December 2, 2021

Daily Club Golf Results Wednesday, 27 October 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Wednesday, 27 October 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney and Victoria for Wednesday, 27 October 2021.

NEW SOUTH WALES

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: G Robertson B Lewthwaite 50. 2B Scr: T Felton D Wadwell 39. Team Agg: G Robertson B Lewthwaite Y Oh W Kang 150. A: S Gooderick (10) 41. B: S Sharma (13) 42 cb. C: J O’Brien (25) 43. D: I Robertson (30) 37.

AVALON: Women: Stableford: 2B: J Johnson (38) C Rynell (39) 51.

BALGOWLAH: Mxd: Stableford 2B: White: R Charlton (20) D Bailey (18) 46. A: G Sturrock (13) 38. B: D Bailey (18) 36. C: R Masterson (22) 36.

BARNWELL PARK: Women: Stableford: A: N Armstrong (16) 40. B: F Tumeth (24) 45. C: M Kneller (32) 44.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B Agg: A Samaras (24) G De Pasquale (17) 79. 2B Agg Scr: K Francis G Heffernan 62. A: J Martyn (6) 41. B: J Tanevski (12) 41. C: J Paton (18) 40.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: F Horacek (19) P White (27) 48. G Hilder (18) 43.

BONDI: Men: Stableford: T Randon (18) 40.

BONNIE DOON: Medley: Stableford White: A: T Hess (6) 40. B: S Stove (15) 41. C: A Woods (22) 41. Scr: A Cinelli 37.

BOWRAL: Men: Stableford: R Denny (27) 43.

BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: C Stone (20) 38 cb.

CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: W Moser (11) B Regan (9) 44. Div 2: L Rose (27) W Brooking (28) 48. Scr: R Buettner K Sirimanotham 39. A: S Van Vemde (8) 39. B: T Mateos (15) 39. C: C Ainley (25) 40.

CAMDEN: Women: Stroke: Ambrose: J Page S Chapman W Kozinski P Morrison 61.375.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B: A El Chami (12) G Grigg (22) 49. 2B Scr: B Ryan (1) M Warlow (11) 41. A: B Ryan (1) 41. B: R Morrison (17) 39. C: G Grigg (22) 40.

CARNARVON: Women: Stableford: 2B: S Kim (33) S Kim (35) 47 cb. Div 1: C Yim (13) 39. Div 2: H Oh (21) 38 cb. Div 3: S Kim (33) 40.

CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: M Hunt (28) Z Pagano (8) 48. A: Z Pagano (8) 39 cb. B: P Barden (19) 39. C: R Hood (28) 39. Hole in one: R Magi at 2nd.

CASTLECOVE: Women: Stableford: M Eslake (35) 42.

CHATSWOOD: Men: Stableford: A: B Jarvis (4) 38. B: J Corcoran (13) 40. C: B Chapman (21) 37.

CONCORD: Men: Stableford 2B: White: F Murphy (18) B Stephenson (13) 49. A: J Starr-Thomas (7) 42. B: K Golchin (19) 40 cb. C: L Ognen (29) 40.

CRONULLA: Women: Stroke Green: A: M Morgan (20) 68. B: K Tracy (21) 72. C: S Willer (31) 70. D: S Zhang (36) 71. A Scr: C Perkins 76. B Scr: K Tracy 93. C Scr: S Willer 101. D Scr: S Zhang 107.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B Agg: B Choi M Lee 78. 2B Agg Scr: P Takla P Hilton 49. Div 1: M Lee (16) 41. Div 2: E Rodolfo (24) 38. Div 3: P Eun (32) 45. Scr: A Elliot 30.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: G Brown (15) M Norris (9) 48 cb. T Clay (29) A Wilcox (19) 48. Div 1: S Jones (12) 43. Div 2: I Wright (21) 40. Scr: C Fitzsimmons 36.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: I Barr (0) 42. B: B Olander (19) 38. C: J Molinaro (34) 38 cb. Scr: R Farrugia (2) 34.

ELANORA: Women: Stableford: B Chalmers (14) 41.

EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: P Goswell (16) N Tarr (15) 49. A: G James (10) 38 cb. B: N Tarr (15) 40. C: C Brett (20) 39 cb. D: M Larkin (29) 39 cb.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: Irish Team: D Cairns (12) S Doorey (16) P Horinek (16) N Sherring (20) 86 cb. Div 1: S Rix (13) 40. Div 2: N Sherring (20) 38.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: J Nicholas (18) 39.

GORDON: Men: Stableford: N Mayo (19) 40.

GOULBURN: Women: Stableford Green: J Christoff (22) 44. Div 1: J Spillane (20) 39. Div 2: G Kennerley (29) 36. Div 3: A Gilmore (30) 41.

