December 1, 2021

Daily Club Golf Results Saturday, 23 October 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Saturday, 23 October 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Saturday, 23 October 2021.

ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: S Roberts (22) S Byrnes 48. A: M Larkin (10) 39. B: G McCable (17) 38 cb. C: S Roberts (22) 43.

ASQUITH: Men: Stableford: 2B: B McGiffin (2) H Xu (19) 48 cb. 4B Agg: R Farr (22) S Pennington (12) B Jeffrey (14) J Robertson (8) 109. A: J Fisher (12) 40. B: W Wright (14) 37 cb. C: H Xu (19) 43. Scr: M Lenz 35 cb.

AVALON: Women: Stableford: 2B: C Gardner (32) P Burnett (38) 44.

BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: T Riches (10) A Barnes (26) 46. M Mcleod (13) 40. E Van dam (14) 37. A Scr: N Katholos 37. Div 1: R Motto (27) 39. P Everett (37) 36.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: Scr: S Twomey (0) 36. Hole in one: I Gomez at 2nd. R Twomey at 3rd. Women: Stableford: S Knight (20) 41. Split Six: S Knight (20) E O’Connor (23) 69. Men: A: K Nikas (11) 40 cb. B: I Gomez (15) 40. C: W Erken (20) 41 cb.

BAYVIEW: Men: Stroke Medal Oct: Black: A: S Whitfield (12) 69. B: G Wilcox (16) 65. C: B Stobbs (22) 66. Scr: A Scr: R Jones 75. B Scr: B Moroz 81 cb. C Scr: B Erichsen 88 cb. Stableford: I Piggot (32) 41. Women: Stroke: Medal Oct: Div 1: S Storer (19) 72. Div 2: A Toohey (24) 71. Div 3: S Lewis (34) 70. Scr: Div 1 Scr: W Harrington 80. Div 2 Scr: A Toohey 95. Div 3 Scr: S Lewis 104.

BEXLEY: Men: Stroke: Medal Oct: A: S Capuano (4) 59. B: G Keir (14) 60. C: J Baca (18) 62. Scr: E Moon 63 cb. Women: Medal Oct: T Carr (45) 60.

BLACKHEATH: Men: Stableford: M Hitchenson (11) 43. Women: E Saxton (33) 40. Men: 4B: A Halliday H Halliday T Griffin B Arnold 56.

BONDI: Medley: Stableford: J Powell (14) 40. 2B: L Donnan (34) K Boden (24) 45 cb.

BONNIE DOON: Men: Stableford White: A Scr: R Mclean 37. A: C Syrett (11) 40 cb. B: G Jarvie (16) 42 cb. C: J Carleton (20) 44.

BOWRAL: Women: Stableford: S Flaxman (26) 37. Men: R Hanrahan (13) 42.

BRIGHTON LAKES: Stableford: A: B Rouse (6) 41. A Scr: J McFarlane 34. B: F Gow (19) 40. B Scr: B Cherry 25. C: B Fogarty (30) 40. C Scr: M Suann 20. 2B Multi: F Gow (19) F Xotta (19) 90.

CABRAMATTA: Men: Par 2B: White: Div 1: N McCann (17) D Attard (5) 9 up. Div 2: S Van Vemde (8) W Brooking (29) 11 up. Div 1 Scr: G McIntosh D Marsh 1 up. A: M Greksa (7) 4 up. B: D Krilich (10) 3 up. C: N McCann (17) 5 up. D: A Moody (28) 2 up.

CAMDEN: Women: Stroke: A: M Thorn (18) 75. A Scr: R Wright 88. B: M Brown (27) 74. B Scr: P Dilucchio 97. C: J Maas (34) 76. C Scr: P Morrison 107. Men: A: J Winsor (9) 69 cb. A Scr: M Bell 74. B: S Maddern (19) 66. B Scr: A Rousell 85. C: P Napper (24) 66. C Scr: S Doran 92 cb.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: G Price (Macquarie Links) (3) 42. B: S Mitchell (15) 44. C: D Blachura (27) 43. 2B Agg: A Davis (11) D Cummins (16) 80. A Scr: A Weeks (4) S Elder (6) 64.

