December 2, 2021

Daily Club Golf Results Thursday, 4 November 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Thursday, 4 November 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney and Victoria for Wednesday, 3 November 2021 2021.

NEW SOUTH WALES

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Multi: White: E Macmillan (31) A Walker (11) 83. A: A Walker (11) 41. B: J Vincent (18) 40. C: J Saunders (31) 38.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: 9-hole: P Jones (45) 21.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: K Coldrey (13) G Bass (36) 49. J Honeybrook (11) 41. Scr: B Carr 32. Women: W Prideaux (26) 41.

BARNWELL PARK VETERANS: Men: Stableford: A: C Conder (14) 46. B: D Riley (19) 38. C: M Khan (27) 50. D: G Pettenon (30) 48.

BERMAGUI: Women: Stroke: Div 1: M Medelis (24) 69. Div 2: A Blacka (28) 75. Div 3: T Howarth (35) 76. Medal of Medallists: D Flavell (25) 74.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: I Hamilton (13) C Parkinson (20) 48. A: A Graham (11) 42. B: B Brigulio (16) 40. C: R Oakes (25) 40 cb. Women: S Blundell (43) 38.

BOWRAL: Women: Stableford: S Flaxman (24) 39 cb.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford White: A: G Pollard (9) 41. A Scr: H Brind 33. B: M Phungsamphan (16) 43. B Scr: C Lysaght 26. C: W Anneser (34) 40. C Scr: R Osmotherley 18. W Wardman (11) T Johnston (17) 50.

CAMDEN: Men: Stableford: 2B Agg: J Borwick (15) J Harvey (5) 77. 2B Agg Scr: C Jaeger M Arnold 62. Black: Hcp: A: J Harvey (5) 40 cb. B: P Daly (18) 40. C: R Thorpe (30) 40. A Scr: C Jaeger 31 cb. B Scr: C Pateman 24. C Scr: B Senior 21. Challenge: P Daly (18) 40 cb.

CAMPBELLTOWN: Stableford Veteran Men: White: D Fleming (37) W Bell (26) 40 cb. Veteran Women: J Cotter (41) 34 cb. S Schofield (39) 34 cb.

CARNARVON: Medley: Stableford 2B: White: A Ilias (29) M Kumar (21) 50. Men: A Ilias (29) 41. Women: K Roh (25) 39.

CASTLE HILL: Women: Stroke: Div 1: T Lee (14) 73. Div 1 Scr: T Lee 87. Div 2: M Darcy (26) 76. Div 2 Scr: M Darcy 102. Div 3: L Chan (34) 76 cb. Div 3 Scr: S Yun 108. Stableford: C Johansen (37) 30.

CASTLECOVE: Medley: Stableford White: R Gapaillard (23) 40. Women: 9-hole: N Aitken (28) 20.

CHATSWOOD: Women: Stableford: D Davis (41) 39.

COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: M Mitchelson (8) 38. B: M Robinson (23) 35. Women: A: B Willis (15) 32.

COROWA: Medley: Stableford: D Cogger (10) 42.

CROMER: Women: Stroke: Medal Nov: A Scr: A Brimmer 86. A: L Power (22) 70. B: V Oatley (33) 73. C: M Perkovic (45) 73 cb. Medley: Stableford: J Menzies (39) 33. 9-hole: F Aguilar (43) 20. Hole in one: F Aguilar at 18th.

CRONULLA: 2B Multi: J Krause (18) P Jones (8) 83. Men: Stableford: A: K Ewington (3) 42. B: J Krause (18) 40 cb. C: J Beardsley (30) 39. Scr: K Ewington 39. Hole in one: B Fagan at 9th.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: M Villacorta (17) C Pangilinan (32) 42. H Gonzales (15) 45.

DENILIQUIN: Women: Stableford: J Glowery (34) 43.

EASTLAKE: Stableford: A: J O’Shaughnessy (15) 38. B: C Davidson (19) 42. Women: A McGann (18) 38.

