December 2, 2021

Daily Club Golf Results Tuesday, 19 October 2021

|
|
|
|
|
|
Daily Club Golf Results Tuesday, 19 October 2021

Daily club golf results from across regional New South Wales, the Australian Capital Territory, and metropolitan Sydney for Tuesday, 19 October 2021.

ASQUITH: Women: Stableford: 2B: J Campbell (37) J Wells (38) 45. S Cho (30) K Kim (34) 44. Div 1: J Dowd (20) 40. Div 2: J Chun (34) 40.

AVALON: Men: Stableford: 2B Agg: P Aroney (10) J Nicol (21) 73.

AVONDALE: Women: Stableford: Div 1: C Craig (18) 38 cb. Div 2: L Giblin (21) 39. Div 3: J Lawry (31) 38.

BALGOWLAH: Women: Stroke: Medal Oct: C Swann (34) 67. 9-hole: Stroke: E Headland (35) 32. Stableford: M O’Keefe (50) 19.

BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford: Div 1: D Williams (9) 36. Div 2: P Ryan (18) 36. Div 3: J Friedman (24) 39.

BARNWELL PARK: Men: Stableford: B Jensen (29) 42.

BEXLEY: Women: Stableford: E Reihana (26) 44.

BOWRAL: Women: Stroke: C Levy (19) 73.

BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B Multi: T Schulz W Brennan 90. White: A: G Stubbs (1) 38. B: S Ares (18) 41. C: T Schulz (21) 42.

CAMPBELLTOWN: Women: Stableford: Div 1: G Marsden (22) 40. Div 2: L Lambros (33) 37. Div 3: P Pringle (36) 37.

CASTLECOVE: Men: Stableford 2B Agg: White: I Manton-Hall (8) N Burchall (13) 79. A: N Burchall (13) 41. B: C Beard (34) 41 cb.

CHATSWOOD: Women: Stableford: M Smith (25) 35 cb.

COBRAM BAROOGA: Veteran: Stableford: 4B: M Burton (25) B Nowell (28) 45.

CROMER: Medley: Stableford: A: R Graham (13) 37. B: J Lawson (32) 39.

CRONULLA: Medley: Stableford: 2B Agg: G Saint (27) G Bradshaw (15) 73. D Conley (20) 40. Scr: M Hargreaves 29. Veteran: Green: D Gunn (29) 43.

CUMBERLAND: Women: Stableford: 2B: R Oh L You 46. Div 1: H McNaught (22) 38. Div 2: B Kennedy (29) 38 cb. Div 3: C Cho (42) 34.

EASTLAKE: Medley: Stableford: D Brady (14) 42.

ELANORA: Mxd: Stableford: K Cappie-Wood (23) 36.

FORSTER: Women: Stableford: A: N Ryan (20) 40. B: K Stait (22) 43. C: F Truskett (34) 41.

FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: G Tardiani (17) K Robertson (21) 72 cb. 2B Agg Scr: A Smith (Glenmore) W Moon 52. A: G Cahill (9) 36 cb. B: P Sinclair (14) 42. C: J Nowland (21) 41.

GLENMORE: Veteran Medley: Stableford: C Northedge (25) 39.

GORDON: Women: Stableford: Div 1: S Charnock (30) 41. Div 2: M Day (34) 39.

HAWKS NEST: Women: Stroke: A: A Benton (15) 68. B: R Macrae (31) 72. C: S Barwick (38) 71.

HURSTVILLE: Men: Stableford White: Div 1: P Curren (14) 46. Div 2: W Williams (18) 40. Women: Gold: J Corcoran (33) 37 cb.

JAMBEROO: Women: Stableford White: R Boles (39) 36.

KAREELA: Women: Stableford: Trophy: N Maughan (16) 37 cb. A: J Franklin (24) 37. B: V Vortouni (30) 36 cb. C: G McGroder (36) 34 cb. Yellow: R Booker (29) 31.

KILLARA: Women: Stableford Green: Div 1: E Wells (21) 42. Div 2: S Conde (23) 43. Div 3: S Anderson (31) 43 cb. Div 4: C Gormley (41) 42. Scr: J Crichton 35.

LAKESIDE CAMDEN: Men: Stableford: 2B Agg: J Haran (22) D Kraus (15) 74. 2B Scr: R Hayward (2) L Arthur (-2) 66. A: P King (9) 38. B: K Gear (15) 39 cb. C: C Lakeman (23) 35 cb. Women: Div 1: T Wood (6) 35. Div 2: S Mohammed (40) 37.

LEONAY: Mxd: Stableford White: R Smith (13) 36.

LONG REEF: Men: Stableford: N Smith (28) 40. Women: A: K Smith (17) 38. B: L Harper (36) 38.

LYNWOOD: Medley: Par White: D Gibson (7) 4 up.

MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B: J Gudmundsson (4) G Butler (20) 49. 2B Scr: P Stafford D Cremin 38 cb. Hcp: G Finley (6) 40 cb. Scr: D Jones 36.

MONA VALE: Medley: Stableford: M Cardinale (41) 43.

