December 2, 2021

Daily Club Golf Results Wednesday, 20 October 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Wednesday, 20 October 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Wednesday, 20 October 2021.

ASQUITH: Stableford: 2B: P Young P Keegan 48. 2B Scr: D Keith G Bower 38. Team: R Lloyd A Mooy C Moore J Spiggle 135. Men: A: C Fernando (10) 36 cb. B: R Tullia (15) 42. C: J Moore (21) 38 cb. D: R Edwards (32) 40.

AVALON: Women: Stableford: Grandmothers Trophy: J Pike (24) 36.

BALGOWLAH: Mxd: Par: A: G Sturrock (13) 1 up. B: G Ryan (20) sq cb. C: I Dyj (30) 2 up.

BARHAM: Women: Stroke: Medal of Medallists: Div 1: G Gray (24) 74. Div 2: F McNaughton (27) 77.

BARNWELL PARK: Women: Par: K Momsen (32) 7 up.

BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: B Cunneen (22) K Lewis (12) 50 cb. 2B Scr: K Francis M Henley 42. A: A Brown (6) 37. B: C Saras (13) 40 cb. C: N Brotherton (33) 42.

BLACKHEATH: Men: Stableford: 2B: H Rynehart (12) W Clayton (16) 47. J O’Keeffe (9) 42.

BONDI: Men: Stableford: L Evans (10) 40.

BOWRAL: Men: Stableford: C Gibbons (11) 38.

BRIGHTON LAKES: Women: Par: J Medway (33) 4 up.

CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: R Buettner (4) C Zouroudis (17) 73. Div 2: C Bushby (18) G Tracey (15) 73. Scr: J Graham R McIvor 63. A: J Graham (4) 40 cb. B: W Moser (12) 40 cb. C: M Heaton (34) 35 cb.

CAMDEN: Women: Stableford: 2B Multi: A Wilson J Gill 49. Hcp: A: W Kozinski (14) 32. A Scr: W Kozinski 18. B: J Page (26) 32. B Scr: K Cahill 11. C: J Gill (33) 27. C Scr: W Hyndman 4.

CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: A: D Hodges (Lakeside 10) 39. B: R Clough (18) 36. C: J Waltho (25) 38.

CARNARVON: Women: Par: 2B: V Lee (19) K Park (35) 10 up cb. Div 1: K Kim (18) 2 up. Div 2: V Lee (19) 4 up. Div 3: J Han (31) 5 up.

COROWA: Women: Stableford: A: J Mills (17) 38 cb. B: M Glen (38) 35 cb.

CASTLECOVE: Women: Stableford: A Orrell (38) 40.

CHATSWOOD: Medley: Stableford: A: M Kennedy (11) 36. B: G Gleeson (15) 40. C: K Metzke (21) 37.

COBRAM BAROOGA: Women: Stableford: A: T Clouston (9) 37 cb. B: T Scandrett (25) 34. C: R Rettke (32) 40.

CONCORD: Men: Stableford: Team: J Younan (22) G Cox (21) J Wilson (33) D Dickinson (14) 95. A: L Srour (12) 44. B: D Dickinson (14) 44. C: I McKenzie (31) 42 cb.

CROMER: Medley: Stableford: 2B: J Ponder M Wood 47. A: S Floyd (3) 41. B: M Wood (17) 46. C: M Stephen (25) 63. Scr: S Floyd 38.

CRONULLA: Women: Stroke Green: A: J Richardson (14) 69. A Scr: C Perkins 78. B: J Balsaras (22) 71. B Scr: J Balsaras 93. C: V Blizard (29) 70. C Scr: V Blizard 99. D: S Hansen (35) 68. D Scr: S Hansen 103.

CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: J Harrington M Simbolon 50. 2B Scr: P Takla T Williams 36. Div 1: J Van Waard (12) 40. Div 2: J Bermingham (20) 39. Div 3: J Howells (25) 36. Scr: J Kiddle 31.

DENILIQUIN: Medley: Stableford: A: N Swainger (5) 39. B: C Liefting (17) 40. C: G Brant (26) 40.

DUNHEVED: Medley: Stableford: 2B: S Jones (13) M Aspland (15) 49. Div 1: S Jones (13) 43. Div 2: T Jones (27) 41. Scr: C Hamilton 42.

EASTLAKE: Medley: Stableford: A: S Johnson (4) 40. B: B Smith (16) 36 cb. C: M Rodger (23) 36 cb. Scr: A Vasilis (3) 33 cb.

EVERGLADES: Men: Par: A: S Binder (4) 2 up cb. B: F Serra (18) 4 up cb. C: G Barlow (20) 6 up. D: T Hartley (29) 4 up.