ELANORA: Men: Stableford: White: T Davis (12) 42.

FORSTER: Medley: Stableford White: A: R Clinton (14) 37. B: R Botwood (28) 41.

FOX HILLS: Medley: Stableford: Split Six: A Reidy (37) L Nethercote (32) 70. A: G Poland (9) 37. B: J Johnstone (14) 39. C: A Reddy (37) 42.

GEORGES RIVER: Women: Stroke: Medal Nov: A: D Simpson (19) 70. R Te Amo (26) 72. R Rorison (26) 73. B: S Frost (31) 75. C Kirby (34) 77. N Jurksaitis (36) 78.

GLENMORE: Medley: Stableford: Div 1: D McKay (Penrith 12) 38 cb. Div 2: M LaGreca (20) 40. Scr: M Urquart-Eastwood 33.

GORDON: Medley: Stableford: 2B: K Broadhead (30) A Broadhead (33) 46 cb. Men: A: J Thomson (12) 37. B: M Stinson (14) 37 cb. C: K Broadhead (30) 39 cb. Women: H Medhurst (34) 33 cb.

HOWLONG: Veteran: Stableford: A: K Miller (11) 41. B: J Fairweather (21) 39. Medley: A: J Blom (17) 36.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: Div 1: R Hyland (10) 38. Div 2: K Johnston (15) 40.

LANE COVE: Women: Stroke: Foursome: A: J Lean (44) J Sun (47) 61.5. Scr: J Weine H Prentice 98.

LEONAY: Mxd: Stableford White: A: P Kitley (7) 37. B: L Mitchell (14) 40. C: J Viney (22) 39.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: D Narayan (24) C Hagarty (9) 53. 2B Scr: M Tran (9) J Sherson (5) 40. W Baldwin (17) 44.

LONG REEF: Women: Par: A: A Gattas (17) 6 up. B: G McCorby (29) 7 up. C: J VASSELEU (40) 4 up. Scr: E Thurlow 5 down.

MANLY: Men: Stableford White: A: R Manson (13) 43. B: J Berkman (15) 41. C: L Sardelich (26) 38. Women: J Hill (44) 46.

MARRICKVILLE: Veteran: Stableford: C’ship: Div 1: B O’Connell (19) 53 cb. Div 2: F Meehan (34) 50.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: D Rawlings (19) M Hahn (24) 49. A: M Sufferini (12) 42. B: R Mc Bride (15) 44. C: P Mc Cluskie (25) 39. Scr: N Hayes 36.

MONA VALE: Women: Stroke: A: F Suttling (22) 70. B: A Billingham (29) 69. C: J Moody (39) 75. A Scr: R Black (13) 88. B Scr: A Billingham (29) 98. C Scr: J Bennett (32) 108.

MOORE PARK: Men: Stroke White: Y Lee (17) 71 cb. Women: M Rubin (27) 71.

MUIRFIELD: Women: Stroke: A: C Song (21) 67. A Scr: T Skuodas 82. B: D Carter (27) 68. B Scr: D Carter 95. C: S Ryu (31) 72. C Scr: S Ryu 103.

NELSON BAY: Men: Stableford: B Shepard (19) 37. S Liyanage (33) 34. Women: Div 1: J Rowland (26) 34 cb. J Frost (25) 34. Div 2: L Wilcock (45) 33 cb. A Rumble (37) 33.

NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: C Dunlop 36. Div 2: H De With 36. Div 3: D Faulkner 36.

NORTH RYDE: Mxd: Stableford: A: B Lee (18) 36. B: T Kim (26) 38. C: Y Choi (36) 39.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: L Parker (26) 44.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: C Rignall (18) J King (26) 50 cb. 2B Scr: T Brown (6) C Russell (Scr) 41. Men: White: A: C Manuell (7) 43. B: P Psomadelis (19) 42 cb. C: C Davis (20) 40. Medley: Black: B Holmes (30) 38. Women: Green: P Beckton (9) 38 cb.

