December 2, 2021

Daily Club Golf Results Sunday, 31 October 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Sunday, 31 October 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Sunday, 31 October 2021.

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: C Fernando (10) P Morrison (19) 50. Mxd: M Simmons (17) G Simmons (32) 48. Men: A: B Rayner (3) 38. B: W Wright (14) 39. C: J Jugas (19) 39 cb. Women: M Simmons (17) 38.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stroke: Ambrose: I Elliot H Matar W Hijazi M Doudar (5.375) 48.625. Scr: K Ferguson K Johnson M De Montfort E Deong 57.

BARNWELL PARK: Medley: Stableford: 2B: S Champion (12) J Piper (15) 47. S Champion (12) 43.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: J Cullen (21) P Iuliano (11) 48. A: G Ferguson (12) 39. B: S Kelloway (17) 40 cb. C: S Kalouris (28) 39. Scr: S Palonis (0) 33. Men: K Borges (17) 40 cb. Women: M Kinchin (42) 38 cb.

BONDI: Men: Stableford: 2B: C Hurrell (23) B Greenaway (8) 48 cb. C Hurrell (23) 43.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A: M Lawlor (8) 42. B: P Hetherington (14) 43. C: D Capra (21) 42. Scr: P O’Kane 40. Women: K Howe (15) 36.

BONVILLE: Medley 2BBB Stableford 2BBB Winners: G Jones & C Chittenden 47. Individual Winner: D Dosen (+6) 36.

BOTANY: Men: Stableford: P McCanna (27) 36.

BOWRAL: Medley: Stableford White: A Southon (14) 43.

CAMPBELLTOWN: Medley Stableford B.Flood (26) 42.

CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: K Park (11) M Brooks (19) 78. White: A: K Park (11) 39 cb. B: P McCrae (15) 40 cb. C: S Yeo (24) 39 cb. Women: 2B Agg: S Oh (27) M Park (17) 75. Div 1: N Yeob (6) 39. Div 2: S Lee (20) 38. Div 3: S Lee (42) 40. Mxd: 2B Agg: White: S Lee (22) S Lee (42) 76.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: L Evans (34) 42.

CONCORD: Medley: Stableford: 2B Agg: R Winter (38) R McCabe (25) 77. 2B Agg Scr: M Edgtton S Baldini 55. A: M Doherty (11) 40 cb. B: J Hall (14) 42. C: M Taylor (23) 41.

CROMER: Medley: Stableford: Split Six: C Aldren (12) J Lussick (36) 72. A: C Gutherson (13) 39 cb. B: B Picknell (22) 39 cb. C: J Lussick (36) . Scr: B McLeod (4) 34.

CRONULLA: Mxd: Stableford: Split Six: L Lyons (29) P Lyons (20) E Zimmermann (28) J Zimmermann (29) 88. Women: Green: J Thuge (9) 39. Men: Par: L Girgis (35) 10 up. Scr: K Mudadana 2 down.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: T Shin B Min 48. 2B Scr: M Andrew T Hill 40. Men: Div 1: D Kim (13) 41. Div 2: H Ju (19) 38. Div 3: B Min (24) 41. Scr: J Butt 35. Women: S Cross (25) 40.

DUNHEVED: Men: Stableford 2B: White: Div 1: M Sutcliffe (1) A Carraway (17) 46. Div 2: D Rankmore (11) S Rankmore (25) 47. C Potter-Jugovac (20) 39 cb. Scr: M Sutcliffe 34. Mxd: 2B: S Beaton (15) D Barber (17) 47. Women: Stableford: D Barber (17) 38.

EASTLAKE: Medley: Stableford: 2B Agg: T Tomcyzk (36) A Muller (29) 79. A: S Appoo (7) 39. B: P Chadwick (17) 38. C: T Tomczyk (36) 40. I Barr (-1) 32. Women: Stroke White: J Tieck (19) 73.

ELANORA: Medley: Stableford 4B: White: C Hodgkinson (24) L Hattersley (34) 46. Men: H Mortlock (6) 38. Women: C Hodgkinson (24) 38.

EVERGLADES: Medley: Stableford: 2B: D Eastwood (20) N Moseley (15) 48 cb. Men: A: T Mullen (7) 39 cb. B: B Rosewarn (17) 41. C: R Bickley (24) 41. D: G Marks (27) 38. Women: Div 1: L McMurray (13) 40. Div 2: S Lomax (38) 45.

FOX HILLS: Medley: Stableford: A: D Kim (7) 37 cb. B: D Schell (15) 38. C: R Wilson (31) 40. Women: G Pont (32) 35.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: P Knock (11) 40.

GORDON: Mxd: Stableford: 2B: G McFarlane (37) S Makin (24) 47. G McFarlane (37) 42. Men: X Culbert (21) 38.

