December 2, 2021

Daily Club Golf Results Saturday, 30 October 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Saturday, 30 October 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 30 October 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford White: A: R Davies (7) 37. B: N Hall (13) 37 cb. C: K Smith (20) 40. 2B: C Gibson (17) B Farrell (13) 48.

AVALON: Women: Stableford: S Williams (42) 42.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford White: A: M Painter (10) 39. B: L Trevenar (18) 38. C: J Deagan (19) 39.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: J O’hearn (26) A Mcgann (15) 47. J Saunders (11) 42. C Noone (19) 33. A Scr: K Beck 34. Div 2: R Morasso (10) 39. L Ritchie (19) 33. Div 2 Scr: B Carr 32.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: A Wongnin (23) 40. 2B: S Hormann (22) A Duggan (25) 53. Men: A: M Riley (3) 36. B: A Kuti (17) 42. C: F Farrington (30) 50.

BAYVIEW: Men: Stableford Black: A: K Wilton (10) 37 cb. B: J James (19) 42 cb. C: N Harris (27) 42. Scr: A Scr: B Higgins 33. Women: Stableford: Div 1: H Rickard (18) 42. Div 2: B Alfonso (25) 34. Medley: 2B: H Rickard (18) K Jones (30) 49.

BERMAGUI: Men: Stableford: A: B Simmons (12) 39. B: R Finch (18) 37. C: M Luland (33) 39 cb.

BEXLEY: Men: Stroke: A: J Martyn (6) 62. B: P McIntyre (13) 57. C: A Chalmers (29) 60 cb. A Scr: G Heffernan 67 cb. Medley: Stableford: A: M Savoldi (9) 36. B: M Symes (16) 40. C: V Costello (24) 39.

BLACKHEATH: Women: Stableford: J Simpson (26) 35. Men: K Newcombe (5) 38 cb. 2B: K Scully (16) A Preen (16) 45 cb.

BONDI: Men: Stableford: 2B Agg: D Carroll (20) 40. D Carroll (20) L Furlong (6) 40.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A Scr: D Hanafi (0) 40. A: D Hanafi (0) 40. B: M Green (15) 45. C: E Den Hollander (19) 41.

BONVILLE: Medley Stableford Winner: P Rooney (26) 41, Runner up: G Smede (9) 38.

BOWRAL: Women: Stableford: P Donoghue (35) 35 cb. Men: A De Manincor (15) 42. A: J Pinkstone (5) 41. B: P Cottee (17) 41. G Blanchard (28) 38 cb.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: M Donovan (12) 40. A Scr: B Rouse 32. B: F Lowe (18) 41. B Scr: N Escubio 24. C: D Lee (24) 41. C Scr: M Weller 21. 4B: S Smith (10) M Weller (21) D McLachlan (12) S Byrne (36) 97. Hole in one: G Rogers at 18th.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: A: T Hunt (6) 38. B: V Pham (11) 40. C: O Abdisho (15) 39. D: S Odisho (22) 44. Div 1: G Marsh (13) N Guo (11) 45 cb. Div 2: N Ung (14) V Pham (11) 47. Div 1 Scr: A Marsh J Metuangaro 40.

CAMDEN: Women: Stroke: Medal Nov: A: M Thorn (17) 77. A Scr: M Thorn 94. B: P Dilucchio (22) 74. B Scr: P Dilucchio 96. C: C Pettitt (31) 76. C Scr: P Morrison 106. Men: Stroke Black: A: W Bell (9) 68 cb. A Scr: D Skinner 75. B: R Crowe (19) 66. B Scr: B Hannagan 81. C: I White (22) 66. C Scr: S Doran 91.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: A Kable (9) 44. B: D Starr (15) 42. C: A Stewart (27) 41. 2B: K Kerrigan (22) G Gallaway (15) 48. 2B Scr: P Higgins (2) C Lawson (3) 41.

CARNARVON: Men: Stroke: Cup: A Scr: R Brown (pymble) 76. A: B Byrn (13) 68. 2B Agg: J Kim (18) G Mclennan (14) 142. 2B Agg Scr: J Freeman S Bolger 157.

CASTLECOVE: Men: Stableford White: A: J Diggins (11) 37 cb. B: S O’Connor (18) 42. C: A Walsh (21) 44. 2B: B Lambert (20) M Crook (18) 50. Women: Stableford: L MacGregor (31) 39.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: M Kennedy (11) 39 cb. B: J Staples (15) 41. C: C Dyson (26) 37.

CONCORD: Mxd: Stableford White: A: T Wright (9) 41. B: M O’Loughlin (15) 39 cb. C: S Papallo (22) 38 cb. Stableford: 2B: M Tierney (11) M O’Loughlin (15) 47. 2B Scr: White: G Wilson D Sullivan 37. Men: Cup: C Gough (8) 38 cb.