NOWRA: Women: Stroke: Div: L Trusler (29) 69 cb. Div 2: D Hewat (33) 71. Div 3: L Ashton (51) 64. Medal of Medallists: L Ashton (51) 64.

NSW: Women: Stroke: A: K Grzetic (18) 73. B: C Lee (24) 77. Gold: C: D Griffin (36) 77. Stableford: R Buck (36) 31. Medley: Stableford: D Rabbitte (23) 41.

OATLANDS: Men: Stableford: K Wheat (21) 38. White: K Wheat 38. Women: Yellow: A: L Gyzen (5) 41. B: G Donnelly (25) 44. C: S Kim (42) 43. Hole in one: K Lim at 5th.

PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: G Smeallie (32) D Caldwell (27) 46. R Jahnsen (21) 43. Women: H Simmonds (29) 37. 9-hole: G Pearce (24) 18.

PENNANT HILLS: Women: Stroke: Foursome: A: C Whitehouse (18) M Herman De Groot (8) 73. B: R Artlett (32) S Maxwell (30) 72. C: J Spears (43) M Fairfax (34) 73.5.

RANDWICK: Men: Stroke: C’ship: Div 1: M Kandara (11) 54. Div 2: T Helmrich (26) 55.

RICH RIVER: Men: Stableford East: White: A: A Baldwin (5) 39 cb. B: D Powell (14) 41. C: P Moon (20) 39 cb.

RICHMOND: Women: Stableford: Div 1: J Finn (19) 34. Div 2: J Humphreys (34) 35 cb.

ROSEVILLE: Par: 2B: M Talman (23) T Leahy (28) 9 up. Men: Green: M Talman (23) 4 up. White: A: B Hunter (9) 1 up. B: M Seeto (16) 4 up. C: G McRae (23) 3 up.

ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: C Bischof (36) 34 cb. Centenary: M Bligh (38) 40.

ST MICHAELS: Men: Stableford 2B Agg: White: R Jones (31) M Dragicevic (25) 77. 2B Agg Scr: H Crowe D Shenier 75. A: M Truskett (9) 41. B: M Bateman (16) 39 cb. C: M Dragicevic (25) 46. Visitor: D Devlin (23 Howlong) 38. Scr: H Crowe 42. B Clementson (PGA) 37. 2B Agg: Gold: T McMinn (34) B Gates (14) 61 cb. J Allen (21) 42.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford Split Six: Div 1: V Pitre (16) B Verma (17) 81. Div 2: R Maisog (35) G Gueco (27) 71. Scr: A Wright B Young 58.
White: A: G Walker (10) 38. B: V Pitre (16) 40 cb. C: R Maisog (35) 43.

TALLWOODS: Women: Stableford: Div 1: L Sinclair (19 Taree) 36. J Puxty (18) 34 cb. Div 2: K Gordon (22) 40. M Duckett (23) 36. Div 3: J Colvin (22) 35 cb. M Wright (27) 35.

TERREY HILLS: Medley: Stroke: A Greenslade (30) 39 cb.

THE COAST: Men: Stableford White: L Gonzalez (11) 40. Women: C Balafoutis (40) 38.

THE RIDGE: Men: Stableford Black: A: P McColl (6) 39 cb. B: R Reid (20 Wollongong) 45. C: M Doyle (23) 42 cb. Women: L Dunn (20) 37. Scr: B Wood 34.

WAKEHURST: Women: Stableford: A: L Myers (27) 39. B: R Taylor (34) 38.

WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: P Betros (8) T Whiticker (14) 47. 2B Scr: D Calrow J Calrow 39. A: J Calrow (8) 39. B: R Montgomery (18) 38. C: W Nelson (27) 37. Veteran: G Blair (6) 38 cb. Super Veteran: D King (16) 38 cb.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: M Lander (13) 41 cb. 9-hole: K Roche (16) 25.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford White: P Cowan-Lunn (16) 38. S Williams (26) 37.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: J Banting (14) P Gillham (11) 49. Men: K Norris (24) 40. Women: C Dennis (38) 33 cb.