HAWKS NEST: Men: Stroke: A: W Jones (4) 67. B: P Olsen (19) 69. C: P Forsyth (21) 73. Stableford: T McClure (24) 35 cb. Women: S Pritchard (36) 34 cb.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: M Deller (32) 45.

KILLARA: Mxd: Stroke: Foursome C’ship: Scr: R Crittenden K Wood 79. Hcp: T Little (22) L Little (39) 66.5.

KOGARAH: Women: Stroke: Div 1: M Booth (13) 70. Div 2: D Polychrone (24) 69. Men: Stableford White: N Cody (21) 42. Scr: S Hronis 31.

LAKESIDE CAMDEN: Medley: Stableford: 2B Agg: B Lowe (11) G Lowe (9) 79. A: J Murua (7) 39. B: B Lowe (11) 43 cb. C: J D’elia (18) 39.

LANE COVE: Women: Stroke: Foursome: J Hannay (31) R Glover (29) 65. Scr: J Hannay R Glover 95.

LEONAY: Men: Stableford: P Pearson (28) 39 cb.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B Agg: T Chea (24) K Thon (36) 78. 2B Agg Scr: B Davies R Catherall 67. A: E Ryu (11) 39. B: J Coluccio (13) 42. C: L Nguyen (20) 42.

LONG REEF: Medley: Stableford: M O’Connell (10) 43. M Russell (30) 40.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: A: P Lavelle (9) 39. B: K Kajima (17) 40 cb. C: H Muljana (26) 43.

MANLY: Mxd: Stableford: 2B: C Rudd (17) M Rudd (14) 47. Men: A: W Dempsey (12) 37. B: C Rudd (17) 42. C: G Noritis (24) 38. Women: A Peterson (21) 40.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: M Sterndale-Smith (21) 39. Scr: D Fletcher 36. Women: Stroke: J Wallas (11) 60 cb. Scr: A Wilson 75. Medal of Medallists: N Fairfax (14) 64. Veteran: A O’Shea (27) 63. D Thompson (31) 67 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: D Mackay (14) 39 cb. Div 2: S Trousdale (23) 42. Scr: R Viola 37. Hole in one: D Mackey at 11th.

MONA VALE: Medley: Stableford: 2B: B Creagh (19) J Van der Meer (30) 48.

MONASH: Mxd: Stableford: 4B: L Gray (29) P Tully (10) Y Lee (34) M Gray (22) 55. Men: D Burton (21) 42. Women: G Gordon (31) 41. Mxd: 2B Scr: M Perry G Breusch 38.

MOORE PARK: Mxd: Stableford: 4B: A Connor (25) A Clifford (20) 47. Men: White: A Connor (25) 43. Women: T Hioki (23) 36.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: M Kim (15) C Kim (19) 47 cb. Men: P Heaton (23) 40 cb. Women: M Kim (15) 40 cb.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: R Lalor (11) 39. B: G Walker (22) 39. C: T Good (29) 36. Women: Div 1: R Rocher (20) 37. M Good (24) 36. Div 2: B Suska (36) 33. A McGee (27) 32.

NORTH RYDE: Medley: Stableford: 2B: O Martin (16) N Shoebridge (31) 47. Men: A: P Dunne (4) 36. B: J Jee (16) 34. C: S Ford (25) 41. D: T Brick (32) 34. Women: A: K Hinde (22) 35. B: K Coales (35) 34. Stroke: A: H Lee (12) 71. B: K Doughan (29) 72. C: M Feltham (31) 73. D: E Yang (42) 69. Jnr: J Mah Chut (24) 69.

NORTH TURRAMURRA: Medley: Stableford: S Batchelor (12) 39 cb.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B Multi: B Mason (25) B Mason (19) 81. Men: White: A: R Kamper (8) 42. Scr: R Kamper 34. B: B Mason (19) 40. C: T Kennedy (20) 40. Women: Green: M Myers (30) 39 cb. Medley: Black: H Lloyd (41) 41.

NSW: Medley: Stableford: 2B: T Kotsonis (24) J Ryba (17) 51. T Kotsonis (24) 42. White: J Briggs (22) 34. Red: Z Ticehurst (7) 37 cb. Scr: A Grzetic 37. Women: Stroke: C Lee (25) 73. Stableford: M Kinal (45) 40 cb.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: D Chudleigh (17) S Schneider (44) 49. Men: P Moraitis (18) 42. Women: S Schneider (44) 41.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: D Hamilton (Deniliquin 17) C Moore (33) 75 cb. Men: B Miller (6) 40 cb. Women: T Jung (22) 37.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: J Young (23) S Fairlie (14) 50. A Dunlop (35) 41.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: G Wilkinson (15) 40. Div 2: N Waller (22) 39. Scr: M Williams 33. Women: Stroke: Div 1: M Fitzgerald (27) 56. Div 2: M Roden (31) 59. Gold Medal: P Litten (25) 58 cb.

