December 1, 2021

Daily Club Golf Results Wednesday, 3 November 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Wednesday, 3 November 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney and Victoria for Wednesday, 3 November 2021 2021.

NEW SOUTH WALES

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: W Cole P Greenland 49. 2B Scr: D Morgan A Caiger 39. Team: M Sleeman S Robbins C Campbell K Batcheldor 143. A: A Hughes (10) 40. B: C Campbell (18) 45. C: N Mcmillan (23) 38. D: G Jayasinghe (28) 40.

AVALON: Women: Stableford: W Sinnott (37) 42.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: B Raynsford (9) 45. B: S Allum (14) 37. C: J Thomason (30) 40.

BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: K O’Keeffe (8) G Glynn (22) 50. J Hales (22) 44. A: D Scott (9) 40. B: J Qin (17) 39 cb. C: T Simpson (21) 39 cb. Scr: C Wieckhorst (7) 31 cb.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: A Brown (4) D Salt (18) 47 cb. 2B Scr: S Lohmann (Bardwell Valley) P Keogh 36 cb. A: G Bombell (10) 38 cb. B: J Paton (16) 41. C: F Harvey (19) 41.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B Agg: P Jones (14) R Stanford (36) 45 cb. H Rynehart (12) 40.

BONDI: Medley: Stableford: J Unicomb (26) 41.

BOWRAL: Men: Stableford: P Barnes (9) 41.

BRIGHTON LAKES: Women: Stroke: Medal Nov: C Stone (19) 72.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: K Ferry (9) W Moser (11) 46. Div 2: M Heaton (34) R Heffernan (21) 49. Scr: M Nagy R McIvor 40. A: R Digges (9) 39 cb. B: G Toshack (17) 38 cb. C: R Heffernan (21) 42.

CAMDEN: Women: Stableford: A: M Thorn (17) 36. A Scr: W Kozinski 22. B: K Cahill (26) 39. B Scr: S Goodall 16. C: W Hyndman (33) 39. C Scr: W Hyndman 11.

CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: 2B Agg: D Starr (14) G Van etten (15) 84. 2B Agg Scr: G Dalzell (3) C Blight (7) 61 cb. A: J Chanthivong (9) 39. B: D Starr (14) 42 cb. C: C Beehag (21) 38 cb.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: S Choi (20) L Kim (33) 47. Div 1: C Yim (12) 39. Div 2: S Choi (20) 39. Div 3: M Han (31) 39.

CASTLECOVE: Women: Stableford: V Hobbs (31) 36.

CHATSWOOD: Men: Stableford: A: D Attewell (5) 37. B: C Manning (18) 40. C: X Lou (23) 39.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: S Herbison (29) 41. B: M Kania (35) 41.

CONCORD: Men: Stableford: 2B: P Fung (23) P Price (20) 48. 2B Scr: R Porfida H Delis 35. A: D Michell (14) 41. B: P Price (20) 44. C: T Marcucci (27) 38 cb.

COROWA: Women: Stableford: S Van Haren (30) 42.

CROMER: Men: Stableford: 2B: R Doman (28) B Naylor (31) 47. A: S Cheetham (9) 41. B: B Clemens (22) 39. C: I Cameron (30) 37. Scr: J Ponder 36. Hole in one: C Michael at 2nd.

CRONULLA: Women: Stroke Green: A: C Perkins (1) 69. B: K Tracy (21) 64. C: J Vickers (30) 71. D: E Henwood (37) 72. A Scr: C Perkins 70. B Scr: K Tracy 85. C Scr: J Vickers 101. D Scr: E Henwood 109.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D Spurrier I Fraser 50 cb. Scr: J Kiddle P Hilton 38. Div 1: Z Macic (12) 41. Div 2: R Haddad (18) 43. Div 3: R Ready (28) 40. Scr: J Kiddle 31. Hole in one: J Kiddle at 3rd.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: J Penna (12) 38. B: G Baker (23) 40.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: W Beard (12) J Hopkins (17) 48 cb. L Ceniza (36) E Habito (29) 48. Div 1: P Roveto (16) 44. Div 2: J Hopkins (17) 41. Scr: C Fitzsimmons 42.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: R Goulding (10) 37. B: A Javes (14) 40. C: B Goodrich (24) 36. Scr: D Buhagiar (0) 32.

ELANORA: Women: Stableford: A Bennett (28) 42.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: J Jarrett (23) R Phillips (25) 48. A: C Mccracken (9) 39 cb. J Malone (14) 41. J Jarrett (23) 42. A Micallef (28) 37.