HORIZONS: Men: Stableford: P Rickard (26) 40. Women: D Moon (24) 38.

JAMBEROO: Men: Stableford 2B Agg: White: A Fox (44) I Unsworth (16) 78. I Unsworth (16) 40.

KAREELA: Men: Stableford: 2B Agg: A Barker (15) R Price (22) 73 cb. A: D Jose (14) 39. A Scr: C Hubbard (6) 30. B: B Allingham (19) 40 cb. B Scr: P Smith (20) 23 cb. C: J Richmond (24) 41 cb. C Scr: I Tanner (26) 17 cb.

KILLARA: Men: Stableford 2B: White: J Watts (20) J Basheer (10) 47 cb. 2B Scr: J Harpham D Willamson 40. A: G Southwell (10) 39 cb. B: A Hussey (13) 40. C: R Critchfield (20) 42.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: J Arnstrong (14) G Moloney (14) 44 cb. A: G Kheirallah (9) 39. B: F Wong (18) 39. C: N Feyn (23) 39 cb. Scr: D Gallagher 35. Veteran: F Wong (18) 39.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B: D Martin (20) C Tan (22) 45. B Watkin (27) 37.

LEONAY: Women: Stroke White: A: J Sutcliffe (18) 67. B: P Manning (36) 67. C’ship: Div 1 Scr: M Haworth 276. Div 1: M Mccormick (26) 218. Div 2 Scr: D Leydecker 326. Div 2: D Leydecker (33) 221.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: R Stockwell (23) 38.

LONG REEF: Men: Stableford: 2B Agg: S Rorked (16) D O’Sullivan (26) 75. A: M McKerihan (5) 41. B: A Jenkins (20) 43. C: J Masters (29) 42.

LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: White: B Richardson (13) C Aldacour (33) 49. Div 1: J Wong (8) 42. Div 2: C Aldacour (33) 45. D: J Winning-Kermond (35) 37. Scr: D Hughes (-2) 38.

MACQUARIE LINKS: Stableford: 2B Agg: N Yamagata (11) S Sexton (23) 70. Black: A: J Roach (11) 37. B: T Savell (19) 41. C: J Front (23) 43.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B: N Hamilton (9) M Bowman (18) 42 cb. N Hamilton (9) 36 cb.

MANLY: Men: Stableford: 2B: R Smith (20) P Douglas (30) 48 cb. A: B Tallack (11) 42. B: D Speard (14) 38 cb. C: J Lucie-Smith (23) 43. Scr: D Brown 33.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: G Gelenter (16) 40. Div 2: A Yu (18) 42. Women: Team: C Nelson-Smith (33) L Pentony (27) W Blake (29) B Waters (30) 92.

MONA VALE: Men: Stableford: 2B Multi: G Willett E Allen 82. B Porra (17) 42.

MONASH: Men: Stableford 2B: Div 1: M Wild (12) B Cooper (18) 47. Div 2: N Game (27) T Bartlam (14) 49. 2B Scr: S Patel R McClelland 37. White: M Salamon (23) 36. A: D Brell (11) 39 cb. B: A Howell (16) 40. C: S Gray (26) 41.

MOORE PARK: Men: Par White: A: G Furey (6) 41 up. B: D Isles (18) 43 up. C: I Kaye (24) 41 up. Veteran: Stableford A Golombick (16) 39.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: A Haywood (15) G Remoundos (9) 46. A: B Carter (12) 36 cb. B: A Haywood (15) 41. C: R Lee (21) 37.

NELSON BAY: Men: Stableford: 2B: M Selmo (18) 46 cb. G Bezuidenhout (12) 46. A: G Kerslake (14) 37 cb. J Ball (12) 37. B: P Wheatley (18) 40. L Bartlett (19) 38 cb. C: B Joncevski (26) 40. C Dunn (27) 36. A: W Finney (11) 38. P Kennedy (9) 37. B: B Hammond (22) 38 cb. T Harrison (20) 38. C: D Rowse (27) 36 cb. C Hani (26) 36.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: D Shah (26) S Vallabhjee (16) 48. 2B Scr: F Campbell (3) D Fazzolari (3) 38. A: C Bell (11) 42. B: P Kalina (15) 43. C: N Douglas (24) 42. D: J Thom (32) 39.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: T Williams (17) D O’Neill (30) 52. T Williams (17) 44.

NOWRA: Men: Stableford: 2B: R Crouch (14) D Mulvihill (9) 46 cb. A: R Crouch (14) 41. B: P Courtney (29) 38 cb.