RICHMOND: Medley: Stableford: 2B: Div 1: D Shedden (20) D Evans (9). Div 2: L Mackenzie (36) B Mackenzie (10). A: G Aldacour (11) 39. B: S Dodd (13) 40. C: N Collier (22) 40.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: S Baker (30) L Baker (36) 49. Veteran: Green: D Hum (18) 35. Women: P McVean (27) 38. Men: White: A: D Leahy (12) 40. B: H Chapman (17) 37. C: E Thompson (22) 38.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Multi: P Cho (15) J Song (8) 75. J Choi (19) 39. Mxd: 2B Multi: B Chung (2) M Bang (1) 75. Women: H Ma (21) 43. Stableford: Scr: J Song 31. Men: Stroke: A Hogg (9) 65. Women: Stroke: N Doig (24) 75. Scr: H Kim 73.

SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: M Brown R Baillie 47 cb. Men: A: R Edwards (2) 41. B: D Murphy (13) 44. C: R Fleeton (25) 40 cb. Women: Div 1: A Gale (9) 38 cb. Medley: 9-hole: A: C Keanelly (25) 19.

ST MICHAELS: Medley: Par: 2B: E Eklof (16) A Gavan (11) 12 up. A: M Hudson (10) 6 up. B: E Eklof (16) 5 up. C: S Orleow (25) 8 up. Scr: A Radevski 3 up cb. Red: B Maunsell (36) 4 up. Gold: B Gates (16) 8 up.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: Y Bell (24) F Wernicke (19) 74. 2B Agg Scr: A Song J Shin 60. A: M Yates (6) 39. B: C Bonney (17) 44. C: Y Bell (24) 42. Husband/Wife: K Fryer (15) P Fryer (17) 70.

TALLWOODS: Men: Stableford: Captain’s Trophy: A: G Baker (9) 40. T Gillogly (13) 37. B: B Griffin (19) 39. P Hanna (15) 36. C: M Maurer (34) 39 cb. C Beauchamp (24) 39. Women: K Edwards (12) 34. D New (22) 33 cb. H Innes (33) 33 cb. J Lowey (42) 33.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke Trophy: Black: T Heaton L Roberts 149 to playoff.

THE COAST: Mxd: Stableford White: A: J Dunphy (7) 36. B: A Brady (14) 41. C: H Mcguire (27) 40. Scr: C Matthews. Div 1: S Garlick (41) 33.

THE LAKES: Medley: Stableford: R Zhao (1) 41. Scr: A Pemberton 32. Women: Div 1: S Lee (20) 37. Div 2: M Cole (24) 37. Medley: 4B: A: E Chan (30) R Chan (27) 46. 4B Scr: J Rayner S Beck 41. J Rayner (4) 42.

THE RIDGE: Stableford: A: D Heslehurst (4) 42. B: R Madden (15) 41. C: R Kimpton (28) 44.

TOUKLEY: Medley: Stableford: 4B: A Deane (1) J Deane (47) 50. Men: H Blanchfield (41) B Howell (19) 50. Div 1: R Hawkshaw (15) 41. Div 2: T Buxton (21) 41. Women: J Deane (47) 46.

TWIN CREEKS: Men: Par Gold: A: G Woodcroft (8) 4 up cb. A Scr: B Byrne (0) 3 down cb. B: A Bell (18) 3 up cb. B Scr: B Behnke (14) 11 down. C: J Lee (27) 7 up. C Scr: J Kang (21) 17 down. Women: Green: M Youm (21) 3 up.

WAKEHURST: Mxd: Stableford: 2B: L Mather (20) D McIntosh (45) 48. Men: A: A Mercer (10) 39. B: A Bhalla (16) 41. C: M Pocknee (35) 37. Women: A: J Choi (19) 38. B: D McIntosh (45) 39.

WALLACIA: Men: Stableford White: C De Krester (17) 38.

WARRINGAH: Medley: Stableford White: L Archer (28) 42. 9-hole: J Myers (24) 22. Hole in one: M Clare-Nazer at 5th.

WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: G Anderson (21) P Sulman (16) 45. Div 1: T Crowe (13) 37. Div 2: D Abbott (19) 39. Div 3: T Kinsella (21) 41. Women: K Lobb (27) 37. Medley: 9-hole: R Nahum (13) 17. V Chong (25) 18.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: R Canham (18) 41 cb. Women: S Shaw (40) 40. Jnr: E Vo (18) 35 cb.

WYONG: Men: Stableford: 2B: M Williams (9) P Woodridge (20) 48 cb. Mxd: N Baldwin (25) K Connolly-Jackson (14) 50 cb. Men: Div 1: J Toomey (13) 43. Div 2: S Wade (21) 44. Women: K Connolly-Jackson (14) 43.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email