FINLEY: Men: Stableford White: B Wilson (17) 39. Women: Stroke: Brooch: N McNamara (38) 69.

FOX HILLS: Women: Stableford: Ransom: S Donovan L Nethercote 40. C Felkin (38) 38. Hole in one: D Winterbottom at 5th.

GEORGES RIVER: Men: Stroke Medal Nov: Black: Div 1: P Horinek (17) 64. Div 1 Scr: D Holland 74. Div 2: R Crowfoot (30) 66. Div 2 Scr: A Nuemann 87. Stableford: A Hobbs (13) 37 cb.

GIBRALTAR: Medley: Par: D Harelle (11) 2 up.

GOULBURN: Women: Stroke: Canadian Foursome: A Gilmore C Smith (9.75) 68.25.

HAWKS NEST: Medley: Stableford: 2B: S Easten (33) P Easten (17) 48. Men: A: R Booth (8) 38 cb. B: G Scott (26) 43. Women: S Easten (33) 40.

HORIZONS: Men: Stableford: C Larson (22) 42. Women: G Robertson (27) 37.

HOWLONG: Women: Par Yellow: A: D Tyrell-Miller (18) 5 up. B: D Reitenbach (24) 5 up cb. Stableford 9-hole: S Wearne (45) 18.

JAMBEROO: Medley: Stableford: J Draper (20) 41.

KAREELA: Men: Stableford: A: A Barker (15) 38. A Scr: W Knight (4) 29 cb. B: B Axford (20) 36 cb. B Scr: M Horder (16) 20 cb. C: B Galvin (24) 38 cb. C Scr: L Dewhurst (23) 16 cb.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: M Hung (12) P Swan (14) 46. A: M Hung (12) 41. B: G Rogovoy (18) 40. C: M Gay (21) 38. Scr: D Gannon 34. Veteran: M Hung (12) 41.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Multi: S Tan (19) C Tan (22) 65. S Tan (19) 38.

LEONAY: Women: Stableford: Div 1: M Haworth (16) 41. Div 2: M McNally (41) 40.

LEURA: Medley Stableford Singles: R Wiseman (23) 41 cb, D O’Rose (25) 41, A Gorey (26) 40, Scratch: K Yates (6) 29 gross, 2BBB: R Wiseman (23) and D O’Rose (25) 49.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B: M Kenneally (34) 47. P Duclos (10) 47. A: C Sulway (10) 41. B: R Ehret (15) 39. C: S Bowers (27) 36. Scr: T Cruickshank 33.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford 2B: Black: N Mustow (17) B Standen (35) 48. A: M Curran (5) 41. B: M Booth (15) 40. C: P Perkins (25) 38.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B Agg: W Davidson (26) J Warren (16) 73. T K Smith (28) 38 cb.

MANLY: Men: Stableford 2B: White: S Somerville (16) J Pankhurst (12) 47. A: J Pankhurst (12) 41. B: P Adams (17) 39. C: J Coady (31) 39.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: I Law (13) 44. Women: Div 1: P Glover (22) 39. Div 2: J Walding (36) 41.

MONA VALE: Men: Par: 2B: S McNamara G Troxler 10 up. A: D Bombara (8) 4 up. B: G Troxler (19) 5 up. C: P Quinn (29) 2 up cb. Scr: S Cameron (0) 2 up.

MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: D McKinnon (18) M Cotie (12) 44. Div 2: J Davis (16) R Marrett (21) 47. 2B Scr: S Robinson B Jardine 35. A: S Clarke (7) 39. B: J Davis (16) 41. C: R Marrett (21) 37 cb. White: R McGovern (36) 41.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: B Zabat (9) 37. B: S Aristizabal (16) 40. C: V Dolnikov (28) 37. Veteran: J Brett (23) 35.

MOSS VALE: Medley: Stableford: A: I Battersby (5) 37. B: N Powers (13) 39. C: W Angel (20) 39. D: J Regan (46) 43.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: T Jeong (23) C Kim (21) 47 cb. A: N Black (10) 40. B: D Williams (16) 44. C: T Peters (23) 40.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: D Khakhar (23) M Odhavjee (30) 49. 2B Scr: A McKie (2) D Hughes (8) 35. A: S Lawton (13) 43. B: S Jones (16) 39. C: J Beard (26) 35. D: G Sherwin (36) 39. Hole in one: M Coady at 18th.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: I Harris (22) G Fuller (28) 46 cb. G Machan (16) 40.

NOWRA: Men: Stableford: A: I Hayes-Williams (17) 39 cb.