CROMER: Men: Stableford: Trophy: E Stratton (31) 39. Medley: A: B Lalli (13) 38. B: B Morgan (17) 36 cb. C: E Stratton (31) 39. 2B: N Jennens (34) E Stratton (31) 47. Scr: C Rae (+3) 36.

CRONULLA: Men: Stroke Black: A: T Wood (10) 66. B: L Axford (17) 64. C: J Beardsley (31) 64. A Scr: T Wood (0) 70. B Scr: J Large (15) 80. C Scr: S Amy (21) 88.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: M Jones (8) 41. Div 2: T Pearson (21) 38. Div 3: J Bermingham (23) 40. A Scr: P Barton (6) 33. 2B: S Jeong (15) D Kim (15) 50. A Scr: M Andrew (3) J Russo (2) 38.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: R Jones (4) B Turner (24) 47. Div 1 Scr: J Fearnley S Andrews 40. Div 2: J Delaney (17) F Vincent (27) 50. Men: Div 1: M Rose (12) 38. Div 2: J Delaney (17) 44.

EASTLAKE: Medley: Stableford White: H Azar (16) 35. Stroke Black: A: D Crawford (6) 69. B: N Zafiris (16) 72. C: J Bagnall (28) 72. A Scr: S Robertson (+3) 77.

ELANORA: Men: Stableford: Hcp: M Dawson (20) 45.

FORSTER: Men: Stableford White: A: S Le Rougetel (9) 39. G Bianco (7) 38 cb. A Scr: T Reed (2) 31. B: G Greentree (17) 42. N Fox (20) 39. B Scr: D Buchanan (19) 21.

GLENMORE: Medley: Stroke: Div 1: P Swatridge (13) 68. Div 2: J Eastman (22) 70 cb. Div 1 Scr: S Zingle 76. Stableford: N Guillaume (8) 38.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: J Buttrey (20) 37 cb. B: S Raine (30) 36. Men: Stroke: A: G Gillard (8) 69. G Acret (16) 69. C: L Campton (25) 70. Stableford: A: C Bagnall (12) 39. B: E Simcox (16) 34 cb. C: S Hyde (32) 39.

HURSTVILLE: Men: Stableford: A: J White (6) 38. B: L Aquino (11) 41. C: C Tanner (`17) 43. Women: N Scerri (21) 38.

JAMBEROO: Women: Stableford White: K Dorahy (10) 39. Men: A: K Bradley (10) 37. B: G Clough (17) 39. C: D Crockford (35) 41.

KAREELA: Men: Stableford: 2B Agg: C McCarry J Gibson 75. A: C Hubbard (6) 42. A Scr: K Mudadana (+1) 36. B: D Macfarlane (13) 41. B Scr: G Geraghty (14) 24. C: J O’Brien (22) 40. C Scr: P Kyriazis (21) 18. Trophy: T O’Shea (23) 36. Hole in one: C Hubbard at 18th.

LAKESIDE: Men: Stableford: Team: D Kilgour (8) W Carrett (15) S Granger (9) M Ng (14) 87. 4B Scr: S Spink (3) B Petersen (6) D Theunissen (3) J Webb (1) 75. A: D Kilgour (8) 39. B: S Reading (12) 38 cb. C: R Corben (15) 41. Women: Div 1: J Jacka (11) 36. Div 2: M Irvine (22) 39.

LAKESIDE CAMDEN: Women’s Stableford Div 1: J Jacka (11) 36. Div 2: M Irvine (22) 39. Men’s Split Six D Kilgour (8) W Carrett (15) S Granger (9) M Ng (14) 87. en’s 4BBB Scr S Spink (3) B Petersen (6) D Theunissen (3) J Webb (1) 75. Men’s Stableford A: D Kilgour (8) 39. B: S Reading (12) 38 cb. C: R Corben (15) 41.

LANE COVE: Stroke C’ship: White: P Doherty (6) 69. G Carrick (15) 76. G Webster (24) 85. Men: Hcp: D Pritchhard (17) 60.

LEURA: Medley Stableford Singles, A: GS Webb (4) 41 cb, M Vinski (17) 41, B: E Scullion-Stewart (35) 39 cb, M Lovatt (23) 39, Scratch: GS Webb (4) 37 gross, 2BBB: D Perrin (12) and M Lovatt (23) 48.

LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: A Bourgonjen (3) 42. B: Y Han (15) 42. C: J Sutton (25) 42. 2B: I Kim (15) Y Han (24) 48. 2B Scr: B Davies (1) D Shepherd (-1) 43.

LONG REEF: Women: Stableford: J Hagan (18) 38. Men: A Scr: C Wu 36. A: L Brown (9) 40. B: L Bates (17) 42. C: A Morisset (23) 44. 2B Agg: A Morisset 84. J Steuart 84.

