams (10) 40. B: J Minati (14) 40. C: B Rennie (27) 37 cb. A Scr: W `Williams (4) 33. Men: S Lavender (29) 42. Women: M Kinchin (39) 41.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Multi: T Thimou (14) E Awad (14) 81. A: B Patterson (10) 40 cb. B: P Chiandotto (12) 40 cb. C: R Martinez (19) 39. A Scr: W Matthews 38.

BONDI: Men: Stableford: C Fahey (21) 41.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: I Joseph (11) 43. A Trumble (12) 43. S Mendelsohn (31) 41. A Scr: G Fyson 37. Women: Par: K Howe (15) 4 up.

BOWRAL: Medley: Stableford White: K Barry (18) 40.

BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B Multi: R Chanprayong (19) T Anggurarat (28) 86. A: V Vararutsupagul (8) 36. A Scr: I Morrissey 29. B: R Chanprayong (19) 41. B Scr: K Punnakris 27. C: I Notowidigdo (21) 40. C Scr: W Chardcharoen 17. Hole in one: L Hindmarch at 10th.

CAMPBELLTOWN: Mxd: Stroke: 27-hole Foursome C’ship: A Scr: J Dunn M Henry 124 R Bruce L Macrae 124 to playoff. A Healy S Healy (45) 101.

CARNARVON: Women: Stroke: 2B Agg: H Park (17) J Kim (13) 141. Div 1: E Park (11) 69. Scr: N Yeob 81. Div 2: A Cho (23) 71 cb. Div 2 Scr: S Choi 90. Div 3: N Johnston Araujo (37). Div 3 Scr: Y Lee 100. Men: Stableford: 2B: S Yeo (24) W Min (24) 49. 2B Scr: White: J Lind P Ellison 37. A: P Park (12) 42. B: J Coorey (13) 40. C: S Yeo (24) 45.

CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: L Mason (17) B Gray (22) 47. Men: A: D Gale (+6) 42. B: R Weber (13) 40 cb. C: Z Lee (20) 38. Women: B Gray (22) 37. Medley: PM 2B: S Romer (26) P Wong (38) 47. Men: PM: D Nati (9) 42. Women: D Mann (17) 41. Medley: 2B Scr: D Nati (9) S Nati (4) 39 cb.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: R Derbidge (15) 38.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: C Chandler (16) 45.

CONCORD: Medley: Stableford: 2B: P Price (18) V MacMahon (29) 49. 2B Scr: R Ollerenshaw K Lockery 37. A: P Loftus (10) 39 cb. B: R Clarke (15) 40. C: H Buckley (25) 43.

CROMER: Women: Stroke: A: L George (23) -2 cb. B: V Quin (35) 0. Men: J Mcmanus (8) -4 cb. Medley: Stableford: Split Six: R Smith J Younger 67. R Smith (12) 44.

CRONULLA: Men: Par: 4B: M Kane (20) K Bresnahan (5) 10 up cb. Women: Par Green: R Beech (26) R Feehan (14) 9 up. Medley: Stableford: S Truby (10) 37.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: Y Yoo S Park 47 cb. Men: Div 1: D Stocks (6) 38 cb. Div 2: N Vlahos (17) 9. Div 3: A Spicer (21) 42. D Scr: A Barakat 35. Women: S Park (30) 37.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: M O’Brien (12) J Romero (21) 47 cb. Men: Div 1: C Pritchard (29) 42. Div 1 Scr: J Miller 33 cb.

EASTLAKE: Medley: Stableford: Div 1: S Doughty (16) 41. Div 2: J Mcgrath (18) 41. Men: Stroke Black: A: G Angelou (11) 70. B: J Katholos (13) 73. C: B Hansen (22) 73. Scr: J Whiteford (1) 76. Women: White: A Tilbury (33) 75.

ELANORA: Medley: Stableford 4B: White: A Herring (25) J Montgomery (19) 47. Men: C Pearson (9) 36. Women: M Kongats (29) 40.

EVERGLADES: Mxd: Stableford: 2B Multi: Div 4: A Grimish (6) D Grimish (6) 75. A: S Chay (10) 36 cb. B: K Scholte (18) 40. C: E Dowling (20) 37. D: G Perl (36) 43. . Women: Div 1: A Grimish (6) 38. Div 2: L Fry (36) 41.

FINLEY: Men: Stableford White: J Pyle (13) 42. Women: S Pyle (14) 33.

FOX HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: S Lee (23) A Lee (38) 83. S Lee (23) 42.

GORDON: Mxd: Stableford: Split Six: S Udowenko (20) Y Udowenko (24) 63. S Udowenko (20) 36.

KAREELA: Medley: Stableford: 2B: H Glazier S Glazier 52. Mxd: T Payn M Payn 46. Men: Div 1: A Harrop (6) 40 cb. Div 2: B Harrop (28) 40. Women: C Graham (23) 38.