NSW: Medley: Stableford: 2B: P Jonson (26) P Salakas (15) 47 cb. 2B Scr: B Cutler R Payne 39.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: B Mcdonald (8) 39. B: B Choi (17) 40. C: M Rushwan (28) 42. Scr: M Stone 29 cb.

PENNANT HILLS: Men: Stroke: Gold Medal: G Crawley (22) 74. A: A Richards (+3) 68. A Scr: A Richards 65. B: P Selig (17) 69. C: N Coulton (26) 65. Stableford: M Timmins (26) 40.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: J Mejia (23) R Barcelon (33) 48. 2B Scr: D Day D Acret 44 cb. A: J Alexander (7) 40 cb. B: E Whitley (15) 39. C: G Roney (26) 40.

RANDWICK: Women: Stableford: Div 1: J Langridge (14) 38. Div 2: N Dresser (22) 37. Div 3: D Reynolds (29) 40. Div 4: E Redman (33) 40. Trophy: E Redman (33) 40 cb.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Multi: B Ball (19) M Morris (16) 80. A: M Simpson (12) 38. B: D Fereday (19) 39. C: K Southam (21) 43. Scr: T Farrar (-2) 36.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: Div 1: P Pannozzo (15) N Hamley (9) 46. Div 2: D Muirhead (23) P Wines (14) 48. A: S Smith (13) 37. B: P Wines (14) 44. C: P Brooks (19) 39. D: D Stitt (29) 40. Scr: M Farr 28.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: S Laurence (20) G Jurd (12) 47. 2B Scr: M Kelman (5) C Scott (1) 37. Team: D Mckenzie (33) R Butcher (21) I Neale (38) P Dalglish (24) 47. A: M Kelman (5) 35. B: S Laurence (20) 39. C: J Daly (29) 39.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: B Munro (16) 38 cb. T Rocavert (14) 38. B: N McCoy (21) 41. S Murray (22) 39.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: R Lord (5) 39. B: E Pahljina (14) 39. C: W Quan (26) 43.

THE COAST: Men: Stableford 2B: White: A: M O’Dwyer (12) 43. B: D Seelin (15) 36. C: S Rodgers (29) 39. Scr: M Buckingham .

THE LAKES: Medley: Stableford: A: J Tomlinson (7) 41. J Cripps 34. PM: A: T Cloake (25) 39. Scr: P Lonard 38.

TOCUMWAL: Men: Stableford: A: D Wilson (9) 40. B: R Dishon (16) 41. C: I McFarlane (24) 40. Gold: R Eaton (28) 27.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: D Manson (12) M Caswell (31) 47. 4B Scr: N Miller R Oliver 36. A: D Manson (12) 39. B: G Beecroft (16) 39. C: J Randy (23) 36 cb. D: J Graham (26) 41.

TWIN CREEKS: Mxd: Stableford 2B: Gold: G Bennett (11) P Callaghan (11) 70. A: G Bennett (11) 42. A Scr: B Atkinson (4) 31 cb. B: B Dincel (16) 38. B Scr: J Van Der Weegen (13) 21 cb. C: L Dowe (39) 40. C Scr: S Cho (21) 17.

WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: R Carroll (21) G Henson (34) 47. 2B Scr: B Morris M Canty 36. A: T Leem (7) 38. A Scr: T Leem 31. B: J Tong (18) 37. B Scr: M Kinsella 22. C: G Henson (34) 38. C Scr: M Stanley 17.

WALLACIA: Women: Stroke: Div 1: J Thorpe (18) 69. Div 1 Scr: J Berg 85. Div 2: H Grieve (28) 70. Div 2 Scr: C Wong 102. Div 3: R Murdoch (35) 73. Div 3 Scr: G Stevenson 110.

WARRINGAH: Men: Stableford 2B Agg: White: I Cumming (20) M O’Hagan (25) 76 cb. A: M Stamopoulos (9) 41. B: I Cumming (20) 41. C: D Mills (23) 41. D: G Marlow (26) 39 cb. Trophy: D Mills (23) 41 cb. 9-hole: S Horsman (29) 19 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 2B Agg: A Ellis (24) G Smith (20) 77. A: G Halliday (14) 40 cb. B: T Wenham (23) 42. Scr: J Rogan 34 cb.

WYONG: Men: Stroke: A: H Murphy (10) 40. B: J Frame (21) 37 cb. C: P Wouterlood (22) 38. Scr: D Lulham 33. Stableford: 2B: R Kidd (21) P Wouterlood (22) 46.