NSW: Medley: Stableford: 2B: O Berman (25) J Briggs (22) 48. Men: V Miranda (21) 42. Scr: Z Mullins 39. White: P Halloran (26) 37. Gold: O Berman (25) 38. Women: L Buckley (16) 27.

OATLANDS: Medley: Stableford: A: J Wimalaratne (4) 41. B: B Choi (17) 39. C: P Wahbe (25) 41. Scr: J Karam 35.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: B McDonald (8) S Norris (10) 48. A: B McDonald (8) 41.  B: B Hamilton (18) 39. C: M Cain (19) 41. Scr: A Richards 41.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: M Moussa (10) R Hoff (10) 48 cb. 2B Scr: D Smyth J D’ermilio 41. T Byron (9) 40 cb. J Heley (13) 40. M Kirby (27) 39.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 4B: R Weaver (24) G Patterson (18) 51. Scr: J Pelser G Wall 39. L Dickinson (9) 41.

RANDWICK: Women: Stroke: Div 1: N Furlong (20) 57. Div 2: D Helmrich (23) 56. Div 3: A Moore (32) 54. Div 4: V Daley (33) 57.

RICHMOND: Medley: Stableford: Split Six: M Pollastrini (20) P Dawson (23) 80. A: P Deane (10) 38 cb. G Thomas (6) 38. B: C Davies (18) 43. H Wagland (15) 36. C: C Carter (21) 39. G Bulyk (28) 36. Scr: J Moss (-2) 36.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: A: L Furlong (13) 66. A Scr: B Breedt 75. B: J Leathart (15) 69. B Scr: B Beattie 84. C: M Zhao (21) 68. C Scr: G Williams 91. D: D Balmer (25) 71. D Scr: C Lim 98. Stableford: D Gumm (26) 43.

SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: J Spears (9) 46. Div 2: S Hayes (27) 43. Div 3: C Barrow (42) 39. Medley: 9-hole: W Rutherford (42) 21.

STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: G Hoy (45) B Lowe (25) 52. Team: A Hawkes (24) A Williams (23) P Meyer (8) C Barrett (22) 55. A: A Chai (7) 41. B: J Cozens (15) 38. C: M Friedrich (22) 41.

TALLWOODS: Men: Stableford: A: J Pearson (8) 38. T Kemp (12) 37 cb. B: C Wilson (34) 41. M Elderfield (21) 39.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: A Jodrell (6) 40. B: J Russo (18) 39. C: C Glase (28) 40.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: 2B: A Turner (14) E Revai (23) 48. Scr: B Cottle T Williams 41.

THE COAST: Medley: Stableford 2B: White: A: S Rignall (3) 40. B: B O’Neil (13) 42. C: A Anthony (20) 41. Scr: M Buckingham.

THE LAKES: Medley: Stableford: P Bedbrook (14) 42. Scr: P Lonard 34. PM: D Wayn (31) 43. Scr: T Sidley 33.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: A: G Shaw (9) 16 cb. B: D Ogden (18) 20 cb. C: C Kennedy (28) 21.

TOUKLEY: Men: Stableford: Team: B Farnworth (21) A Zacka (13) R Smith (30) L Laird (39) 95. A: K Mexted (12) 38 cb. B: S Calvert (15) 40 cb. C: K Young (24) 39 cb. D: L Laird (39) 41.

TWIN CREEKS: Medley: Stableford Black: A: R Hayward (3) 39. A Scr: M Pearce (-2) 37. B: D Lo (14) 38. B Scr: M Morgan (13) 22. C: M Galdes (19) 38. C Scr: T Shakeshaft (19) 17.

WAKEHURST: Men: Stableford White: A: J Chung (6) 41. A Scr: J Chung 35. B: P Newland (14) 43. B Scr: P Newland 29. C: B Hodge (21) 44. C Scr: B Hodge 26.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: G Cobcroft (30) R Cook (30) 50. S Roseby (12) 44.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: J Hammond (15) P Owen (13) 49. A: T Fleming (14) 42. B: R Allan (21) 44. Scr: K Rugless 36.

WYONG: Men: Stableford: 2B: P Taylor (15) D Moffat (15) 47. A: T Hook (12) 42. B: T Newcombe (14) 40. C: W Lake (19) 39 cb.

VICTORIA

ALEXANDRA: Women: Par: A: M Williamson (27) 2 down. B: P Brooks (33) 2 down.

APOLLO BAY: Men: Stableford: A: D O’Meara (18) 34. B: L Thomas (29) 32 cb.

BARHAM: Women: Stableford: 2B Agg: L Hyne J Bibby 69.

BENALLA: Men: Stableford: A: K Muir (13) 40. B: P Squires (15) 40. C: B Macarty (25) 37.

