December 2, 2021

Daily Club Golf Results Sunday, 24 October 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Sunday, 24 October 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, metropolitan Sydney and Victoria for Sunday, 24 October 2021.

NEW SOUTH WALES

ASQUITH: Medley: Stableford Agg: D Claasz A Kashyap 74. Mxd: A Kim D Park 74. Men: A: M Blackmore (6) 38. B: A Kashyap (16) 41. C: R Battye (24) 40. Women: A Kim (39) 37.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: C Noone (19) 38. J Giokas (20) 37. Scr: J Calleja 34. Div 1: F Carrilho (19) 36. R Pollack (24) 36.

BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B: G Jones (4) P Crehan (5) 50. Medley: A: S Warncken (4) 39 cb. B: G Seaton (20) 43. C: R Chan (29) 41. Scr: G Jones (4) 35 cb. Men: R Gozzo (32) 45. Women: C Ryan (23) 41.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: D Gilligan (19) D Sherry (16) 49. A: N Hassapis (9) 41. B: S Van (13) 42. C: D Salt (20) 38. Scr: G Neou 32.

BONDI: Medley: Stableford: 2B Agg: G Kennedy (4) J Kennedy (26) 69. G Kennedy (4) 35.

BONNIE DOON: Medley: Stableford: 2B: S Clark (31) B Welsh (26) 51. A: L Baylie (10) 41. B: S Dyne (17) 45. C: S Clark (31) 46. Scr: P Todd 39.

BOWRAL: Medley: Stableford White: B Hanrahan (12) 35.

BRIGHTON LAKES: Par: 2B: W Chardcharoen (21) T Anggurarat (29) 13 up. A: K Yottha (10) 4 up. A Scr: I Elliot sq. B: R Yeap (18) 3 up. B Scr: S Laing 6 down. C: U Halim (23) 7 up. C Scr: T Anggurarat 11 down.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B: S Healey (21) . A Healey (40) 45. A: N Narvais (9) 41. B: C Luff (19) 39. C: A Smith (32) 34. Hole in one: C Greer S Mostyn at 14th.

CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: M Kwak (7) A Jung (27) 47 cb. 2B Scr: J Lind P Ellison 40. A: Y Kim (10) 40. B: T Lee (13) 41. C: J Park (27) 44. Mxd: 2B: J Park (27) M Park (17) 50. Women: 2B: S Sim (19) A You (13) 45. Div 1: M Park (17) 38. Div 2: C Tucker (21) 40. Div 3: S Lee (43) 36 cb.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: L Evans (35) 37 cb.

CONCORD: Medley: Stableford: 2B: D Ryan (13) H Buckley (25) 50. Men: A: J Hespe (14) 42 cb. B: P Eastway (15) 38 cb. C: D O’Brien (29) 42. Women: A: K Smith (19) 39 cb. B: J Stanning (25) 40. C: J Van Der Velden (45) 40.

CRONULLA: Men: Stableford: J Sanderson (14) 41 cb. Scr: D Weigand 31. Women: Green: R Feehan (15) 36. Scr: S Moulang 24. Medley: Team: G Page (36) C Page (23) R Ashley (36) R Ashley (30) 90.

CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: J Peters M Lewis (Lynwood) 51. 2B Scr: M Andrew T Hill 39. Men: Div 1: G Martin (14) 40. Div 2: P Jack (19) 43. Div 3: M Lewis (Lynwood 26) 41. D Scr: B Edwards (Mona Vale) 34. Women: S Song (21) 39 cb. Medley: Hole in one: J Peters at 16th.

DUNHEVED: Men: Stableford 2B: White: Div 1: D Mingram (10) C Hamilton (-1) 45. Div 2: M Campbel (20) J Nagy (21) 43 cb. G Brooks (9) 39 cb. Scr: C Carruthers 36. Mxd: 2B: S Jones (11) T Jones (25) 47. Women: T Jones (25) 38.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: D Dunne (6) 38. B: O Hooper (16) 41. C: M Roarty (22) 38. Scr: D Spalding (2) 35.

EVERGLADES: Mxd: Stableford: 2B: Div 4: T Reid (17) C Powell Snr (23) 49. A: T Tully (6) 38 cb. B: H Pilarski (15) 39. C: C Powell Snr (23) 41. D: P Monsalve (30) 40. Div 1: S Stuart (21) 37. Div 2: N Smith (34) 34.

FOX HILLS: Men: Stableford: A: J Wachowicz (9) 31. B: J Micallef (16) 43. C: L Bagatella (20) 36. Women: L Kembrey (24) 36.

GLENMORE: Medley: Stableford: D Frost (17) 41.

GORDON: Mxd: Stroke: 2B: G McFarlane (39) W Trantum (9) 48. Stableford: G McFarlane (39) 42. Men: S Makin (26) 40.

GOULBURN: Men: Stroke: C’ship: A Scr: D Falk (-8) 69. A: J Rowlings (8) 68. B Scr: J Groves (10) 76. B: J Groves (10) 66. C Scr: P Sykes (17) 87. C: C Tozer (25) 69.