YARRAWONGA MULWALA: Women: Stroke: Medal Nov: Lake: J Anwin (25) 70. Murray: J Sonneman (36) 69.

VICTORIA

ALEXANDRA: Women: Stroke: Medal Nov: R Worland (18) 66. A: R Worland (18) 66. B: J Lyon (28) 72.

BACCHUS MARSH WEST: Stroke: Medal: B Cowan (28) 68.

BAIRNSDALE: Women: Par: A: H Morrison (18) 1 up. B: Z Clark (27) 3 up cb. C: V Keys (37) 2 up.

BARWON HEADS: Men: Stableford: A: M Wilson (8) 35. B: T Reilly (17) 36. Black: G Barr (19) 38.

BAY VIEWS: Women: Stableford: Medal Aug: G Bawden (24) 31. Silver Spoon: G Bawden (24) 31.

BENALLA: Men: Stableford: A: R Close (11) 38. B: P Hazell (17) 42. C: D Milligan (21) 44 cb.

BENDIGO: Men: Stableford 4B: White: M McKern (23) B Salter (10) 49.

BLACK BULL: Stableford: P Scammell (23) 39. H Fraser (47) 31.

BRIGHT: Women: Stroke: A: R McGrath (17) 69. B: H Thompson (28) 69.

CARDINIA BEACONHILLS: Mxd: Stableford: C Shovelton (22) 39.

CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Women: Stableford: T Pitman (29) 39. Medal of Medallists: F Kelly (25) 26.

CHELTENHAM: Women: Stableford: J Edmonson (34) 37 cb. P Campbell (33) 37. M Waters (23) 35. M Woiwood (43) 35.

CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: A: J Le Cerf (17) 39. B: R Summers (32) 33. C: P Rogers (40) 30 cb.

COHUNA: Women: Stableford: G Hare (29) 35.

CRANBOURNE: Men: Stableford: M Dubuisson (18) 38.

DEEP CREEK: Mxd: Par White: A: S Northcott (19) 3 up cb. B: F Leontini (22) 5 up.

DEVILBEND: Par: Medal: A: R Milligan (16) 3 up. N Fortune (15) sq cb. B: P Scott (23) 4 up cb. T Miles (18) 4 up.

EASTERN: Mxd: Stableford: South: A: P Mitchell (15) 36 cb. North: A: S Ross (14) 33. East: A: R Vaughan (24) 37.

EASTWOOD: Stableford: A: C Marshall (9) 43. B: R Monaghan (20) 35 cb. C: R Kane (22) 40.

EUROA: Men: Stableford: A: P McCarthy (4) 39.

GARDINERS RUN: Mxd: Par: A: P Barnard (4) 5 up. B: R Twisk (11) 5 up. C: M Smith (17) 5 up.

GLEN WAVERLEY: Women: Stableford: 9-hole: M Harper (43) 20.

GOONAWARRA: Men: Stroke: A: T Bialowiecki (9) 64. B: J Batt (18) 65. C: J Anderson (22) 63.

GREEN ACRES: Men: Stableford: A: A Clarke (13) 40. B: C Kelly (18) 40. C: R Gilmour (29) 39 cb.

HORSHAM: Men: Stableford White: Div 1: D McRae (11) 32. Div 2: B Hayes (17) 38. Div 3: D Salter (21) 35.

HUNTINGDALE: Men: Stableford: A Veijalainen (13) 36.

IVANHOE: Women: Stroke: A: K Furlett (25) 69. B: D Staples (29) 70. Women: C: J Wain (37) 65. Stableford: R Cross (41) 17.

JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford White: A: J Moore (12) 38. B: I Mills (17) 43. C: D Potter (27) 36.

KILMORE: Men: Stableford White: B Archbold (16) 29. Women: D Dixon (25) 29.

KOORINGAL: Medley: Stableford: C Torr (20) 36.

KYABRAM PARKLAND: Men: Par White: A: P Fraser (13) sq. B: V Sleeth (16) 3 up. C: P Price (18) 1 up.

KYNETON: Men: Stroke: Ambrose: D Summers & Clohesy (6-3/4) 63-1/4. Mxd: M Harrison & Morley (16-1/2) 68-1/2.

LAKES ENTRANCE: Women: Stroke: L Murray (29) 63. B Wall (19) 72.

LATROBE: Men: Stableford White: A: R Bird (14) 35. B: J Richard (22) 41.