KILLARA: Medley: Stableford White: N Kheimani (36) B Suk (19) 48. Mxd: R Egan (32) H Egan (16) 46. Men: D Chew (13) 41 cb. Women: Green: T Clifton (30) 42.

KOGARAH: Men: Stableford White: D Davies (23) 40. Scr: P Jenkins 29. Women: Stroke: Div 1: M Szetu (13) 66. Div 2: D Polychrone (23) 73. C’ship: M Hronis 194.

LAKESIDE CAMDEN: Medley: Stableford: 2B Agg: S Cho (30) S Park (20) 75. 2B Scr: R Minns J Webb 64. A: D Kilgour (6) 40. B: P Lamberton (15) 40. C: S Cho (30) 39. Hole in one: T Lee at 14th.

LANE COVE: Women: Stableford: C Ko (39) 48. Stroke: Foursome C’ship: A: R Glover (29) J Hannay (31) 139. A Scr: J Weine H Prentice 199.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: M Lee (27) G Yang (17) 51. 2B Scr: B Davies (1) M Naaman (5) 41. Medley: A: M Brown (4) 39. B: F Cerone (18) 43. C: B Vuong (32) 44. Women: N Lee (16) 39.

LONG REEF: Men: Par: K Kennedy 6 up. Women: M Symington 4 up.

LYNWOOD: Medley: Stableford 4B: White: A: M Robertson (0) 38. B: D Green (18) 40. Scr: M Norbis (+6) 34.

MANLY: Medley: Stableford: 2B: N Phillips (27) B Phillips (9) 51 cb. Men: A: A Matthews (13) 44. B: R Band (17) 40. C: W Madsen (31) 46. Women: P Barr (14) 42 cb.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: M Thompson (18) 41. Scr: D Fletcher 34. Hole in one: A Kinghorn at 7th.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: M Beggs (36) J Law (34) . M Bolton (6) 44. Scr: M Bolton 38.

MONA VALE: Medley: Stableford: M Luciano (12) 42.

MONASH: Men: Stableford: 2B: R Mcclelland (6) A Bedford (6) 75. I Gordon (17) 43. Mxd: 2B: C Shieh (21) M Shieh (22) 77. 2B Scr: R McClelland A Bedford 38. Women: A Sender (38) 40.

MOORE PARK: Men: Stroke: A: A Griffiths (8) 70 cb. A Scr: A Schofield 75 cb. B: G Neff (14) 64. B Scr: A Sroufe 83. Stroke White: C: S Sheard (23) 70 cb. C Scr: D Le Roy 90. Women: Stroke: A Lagesse (15) 64. Scr: L Quilliam 33.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: M Hull (20) C Bell (24) 48. Men: T Stevens (8) 40. Women: J Kim (27) 37 cb.

NORTH RYDE: Mxd: Stableford: 2B: G Lovatt (7) S Smith (15) 45. A: M Gazal (12) 41. B: P Abate (19) 36. C: I Flores (26) 36. Men: Stroke: C’ship: A: J Fennell (1) 284. A res: J Cincotta (9) 323. C’ship: B: D Stowe (15) 342. C: P Sexton (21) 384. D: R Ah Hee (28) 418. Women: Div 1: M Woodley (4) 308. Div 2: H Brayshaw (23) 401. Div 3: M Feltham (30) 420. Div 4: T McManus (36) 454.

NORTH TURRAMURRA: Medley: Stableford: D Vieira (7) 38.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: T Kennedy (19) T Livingstone (11) 52. Men: A: B Benson (1) 40 cb. Medley: B: M Cole (19) 49. Men: C: D Small (21) 41. Women: M Myers (29) 44. Mxd: Black: J Major (23) 36.

NSW: Medley: Stableford: 2B: D McCoubrie (15) M Beaman (5) 48. D McCoubrie (15) 42. White: A Wilson (27) 36 cb. Red: N Dress (21) 43. Scr: S Sara 35. Women: C Ruspino (44) 43.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: S Cale J Cale 48. Mxd: A Wahbe T Wahbe 46. Men: White: M Austin (19) 43 cb. Women: Yellow: C Kim (38) 42.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: C Lissner (33) K Moraitis (45) 52. Men: C Lissner (33) 46. Women: T Reid (27) 40.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: R Geerin (19) J Mayberry (28) 47. J Doyle (27) 39 cb. Stroke: Foursome C’ship: P Morris M Dwight 166. Hcp: J Fog J Fog (17.5) 131.5.

RANDWICK: Medley: Stableford: Irish Team: J Aropio (22) A Milner (22) G Gordon (24) 91. Men: M Connolly (22) 42. Women: C Palmer (27) 41.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: L McGraw (35) J McGraw (25) 54. B: L McGraw (35) 45. A: M Dolly (18) 40 cb. R Gounder (22) 35 cb.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B Agg: J Madsen (28) G Madsen (12) 77. Women: A Gibson (25) 43. Men: Stableford White: A: R Kam (8) 40. B: S Wu (17) 42. C: A Illes (26) 38.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: T McDonald (24) K Mathivanar (34) 54. Mxd: B Sekine (34) Y Sekine (29) 44. A: A Hogg (7) 43. A Scr: H Kim 36. B: M Ferris (17) 40. C: N Choi (19) 43. D: K Mathivanar (34) 46. Women: A Kim (15) 42.