CARNARVON: Men: Stroke: 2B Agg: D Chun (6) J Kim (11) 139. A: D Chun (6) 69. A Scr: B Linclon 78. B: J Choi (8) 69. B Scr: W Lee 78. C: M Chaudhary (18) 65. C Scr: K Manivong 83. D: M Yang (23) 65. D Scr: T Lee 92.

CASTLE HILL: Men: Stroke Black: B: C Walker (17) 66. B Scr: C Walker (17) 83. C: S Hwang (24) 65. C Scr: S Hwang (24) 89.

CASTLECOVE: Women: Stableford: C Whyte (44) 39. Men: Stableford White: A: M Bonnici (8) 36 cb. B: I Moon (13) 39. C: D Steinberg (26) 38 cb. 2B: T Dobbin (24) B Shanahan (21) 45.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: S Lisk (7) 38. B: J Bremner (16) 41. C: M Richardson (21) 39.

CONCORD: Mxd: Stableford White: A: J Kirby (10) 42. B: P Bettridge (16) 43. C: H Buckley (26) 40 cb. 2B: H Buckley (26) N Pickering (12) 50. 2B Scr: A Maiolo M Thomas 41.

CROMER: Medley: Stableford: A: K Wang (12) 42 cb. B: I Guy (15) 40. C: J Fox (25) 39. Scr: C Rae (+3) 37. 2B Multi: G Hayman (20) G Hughes (16) 88.

CRONULLA: Medley: Stableford Black: A: P McGregor (11) 40. B: M De Groot (14) 43 cb. C: M Green (26) 40. A Scr: J Cripps (0) 35.

CUMBERLAND: Men: Stableford: Div 1: J Gormly (12) 40. Div 2: C Nam (16) 42. Div 3: A Gunn (29) 42. A Scr: S Bridger (2) 36. 2B: M Young (12) S Urquhart (36) 51. A Scr: J Russo (+1) S Bridger (2) 39.

DUNHEVED: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: M Sorridimi (9) A Grieve (12) 49. Div 1 Scr: C Fitzsimmons L Rodger 38 cb. A Scr: S Hinks (34) G Cattanach (20) 48. Men: Div 1: M Sorridimi (9) 43 cb. Div 2: S Paris (17) 39 cb.

EASTLAKE: Medley: Stroke Black: A: H Leng (12) 70. B: P Clarke (18) 72 cb. C: J Kyriazis (23) 73 cb. A Scr: D Spalding (2) 75. Stableford White: P Carter (26) 35.

EVERGLADES: Medley: Stableford: A: G Paterson (6) 40 cb. B: J Quinn (16) 40. C: G Skinner (20) 39. D: S Simpson (28) 35. 2B: L Wilkinson (16) J Leggett (22) 49.

FORSTER: Men: Stableford: A: W Campbell (13) 42. A Scr: E Berger (+1) 31. B: S Hocking (33) 38 cb. B Scr: P Yee (16) 20. Women: A Pollard (20) 35.

FOX HILLS: Men: Stableford: 4B: D Bisram (17) S Reddy (20) 50. 4B Scr: M Rajca K Moodley 40 cb. A: C Sutanto (7) 38 cb. B: V Sikwila (17) 38 cb. C: S Reddy (20) 43.

GEORGES RIVER: Medley: Stableford: 2B Multi: M Lovric (15) G Saleh (20) 88. A: B Grant (9) 40. B: R Host (19) 41. C: G Saleh (20) 43.

GIBRALTAR: Medley: Stroke: Medal Oct: A: W Knapp (+1) 68. A Scr: J Cao(Goulburn) 76. B: K Barry (16) 69. B Scr: D Maddock(Tully Park) 80. C: P Wilson (23) 72. C Scr: J Ryrie(Tully Park) 95.

GLENMORE: Medley: Stroke: Div 1: P Groves (9) 69. Div 2: D Hugh (31) 68. Div 1 Scr: C Moreton 73. Stableford: T Pearson (21) 36 cb.