HAWKS NEST: Men: Stroke: A: J Rutter (5) 69. B: P Olsen (10) 66. C: A Watson (21) 64. Women: R Macrae (31) 34 cb.

HURSTVILLE: Medley: Stableford White: L Jones (27) 41.

KAREELA: Men: Stableford: A: J Nicholson (14) 40. B: B McGibbon (16) 38. C: S Higgerson (29) 45. Women: M Payn (24) 37.

KILLARA: Medley: Stableford: 2B: White: S Mead (19) G De Carvalho (11) 51 cb . Mxd: D Caradus (22) 49. M Clarebrough (37). Men: White: S Mead (19) 48. Women: Green: M Clarebrough (37) 47.  

KOGARAH: Men: Stableford White: J Heron (3) 40. Scr: M Tierney 32. Women: Stroke: Div 1: M Hronis (6) 70. Div 2: A Maguire (26) 68.

LAKESIDE CAMDEN: Medley: Stableford: 2B: R Robertson (13) W Robinson (15) 47 cb. A: T Thiruloganath (10) 38. B: M Innes (12) 43. C: D Naidu (18) 39.

LANE COVE: Women: Stroke: Foursome: J Hannay (31) R Glover (29) 74.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: J Jung (29) S Park (25) 53. 2B Scr: G Nardo R Catherall 41. A: E Ryu (12) 40. B: G Griffin (13) 42. C: J Jung (29) 40 cb.

LONG REEF: Medley: Stableford: 4B: K Cook S Holdstock 46. K Cook (24) M Denner (30) 41.

LYNWOOD: Medley: Stableford: A: M Robertson (0) 38. B: T Zhu (34) 40. Scr: T Farrar (+2) 37.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Multi: H Jones (15) W Lardner (20) 80. A: D Hershell (12) 43. B: H Jones (15) 42. C: A Leuzzi (25) 41.

MANLY: Mxd: Stableford: 2B: A Peterson (22) H Giddy (12) 50. Men: A: A McCarthy (11) 43. B: G Parsons (14) 39. C: J Cambridge (21) 40 cb. Women: L Pittar (22) 42.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: N Phillips (11) 41. Scr: L Restrepo 33.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B: D Hutchinson A Sufferini 50. Div 1: A Sufferini (12) 40. Div 2: D Bernar (20) 42. Scr: J Rogers 33.

MONA VALE: Medley: Stableford: 2B: L Gillespie (26) J Hogg (30) 53.

MONASH: Men: Stableford: 2B: J Miller (31) G Marx (22) 48. M Zhang (17) 43. Mxd: 2B: S Green (12) E Green (52) 51. Women: A Atherton (39) 42.

MUIRFIELD: Men: Stableford: D Lim (5) 41. Women: J Kim (27) 35 cb. Mxd: Stroke: Canadian Foursome: J Hadi (26) A Hadi (4) 62.75. Father/Son Trophy: J Hadi (26) A Hadi (4) 62.75.

NORTH RYDE: Medley: Stableford: 2B: A Stubbs (13) R Positti (19) 49. Men: A: T Boal (13) 38. B: J Smith (18) 38. C: K Walker (21) 38. D: P Boyce (29) 39.

NORTH TURRAMURRA: Medley: Stableford: R Matherson (19) 38.

NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: T Thoman (28) G Tracey (15) 49 cb. Men: White: A: D Lewis (1) 36 cb. B: M Booth (15) 45. C: R Woodward (27) 41 cb. Scr: D Lewis (1) 35. Women: Green: M Lyons (27) 42. Medley: Black: P Goodman (21) 37.

NSW: Medley: Stableford: 2B: A Campbell (33) P Hodgett (23) 52. P Hodgett (23) 44. White: J Briggs (23) 34. Stableford: Red: A Campbell (33) 40. Scr: B Connelly 36. Women: Irish Team: D Adams (29) S McAlister (27) H Green (36) M McAdam (30) 91.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: A Cridland (23) H Blacket (32) 48. Men: A Cridland (23) 42. Women: C Whitehouse (17) 41.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: G Bloomfield (27) M Thomas (16) 48. Stableford: M Chester (Cabramatta 18) 40 cb. Women: S Hamilton (6) 37.

RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: G Wilkinson (16) 37. Div 2: D Love (22) 41. Scr: S Todd 34. Hole in one: M Elliott at 8th. Women: Stableford: Div 1: A Taylor (28) 42. Div 2: S Ousley (31) 38.

ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: H Watt (24) N Allen (8) 50. Men: White: A: A Broom (13) 42. B: C Compton (15) 37. C: H Watt (24) 42. Women: J Jobling (28) 39. Veteran: Green: D Chisholm (23) 42.

ROYAL SYDNEY: Mxd: Stableford Championship: White: J Locke (19) 40 cb.

RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B: P Ferris (18) D Gage (12) 48. A: S Diachkoff (4) 40. B: A Don (15) 38. C: G Muller (20) 39. D: R Shin (30) 37. Mxd: 2B: Y Sekine (28) B Sekine (34) 47. Women: B Sekine (34) 35. Scr: H Kim 36.

ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B: M Pincham (33) C Bampton (22) 53. A: M Claridge (8) 40. B: T Gottlieb (13) 41. C: E Yelf (30) 41. Scr: D Loumanis 38. Stableford Gold: J Nicholas (17) 42. Stableford: S Lom (24) 36.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: T Duncan (17) T Davis (28) 50. Div 2: P Lamkin (26) S Eldridge (19) 47 cb. 2B Scr: M Morrissey S Morrissey 36 cb. A: M Morrissey (11) 40. B: A Seo (14) 42. C: S Eldridge (19) 39. Women: D Smith (28) 39.

TALLWOODS: Men: Stableford White: A: B Shields (8) 39 cb. G Baker (9) 39. B: J Murphie (13) 37 cb. T Bodycote (19) 37. C: S Murray (22) 37. M Gaffey (28) 36 cb. Women: Div 1: D New (22) 37. J Stephens (22) 35. Div 2: M Byrnes (24) 31 cb. J Hicks (31) 31.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: D Fitzgerald (5) 40. B: M Lee (16) 39. C: H Song (20) 41.

THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Foursome C’ship: Scr: J Todd J Boediman 74. G Everett (15) S Pike (20) 70.5. Women: Stableford: K Grattan (27) 36.

THE COAST: Mxd: Stableford White: A: J Brady (7) 37. B: A Mcloughlin (17) 40. C: F Whitney (30) 42. Scr: S Howell (0) 36. Women: Stableford: J Rose (25) 40.

THE LAKES: Women: Stableford: Div 1: S Lee (20) 34. Div 2: D Enahoro (27) 34. Medley: T Cramb (11) 40. Scr: R Zhao 32. Holes in one: J Angelis at 9th. K Kileff at 18th. Stableford: PM: A: G Irving (17) 37. A Scr: S Beck 35.

THE RIDGE: Stableford: A: M Ross (11) 42. B: B Sapevski (18) 40. C: T Burke (35) 44.

TOUKLEY: Medley: Stableford: Team: R Brown (28) M McKinnon (6) K McKinnon (11) D Wallace (8) 96. Men: Div 1: D Norford (10) 40. Div 2: H Wardle (21) 41. Women: M Fitzgerald (24) 39.

WAKEHURST: Mxd: Stableford: 2B: C Poole (29) D Marquard (26) 48. Men: Stableford: A: C Schultheis (10) 37. B: J Middleton (16) 42. C: R Karslake (28) 39. Women: A: J Reddrop (24) 39. B: J Jackson (34) 42.

WARRINGAH: Medley: Stableford: K Roche (19) 47. Stableford 9-hole: White: J Loveridge (18) 22.

WOOLLAHRA: Men: Par 2B: White: A Koch (4) T Carr (20) 7 up cb. Div 1: N Odze (10) 1 up. Div 2: M Georganas (16) 1 up. Div 3: T Carr (20) 1 up. Women: Stableford: S Doyle (26) 34. Medley: 9-hole: P Buki (45) 15 cb. J Buki (15) 20 cb.

WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 4B: B Lincoln (9) H Cooper (6) 47 cb. Men: N Hatheier (25) 43.

WYONG: Men: Stableford: 2B: M Alcock (11) S Wade (22) 48. Mxd: M Hayes (20) D Docherty (30) 48. Men: Div 1: G Robinson (15) 40 cb. Div 2: G Daw (21) 44. Women: D Docherty (30) 41.

VICTORIA

APOLLO BAY: Men: Stableford: A Rowarth (24) 34.

BARHAM: Medley: Stroke: Foursome C’ship: R Hicks J Hicks 90.

BLACK BULL: Men: Stableford: P Clark (30) 41. Women: J Smith (27) 44.

COBRAM BAROOGA: Medley: Stableford: B Miller (11) 34.

COHUNA: Mxd: Stableford: 2B: D Potter (41) S Hancock (24) 46. Men: A Walkington (20) 35. Mxd: 4B KO f: R Farrant (10) V Farrant (24) .

COROWA: Medley: Stableford: J Carnovale (24) 42.

FINLEY: Men: Stableford White: Div 1: P Pinnuck (8) 38. Div 2: R Wilson (29) 39. Women: M Polkinghorne (17) 40.

GISBORNE: Mxd: Stableford White: C Murphy (12) 43.

HOWLONG: Medley: Stableford: A: C May (11) 38. B: R Dlugosz (22) 41 cb. C: D Murphy (25) 47.

SOUTH PINES: Mxd: Stableford White: S Poole (5) 33.

THE SANDS TORQUAY: Medley: Stableford White: A: J Sampson (16) 39.

TOCUMWAL: Medley: Stableford: A: P Boulton (8) 36. B: G Baldwin (21) 39. C: K Morey (22) 36. Men: gold: R Eaton (29) 32.

TRARALGON: Men: Stableford: A: B Johnson (9) 39. B: H Mayer (13) 39. D: W Hamilton (32) 41. Scr: J Swenson (19) 39.

WODONGA: Medley: Stableford: L Sheather (5) 40.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email