MALVERN PARK: Women: Stroke: Medal Nov: Medal: J Coffield (39) 71. J Boyle (30) 74. A Diggens (29) 74. Scr: S Byrne 90. Stableford: 9-hole: C Curley (39) 20.

MARYBOROUGH: Women: Stableford: A: L Gollop (14) 40.

MOE: Medley: Stableford: W Yeomans (11) 37. Women: Stroke: Medal Sep: A: J Robinson (14) 73. B/Medal: L Stewart (40) 66. Stableford: 9-hole: A Griggs (54) 25.

MORTLAKE: Veteran: Stroke: 12-hole: R Van Diemen (4) 53.

NUMURKAH: Women: Stroke: Medal Sep: A/Medal: T Clouston (6) 73. B: L Ashton (21) 73.

PATTERSON RIVER: Mxd: Stableford White: M Cartright (5) 42.

PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula North: White: A: R Moore (11) 38 cb. B: T Pratt (21) 36. Peninsula South: A: P Luczak (3) 39. B: S McFarland (18) 39.

PORTARLINGTON: Women: Stroke: A: J Barker (14) 75. B: J Francis (22) 75. C: C Callan (34) 71. Stableford: W Meyers (44) 30.

PORTLAND: Women: Stroke: Medal Nov: S Stewart (8) 70.

RACV CAPE SCHANCK: Mxd: Stableford: S Hayes (11) 39.

RIVERSDALE: Women: Stroke: Medal Nov: A: S Yau (18) 70. B: A Lyons (24) 70. C/Medal: B Witzany (36) 69. Scr: R Warburton 84. Stableford: L Hoy (38) 36.

ROSANNA: Mxd: Stableford: P Mithin (4) 38. Women: A: T Neal (8) 37. B: C Janson (20) 39. C: R Whitehead (29) 38. 9-hole: M Healey (23) 20.

ROSEBUD COUNTRY: Men: Stroke: North: A: C Mahoney (5) 68. B/Medal: J Pitts (15) 64. C: D Wills (20) 69. Stableford: South: A: M Bozic (12) 40. B: B Francome (25) 39.

ROSSDALE: Men: Stableford: A: C Disher (11) 37. B: T Stillman (32) 35. C: K Soros (38) 42.

ROYAL PARK VETERANS: Men: Stroke: 9-hole: B Willis (10) 33.

SANDHURST: Medley: Stableford: Champions: D Somadjaja (28) 39. North: R Wilson (16) 40.

SEYMOUR: Men: Stableford: P Jarvis (15) 40. Women: Medal: P Ferris (28) 41.

SHEPPARTON: Women: Par: A: H Phillips (23) 6 up. B: F Hand (28) 5 up. C: M Watts (45) 7 up.

SOUTHERN: Men: Stableford White: A: J Hristodoulou (13) 39. B: P Nolan (19) 39.

SPRING VALLEY: Men: Stableford Trophy: White: A: R Naidoo (16) 36. B: W Taylor (20) 35.

THE DUNES: Men: Stableford: The Dunes: Div 1: J Cummins (14) 34. Div 2: G Bentley (34) 34. 9-hole: The Cups: I McDonald (22) 36.

THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: J Thorkildsen (19) 42.

TIRHATUAN: Women: Stroke: Medal Nov: A/Medal: G Storey (29) 73. B: M Tempest (32) 76.

TORQUAY: Men: Stableford: A: B Hallinan (14) 44. B: K Scott (16) 40.

TRARALGON: Women: Stableford: Div 1: I Prowd (21) 41. Div 2: L James (28) 36. 9-hole: K Roberts (25) 18 cb.

VICTORIA: Women: Stableford: A Regos (25) 38.

WANGARATTA: Men: Stableford: 9-hole: A Ingarfeild (27) 19. P Moss (27) 18. I Rees (20) 45. S Noble (14) 37.

WARRNAMBOOL: Women: Stroke: Medal of Medallists: A: J Bullivant (24) 74. B: R Chandler (32) 69. C: J Williams (38) 68.

WODONGA: Mxd: Stableford: A: R Asquith (9) 41. B: R Hibberson (11) 39. C: B Ryan (23) 40.

WONTHAGGI: Women: Stableford: A: M Johnson (15) 37. B: A Grenville (34) 31.

WOODLANDS: Women: Par: S Downey (27) 2 up.

WOORAYL: Women: Stroke: Medal Nov: A/Medal: H Sullivan (22) 75. B: L Forrester (37) 77.

YERING MEADOWS: Men: Stroke: A: M Williams (14) 70. B: R Clark (22) 62. Medal Nov: R Clark (22) 62.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email