GORDON: Men: Stableford: A: S Basford (8) 39 cb. B: P Georgakis (13) 40. C: S Makin (27) 40. Medley: 2B Agg: S Makin (27) B Savill (21) 77.

HAWKS NEST: Women: Stableford: A: S Campton (28) 38. B: T Sattler (33) 40. Men: Stroke: C’ship: A: M Crawford (13) 66. B: G Sutcliffe (17) 69. C: G Bynres (28) 67.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: A: G Reid (7) 41. B: J Worthington (8) 41. C: E Chan (15) 40 cb. Women: Stableford: N Scerri (22) 40.

JAMBEROO: Women: Par White: R Gregson (28) 1 up. Men: A: R Dorahy (9) 6 up. B: L Oborn (23) 4 up. C: S Vazzoler (29) 2 down.

KAREELA: Men: Stroke: Bowl: K Mudadana (+2) 68. Cup: S Glazier (21) 59. Medal Oct: A: C McCarry (12) 62. B: P Stroud (17) 63. C: H Molla (33) 61. Medal Jul: B: G Reilly (14) 73.

KILLARA: Men: Stableford: A: M Finfer (2) 41. B: P Mead (16) 40. C: B Farquharson (22) 40. 2B: B Farquharson (22) J Ownes (18) 49. Scr: M Finfer B Finfer 42. Div 1: B Robertson (14) 33.

KOGARAH: Medley: Stroke: Medal Oct: A: D Morrison (8) 64 cb. A Scr: A Rachid 57 cb. B: D Spiroski (14) 66. C: I Todd (26) 65.

LAKESIDE: Women: Stroke: Div 1: T McDonald (20) 43. Div 2: S McBlain (27) 40. Men: Stableford: 2B Agg: B Godfrey (18) T Thiruloganathan (11) 75. 2B Scr: B Warby (-1) M Brinkworth (0) 69. Medley: A: P Reuben (8) 40. B: D Begue (10) 42. C: J Smith (22) 42.

LANE COVE: Men: Stroke: Medal Oct: A: A Corish (10) 66. A Scr: T Happell 71. B: I Butters (15) 63. B Scr: I Butters 78. C: R Sadler (22) 61. C Scr: R Sadler 83.

LEURA: Medley Stableford A: M Mallin (16) 41, S Girardi (12) 39, B: M Bailey (20) 39 cb, B Hull (26) 39, Scratch: GS Webb (5) 33 gross, 2B Multiplier: B Terry (14) and B Cox (23) 78.

LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: M Achleitner (4) 41. B: W Rattray (13) 44. C: K Draper (23) 41. 2B: W Rattray (13) J Sherson (6) 52. 2B Scr: B Koo (2) M Brandt (3) 44.

LONG REEF: Women: Stableford: E Thurlow (10) 39. Men: A: J Little (3) 42. B: K Turner (17) 42. C: M Stevens (28) 39. A Scr: L Edgell (+1) 41. 4B: D Cambell 50. J Little 50.

MACQUARIE LINKS: Par Black: A: B Smart (12) 3 up. B: N Brandt (19) 4 up. C: A Faulkner (21) 5 up. Women: Par: L Galluzzo (26) 6 up. 2B: I Nash (12) N Brandt (19) 11 up.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B Agg: P Butler (10) W Butler (8) 77. B Thomson (14) 44 cb.

MARRICKVILLE: Medley: Stroke: C’ship: A Scr: D Fletcher 61. A: A Hansch (6) 59. Div 1 Scr: P Gay 65. Div 1: A Cross (9) 58. B Scr: M Jesson 70. B: J Sukkar (17) 57. C Scr: C Pye 75. C: T Baldwin (18) 59. Men: Hole in one: A Drury at 2nd.

MASSEY PARK: Women: Stableford: Div 1: D Connellan (13) 38. Div 2: D Jennings (22) 36 cb. Men: Div 1: P Robinson (13) 42. Div 2: A Craig (15) 40. Div 3: A Bowmer (22) 42. Scr: S Carroll 38. 2B: B Hall (21) P Brown (20) 50.