BENDIGO: Men: Stableford White: A: B Whiffin (12) 40. B: J Fowler (17) 42. C: H Bugge (24) 39 cb.

BRIGHT: Women: Stroke: A: M Robyn (18) 68. B: B Elizabeth (25) 70.

COBRAM BAROOGA: Women: Stroke: A: T Clouston (8) 72. B: L Fox (27) 74. C: J Gould (35) 71 cb.

COHUNA: Women: Stroke: G Sandra (25) 66. Stableford: 9-hole: B Marlene (36) 19.

COROWA: Women: Stableford: A: J Mills (17) 41. B: M Monks (38) 41.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: B Barlow (8) 43. B: G Bessell (21) 40. C: G B (25) 39.

EUROA: Women: Stableford: Div 1: A Smith (17) 31. Div 2: R Lied (26) 37.

FINLEY: Women: Stableford: D Pyke (23) 41.

HORSHAM: Men: Stableford White: Div 1: P Smith (13) 40. Div 2: S Hobbs (17) 38. Div 3: B Hendry (24) 38.

HOWLONG: Women: Stableford Yellow: A: C O’Keefe (17) 41. B: C O’Toole (25) 40. 9-hole: F Young (22) 19.

JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford White: A: A Kungl (7) 37. B: P Ford (18) 37. C: M Fitzsimons (25) 42.

KERANG: Women: Stableford: M Cameron (15) 38.

KYABRAM PARKLAND: Men: Stableford White: A: W Ferguson (13) 36. B: V Sleeth (16) 37. C: A Phillips (20) 37.

KYABRAM VALLEY VIEW: Women: Stroke: A: J Johnstone (20) . B: J McHale (22) 72. C: W Hacon (28) 72.

KYNETON: Men: Stableford: P Walsh (17) 36. Women: R MacRae (27) 32.

LAKES ENTRANCE: Women: Stableford: A: J Kesper (26) 41. B: B Severs (40) 36 cb.

LAKESIDE at Albert Park: Men: Stableford Black: C: B Pearson (23) 38 cb. B: L James (16) 35. A: C Schwen (7) 34. Women: J Lovett (23) 38.

MAFFRA: Men: Stableford: A: J Marsden (14) 35. B: L Smalley (20) 38. C: D Noble (23) 36.

MANSFIELD: Women: Stroke: Medal Oct: A/Medal: L Brook (21) 66. B: M Foster (35) 71.

MARYBOROUGH: Women: Stableford: A: B Brown (25) 39. B: M Baker (35) 38.

MOE: Women: Par: A: S Tate (26) 3 down cb. B: L Stewart (43) 4 up. Stableford: 9-hole: A Griggs (54) 17.

MORWELL: Women: Stableford: C Peter (24) 27.

MYRTLEFORD: Men: Stableford: J Cunneen (17) 37.

PORTLAND: Women: Stroke: A: E Zeunert (7) 68. B: M Garner (23) 70. C: L Ball (30) 71.

RICH RIVER: Women: Stableford: East: A: J Kirkman (19) 39. B: M Hawker (30) 40. C: E Roberts (32) 38 cb. H Henderson (36) 38 cb. J Kirkpatrick (36) 38.

SALE: Men: Stableford: A: R Donaldson (3) 38. M Hurst (13) 37. B: L Dowsett (14) 39 cb. I Doggett (17) 39. C: C Rintoul (22) 39 cb. F Johns (35) 39.

THIRTEENTH BEACH: Men: Stableford: Creek: A: P Proctor (11) 40. D Schwarz (5) 39 cb. J Bell (10) 39 cb. B: S Jackson (15) 42. A Manderson (13) 39 cb. D Tepper (12) 39. C: J Corrigan (17) 40. D Peebles (17) 37. G Jordan (16) 36 cb. Women: A: A Tebbutt (18) 39. L Stewart (21) 37. M Earles (19) 35 cb. B: S Griffin (37) 37. A Grimaud (23) 34 cb. S Van Schaardenburg (25) 34.

TOCUMWAL: Men: Par: A: J Crilly (14) 4 up. B: J Henry (15) 2 up. C: R Lavery (27) 4 up. Gold: R Eaton (28) 4 down.

TRAFALGAR: Women: Stroke: Medal Oct: D Mellon (17) 75.

TRARALGON: Stableford: A: G Couling (12) 39. B: N Wells (19) 42. C: J Hagart (24) 41. Women: Par: Div 1: L Watkinson (12) 1 up. Div 2: A Wright (32) 2 up. 9-hole Stableford: D Makowski (33) 20.

WODONGA: Men: Par: A: B Sukroo (4) 4 up. B: T Smith (10) 4 up. C: L Bainbridge (21) 5 up.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email