MONASH: Women: Stableford: 2B: L Gray (30) S Duchesne (39) 49. A: A May (16) 40. B: T Katz (27) 40. C: S Duchesne (39) 42.

MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B: S Ryu (33) J Lee (16) 44 cb. Men: C Sung (15) 37. Women: M Byun (34) 36 cb.

MURRAY DOWNS: Mxd: Stableford: W Such 39.

NEWCASTLE: Women: Stableford: Div 1: J Thompson 39. Div 2: S Owens 43. Div 3: H Eggins 38 cb.

NORTH RYDE: Women: Stroke: C’ship: A: S Chim (19) 67. B: S Yoo (27) 71. C: T Kim (34) 69. D: J Stewart (38) 69. Scr: M Woodley 79.

NORTHBRIDGE: Stableford: 2B: A Gowthorp S Towers 48 cb. Medley Black: D Coleman 39. Men: T Wilson (5) 37. T Ley (14) 43. D Harwood (23) 38. Women: P Beckton (9) 35.

PALM BEACH: Women: Stableford: 2B Multi: L Graham (34) K Finlay (34) 77. 9-hole: B Menzies (28) 21.

PENNANT HILLS: Medley: Stableford White: P Graham (36) 39.

RANDWICK: Men: Stableford: 2B: W Turnball (25) J Davies (10) 42. A: G Hutchings (9) 36. B: M Price (14) 37. C: T Durante (20) 36. Scr: R Branighan (6) 29.

ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: S Baltussen (24) 43. Div 2: J Stratton (29) 46. Div 3: S Collins (34) 40. 9-hole: A Screen (32) 20. Green: A Saunders (37) 18.

ROYAL SYDNEY: Women: Par: Championship: Div 1: A Haege (16) 2 up. Div 2: S Bell (29) 5 up cb. Div 3: M Ross (36) 2 down. Centenary: Div 2: J Merrillees (25) 2 down. Div 3: R Nicholls (44) 5 up.

RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: L Vlaeminck (43) H Christie (43) 47. Men: M Kim (15) 39. Women: A: Y Lei (12) 37. B: L Bortfield (29) 37. C: J Lonergan (37) 35. D: L Vlaeminck (43) 41. Scr: Stroke: J Wall 79.

STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par: 2B: Div 1: K Webber (0) N Ferrer (4) 9 up. Div 2: G Abel (14) R Day (12) 8 up. Scr: T Salayog A Cho 4 down. Par White: A: K Webber (0) 2 up. B: T Malzard (15) 2 up cb. C: B Soulsby (19) 1 up.

TALLWOODS: Stroke: Veteran Women: Green: Div 1: M Miller (18) 71 cb. K Edwards (9) 71. Div 2: M Wright (23) 74. R Ezzy (24) 76. Mxd: 9-hole Ambrose: Yellow: T Kemp (7) S Kemp (47) 30. A Smith (7) P Smith (42) 32.75.

TERREY HILLS: Stableford: D McEvoy (27) 42.

THE COAST: Veteran: Stableford: A White (5) 42.

THE LAKES: Men: Stableford: H Penfold (19) 41. Women: Div 1: M Donnan (22) 35. Div 2: N Davidson (24) 37. 9-hole: C Chareton-Schmidt (40) 18. J Yap (43) 12.

THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B: T Eather (8) R Fletcher (17) 47. Men: A: R Henderson (10) 41 cb. B: D Pitkin (14) 38 cb. C: J Tuero (28) 41. Women: D McGregor (33) 39. Scr: J Donnelly 33.

TOCUMWAL: Women: Stableford: A: A Beveridge (16) 36. B: A Bailey (27) 38. C: B Clarke (32) 36. Gold: M McMahon (11) 35.

TOUKLEY: Women: Stableford: Div 1: P Randy (19) 45. Div 2: L Drew (28) 40. Div 3: L Heggie (39) 39.

WAKEHURST: Women: Stroke: Salver: Div 1: D Nunn 84. Div 2: K Christensen 91. Hcp: A Avis (27) 69. Stableford: D Davis-Rice (35) 33.

WALLACIA: Men: Stableford 2B Multi: White: B Gibbons (6) D Plunkett (11) 77. P Cahill (12) 42.

WARRINGAH: Women: Stableford: 3B: A Richardson (39) J Dolman (41) A Stewart (44) 116. 9-hole: L Rose (41) 26.

WOOLLAHRA: Women: Stableford: A: G Shanahan (22) 35. B: J Eardley (34) 36.

WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: M White (25) 42. Div 2: M O’Dwyer (32) 39. Div 3: S Lester (36) 40 cb.

WYONG: Men: Stableford: L Marchini (20) 44. Women: L Calleja (26) 36.

YARRAWONGA MULWALA: Men: Stableford: Lake: A: G Cooper (10) 36 cb. B: T Rice (17) 41. C: N Prior (26) 37. Murray: A: J Hillis (12) 38 cb. B: E Kerr (22) 43. C: L Brazil (23) 37.

YARRAWONGA MULWALA VETERANS: Veteran: Par: 9-hole: Blue: W Sellars (13) 4 up. Red: B Rapkins (10) 2 up.

SHARE

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email