SHELLY BEACH: Men: Stroke: Medal Nov: A: A Arkins (3) 65. B: J Millar (13) 67. C: M McGuire (20) 69. Scr: A: A Arkins 68. B: J Millar 80. C: M McGuire 89. Women: Stableford: A Lamont (14) 37.

ST GEORGES BASIN: Men: Stroke Medal Nov: Black: A: L O’Brien (10) 67. B: P Holman (16) 63. C: A Strachan (30) 67. A Scr: D Banwell (1) 70. B Scr: R Adams (15) 82. C Scr: P Campbell (21) 91. Medal of Medallists: M Wilkinson .

ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: J Lee (18) H Brycki (4) 74. A: M Truskett (9) 40. B: J Lee (18) 41. C: J Walker (19) 37 cb. Scr: J Pullen 38 cb. Stableford Gold: J Nicholas (15) 33. Red: H Williams (19) 34 cb.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: H Bali (23) L Carlin (31) 45. Div 2: J Templeton (12) D Jennings (13) 44. A: M Prokurat (11) 38. B: M Erichsen (13) 39. C: I Kim (27) 37. Mxd: Stroke: Foursome: A: A Elina Y Gounden (14) 68. B: A Davis B Duncan (17) 67.5. Foursome C’ship: A: J Ryu A Seo (16.5) 147. B: Y Bell G Dannoun (26) 153.5. A Scr Champions: L Lavelle H Wilde 154. B Scr Champions: S Webber M Webber 195.

TALLWOODS: Men: Stroke: A: B Munro (18) 67. G Baker (6) 68. B: L Fernando (32) 72. M Ferrett (20) 76. Women: Div 1: M Byrnes (24) 71. S Ireland (22) 75. Div 2: V McGrath (36) 70 cb. M Wright (27) 70.

TERREY HILLS: Stableford: A: A Picello (7) 36 cb. B: V Chandran (15) 44. C: S Choi (20) 40.

THE COAST: Mxd: Stableford White: A: R Feeney (12) 36. B: M Bromhead (13) 39. C: J Sealy (31) 45. A Scr: C Matthews (2) 34. Div 1 Scr: S Turnbull (39) 38. Div 1: J Sealy (31) 45. S Turnbull (39) 38. A Scr: C Matthews (2) 34.

THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: A Deverich (26) D Deverich (10) 44. A Scr: S Beck T Berrett 35. A: L Haigh (12). A Scr: A Katholos 39. Women: Div 1: K Hunt (21) 40. Div 2: D Chan (30) 32. Trophy: L Clemow 74. Medley: PM: S Beck (9) 40.

THE RIDGE: Stableford: C Jones (27) 43.

TOCUMWAL: Medley: Stableford Gold: J Huckel (25) 37. Women: Stroke: M Masoch (43) 72. Men: Medal Nov: A: P Jones (10) 69. B: C Knight (21) 65. C: L McDonald (27) 73. C Knight (21) 65.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: P Kimmorley (14) M Garrity (5) 48 cb. Div 1: P Kimmorley (14) 41. Div 2: F Ayoub (Rosnay 23) 39. Medley: 4B: S Chester (15) J Dind (21) 45. Women: J Dind (21) 38.

TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: P Callaghan (11) 40. B: C Park (13) 40. C: J Kang (20) 34. Women: Green: M Youm (21) 37.

WAKEHURST: Mxd: Stableford: Irish Team: D Boyd (29) M Armati (21) D Byun (14) S Kim (6) 94. Men: A: S Kim (6) 39. B: C Madden (28) 38. Women: A: D Wongsoong (18) 36. B: D McIntosh (45) 27.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: J Mccann (36) 41. Stableford: 9-hole: J Gribble (21) 21 cb.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: A Waks (22) G Ruebner (20) 47. Div 1: D Mocho (15) 38 cb. Div 2: R Pollak (17) 39. Div 3: G Anderson (20) 37 cb. Medley: B Raymond (19) 20. P Buki (45) 15. Women: Stroke: Medal Nov: M Conrick (25) 74.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 4B Agg: R Pearce (20) D Pearce (22) 77. Men: N Longmuir (27) 41 cb. Women: J Blake (44) 40. Jnr: E Vo (18) 30 cb.

WYONG: Men: Stableford: 2B: P McGinley (16) S McGinley (17) 47 cb. Mxd: D Burns (7) J Burns (29) 46. Men: Div 1: D Burns (7) 41 cb. Div 2: M Hensley (21) 39. Women: B Holloway (21) 37.

YARRAWONGA MULWALA: Mxd: Stableford: 4B: Lake: W Hennessy (16) R Alexander (3) 46.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email