LYNWOOD: Men: Stableford: 4B: A: I McLennan (8) 37. B: C Van Zyl (12) 40. C: H Khor (31) 38. A Scr: G Shepherd (0) 35 cb. Women: Div 1: M Williamson (10) 40. Div 2: T Lindsay (27) 35.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: Div 1: S Reed (15) 36. Div 2: J Smith (20) 40.

MASSEY PARK: Men: Stableford: Div 1: D De Silva (12) 38 cb. Div 2: R Andreoni (16) 38. Div 3: G Keelty (24) 36 cb. Scr: R Wood 33. 2B: H Van Reyk (34) G Peart (11) 46. Women: 4B: U Wood (10) B Ashton (25) M Peterson (39) M Holly (9) 90.

MONA VALE: Men: Stableford: A: G Nes (2) 39 cb. B: J Stevenson (17) 42. C: A Stanford (30) 40. A Scr: G Nes (2) 37. 2B: B Simpson H Jones 48.

MONASH: Men: Stableford: A: D Maciver (6) 39 cb. B: P Morley (17) 42. C: F Vescio (28) 42. Mxd: Stableford White: M Li (27) 37. Stableford: 2B: Div 1: P Tully (12) A Farrar (14) 44. Div 2: G Sutton (25) A Novis (16) 48. 2B Scr: S Patel R McClelland 36.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: K Paisley (5) 41. B: C Ryan (13) 38 cb. C: S Sadokierski (26) 37 cb. Stableford: Scr: K Warner 33. Women: K Janik (19) 36. Scr: L Quilliam 29.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: A: B Rollo (3) 69. B: A Babu (9) 65. C: C Hardman (18) 64. D: T Howe (22) 64. Par: J Druce (19) 5 up.

NELSON BAY: Women: Stableford: J McClymont (21) 29. B Frost (18) 27. Men: A: R Wright (11) 38. L Gordon (12) 36. B: G Shorter (19) 40. B Justice (21) 38. C: J Maslen (30) 42. S Jones (29) 40. A: S Bowden (14) 41. T McGee (14) 37. B: P Buckley (19) 35. P Rigby (20) 33. C: J Geoghegan (30) 34. R Graystone (26) 30.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: T Momsen (8) 41. A Scr: H Ellison 36. B: A Macansch (17) 40. C: P Menzies (29) 46.

NORTH RYDE: Men: Stroke: A Scr: L Cincotta (Scr) 68. A: P Cumberland (11) 68. B: M Boyle (18) 64. C: J Canlas (25) 69. D: R Ah Hee (30) 70.

NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: N Robinson (24) 41. Men: R Ballard (16) 41.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford: A Scr: T Ryan (6) 37. A: T Ryan (6) 43. B: R Chan (14) 42. C: C Dawson (25) 44. Medley: Stableford Black: V Margetts (36) 31. Women: Stableford: J La Peyre (22) 42. Medley: 2B: O Lester (28) D O’Sullivan (19) 52.

NOWRA: Medley: Stroke: Ambrose: J Rosskelly M Hinkley (4.5) 60.50.
NSW: Men: Stableford: C Wilson (20) 42. Scr: A Rachid 34. Stableford White: T Ellis (28) 42. Gold: O Berman (25) 37. Women: Stableford: G Dooley (5) 32 cb.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: P Reece (10) 41. B: P Day (16) 40. C: C Taylor (20) 39. D: M Cuming (28) 39. A Scr: L Mason 33 cb.

PALM BEACH: Men: Stroke C’ship: Black: A: J Upton (3) 64. B: G Warner (19) 64 cb. C: P Bourne (21) 64 cb. A Scr: T Hunt (1) 69 cb. B Scr: T Ellis (14) 80. C Scr: M Kadwell (22) 88. Women: Par: E Moore (28) 1 up.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: A: T Davey (4) 41. A Scr: T Davey (4) 37. B: I Nicol (18) 41. C: J Pittard (21) 38.

PENRITH: Men: Stableford 2B Agg: White: S Barton (18) B Gadd (18) 74. 2B Agg Scr: G Sales A Horseman 51. A: K Hedge (12) 38 cb. B: A Brownlie (18) 42. C: T Coyle (21) 43.

RANDWICK: Men: Stroke: Medal Oct: A: R Royston (9) 58. A Scr: M Williams 60. B: J Hunt (16) 53. B Scr: J Hunt 69. C: T Ryan (19) D Wright (22) 58 to playoff. C Scr: T Ryan 77. Jnr: N Todd (24) 59 cb.

RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: G White (12) 44. B: B Tynan (15) 43. C: J McIntosh (28) 43. Scr: J Moss (0) 38. 2B: Div 1: D Nichols (13) G White (12) 47. Div 2: J McIntosh (28) J McGraw (34) 55.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: R Van Der Westhuizen (11) 42. B: W Rowland (18) 41. C: P Brooks (19) 39. D: W Bass (25) 40. Scr: B Ellem 38. 2B: Div 1: M Stevens (18) S Spackman (12) 47. Div 2: C Dickson (9) B Dickson (36) 47.

SEFTON: Men: Stroke: A: J Watts (7) 52. B: P Bacon (11) 56.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: A Jacobs (2) 39. B: R French (17) 45. C: P Rynehart (22) 43. A Scr: R Hennessy (5) 33.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Multi: White: A: M Morrissey (10) 42. B: S Dowd (15) 44. C: C O’Brien (20) 39. S Dowd (15) P Doyle (4) 80. A Scr: C Baird R Cadle 49.

STRATHFIELD: Stableford: 2B Agg: J Erian (17) 71. B Moroney (9) 71. 2B Agg Scr: J Kang (4) 64. Y Kim (+2) 64. A: B Moroney (9) 41. B: L Vickery (13) 39. C: D Kent (28) 43. Scr: Y Kim (+2) 37.

TALLWOODS: Men: Stableford: Captain’s Trophy: A: G Baker (9) 40. T Gillogly (13) 37. B: B Griffin (19) 39. P Hanna (15) 36. C: M Maurer (34) 39 cb. C Beauchamp (24) 39. Women: Div 1: K Edwards (12) 34. D New (22) 33 cb. Div 2: H Innes (33) 33 cb. J Lowey (42) 33.

TERREY HILLS: Stableford: A: G Giga (11) 39. B: G Cave (14) 38 cb. C: P Goudie (28) 41. A Scr: M Gibson 34.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke White: A: B McMillan (10) 65. B: N Nikas (13) 64. C: W Stevens (25) 67. A Scr: M Mulcahy 72. Hole in one: A Walsh at 2nd.

THE COAST: Men: Stableford: 2B: A: M Relph (9) 41. Stableford White: B: G Dedden (15) 36. Women: Par: Div 1: C Bright (45) 70 up.

THE LAKES: Stroke: Trophy: M Joseph (7) 66.

THE RIDGE: Mxd: Stroke: Ambrose: C Willis (3) S Grant (9) J Becker (12) P McLaughlin (15) 55.13. Par: G Karagiannis (31) 1 up.

TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: M Fitzgerald (8) T Steedman (14) E Whitmore (13) N Aitken (5) 93. Men: A: D Carrigan (11) 43. B: D Prest (18) 40. C: M Van Ryn (21) 43. Women: K McKinnon (11) 31 cb.

TWIN CREEKS: Men: Stroke C’ship: Black: A: J Van Leerdam (11) -2 cb. A Scr: C McMillan (2) 36. B: A Boudville (17) -3 cb. B Scr: J Lewin (16) 22 cb. C: N Moreton (20) -5. C Scr: P Blunt (19) 19 cb. Women: Green: D Borg (21) -7.

WAKEHURST: Men: Stroke: C’ship: A: R De Beer (9) 74. A Scr: J Edward 81. B: M McNamara (13) 70. B Scr: M McNamara 83. C: B Fitzsimmons (20) 73. C Scr: B Fitzsimmons 93. Stableford: A: P Ramsden (11) 39. B: G Black (13) 41. C: B Linnane (28) 42. Women: J Morris (15) 35.

WALLACIA: Mxd: Stroke: Foursome: Div 1 Scr: J Farkas P Low 82. Div 1: D Chant (28) R Chant 73. Men: Stableford 2B: White: C Vidigal (2) D Visser (9) 47. 2B Scr: J Pagett S Lear 44. A: S Lear (4) 39. B: J Casis (13) 37. C: G Bell (27).

WARRINGAH: Men: Stableford: A: J Phillis (7) 39. B: G McLeod (17) 40. C: A Thompson (24) 42 cb. D: D Prince (29) 40. Scr: J Phillis (7) 32. 2B: A Thompson (24) A Greenland (28) 49.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stroke: D Marcer (12) 56. D Cullen (7) 60.

WOOLLAHRA: Men: Stableford White: Div 1: D Deemer (2) 39. Div 2: P Menzies (17) 37 cb. Div 3: J Lawler (24) 38 cb. 2B: P Menzies (17) S Coutts (18) 47. Hole in one: R Nahum at 9th.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: Trophy: J Economos (28) 43. A: C McKenzie (13) 39. B: M Beare (17) 38 cb. Scr: J Rogan 36.

WYONG: Men: Stableford: A: C Coorie (7) 38. B: J Tabor (18) 39. C: C Glover (23) 42 cb. A Scr: C Wickham 73 cb. 2B: N Oven (35) J Oven 47. S Loughnan B McNay 37 cb.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email