MONA VALE: Men: Stableford Black: A: G Stanford (4) 40 cb. B: R Hain (17) 39. C: T Mestrov (23) 44. 2B: L Kilpatrick (27) M Mashman (17) 51. Scr: G Stanford 36.

MONASH: Men: Stableford: A: G Breusch (9) 39. B: M Gilbert (15) 43. C: H Furness (20) 36 cb. Mxd: Stableford White: B Foster (30) 31. Stableford: 2B: Div 1: P Richards (14) A Wood (10) 45. Div 2: B McNamara (20) K Selinger (22) 49. 2B Scr: S Robinson (6) B Jardine (3) 37.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: K Kim (5) 43. B: G Neff (14) 38 cb. C: M Viney (22) 39. Stableford: Scr: C Bowe 36 cb. Women: L Child (14) 44. Scr: L Quilliam 28.

MUIRFIELD: Medley: Stroke: A: A Bratz (4) 68 cb. B: J Turnbull (11) 64. C: F Thompson (14) 65. D: M Aldridge (23) 67 cb.

NELSON BAY: Men: Stableford: A: R Fitzgerald (6) 36 cb. J Wade (10) 36. B: R Maher (23) 41. J Fitzgerald (20) 40. C: P Sinclair (26) 41. E Rigon (24) 35. Women: R Fitzgerald (20) 40. B Frost (20) 31. Men: Stroke: A: C Mackenzie (10) 69. W Semmens (5) 70. B: M Ingle (15) 70. M Gambrill (15) 72. C: S Bowden (17) 72. J Mudie (18) 73.

NEWCASTLE: Men: Stableford: A: I Morrissey (10) 43. A Scr: T De Wit 41. B: G Tapp (17) 41. C: J Skidmore (20) 39.

NORTHBRIDGE: Men: Stableford White: A: B Buchanan-Reeks (12) 40 cb. A Scr: D Lewis 35. B: G Lau (16) 42 cb. C: P Jesser (26) 43. Medley: Black: G Hughes (14) 35. Women: Green: M Geary (27) 38 cb. Medley: Stableford: 2B: D Hunt (17) P Dhingra (33) 50.

NOWRA: Men: Stableford: A: D Mulvihill (8) 40. B: K Wills (14) 45. C: S O’Neill (20) 41. Women: D Hewat (26) 43.

NSW: Men: Stableford: S Murphy (9) 40 cb. Scr: A Taylor 35 cb. Stableford White: G Lincoln (23) 39. Gold: K Nossiter (21) 33. Women: Stableford: C Tatley (23) 35.

OATLANDS: Medley: Hole in one: C Millen at 18th. E McCann at 18th. Stableford: A: A Stuart (11) 39. B: J Gabriel (17) 39. C: D Brimicombe (19) 37. D: H Allen (33) 36. A Scr: B Hooper 35.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford: A: G Dawson (10) 40. A Scr: A Lam 36 cb. B: K Blackshaw (13) 39. C: T Holfert (28) 37.

RANDWICK: Men: Hole in one: A Fernandes at 11th. T Mcdonald at 4th. Stableford: 2B Agg: T Barrett (9) B Chetcuti (15) 78. A: T Barrett (9) 40. B: J Lillas (17) 42. C: P Giles (24) 39. Scr: J Todd 37.

RICHMOND: Medley: Stableford: A: B Barwick (8) 39. B: R Hicks (14) 41. C: L Stockman-Collins (36) 42. 2B Multi: Div 1: R Seale (19) C Gordon (10) 80. Div 2: J Davis (30) L Stockman-Collins (36) 78.

ROSEVILLE: Men: Stableford Green: A Russell (22) 37. Women: Stableford: K Dowling (25) 39. Men: Stableford White: A: C Foley (8) 40. B: C Morris (15) 40. C: A Tsembis (21) 42.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stroke: A: G Besgrove (11) 68. A Scr: M Collins 72. B: M Smyth (17) 71. B Scr: S Robertson 87. C: M O’Sullivan (22) 69. C Scr: M Dolan 91. D: G Williams (25) 63. D Scr: A Johansson 98. Stableford: B Haynes (4) 38.

SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: P Sherwood (39) A Stewart (17) 51. A: D Binney (7) 41. B: M Collins (18) 43. C: G Murphy (21) 44. A Scr: A Jacobs (36) 36.

STRATHFIELD: Stroke: A: S McCrystal (7) 66. B: B Stacy (19) 63. C: R Patel (22) 66. Men: Scr: J Fanning (1) 75. Veteran: R Poynting (17) 65.

TERREY HILLS: Medley: Stableford: A: J Ford (10) 39 cb. B: D Adamson (16) 42. C: K Whelpton (30) 38.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: Captain’s Trophy: R Cheney (18) 41. A: D Saville (14) 40 cb. B: R Cheney (18) 41. C: Y Yamasaki (21) 40. A Scr: M Giles 35.

THE COAST: Men: Hole in one: White: S Coates at 9th. Stableford 2B: A: C Garlick (6) 44. B: S Oleary (13) 41. C: C Jarvis (26) 38. A Scr: C Garlick (6) 44. Stableford: Div 1: A Weber (23) 41. Women: Div 1: A White (23) 41. Div 2: A Porter (25) 33. Div 3: R Sparling (36) 39.

THE LAKES: Stableford: C Karpin (15) 39 cb. PM: M Carter (8) 40. Scr: S Beck 36.

THE RIDGE: Medley: Stableford: A: M Franklin (2) 40. B: B Chitty (15) 45. C: A Reyes (29) 46. 2B Multi: B Chitty (15) T Dixon (21) 91.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: P Blair (21) G McCarthy (29) 51. 4B Scr: L Devlin (2) A Cranston (7) 38. A: B Cranston (9) 40 cb. B: K Mexted (13) 39. C: G McCarthy (29) 41. Women: K Pitcher (25) 39.

TWIN CREEKS: Men: Stroke Black: A: M Madan (3) -4 cb. A Scr: M Pearce (-2) 69. B: C Clissold (16) -3. B Scr: G Murray (13) 83. C: L Stutchbury (20) -2. C Scr: C Oh (19) 93. Women: Green: L Son (23) -4. Men: Hole in one: Black: M Woodcroft at 17th.

WAKEHURST: Men: Stroke: C’ship: Div 1: D Adamson 159. Div 2: T Bewley 166. Div 3: C Seeto 176. R Edney 176. Div 4: S Hwang 186. Veteran Men: Div 1: F Mandin T Bewley 141. C’ship: A: J Edward (7) 69. A Scr: J Edward 76. B: C Beghin (18) 67. B Scr: T Leem 77. C: P Smith (30) 66. C Scr: D Hughes 87. Women: Stableford: M Inverarity (29) 43.

WALLACIA: Women: Stableford: S Owen (19) 34. Men: Stableford 2B: White: C Stephenson (13) C Stephenson (15) 49 cb. 2B Scr: R Hackett S Coleman 42. A: D Visser (10) 41. B: S Fava (18) 39. C: G Bell (28) 41.

WARRINGAH: Medley: Stableford: A: M Piggott (10) 42. B: M Cuzzilla (13) 41. C: P Tilsley (20) 44. D: A Thompson (27) 40 cb. Men: Scr: J Toro (2) 33. Team: J Nicholson K Howlett L Kelly A Blackmore 43 cb.

WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B: S Whitehead (30) H McIntosh (18) 48. S Whitehead (30) 42 cb. M Stockton (26) 42.

WOOLLAHRA: Men: Stableford White: Div 1: G Pitt (14) 37 cb. Div 2: M Georganas (16) 40. Div 3: J Lawler (24) 37. 2B Agg: B Ainsby (14) G Pitt (14) 69.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: Trophy: S Meehan (23) 45. A: P Clarke (8) 42. B: B Rogers (16) 44. C: S Meehan (23) 45. Scr: J Hallinan 39 cb.

WYONG: Men: Stableford: A: M Williams (10) 41. B: Q Hewer (16) 40. C: B Glachan (20) 43. 4B: B Taylor (32) M Hensley (21) 49.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email