FINLEY: Men: Stableford White: W Judd (25) 40. Women: Stroke: Brooch: D Pyke (23) 70 cb.

FOX HILLS: Women: Stroke: Ambrose: M Quirk S McGinley (14.5) 68.5.

GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B Agg: W Kelly (9) R Eriksson (9) 78. Div 1: W Kelly (9) 42. Div 2: R Crowfoot (29) 37.

GIBRALTAR: Medley: Stableford: H Dennis (12) 34.

GORDON: Men: Stableford: O Ranken (15) 43.

GOULBURN: Women: Stroke: C’ship: Div 1: A Ridley (9) 338. Div 2: S Bui (22) 391. Div 3: H Crisp (31) 438.

HAWKS NEST: Medley: Stableford: 2B: S Foster (21) E Gottwaltz (13) 45. Men: A: A Gleeson (9) 39. B: J Hart (19) 38 cb. Women: S McDonald (27) 39.

HORIZONS: Men: Stableford: C Larson (22) 39 cb. Women: S Jolliffe (30) 35 cb.

HOWLONG: Women: Par Yellow: A: G Howard (19) 2 up cb. B: N Carmosin (26) 2 up cb. C: C Fairweather (36) 4 up. Stableford 9-hole: J Donovan (35) 20 cb.

JAMBEROO: Men: Stableford White: J Neilson (14) 39.

KAREELA: Men: Stableford: A: W Walkerden (15) 43. A Scr: K Mudadana (+2) 37. B: D Braine (22) 38. B Scr: P Cook (17) 22. C: I Roffey (34) 38. C Scr: L Dewhurst (23) 16.

KOGARAH: Medley: Stableford 2B: White: J Heron (3) B Whitford (15) 45. A: J Heron (3) 39. B: M Dwyer (15) 39. C: W Christie (19) 39. Scr: D Gannon 36. Veteran: W Christie (19) 39.

LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford Black: A: L Teh (5) 38. B: C Philpott (15) 42. C: K Tzimokas (23) 39. W: J Lovett (23) 37.

LANE COVE: Men: Stableford: 2B Agg: D Pritchhard (17) T Happell (4) 68. M Smith (24) 35 cb.

LEONAY: Women: Stableford White: A: M Mccormick (28) 70. B: D Leydecker (35) 69.

LEURA: Medley Stableford J Lewis (21) 41, GS Webb (5) 36.

LIVERPOOL: Medley: Stableford: S LIM (37) 39.

LONG REEF: Men: Par: 2B: R Christensen (16) S Irwin 13 up. A: C Mott (12) 5 up. B: R Christensen (16) 7 up. C: K Stanton (33) 5 up.

MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Black: T Pane (32) 45.

MANGROVE MOUNTAIN: Stableford: 2B: R McPhail (6) S Edwards (3) 44 cb. P Thomson (20) 39.

MANLY: Men: Stableford: 2B: P Tesseyman (12) I Spittal (11) 48. A: I Graham (10) 41. B: A Dodd (15) 41. C: G Mailman (29) 40. Scr: C Connolly 36 cb.

MASSEY PARK: Medley: Stableford: Div 1: I Law (14) 41. Div 2: J Li (19) 42. Women: Div 1: P Glover (23) 36. Div 2: J Taylor (33) 36.

MONA VALE: Men: Stableford 2B Agg: White: M Harris R McDonald 80. Scr: N Abba O Hugill 62. M Harris (6) 40.

MONASH: Men: Stableford: 2B: Div 1: M Cotie (12) R Garland (21) 47. Div 2: G Newham (17) T Kamsler (21) 48. 2B Scr: A Bedford J De Rooy 36. A: I Katz (11) 40. B: J Gibbs (14) 43. C: P Steele (21) 39. White: I Burt (32) 38.

MOORE PARK: Men: Stableford White: A: A Wise (10) 36. B: B Gnesin (18) 38. C: D Baldwin (24) 42. Veteran: D Cawse (22) 37.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: G Pavey (11) M Peacock (12) 44 cb. A: I Bamford (8) 40. B: D Lees (19) 41. C: P VanRoss (29) 39.

MURRAY DOWNS: Women: Stableford: R Barrow (20) 43.

NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: P Luff (28) N Fisher (32) 47. 2B Scr: C Little (5) R Shuttleworth (5) 35. A: G Loone (9) 39. B: S Smith (17) 40. C: T Bolton (25) 41. D: J Stanley (33) 41.

NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: 2B: G Fuller (28) D Kinene (24) 46. C Currie (9) 39.

NOWRA: Men: Stableford: J Santana (25) 45.

NSW: Medley: Stableford: 2B: K Osgood (18) T Simos (30) 48 cb. Men: W Lee (18) 41 cb. Scr: Z Mullins 37. White: R Domabyl (19) 38. Gold: B Coulson (26) 35. Women: L Buckley (15) 27.

OATLANDS: Medley: Stableford: 4B: W Reece S Reece 47. A: W Reece (3) 41. B: J Gabriel (17) 39. C: L Wehbe (22) 40. A Scr: G Lomas 33.

PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: P Kidd (34) D Newman (32) 47 cb. A: G Selig (6) 44. B: B Elsley (13) 40. C: D Newman (32) 40. Scr: A Richards 41.

PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: D Eldridge (Gordon 8) W Eldridge (Avondale 16) 48. 2B Scr: J Gadd B Gadd 42. A: S Williams (Springwood 12) 39. B: A Palermo (14) 36 cb. C: M Alexander (20) 39.

PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: L Xu (38) M Kuo (7) 47 cb. P Donnelley (24) 42.

RANDWICK: Women: Stroke: Div 1: N Cave-Olfers (12) 60. Div 2: H Catelotti (22) 60. Div 3: P Litten (28) 58. Div 4: S Cotton (35) 63. Medal: Div 1: N Cave-Olfers (12) 60. Div 2: C Wacher (27) 64. Div 3: P Litten (28) 58. Div 4: S Cotton (35) 63.

RICHMOND: Men: Stableford: A: D Adam (5) 42. B: W Legget (16) 37. C: P Dawson (24) 39. Scr: A Wilson (3) 36.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B Multi: Div 1: D Son (16) L Park (12) 78. Div 2: R Dunkin (29) E Zappia (28) 74. A: N Kennedy (12) 43. B: P Wines (14) 21. C: J Attanasio (21) 44. D: J Yoon (30) 41. Scr: M Green 38.

STRATHFIELD: Men: Stableford 2B: White: J Wall (14) C Fallon (37) 48. Team: C White (22) J Silvestro (23) P Byron (34) T Phelan (32) 53. White: A: S Kontominas (10) 38. B: D Rail (19) 37. C: S Laurence (22) 39.

TALLWOODS: Men: Stroke Ambrose: White: B Shields (8) D Frith (6) 64.5, B Richards (17) I Miller (5) 64.5.

TERREY HILLS: Stableford: A: C Harris (8) 43. B: R Tam (15) 39. C: J Ellis (22) 41.

THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 2B Multi: White: C Funnell (5) G Cohen (24) 89. Scr: T Williams B Sweeten 53.

THE COAST: Medley: Stableford White: A: M Buckingham (-3) 37. B: S Coates (15) 41. Scr: M Buckingham .

THE LAKES: Medley: Stableford: S Mumby (12) 42. Scr: A Pemberton 33. PM: B Forsyth (9) 42. Scr: P Lonard 36. Hole in one: C Legge-Wilkinson at 15th.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 9-hole: A: M Hammond (12) 19. B: N Leon (15) 18 cb. C: G Russell (34) 16.

TOCUMWAL: Men: Stroke: A: B McCallum (11) 71. B: M Chapman (13) 72. C: G Gartner (19) 69. D: J Innes (27) 73. Gold: G Jones (32) 80.

TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: P Gould (27) D York (18) 49. 4B Scr: R Oliver K Phillips 37. A: T Preston (12) 41. B: E Papesch (17) 41. C: D Sparks (20) 41. D: P Gould (27) 43.

WAKEHURST: Men: Stableford White: A: M McNamara (11) 41. A Scr: B Burge 34. B: P Martin (19) 40. B Scr: G Steele 25. C: B Hopwood . C Scr: R Ferraris 20.

WALLACIA: Women: Stableford: V Witton (30) 39.

WARRINGAH: Men: Stableford White: A: G Burman (17) 49. B: D Meakins (26) 51. C: M Genna (26) 51. 9-hole: A Velk (27) 20.

WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: G Condon (37) J Hacche (43) 49. A: S Hall (7) 38 cb. B: F Khouri (16) 44. C: F Ferguson (24) 39 cb.

WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: B Huckstepp (14) 42. B: L Macpherson (18) 41. C: P Hayes (27) 39. Scr: D De Traubenberg 38.

WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: T Eden (17) B Willott (16) 79. A: G Anderson (9) 38 cb. B: T Eden (17) 42. C: S Davies (22) 44. Scr: A Hunter 34.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email