WOOLLAHRA: Women: Stroke: Medal Nov: C Caws (40) 74. Stableford: P Blasina (41) 36.

WYONG: Women: Stableford: 2B: D Fuller (21) T King (32) 49. Men: J Sloane (16) 43.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stroke: Murray: A: J Payne (12) 69. B: A Bult (13) 73. C: M Smith (22) 71 cb. D: N Moule (26) 72 cb. A: D Read (9) 68. B: G Thomson (16) 69. C: M Price (32) 69.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Stroke: 9-hole: Blue: V Beveridge (17) 28. Red: C Rosser (11) 35.

VICTORIA

ALTONA LAKES: Snr Stableford: 9-hole: R Hibben (10) 16.

BARWON HEADS: Women: Stableford: J Fitzgerald (16) 38. Cup: G Palmer (26) 43.

BAY VIEWS: Men: Stableford Doyal Medal Sep: White: P Sadler (18) 38.

BOX HILL: Stableford: Div 1: J Areechira (13) 36 cb. Div 2: D Davenport (14) 39. Div 3: S Lambert (20) 35. Div 4: A Mathers (26) 33 cb.

BRIGHT: Men: Stableford White: A: G Badrock (15) 34 cb. B: M Frost (19) 34. C: C Richardson (24) 32.

BRIGHTON: Mxd: Stableford White: R Varma (38) 38. D Harrowell (15) 37 cb.

CARDINIA BEACONHILLS: Mxd: Par: D Russel (10) 1 up. S Conn (16) 2 up.

CENTENARY PARK: Men: Stroke: W Wright (19) 74 cb. Women: J Hutt (30) 71. Stableford: 9-hole: W McBean (32) 15 cb.

CHALAMBAR ARARAT: Stableford Black: A: D Dunford (14) 39. B: J Heard (11) 39. C: L Grice (17) 37. M Jennings (13) 37.

CHELTENHAM: Men: Par: A Gallagher (12) 2 up.

CLIFTON SPRINGS: Men: Stableford: A: C Duncanson (10) 40. D Argent (19) 38 cb. A Turner (33) 38.

COMMONWEALTH: Men: Stableford: A: D Ellett (10) 36 cb. B: P Burland (14) 41. C: M Prendergast (21) 39.

DEVILBEND: Medley: Stableford: K Stuart (30) 38.

EASTERN: Women: Stableford North: Yellow: A: M Malone (18) 33 cb. B: K Comport (32) 36.

EASTWOOD: Men: Stableford: A: P Kirby (9) 38. B: G Fox (14) 35 cb. C: J McGowan (30) 33. Women: L McCleery (14) 31.

FLINDERS: Stableford: A: I Johnson (13) 41. B: S Hall (16) 35. C: J Carter (26) 35. R Matthews (20) 35.

GARDINERS RUN: Mxd: Stableford: T Macafee (19) 42. Women: K Ramage (20) 34.

GISBORNE: Mxd: Stableford: A: B Larkins (2) 42. B: A Boustead (12) 40. C: G Priest (22) 39.

GOONAWARRA: Medley: Stableford: D Hocking (10) 38.

HORSHAM: Women: Stroke: Div 1: M Rich (18) 71. Div 2: J Mills (24) 70. Div 3: L Gladigau (38) 70.

HUNTINGDALE: Men: Stableford: D Barry (11) 43. Women: E Kim (29) 38.

IVANHOE: Stableford: J Jordan (41) 34.

JUBILEE WANGARATTA: Women: Stableford Yellow: A: K O’Shea (9) 39. B: J Fogarty (27) 34.

KERANG: Mxd: Stableford: D Meehan (5) 36.

LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stroke: Medal Aug: A: C Schwen (9) 79. B: R Bone (19) 71. C: N Fogarty (21) 72. J Lovett (25) 70.

MAFFRA: Women: Stroke: Medal Sep: A/Medal: J Vardy (21) 69. B: F Moulton (33) 72.

MALVERNDALE: Women: Stroke: Medal Nov: A: E McLaren (26) 74. B/Medal: H Grenfell (30) 72. C: A King (37) 81.

MYRTLEFORD: Women: Stableford: S Deas (40) 39.

NEWRY: Veteran: Stableford: C Arscott (17) 35.

NUMURKAH: Men: Stableford: A: N Hutchins (15) 36. B: R Orr (18) 33.

OAKLEIGH: Veteran: Stroke: 9-hole Medal: A: R Seach (9) A Jackovcinic (4) 28 to playoff. B: P Miller (10) 27. F Gabriel (14) .

OLD BOYS SOCIAL: Par: American Foursome: D Eckmann (21) G Hollins (16) 66 up.

PATTERSON RIVER: Men: Stableford: M McKenna (11) 42. Women: A: L Slorach (10) 35. B: L Bogie (26) 36.

PENINSULA KINGSWOOD: Women: Stableford: Peninsula North: A: D Minchin (14) 37. B: A Spiden (26) 34. C: P Richards (41) 34. Peninsula South: A: G Emond (11) 37. B: P Quinn (22) 40. C: C Hallam (42) 53. Men: Peninsula North: White: A: D Paul (9) 34. B: P Hamilton (20) 33. Peninsula South: A: D Luiz (17) 39. B: S Thomas (18) 38.

PORTARLINGTON: Men: Par: A: R Hanson (9) 6 up. B: K Latta (13) 3 up. C: A Dimble (16) 3 up. D: S Klarin (29) 2 up. Women: Y Casey (25) 1 up.

PORTLAND: Men: Stableford: A: B Richards (8) 37. B: S Rolph (20) 43.

PORTSEA: Par White: A: P Duffy (9) 3 up. B: E Rollnik (36) 3 up.

RACV HEALESVILLE: Mxd: Stableford: M McIntosh (14) 36. A Davidson (12) 35. M Hennig (34) 35.

RIVERSDALE: Men: Stableford White: A: G Eitzen (5) 36. B: J Campbell (18) 38. C: R Clarke (23) 37 cb.

ROSEBUD COUNTRY: Women: Stableford: South: A: G Kelly (19) 35. B: E Kutcher (21) 36. C: C Murphy (34) 36 cb.

SCOTCHMANS CREEK: Men: Stableford White: M Koodak (26) 33.

SETTLERS RUN: Men: Stableford Gold: D Curry (17) 37 cb. Women: H Dunne (34) 31.

SOUTHERN: Mxd: Stableford: A: K Scott (17) 40. B: T Barrie (34) 41.

SPRING VALLEY: Women: Stableford: Irish Team: S Munro (14) J Pitcher (19) S Semmens (6) 74.

THE DUNES: Women: Stableford: The Dunes: L Ferris (38) 38. The Cups: H Wilson (31) 34. 9-hole: J Keogh (37) 19.

THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: N Currie (8) 40 cb.

TORQUAY: Mxd: Stableford: M Wilkie (12) 39.

TRENTHAM: Mxd: Stroke: Medal Nov: A: R Poole (10) 73. B/Medal: C Milne (20) 67. C: M Pearman (24) 68. Medal of Medallists: R Poole (10) 73.

VICTORIA: Men: Stableford: 4B: S Eccleston (22) C Thompson (9) 47. G Shanks (16) 39 cb.

WARRAGUL: Medley: Stableford: A: V Rabl (16) 39. B: E Deppeler (22) 38.

WATSONIA RSL: Stroke: G McCall (24) 74.

WODONGA: Women: Stableford: A: W Roberts (20) 38. B: D Gray (30) 37.

WONTHAGGI: Men: Stableford White: P McCrimmon (14) 41. 9-hole: B Howard (25) 17 cb.

WOODLANDS: Men: Par White: A: K Clarke (13) 5 up. B: P Lee (16) 4 up. C: M Jarman (28) sq cb. Women: R Branagh (23) 1 up cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email